» »

Znane cene in izdaje Office 2010

Znane cene in izdaje Office 2010

Ars Technica - Trinajsta inkarnacija pisarniškega paketa Office, ki nosi ime Office 2010 in interno oznako Office 14 (trinajstico so vsled triskajdekafobije preskočili), bi morala iziti že lani, pa so jo v Microsoftu prestavili na leto 2010. Leto 2010 je tu in z njim tudi cene nove verzije, medtem ko bomo morali do samega izida še malo počakati (napoved je trenutno junij). Na voljo bodo tele verzije:
  • Home and Student (Word, PowerPoint, Excel, OneNote) 149/119 dolarjev
  • Home and Business (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook) 279/199 dolarjev
  • Standard (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher)
  • Professional (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher, Access) 499/349 dolarjev
  • Professional Academic (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher, Access) 99 dolarjev
  • Professional Plus (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher, Access, SharePoint Workspace, InfoPath)
Višja cena velja za škatlasto verzijo, ki omogoča namestitev na dva računalnika, medtem ko je nižja cena tako imenovana Key Card Price, ki omogoča le aktivacijo prednameščene verzije na računalniku ob nakupu. Verziji brez podanih cen bosta na voljo pogodbeno (Volume Licensing). Microsoft je še potrdil, da bo Office Home and Student na voljo tudi v obliki družinskega paketa (Family Pack), ki bo omogočal namestitev na tri domače računalnike, podobno kot v primeru Windows 7. V primerjavi s prejšnjimi verzijami je novost odsotnost edicije Small Business Edition, ki se je združila s Professional, in nova Professional Academic.

V fiskalnem letu 2009 (ki se konča 30. junija) je Microsoft s prodajo Officea zaslužil 169 milijonov dolarjev od prodaje kopij v vrednosti 7,75 milijarde dolarjev. Predlani je dobiček znašal 497 milijonov dolarjev, promet pa 8,2 milijarde dolarjev. Z novo verzijo želijo postaviti nove rekorde, tako da so ponosno oznanili, da si je v dveh mesecih beta verzije Officea 2010 preneslo že dva milijona ljudi.

Pohvalno je, da je Microsoft spoznal, da je navijanje cen v nebo slaba taktika, če želijo uporabnike prepričati v nakup. Tako v zadnjem času vidimo kopico akcij (družinski paketi, nova akademska različica), a še vedno ne gre pozabiti na povsem brezplačno alternativo. Odločitev je vaša.



Okvirne cene za slovenski trg še niso znane.

48 komentarjev

gzibret ::

Joj... Komaj sem se navadil na Office 2007, že je nova verzija. Brrr....
Vse je za neki dobr!

Icematxyz ::

Jah 3 leta so mimo. Tako pač to gre. Seveda pa se je treba vprašati o smiselnosti nadgradnje. Se pravi realno oceniti če dejansko z nadgradnjo kaj pridobiš ali ne.

Tabela je še vedno tabela. List "papirja" za napisat nekaj stavkov ali črk pa je še vedno ta isti list papirja za večino uporabnikov.

Looooooka ::

A jim niso glihkar prepovedal prodajo offica zarad XML-ja.
So to ze resil al kako?

buneech ::

Mal hitrej dela 2010, sploh pr odpiranju programa in vsebine.

borchi ::

> So to ze resil al kako?

rekli so, da bodo to rešili do roka, ki jim ga je naložilo sodišče (10.1.2010?)...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

bosmla ::

Ja obvezno je potrebno nabavit nov Office, ker odpere dvostranski dokoment 0,000002 sek hitreje za mojo babico seveda, ker ona ga zelo pogosto uporablja cca 8x na 62,3 dni ;((

Zmajc ::

Office 2003 je še vedno več kot dovolj dober za vsa pisarniška opravila. :)

Icematxyz ::

Office 2003 je še vedno več kot dovolj dober za vsa pisarniška opravila. :)


