» »

Ubuntu 9.04 & ati mobility radeon

Ubuntu 9.04 & ati mobility radeon

roba87 ::

Zanima me, če ima kdo rešitev za Ubuntu 9.04 in ati mobility grafično kartico? Ker maximiziranje in minimiziranje je obupno počasno. Sem gledal forume in imajo praktično vsi težave s tem. Zanima me kako bi se dalo to rešit, ker meni ni uspelo. Sem pa bolj newbie v linuxih. Hvala .

BaRtMaN ::

Meni dela brez problema. Imam FireGL Mobility v5000 (mobilni Radeon X700) ter uporabljam odprtokodne gonilnike "radeon".

Napiši, katero grafično kartico imaš ter kakšen link do tem na forumih, kjer imajo vsi težave s tem bi tudi pomagal, da določimo, kaj te teži.

EDIT: Fajn nam bo prišel dnevnik tvojega X11 strežnika... V kakšen pastebin prilepi vsebino datoteke /var/log/Xorg.0.log da vidimo, kaj se dogaja.

Mimogrede, ne pozabi posodobiti sistema z najnovejšimi paketi: Sistem > Administracija > Upravljalnik posodobitev !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

terryww ::

Se pridružujem sixkillerju. ati9600m. Xorg žre po 30% cpuja itd. skratka, obupno. V prejšnji verziji ubuntuja so še bli driverji solidni, zdaj pa niti atijevi ne delajo, čeprav trdijo, da podpirajo zadnji ubuntu.

roba87 ::

imam Ati mobility radeon HD 2600. Probal sem nekaj z nekim patchem pa mi ni uspelo :)

forum : https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

BaRtMaN ::

jmakov: Z najnovejšimi Catalysti je ATi ovrgel podporo za kartice, starejše od serije Radeon HD2xx0. Na voljo imaš le še odprtokodni gonilnik "xserver-xorg-video-radeon", ki pa pravzaprav dela zelo solidno.

roba87 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X.org dodal podporo za multitouch zaslone

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
206933 (6027) Icematxyz
»

Debian in nvidia

Oddelek: Operacijski sistemi
222000 (1725) Icematxyz
»

Mandriva linux 2010 - se ne boota po namestitvi popravkov

Oddelek: Operacijski sistemi
251541 (1256) Icematxyz
»

Kandidati za izid (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
569276 (6225) Hardstyle
»

AMD obljublja odprtokodne grafične gonilnike

Oddelek: Novice / Grafične kartice
143649 (2687) desperados

Več podobnih tem