» »

DIY disk suspension

DIY disk suspension

kuglvinkl ::

Well,

tresljajev diskov in s tem ohišja (good ol' chifo) sem imel dovolj.

Sem na disk našraufal podlogo za miško, nogice sem tudi naredil iz te podloge, vse skupaj položil na dno ohišja, dva diska (jap, tolk je placa, čeprav so chifoti za moje pojme malo prekratki).

OK, tresljaji so se zmanjšali, povsem ne, čist na meji zadovoljivega. Extra šmorn je pa v tem, da so se temperature diskov dvignile za 10C. Nesprejemljivo. To bi se dalo rešiti, da bi pod vezjem izrezal luknje v gumo, samo tresljaji ostanejo.

Potem sem si zamislil kletko, v katero bi z elastiko vpel disk in ga prav tako položil na dno.

Zrisal sem tole:



In ni v redu. Kletka je premajhna, bistveno je pa vprašanje izdelave (čeprav se zanašam na laser).

Moram poenostaviti (luknje spraviti na stranico kletke za začetek). Ko bom izboljšal, spet objavim.

Če koga zanima model, je tukaj.
Your focus determines your reallity

axee ::

Moja rešitev:

1



2



2



Kot je razvidno, je to SQD, malce zmodificiran da se z silikonskimi nogicami ohišja P182 pritrdi na ploščo neke optične enote. Izniči popolnoma vse vibracije (poskusil z Caviar Green in pa Blue diski). Res je, da imam hlajenje v ohišju res minimalno, zato je temperatura konstantno nad 40 stopinj (kar je meni nedopustno), se pa ne sekiram ker imam vse backupano na server, kjer so diski pod 30 stopinj. Če bi me skrbela temperatura bi BP nekam v bližini postavil nek ventilator.

Koliko diskov pa moraš utišati? Si pomislil na kaj takega? Nek ventialtor v okolici tudi nebi bilo problem namontirati..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

V redu rešitev maš, vidim.

Ja, lahko odkorakam v štacuno in nabavim dva Sharkona. Sam, kje je pol zabava :) JE pa to še vedno backup plan, true.

Vidim, da so tut oni poenostavil...

Glede hlajenja, dva intake in dva out, 80mm. Ni problem.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

axee ::

Res je, zabave ni take :D Komot narediš podoben sistem Vibe Fixerju.. če te motijo samo vibracije in ne glasnost vrtenja diskov potem potrebuješ samo neko mehko pritrditev..

kuglvinkl ::

Ja, samo vibracije moram odstarnit.
Your focus determines your reallity

kitara8 ::

jaz imam to takole rešeno



ni vibracij, ni zvoka ni nič. zdaj ko pride novo ohišje bom še en vent spred naštimov da se bo fino hladilo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

V redu ja. Samo sam nimam prostora v 5,25" departmentu.
Your focus determines your reallity

kitara8 ::

aja toj drug problem...
lah pa odstraniš tista nosila odrežeš s fleksarco poj pa od teh 5.25 lukenj dol spustiš take gumice kokr jh mam jes. edin na glavo ne smeš ohišja postavt poj :P

McLuzo ::

Prva verzija kletke, namenjena da bodo diski stal pokonc (za HTPC)


Druga verzija, ki je zdaj tudi v primarnem kompjutru:


Renderirana konstrukcija, luknje za 120mm vent na strani, spodaj za 2 2.5" HDDja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

kitara8 ::

a je to zdravo za diske če pokonc stojijo. če maš HDD ne vem če je... nisem pa strokovnjak tok da koga raje povpraješ o te zadevi. ker v bistvu so narjeni da vodoravno stojijo če se ne motim

kixs ::

Vseeno je kako so namesceni.

McLuzo ::

tako je, načeloma je vseeno. Sej lahk pogledaš razne NAS naprave in podatkovne strežnike, majo tud vertikalno postavljene HDDje, tak da to ni problem.

kuglvinkl ::

McLuzo, nicely done!

