» »

program Girder - dejte mi prossim pomagat

program Girder - dejte mi prossim pomagat

akulp ::

Imam težav, saj še nikoli nisem delal s programom Girder in mi nekako ne uspe..

Kako naj sploh vem, da je sprejemnik priključen?
Naložil sem si Plugin Igor SFH - 56 in kot input signal izbral DCD. (napis Igor SFH -56 device je postal zelen, kar menim da je v redu, čeprav sem ugotovil da postane zelen, tudi v primeru ko javi napako in pritisneš namesto Retry gumb Cancel)) Ali je to pravilno?

Nato sem dodal komanod New in potem uporabil gumb Learn event....tukaj naprej pa mi sedaj ne gre. Levo od gumba Learn Event je še možnost All oz Girder Event, katero izbrati? Če izberem Girder event potem ne vem kaj izbrati naprej....

Kje sploh lahko vidim ali je program resnično ujel IR kodo?

Borci ::

Dobro bi bilo, da bi napisal še katero verzijo Girderja imaš, ker se stvari ves čas spreminjajo.
A glede na to, da imaš možnost izbire All Event imaš najbrž kakšno od zadnjih verzij.

Kot prvo, moraš izbrati za vhodni signal DSR in ne DCD. Seveda pod pogojem, da si se držal Ceskove sheme. Pa še na katerem COM portu imaš sprejemnik.

Potem izberi možnost All in ne Girder. Potem pa veselo pritisni gumb na daljincu.

Mimogrede, lučka (ce pa nastaviš pa lahko tudi ikona v trayu) ti ob vsakem pritisku na daljincu rahlo zasveti, to je prvi indikator, da ti sprejemnik dela.

Zaenkrat naj bo to dovolj, moralo bi delovati.

akulp ::

Tnx za jasen odgovor, sam še vedno ne gre...

Če izberem DSR kot si rekel mi javi napako: There is a problem with your hardware.

Če mam pa DCD je pa ql ( iz sheme ki je zraven girderja , tam kjer lahko izbiraš vhodne kontrole, sem razbral, da imam zgrajen IR po DCD ...nism pa ziher..ker ne wem ker mi ha je nekdo poslal)


Vendar pa mi lučka oz indikator za sprejem IRa nikoli ne utripa pa tudi kode ne zazna nikjer, ali pa jaz ne znam...

Imam pa Girder 3.2

TNX

Borci ::

Napake ti ne bi smelo javiti, četudi izbereš CTS. Ker ta driver ni tako inteligenten, da bi sam ugotovil, kateri pin je vhodni. :)
A je možno, da je s tvojim pluginom kaj narobe?
Poskusi prenesti tazadnje datoteke z interneta. Tako sam program kot tudi plugine.

akulp ::

A bi mi lahko prosim napisal link iz kjer si potegnil ti sam, da bom prepirčan da zagotovo dela..imam pa Win XP

akulp ::

Še vedno bi rabil link..zdaj sem si zdaj potegnil Girder 3.1 in tisti Igor plugin , ki je na spletni strani od gorderja.

ALi potrebujem še kak drug plugin oz. a moram še kakega od tistih ki so že tam vkljuučiti?

TNX že vnaprej, lp luka

Borci ::

Dolgo nisem bil na netu, zato ti šele sedaj odgovarjam.
Tole je link.
Tudi sam imam WinXP. Dela pa mi tudi na Win98.

Za delovanje rabiš samo ceskov plugin.
Vendar pa je zelo uporaben tudi OSD plugin, ki pa seveda ni nujen za normalno delovanje.

akulp ::

Sej to imam , saj to je Igor Plugin kakor jasz vem....samo se vedno ne dela..

sajmon ::

@akulp: A ti je sedaj slučajno že uspelo rešiti problem z IR sprejemnikom. Sam imam iste probeleme, IR lučka postane zelena, ne sprejme pa nobene kode. Isti sprejemnik z istim daljnicem na enem drugem računalniku dela brez problema. Possible harware error pa javi, če imaš izbran napačen com port.

LP
Simon

scenic16 ::

Ali je že kdo poskusil z Girderjem krmiliti prenosnika preko vgrajene IR "lučke" ?
Nasveti zelo zaželjeni...

Hvala!

Jose ::

Enake probleme sem imel do takrat, ko sem pogruntal, da sem vezje narobe sestavil. Po tem je stvar špilala kot po maslu.

podtalje ::

Te sheme za vezje se dostikrat ne držijo standardov za napetosti na COM portu.
(mislim, da je nekako tako, da je po standardu +3V ali - 3V, vendar pa večina 0V
zazna kot logično 0 (oz. nekaj takega), ne pa vsi.
Problem se ponavadi pojavi pri prenosnikih in pa tudi pri nekaterih računalnikih.
Predlagam pa, da najprej preverite vezje s kakšnim Voltmetrom.

Tudi jaz imam eno tako vezje doma in ko sem zamenjal računalnik, mi stvar ni več sprejemala
pravih kod, vendar pa sem na kocnu ugotovil, da če imam prižgan in minimiziran Windows
Media Player, mi sprejema prave kode (čeprav v tem ne vidim nobene logike :| )

podtalje ::

Še eno vprašanje, na katerega še nimam odgovora:
Je komu že ratalo krmilit ffdshow prek Girderja?

maticm ::

da NE BI nove teme načenjal...

IR mi dela tko da če jih kdo rabi...2.500,00 SIT/kom ( COM PORT)

Težava je pri programu ACDSEker mi nikakor noče zaznat tipk iz keyboard (sprogramiraš za tipkovnico... - isto kot za BS player nastavljat)

Kdo ve kako da bo delalo (slideshow na pilota...)

LP

podtalje ::

A si naštimal, da pošilja tipke direktno na proces do ACDSeeja?

maticm ::

KJE?

maticm ::

A ti slučajno deluje? imam WIN98SE

podtalje ::

Za Win98 ne vem, samo bi moralo 100% delovati.

Tam, kjer nastavljaš tipko, pritisni gumb Target in izberi proces ACDSee.

maticm ::

sm - tko kokr za BS player

PageDn je kao za premik
pol target ACDSEE, obkljukaš tisti dve... IN NE DELA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12128037 (11281) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325923 (4496) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517308 (6275) sidd
»

Kako narediti IR+daljinec za PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18413856 (7350) TaBoLjI
»

Daljinec za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
221865 (1581) BC3

Več podobnih tem