» »

Office 365 ali Google G-suite

Office 365 ali Google G-suite

alanm ::

Kaj priporočate ? Pluse in minuse enega in drugega.

Lp,

Mavrik ::

Najprej povej katere funkcionalnosti te najbolj zanimajo.
The truth is rarely pure and never simple.

alanm ::

- Pošta
- Yammer ( trenutno slack )
- cloud storage ( ni pa nujno )
- integracija v outlook 2010 - 2016 ( trenutno exchange 2010 )
- skupni koledarji

Vse ostalo ni tako pomembno.

Lp,

Saul Goodman ::

alanm, najcenejši je verjetno grandfathered g-suite account. malezijci jih prek paypala po spletu prodajajo za male pare.

dobiš: g-suite z 10/25/50/100 kolikor pač hočeš licencami. Vse funkcionalnosti, vsak account ima 15GB (kot free gmail). svoja domena, centralizirano upravljanje. zakon za manjše organizacije. ni supporta, ker je "free". Ne poteče. Ni mesečnega stroška, le enkratni z nakupom.

domena je primarna in edina na accountu.

Zame je velik plus, da lahko še vedno tako poceni dobim "enterprise" rešitev.

alanm ::

Pozabil povedati da bi potreboval vsaj 25 Gb prostora za mailbox. Čim več prostora toliko boljše, saj bo potrebna migracija starih poštnih predalov v nove accounte.

Lp,

Saul Goodman ::

pozabil povedati, da lahko tudi na grandfathered g-suite accountih upgrejdaš storage posameznemu userju in nato mesečno doplačuješ le stroške teh upgrejdanih storageov. fleksibilne velikosti, lahko je per user (torej tisti, ki ne rabijo, dejansko ostanejo na čist free 15gb)

neki tazga: https://support.google.com/a/answer/172...

Zgodovina sprememb…

alanm ::

A veš mogoče koliko pride na poštni predal če se poveča iz 15gb na 50 gb ( toliko nudi office 365 - kolikor sem videl je cena za osnovni paket office bussiness essentials cca 5,12 € )
Gledal sem pri telekomu :
http://www.telekom.si/podjetniki/poslov...

lp,

Dejansko bi potreboval podobno ponudbo za G-suite.

lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alanm ()

Mavrik ::

Pri GSuite smo mi imeli nekoliko težav ker je Google Drive precej bolj češka aplikacija kot pa SkyDrive na Windowsih in ne sinhronizira doc documentov. Prav tako integracija z Outlookom niti približno ni na nivoju tega kar Microsoft nudi za svoj produkt.

Če bi se odločal zdaj bi vzel Office 365 samo zato ker dobiš tudi namizni Office (bistveno bolj udoben za delo kot GDocs), boljšo integracijo z Windowsi (če jih uporabljaš) in bistveno boljšo podporo (podpore za Google produkte praktično ni, če ti kaj ne dela si SOL).

Neke zamenjave za Slack sicer nismo našli ne pri Googlu in ne pri Microsoftu, čeprav je MS zdaj izdal nek nov kos softwara.
The truth is rarely pure and never simple.

alanm ::

Super. Ravno to potrebujem. Dejanske izkušnje za ali proti enega in drugega programa.

lp,

Invictus ::

Če hočeš svojo domeno, ni več zastonj kot je bila včasih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

Saul Goodman je izjavil:

alanm, najcenejši je verjetno grandfathered g-suite account. malezijci jih prek paypala po spletu prodajajo za male pare.


V tem primeru "integracija v outlook 2010 - 2016 ( trenutno exchange 2010 )" odpade. To je na voljo samo v plačniški in edu/non-profits verziji. Klasični grandfathred google apps (oz. g-suite zdaj) te opcije nima.

AnotherMe ::

Saul Goodman je izjavil:

alanm, najcenejši je verjetno grandfathered g-suite account. malezijci jih prek paypala po spletu prodajajo za male pare.

dobiš: g-suite z 10/25/50/100 kolikor pač hočeš licencami. Vse funkcionalnosti, vsak account ima 15GB (kot free gmail). svoja domena, centralizirano upravljanje. zakon za manjše organizacije. ni supporta, ker je "free". Ne poteče. Ni mesečnega stroška, le enkratni z nakupom.

domena je primarna in edina na accountu.

Zame je velik plus, da lahko še vedno tako poceni dobim "enterprise" rešitev.



To js rabim :) Kje kupim?

LeQuack ::

Odvisno komu hočeš dati svoje podatke. Oba bosta tvoje podatke prodala naprej in posredovala NSA/CIA, tako da konec konec je dosti vseeno.
Quack !

