» »

Kateri so najtišji diski?

Kateri so najtišji diski?

Fantocci ::

Opažam, da je v mojem PCju najbolj glasna zadeva trdi disk, ki se vsake toliko vključi (tudi če nič ne delam) in precej glasno zaruži. Ne bi rekel, da gre za napako. Zdi se mi, da je disk WD 60GB.

Zanima me, kateri diski so najtišji? Obstajajo posebne kategorije za to? So bili kje objavljeni kakšni testi ali meritve?

Kdo smo? Kam gremo? :))))

Fantocci ::

Aja, en disk imam na gumicah (ta je sistemski - bolj glasen), drugi - podatkovni pa sem celo obesil na trakove, tako da prosto visi in nima absolutno nobenega prenosa vibracij na ohišje! Pod PCjem pa imam debelo spužvo.

Ruži sama notranjost diska.

matej_jack ::

Tukaj je nekaj.
V poštev za podatkovni disk pride praktično vsak s 5400RMP (tudi npr. WD green serija), za sistemskega pa je 5400RMP malo malo :)

axee ::

Samsung HD502HJ ali HD502HI (lahko tudi HD503HI).

HD502HJ je kar hiter a ševedno zelo tih (za svojo hitrost daleč najtišji).

HD502HI je bo v večini računalnikov neslišen (vibracije zanemraljive), resnično najtišji disk kar se jih lahko dobi. HD503HI je samo nova verzija in nebi smel biti kej drugačen.

Torej je glasen sistemski ali podatkovni? Za sistemskega bi jaz vzel HD502HJ, za podatkovnega pa HD502HI (čeprav tudi ni tako zelo slab za sistem), preverjeno iz moje strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Fantocci ::

Ruži mi sistemski, ki je starejši in tudi bolj počasen (WD 60GB). Tega bom zamenjal za nekaj novejšega na SATA priklop.

Poiskusil bom poiskati te Samsunge...

Ali bi ga lahko ovil s kakšno centimetersko spužvo ali filcem? To bi sigurno zadušilo nekaj dB zvoka, vprašanje pa je, če se ne bi zaradi tega pregreval? Notranjost PCja je sicer dokaj hladna, procesor ima običajno med 23 in 30 stopinjami. Ni navit, seveda.

Večinoma se ukvarjam z editiranjem glasbe, videa in 3D modeliranjem zato cenim tišino med delom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fantocci ()

Garibaldi ::

Samsungi green serija v kakem silent ohišju so win kombinacija. Seveda maš tu še ssd.
Serija f3 500Gb so načeloma tihi imajo pa zato ogromno vibracij. Green serija je boljša opcija. + silent drive ali scythe himuro.

IgorM ::

sam imam f3 pa imam težave samo z vibracijami, žal nisem bil dovolj pozoren pri nakupu ohišja, zdaj vem za naslednjič, da je bolje da ima širše reže da lahko obesiš disk na gumice.

axee ::

Garibaldi je izjavil:

Samsungi green serija v kakem silent ohišju so win kombinacija. Seveda maš tu še ssd.
Serija f3 500Gb so načeloma tihi imajo pa zato ogromno vibracij. Green serija je boljša opcija. + silent drive ali scythe himuro.


HD502HI je tako tih, da se lahko BP primerja z kvalitetnim ventilatorjem pri cca 700RPM ali manj, tako da že dejstvo da je znotraj ohišja zaduši dovolj zvokov da je praktično neslišen.

Če si imel do sedaj star WD 60GB je to še iz časov izredno počasnih diskov, zato HD502HI nebo prepočasen, temveč bo razlika v hitrosti opazna.

Mislim da je zate popoln Samsung HD502HI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Fantocci ::

Naročil Samsung 503HI.
Hvala!

zavajon ::

Običajno je pri diskih tako, da je hitrost premosorazmerna z glasnostjo in porabo energije.
Če ti je tišina prioriteta, nabavi 2.5" 5400 RPM disk, pa ti ne bo treba uporabljati nobenih filcev ali spužev.
In če ga boš že moral ovijati, najbrž ne bo problemov s pregrevanjem, ker ti diski porabijo malo elektrike, torej se manj grejejo.
Sam imam dva taka diska zvezana skupaj z vezico, neto prišraufana na ohišje, tako da ima eden odprte le stranske ploskve, med obeme je luft le za debelino vezice. Pa nimam nobenih težav ne z glasnostjo ne s pregrevanjem.
Običajna poraba 2.5'' diskov je cca. 3W, kar ne bi smelo dosti greti.

Evo še link s testi takih diskov: http://www.tomshardware.com/reviews/mob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

hojnikb ::

Če hočeš tišino in hitrost, nabaviš SSD :D
#brezpodpisa

Fantocci ::

Poplnoma zadovoljen z izborom Samsunga 503HI. Resnično neslišen (preglasijo ga že tako tihi ventilatorji procesorja in grafične). Hitrost proti staremu Maxtorju 60GB (ni bil WD) pa je 4x večja pri branju in skoraj 10x večja pri zapisovanju.

Ne rabim (pre)dragih SSD. Mogoče čez 2-3 leta, ko bodo dostopnejši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6124524 (20496) ZigaZiga
»

WD10EARS??

Oddelek: Kaj kupiti
233509 (2660) GrimReaper
»

kupujem multimedia PC

Oddelek: Kaj kupiti
272735 (2284) janezek67
»

Neslišen računalnik, kaj dati okrog drobovja?

Oddelek: Kaj kupiti
111893 (1511) WamPIRe-
»

Tih in hiter HDD - WD ali Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
221428 (1028) mtosev

Več podobnih tem