Se strinjam načeloma. Pa seveda Oo. Kjer zadnje čase napišem ves tekst in izdelam vse tabele. Pa sploh mi zraven ni jasno zakaj določenim ljudem ta ista tabela in ta isti "kos papirja" ne zadostuje. Pač vrjetno so bolj "advanced" uporabniki.

flbroker ::

150$ za Home verzijo sploh ni drago, to je nekje 100EUR. Glede na to da se bo dalo naročit preko interneta se tako izognemo našim oderuhom. Not bad at all...

kurjač ::

Microsoft je še potrdil, da bo Office Home and Student na voljo tudi v obliki družinskega paketa (Family Pack), ki bo omogočal namestitev na tri domače računalnike, podobno kot v primeru Windows 7
To pri nas sigurno ne bo veljalo, ker tudi družinskega paketa Win 7 ne moreš kupiti.
Banda pokvarjena!

McNato ::

Že Office 2007 Home and Student možno namestit na 3 računalnike. Žal mu napram 2003ki manjka Outlook, izgleda da tega ne bo tudi v 2010.

kmetek ::

150$ za Home verzijo sploh ni drago, to je nekje 100EUR. Glede na to da se bo dalo naročit preko interneta se tako izognemo našim oderuhom. Not bad at all...


pozabljaš 150$ = 150€ v EU. :D

krneki0001 ::

Kakšna je tale verzija za 99 dolarjev
Professional Academic (Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher, Access) 99 dolarjev

mislim, kako je takale verzija cenejša od študent verzije?

buneech ::

Verjetno za profesorje, izobraževalne ustanove, ipd.

borchi ::

> To pri nas sigurno ne bo veljalo, ker tudi družinskega paketa Win 7 ne moreš kupiti.

to ne moreš niti v US več. drugač pa je bilo do 3.1.2010 office 2007 home za $89. US only , seveda.
l'jga

ozbolt ::

Jst pa tko: Kdaj bodo izpljali OpenOffice Renesaince projekk, ker OOo izgleda tako grdo v primerjavi s tem Officom da me je že prav malo sram če ga odprem med ljudmi :)

Icematxyz ::

Jst pa tko: Kdaj bodo izpljali OpenOffice Renesaince projekk, ker OOo izgleda tako grdo v primerjavi s tem Officom da me je že prav malo sram če ga odprem med ljudmi :)


Ko misliš da si že slišal vse...

Jaka83 ::

Tisti, ki ne vidite poante v novem Office paketu. Jaz z 2007 delam hitrejše kot z 2003. Hitrost se pridobi predvsem v dostopnosti menujev ... pri 2003 je vse nekje skrito v podmenujih, 2007 ti pa vse lepo da na zgornji ribbon in še ko se z mišjo postaviš čez kakšno opcijo ti lahko avtomatično ponudi predogled. Ne vem, ampak meni se je preskok iz 2003 na 2007 zdel zelo smiseln. Vprašanje, kako smiseln je preskok iz 2007 na 2010 - o tem še ne morem sodit, ker 2010 še nisem sprobal.

Če bojo le kozmetični popravki napram 2007, bo preskok seveda stran vržen denar.

bluefish ::

No, tale nov Office bom najbrž celo kupil. Cena za Student varianto je dokaj zanimiva, najbrž še nižja ob raznih prednaročilih, ki se bodo slej ko prej pojavila (odličen deal se je recimo dalo dobiti za Win 7, Office najbrž ne bo zaostajal).

Icematxyz ::

Tisti, ki ne vidite poante v novem Office paketu. Jaz z 2007 delam hitrejše kot z 2003. Hitrost se pridobi predvsem v dostopnosti menujev ... pri 2003 je vse nekje skrito v podmenujih, 2007 ti pa vse lepo da na zgornji ribbon in še ko se z mišjo postaviš čez kakšno opcijo ti lahko avtomatično ponudi predogled. Ne vem, ampak meni se je preskok iz 2003 na 2007 zdel zelo smiseln. Vprašanje, kako smiseln je preskok iz 2007 na 2010 - o tem še ne morem sodit, ker 2010 še nisem sprobal.