Sam sem ubral radikalno drugačen pristop. Dobil sem amortizerje od motorne žage, ki bodo služili za blažitev tresljajev. Ko bo končano, poročam o tem, ali je so rezultati zadovoljivi.

BTW, kletko si dal kam zrezat?
Your focus determines your reallity

McLuzo ::

brat dela v kleparski delavnici (letalski aluminij) tak da sem dal njemu načrte in nalogo da stvar skp spaca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

kitara8 ::

ej sam eno neumesno vprašanje. s čim vi režete ohišja?? jaz sem se s fleksarco lotil delat luknje za vent (v ta staro ohišje ) pa ni lih najboljš ratal... kak drug predlog

5er--> ::

Lok in žagice.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

69charger ::

Jaz sem dal na laser odrezat sam se je stranica ukrivila,je treba ojačat ali pa na vodno rezanje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

McLuzo ::

Dremel

Witboy ::

Jst sm mel tut na elastike obesene diske :) najhitrejs pa najlazje ;) Zdj sm jih pa zmetal ven pa ssdje not dal :D

kitara8 ::

WITBOY ... drag štos :D

kuglvinkl ::

Kot sem rekel, najti sem moral cenejšo varianto (predvsem v smislu manj pozicij, ena je bla cilj).

Tle je padlo ven:



monitiran disk:



Ta z gumicami je siple in ultra učinkovita, tresljaji se jasno ne prenašajo nikamor.

Varianta z gumijastimi nogicami je malo bolj tricky - to amortizerji od motorke. Enako učinkovita rešitev kot tista z gumicami.
Your focus determines your reallity

energetik ::

Samo ne moreš pa zdaj preveč ohišja premikat oz. zelo pazljivo. Verjetno bi bila kakšna varianta, da se kletka prišraufa v poden?

kuglvinkl ::

Glih šraufat nisem hotel v poden = je treba vse ven pobrat.

"Pritrdil" sem s slikonom. Drugače je pa kišta težka več kot 10 kg, služi svojemu namenu kot workstation in se nikamor ne premika. Razen 1x letno, ko jo spiham.

Moram pa še dodelat kletko = zrezat luknjo. In prestavit vroč disk stran od grafične karte.
Your focus determines your reallity

RejZoR ::

Ne vem zakaj se folk tolk obremenjuje s temperaturo diskov. Enkrat je Google delal eno študijo svojih clustrov in so prišli do tega, da temperatura ne sprememni bistveno MTBF časa. Dokler govorimo o sprejemljivih vrednostih in ne mejnih.

Če te skrbi daš pod disk en ventilator oz ima večina ohišij spredaj že pripravljeno da piha čez diske.
Potem lahko še sam v ghetto stilu na disk dodaš dodatna hladilna rebra.

Na strani proizvajalca diskov pogledaš kakšna je normalna delovna temperatura diska in če je nekje v tistem območju se sploh ne bi obremenjeval. Imam že par let diske na utišanih nosilcih pa ni bilo težav. Prvo ghetto mod z elastikami za oblačila, zdej mam pa nosilce od Scythe. Sicer niso tolk učinkoviti kot elastika ampak je disk bolj varno nameščen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Prej je imel disk 30C, zdej jih ima 40C. Vse kar moram naredit, je da diska zamenjam. To me stane 15 minut dela. V sobi imam precej mrzlo, poleti bo pa vroče. + disk segreva grafično. Zato moram diska prestavit.

Bom pa šel gledat na proizvajalčevo stran za priporočljive temperature.

edit: od 0-60 je OK.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utišanje diska

Oddelek: Kaj kupiti
322630 (1787) mr1two
»

Blažilci za disk

Oddelek: Kaj kupiti
81175 (865) FeniksX
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302417 (1752) Racko
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402893 (2288) Jaffa
»

Disk za v avto

Oddelek: Strojna oprema
191444 (1129) wishmaster

Več podobnih tem