» »

Linux wireless

Linux wireless

Wally ::

Hej zivijo.

Jaz ne znam nastimat wireless na linuxih. Kaj bi mi lahko kdo pomagal?

Tukaj je moj wpa_supliciant
http://pastebin.com/m13b721d7

In tukaj: http://pastebin.com/m68a3a2bd
Poskenirano omrezje na keterega bi se rada priklopla...

Nevem kaj je narobe. Vsakic ko nardim dhcpcd eth0 je timed out. (na eth0 imam wlan)

Drugace pa imam driver broadcom-wl. In moja kartica je: 03:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4322 802.11a/b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)

Kaj morda kdo ve kako bi se to dalo naredit da dela?

arjan_t ::

zakaj ne uporabiš networkmanager-ja?

Wally ::

Ker ne znam. In ker bi rada znala tudi rocno nastimat da vem zakaj se gre.

kriko1 ::

Katera distribucija? In ja, raje uporabi netwokmanager - v gnomeu je to nm-applet v kde je kdenetworkmanager (za konzolo je cnetworkmanager).
Tam lepo grafično nastaviš vse zadeve za brezžično omrežje.

Za ročno pa si lahko ogledaš tole: http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Wally ::

Archlinux. Nebi rada da se mi nalozijo se dodatne reci od gnome ali kde-ja...
Bom pa zgleda da probala tale cnetworkmanager ali kaj podobnega...

Drugace sem pa delala res zelo podobno za rocno kot je ta link. Sam da je blo na wiki. In ni mi jasno kaj ni vredu, da ne dela...

kriko1 ::

Če se prav spomnim najprej skonfiguriraš interface (ifconfig), nato interface "poženeš" (ifup),
nato poženeš wpa_supplicant, počakaš da se avtentificira in šele nazadnje dhclient.
Neki takega sem naredil na eduroam omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

BlueBerry ::

rešeno

Zgodovina sprememb…

AlienRR ::

Hojla!

Uporabljam CrunchBang Linux in po update-u kernela 2.6.39 na 3.2, wireless ne deluje pravilno.

Če bootam 3.2 mi kaže signal na max in da je povezan na wifi (tudi določi ip, DNS,..itd.), vendar vsi brskalniki javijo napako s povezavo, prav tako Synaptic (upravljalnik paketov) ter se ne da vspostavit povezave niti z lokalnim omrežjem (npr. NAS preko SSH).

V primeru da bootam z 2.6.39 deluje vse OK.

Bi moral še kaj inštalirati razen linux-image 3.2 in paketka (libc6) ki ga ta potrebuje?

Zvezdica27 ::

lp,

morda je kaj v kernelu, namreč spremenili so default module glede wireless. Probaj 3.15 ki je še "stari", od 3.2 pa je privzeti modul za wireless drugi in morda ga tvoja kartica ne podpira ali obratno. Vsaj pri meni je bilo tako.

NImam časa zdajle, a pogooglaj, saj so bile to pogoste težave...

Jaz sem se neki hecal z moduli, a nisme uspel (nisem fanatik), zdaj sem na 3.0 se mi zdi, ker ni bilo drugih bistvenih plusov. Lahko pa sam dodaš ta stari modul not.

zz

AlienRR ::

Bi znalo biti kaj takega, ja, ker s starim kernelom deluje v redu.

Tudi jaz se mal hecam s temi moduli, zaenkrat brez uspeha vendar še ne mislim odnehat.>:D Javim, če mi rata!

Zvezdica27 ::

gre za iwlwifi module (iwlagn prior to Linux 3.2), vsaj za Intel wireless kot pri meni.

malo googlaj, jaz sem že nekaj škode naredil z neprestanim igračkanjem glede kernelov in modulov in sem raje šel nazaj na 3.15.

zz

AlienRR ::

Kakšno škodo pa si si naredil?

Zvezdica27 ::

naložu nekaj unofficial modulov in dodal unofficial dev PPA za najnovejše sandy bridge grafične procesorje. Stavri včasih šteknejo, recimo Google Earth ne dela sploh (skoz neki Google earth). Pač, igračkanje ;) Par stvari pa dela bolje (performas malce boljši)

No in glede wirelessa se pa res nisem hotel špilat.

Saj bo kmalu 12.04, kjer naj bi to vse lepo delalo ;)

zz

AlienRR ::

Aha, potem ni nekaj večjega crknilo. =)

Mah sam nekakšne drastične razlike ne opazim med prejšnjim in tem krnelom, ki ju imam. Me bolj firbec mantra kaj je tisto kar manjka. =P Pač starega uporabljam in ko me prime mal googlam to tej težavi.

12.04, to misliš Ubuntu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194224152 (159286) Zvezdica27
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151466 (1161) Zvezdica27
»

Linux 3.0 prestavljen zaradi redkega hrošča

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4610721 (8201) driver_x
»

Ubuntu 9.04 & ati mobility radeon

Oddelek: Operacijski sistemi
5926 (878) roba87
»

Vislice

Oddelek: Programiranje
71700 (1475) VASkO

Več podobnih tem