Če bojo le kozmetični popravki napram 2007, bo preskok seveda stran vržen denar.


No če je to argument. Kaj pa v Oo ko se orodne vrstice kar same od sebe odpirajo istočasno ko delaš? Se pravi ko nastaviš miško na ustrezno področje (kjer je bila uporabljena neka funkcija) ti "orodno vrstico" za urejanje odpre kar samo. To je šele potem hitrost?

Ne vem. Jaz verjamem da je 10% uporabnikov pisarniških paketov takšnih ki so odvisni od svojega pisarniškega paketa. In že malenkostna izboljšava vmesnika prinese jim ogromne prihranke in zadovoljstvo.

In taki seveda je smiselno da nadgradi vse skupaj. Za ostale pa kot sem rekel. Tabela je še vedno tabela. In list papirja za pisanje je še vedno list papirja za pisanje. Zna 2003 zna 2007 zna 2010 zna Oo. Karkoli izbereš si načeloma na istem.

Zgodovina sprememb…

Jaka83 ::

@Icematxyz
Super, če Oo to zna, ampak argument je bil proti nadgradnji iz 2003 na 2007/2010. Oo sem tudi vedno zagovarjal in ga še zdaj, ampak ker v službi pač ni priporočljivo uporabljati Oo zaradi nekompatibilnosti določenih obrazcev narejenih v M$ Office, sem pač prisiljen uporabljati M$.

Icematxyz ::

v službi pač ni priporočljivo uporabljati Oo zaradi nekompatibilnosti določenih obrazcev narejenih v M$ Office


Če se ne motim. Office 2010 omogoča shranjevanje v .odt .ods .odp

Tako da počasi niti to več nikomur ne bo predstavljalo najmanjše težave? Se pravi "nativna" kompatibilnost.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::


Če se ne motim. Office 2010 omogoča shranjevanje v .odt .ods .odp
Seveda upajmo, da tudi odpiranje :) .

darkolord ::

Če se ne motim. Office 2010 omogoča shranjevanje v .odt .ods .odp

Tako da počasi niti to več nikomur ne bo predstavljalo najmanjše težave? Se pravi "nativna" kompatibilnost.
Problem je, ker je ODF na določenih področjih preveč vague, da bi že s samo implementacijo bila dosežena kakšna kompatibilnost.

Poleg tega pa rata problem pri fičrjih, ki jih en program podpira, drugi pa ne...

opeter ::

> To pri nas sigurno ne bo veljalo, ker tudi družinskega paketa Win 7 ne moreš kupiti.

to ne moreš niti v US več. drugač pa je bilo do 3.1.2010 office 2007 home za $89. US only , seveda.


Ne? Kako to? Ker jaz sem še oktobra v UK kupil family pack verzijo Windows 7 Home Premium. A zmanjkalo ga je?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

bom ostal kr na 2007 ker , čene se morm z serno mučit za xml predloge. 2010 pa zarad i4i ne bo imel custom shem, openoffice pa tega itak ne podpera.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

No saj načeloma glede ODF. Je že zadeva v Office 2007 SP2 vključena

So pa še druge možnosti:

http://www.sun.com/software/star/odf_pl...
http://odf-converter.sourceforge.net/

Če je le volja. Je tudi pot.

Background:

Microsoft Office 2007 uses Open XML as its native document file format, while OpenOffice.org makes use of Open Document Format (ODF) as default document format which is aloso favored by the open source community and ratified by the International Standards Organization (ISO) in May 2006. Both file formats are incompatible, meaning you can't open Open XML formated files in OpenOffice program, and vice-versa is also true for Office 2007 Open XML format in OpenOffice. Beside, ODF format is not supported by all version of Office suites with pre-OpenXML format too. But Microsoft and Novell have worked with open source community to develop OpenXML Translator which will provides interoperability between OpenDocument and OpenXML to allow Office users able to open or save in ODF format (.odt, .ods, .odt etc) and OpenOffice.org users able to create and view documents in Open XML format (.docx, xclx, .pptx etc) or original Office format (.doc, .xcl, .ppt etc).

