» »

Obnovitev podatkov

Obnovitev podatkov

winto ::

Zivjo,

Ce v win formatiras disk in NE Izberse quick format ali obstaja kaksna moznost obnovitve podatkov?

gddr85 ::

pomoje težko, da dobiš kaj nazaj, razen mogoče, če neseš na kak profi recovery servis, pa še to vprašanje..

c3p0 ::

Če si hitro prekinil/ugasnil kišto, se večino da rešit. Če si potrpežljivo čakal do konca formata, bad luck.

winto ::

Formatiral sem v windowsih in odstranil kljukico quick format. Disk bom dal naprej pa nebi rad, da lahko kupec kakorkoli pride do podatkov.
Zanima me v bistvu ce je to 100% safe ali ga se kako drugace wipam?

gddr85 ::

lahko še v cmd napišeš, da ti ga parkrat prepiše

jacal ::

Če je disk tako pomemben, da tu sprašuješ, ga ne daj naprej.

Invictus ::

guglaj DBAN...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Mislim, da samo iz formatiranega diska še lahko izluščiš kake podatke. Ni pa seveda enostavno.

Če hočeš biti 100%, da podatkov ni gor, potem uporabiš kak secure erase program, ki disk v celoti prepiše z naključnimi znaki.

Ahim ::

winto je izjavil:

Formatiral sem v windowsih in odstranil kljukico quick format. Disk bom dal naprej pa nebi rad, da lahko kupec kakorkoli pride do podatkov.
Zanima me v bistvu ce je to 100% safe ali ga se kako drugace wipam?

Nisi sicer napisal za kateri filesystem je slo (NTFS ali kaksnega naslednika FAT - to vpliva na to kako kompliciran je postopek restavriranja podatkov), ampak odgovor je v vsakem primeru "ne, seveda ni to 100% izbris podatkov" (je 0% "izbris", saj se prepisejo zgolj nekateri alokacijski podatki).

Invictus ti je dal relevanten odgovor.

Pa ce gre za SSD, potem proizvajalec najbrz ponuja svoje orodje, ki opravi isto delo v bistveno krajsem casu.

solatko ::

Pri novejših diskih je zaradi ožjih zapisov, po formatu, kar težko dobiti še kaj nazaj, brez posebnih znanj in orodij, se pa da, če je interes.
Diske z zaupnimi podatki se praviloma uničuje (preša, plavž,....), če pa gor ni osebnih podatkov, pa je dovolj format z en ali dvokratnim prepisom z naključnimi znaki.
Delo krepa človeka

gendale2018 ::

diski z zaupnimi podatki so poleg tega še že od samega začetka šifrirani tako da gor nikoli ni nešifriranih podatkov, potem je teoretično dvolj če pobrišeš ključe, za domačega uporabnika še posebej, ki bi tak disk rad še prodal, za večje organizacije je pa uničenje priporočljivo, čeprav že par prepisov z naključnimi podatki naredi podatke gor ne berljive z zelo veliko gotovostjo (ampak zakaj bi recimo kaka banka tvegala, kaj je za njih cena par diskov)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325194 (3725) Jupito
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214195 (11633) SloBiscuit
»

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Oddelek: Novice / Diski
354498 (3099) Lawler_
»

Prvo formatiranje: počasno ali hitro?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182702 (2205) Brane2
»

Nedoslednost prodajalcev rabljenih trdih diskov in pomnilniških kartic pri brisanju p

Oddelek: Novice / Zasebnost
346211 (4846) Tarzan

Več podobnih tem