Modri dirkač ::

Če se uporablja WIN10 potem vsekakor office365.
Že samo gdrive je katastrofa v primerjavi z onedrive, tako da tukaj sploh ne bi razmišljal preveč.
Everybody lies!

bastadu ::

alanm je izjavil:

A veš mogoče koliko pride na poštni predal če se poveča iz 15gb na 50 gb ( toliko nudi office 365 - kolikor sem videl je cena za osnovni paket office bussiness essentials cca 5,12 € )
Gledal sem pri telekomu :
http://www.telekom.si/podjetniki/poslov...

lp,

Dejansko bi potreboval podobno ponudbo za G-suite.

lp,

Upgrejd na free accoutu iz 15 na 100GB stane mislim da $2 na mesec.

bojsi ::

Mavrik je izjavil:

Neke zamenjave za Slack sicer nismo našli ne pri Googlu in ne pri Microsoftu, čeprav je MS zdaj izdal nek nov kos softwara.

Jp, MS je dal ven Teams.
Google pa ravno danes prekopiral Slack -> Hangouts Chat :)

Alexius Heristalski ::

Mavrik je izjavil:

Pri GSuite smo mi imeli nekoliko težav ker je Google Drive precej bolj češka aplikacija kot pa SkyDrive na Windowsih in ne sinhronizira doc documentov. Prav tako integracija z Outlookom niti približno ni na nivoju tega kar Microsoft nudi za svoj produkt.

Če bi se odločal zdaj bi vzel Office 365 samo zato ker dobiš tudi namizni Office (bistveno bolj udoben za delo kot GDocs), boljšo integracijo z Windowsi (če jih uporabljaš) in bistveno boljšo podporo (podpore za Google produkte praktično ni, če ti kaj ne dela si SOL).

Neke zamenjave za Slack sicer nismo našli ne pri Googlu in ne pri Microsoftu, čeprav je MS zdaj izdal nek nov kos softwara.

Pri najcenejšem paketu Office 365 Business Essentials tega ne dobiš. Samo toliko, da se ne bo kdo zaletel.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mavrik ::

Ja, jaz sem govoril za Business Premium. 12.5$/mesec za zaposlenega se mi zdi dost drobiž.
The truth is rarely pure and never simple.

xardas ::

Fully installed Office applications Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, and OneNote on up to 5 PCs or Macs per user


A to prav razumem, da za vsakega uporabnika dobiš 5 licenc za naštete programe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Mr.B ::

xardas je izjavil:

Fully installed Office applications Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, and OneNote on up to 5 PCs or Macs per user


A to prav razumem, da za vsakega uporabnika dobiš 5 licenc za naštete programe?

Topomeni da uproabnik lahko to ima nameščeno na petih napravah.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Saul Goodman ::

AnotherMe je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

alanm, najcenejši je verjetno grandfathered g-suite account. malezijci jih prek paypala po spletu prodajajo za male pare.

dobiš: g-suite z 10/25/50/100 kolikor pač hočeš licencami. Vse funkcionalnosti, vsak account ima 15GB (kot free gmail). svoja domena, centralizirano upravljanje. zakon za manjše organizacije. ni supporta, ker je "free". Ne poteče. Ni mesečnega stroška, le enkratni z nakupom.

domena je primarna in edina na accountu.

Zame je velik plus, da lahko še vedno tako poceni dobim "enterprise" rešitev.



To js rabim :) Kje kupim?


primer: http://www.buygapps.com. 85$ za 50 licenc. AMPAK dobiš še ceneje, le presurfaj malo ponudbo. Opažam, da je na voljo manj teh accountov kot v preteklosti, zato cene počasi rastejo navzgor.

Jaz sem kupoval še po 35$ / 50 acc.

Qushaak ::

Se opravičujem ker ponovno odpiram temo.
Nikjer ne najdem informacije kako je z "generičnimi" email naslovi (kot so npr.: info, support, contact,...), če se zakupi nekaj Business Premium licenc (ali pa kak drug O365 paket) za nek poslovni ekosistem (podjetje, skupina,...)? Koliko taki generični dodatni naslovi stnejo oz. koliko jih je kaj vštetih v ceno. Konec koncev to niso naslovi za prave osebe in posledično ne rabijo niti Office programov in ostalih funkcionalnosti Office-a 365.
Hvala za razlago.

antrim ::

Narediš shared mailbox in dodeliš dostope. Ker niso vezani na userja so free.

https://technet.microsoft.com/en-us/lib...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free email provider za lastno domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
245844 (2858) zuz3k
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6011754 (10592) c3p0
»

Mail z brezplačno domeno

Oddelek: Omrežja in internet
62330 (1667) mikko
»

Menjava poštnega strežnika in portala za sodelovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
132239 (1777) jukoz
»

Dropbox Paper konkurira Google Docs

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
135026 (3754) amacar

Več podobnih tem