Microsoft has released the first component of OpenXML Translator which is a ODF converter support add-in for Microsoft Word program, part of the Office system. ODF Add-in for Microsoft Word 2007 allows users to open, create, work, edit and save ODF documents in Word without the need to install OpenOffice suite (or other ODF implementations). The ODF converter add-in also supports Word XP, Word 2003 and Word 2007 in five different languages (English, Dutch, French, German and Polish).


Vir

Če le hočeš. Če pa iščeš izgovor za vsako ceno. Potem pa pač OK.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Bo treba počasi eno lestvico naredit. Top 100 neumnih razlogov zakaj ne uporabljam Oo.

1.)Ker je grd
2.)Ker sem pirat
3.)Ker pojma nimam kaj to Oo sploh je. Vem pa da ga nočem.
4.)Ker sem profesionalec....
...
100.)Ker ga ne znam inštalirat

Nekako tako?

Zgodovina sprememb…

Masamune ::

Za tistih nekaj dopisov na leto, pa par tabel, pa kako seminarsko in za podobno pisarijo google docs opravi nalogo z odliko. Še posebej, ko enkrat pišem v službi, drugič na svojemu desktop compu, potem pa še malo pri babi,... Ne rabiš ključkov in tega jajca. Seveda, če bi se s pisanjem profesionalno ukvarjal, bi pa to bila ena druga zgodba.
lp, j

Jaka83 ::

Icematxyz, saj ni problem dokumenta odpret, problem je ker se tabele/obrazci ne prikažejo tako kot bi se morali.

Icematxyz ::

In za kakšen obseg obrazcev in tabel gre? Več kot 1 dan dela v Oo?

darkolord ::

1 dan dela je vreden že več kot stane Office...

Icematxyz ::

1 dan dela je vreden že več kot stane Office...


Kaj pa če imaš 10 računalnikov?

KoMar- ::

En človek pač nima 10 računalnikov.

Icematxyz ::

En človek pač nima 10 računalnikov.


Podjetje v katerem od nekoga zahtevajo da uporablja Microsoft Office pa verjetno tudi nima 1 zaposlenega. Ker bi potem izbira office paketa bila prepuščena njemu?

In vprašanje se je nanašalo če bi sledil temi na to.

Kdo uporablja Oo tako ve da nima težav s tem ker ga uporablja. Ostali pa plačujte pa pametujte kakšni profesionalci ste. Pa kak lep izdelek uporabljate. Samo da ne bo koga sram zraven ko bo potem vprašal kako se najbolj osnovna stvar v Wordu naredi. A proti Oo pa toliko argumentov. Ki se jim lahko resnici na ljubo samo smejiš. Že če si 5 minut uporabljal Oo veš kakšne neumnosti določeni ljudje streljajo. Pa še celo mislijo da je res kje tako.

Zgodovina sprememb…

ozbolt ::

Jst pa tko: Kdaj bodo izpljali OpenOffice Renesaince projekk, ker OOo izgleda tako grdo v primerjavi s tem Officom da me je že prav malo sram če ga odprem med ljudmi :)


Ko misliš da si že slišal vse...


Well, you heard it here first.

Ampak je res grd. Tista okenca ki se avtomatično odprejo so res grda in so vnapoti prevečkrat. Govorim Ubuntu.
Ampak ga uporabljam od takrat ko sem prvič naložil Win98 in dela.

Looooooka ::

Men se zdi razlog, da uporablja nekdo Office...ali pa OO zarad tega, ker mu je en ali drug lep/grd cist na mestu.
Se posebi ce ta oseba velik dela s temi programi.Je blo ze dostkrat dokazano, da monotonost in nezadovoljstvo z uporabniskim vmesnikom vpliva na delo.
Ce je za enga cloveka ze dost to...da ma GUI tak kot mu je vsec...pa da po tem nardi 2x vec...oz pol hitrej...eh...ze ce ni tok tecn med tem ko dela kar dela...pol je 100 EUR drobiz za ta efekt.Ce mu je OO vsec...pol je pa 0 EUR sploh drobiz :)

Icematxyz ::

Ampak je res grd. Tista okenca ki se avtomatično odprejo so res grda in so vnapoti prevečkrat. Govorim Ubuntu.
Ampak ga uporabljam od takrat ko sem prvič naložil Win98 in dela.


Aha tista okenca so grda. Uporabljaš pa že od Win98 Oo. Nisi pa še ugotovil da lahko ta tebi grda okenca ki se avtomatsko pojavijo preprosto izključiš? Ko se pojavi okence greš na:

Pogled-> Orodne Vrstice-> Poiščeš ta grdo okence in ga izklopiš. Pa imaš lep Oo?

Drugače pa še to da dodam:

Kdorkoli od danes naprej začne uporabljati Oo in komurkoli že pač:

-šoli
-javni upravi
-prijateljem
-poslovnim partnerjem
-si izdela tabele za poslovne in osebne zadeve
-obrazce za poslovne zadeve
...

Začne pošiljati PDF in ODT in ostale dokumente bo ugotovil da ima napačno prepričanje.

In da s tem načeloma ni težav. Zakaj le bi bile?

Kaj točno je tukaj grdega?

XP



Original


Na open SUSE (KDE) se mi pa ne da iti delat screena zdaj. Če pa ti je grd Ubuntu in tisti njegova defolt skin? Pa nisi edini. Ampak to pa je že popolnoma drug problem!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

darkolord ::

Kaj točno je tukaj grdega?
Ne-ribbon toolbari?

Testman42 ::

Ja, ne zgleda ultra-kičasto z posebnimi efekti.

Pač nekaterim ni všeč "button", oni hočejo "nice shiny button".

Ziga Dolhar ::

A Writer že ima style inspector? Po možnosti s trackingom? Torej, da lahko ugotovim, "od kje" nekemu elementu recimo ena obroba na spodnji strani?
https://dolhar.si/

borchi ::

V fiskalnem letu 2009 (ki se konča 30. junija) je Microsoft s prodajo Officea zaslužil 169 milijonov dolarjev od prodaje kopij v vrednosti 7,75 milijarde dolarjev.


matr, so pa morali BOGATO (pre)plačat programerje in marketingarje. to je kot da bi office imel na sebe "obešenih" sto tisoč (100.000) ljudi s solidno plačo...

(al pa so škatle in cd-je preplačali... :)))
l'jga

JayKay ::

ne vem zakaj bi se kdo tukaj ubadal s piracijo ali OO, če lahko za drobiš original
ista bo zadeva z Office 2010.

ps: kot "tukaj" mislim UK ne Slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

5er--> ::

Mislim, da ima veliko ljudi raje 40 eur več v žepu in "original" office, kot da bi za licenco plačali.

49106 ::

A je to mogoče una fora da ti po enem letu poteče?

JayKay ::

ne, ampak je samo za študente v UK

Icematxyz ::

In zakaj študent v UK ne bi uporabljal Oo? Zakaj točno mu priporočaš uporabo Microsoft Office? V čem je fora?

JayKay ::

stvar preferenc. meni je workflow boljši v Office 07 kot pa v OO 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 365 ali Google G-suite

Oddelek: Programska oprema
224528 (3539) antrim
»

Office 365

Oddelek: Programska oprema
112324 (1938) mastah
»

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
197797 (6476) aco111
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487835 (6387) JayKay
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284089 (3543) ender

Več podobnih tem