» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
10 / 18
»»

videc ::

tomy5 je izjavil:

No najdi mi ene za 100€ ki ne premočijo zdej pozimi in imajo vsaj za polavtomatske ali avtomatske dereze, pa morajo bit dost trdo-plastika za zdej pozimi.
Pol pa pojdi za cel dan zdej pozimi v njih, ne pozabi da pozimi je večina koč zaprtih v Julijcih in da so zimske sobe vsaj nekaj ur ko prideš do nje premrzle za sušit se.
Niso 100€, gor lahko daš samo navadne dereze, so pa za ceno, po kateri so trenutno, več kot dovolj za do Kredarice. Pa ne premočijo! Preizkušeno. Je pa res, da so bili dobro impregnirani, z Grangers voskom.
Alpina Ladakh, https://www.alpinashop.si/p2-28-894/poh...

LeonSlo ::

Vsak kupi tisto kar rabi oz. so njegove potrebe. Tisti, ki lazi po Julijcih in podobno kupi tiste za 200,300€. Meni ko pa se gre, da jih dam gor ko je sneg, za na travnik in gozd pa so ti do 60€ čisto ok. Itak impregnacija pa bodo zdržali malce dlje. Še to katere gamaše imate/uporabljate? Ker nimam več želje gazit po snegu v gumijastih škornjih in gledat kje je sneg polomil veje po drotu od pastirja.

celada ::

Gamaše kupi ene za 20€ in je to to. Toliko, glej da imajo spredaj kavelj in osebno imam rad ježek + zadrgo. Sam imam podobne tem samo, da je bil cenejši model za ene 25€.
https://www.iglusport.si/mountain-gaiter

Scaramouche ::

Danes so se mi razpadle Alpina pohodne, na obeh straneh se je guma odprla in mi not prihaja vlaga. Res da so ble znižane z 100 na okol 70, bi pričakoval več kot dve leti...

fosil ::

Pri Alpini moraš gledat, da so Made in Slovenia.
Cenejši modeli so ponavadi Made in China in slabše kvalitete.
Tako je!

videc ::

Scaramouche je izjavil:

Danes so se mi razpadle Alpina pohodne, na obeh straneh se je guma odprla in mi not prihaja vlaga. Res da so ble znižane z 100 na okol 70, bi pričakoval več kot dve leti...
Neseš k čevljarju, da ti zalepi, pa bodo še en čas dobre. ;)

zobnik ::

Scaramouche je izjavil:

Danes so se mi razpadle Alpina pohodne, na obeh straneh se je guma odprla in mi not prihaja vlaga. Res da so ble znižane z 100 na okol 70, bi pričakoval več kot dve leti...


Kolk stare?
Drugač pa Alpina ma zdej slabe gojzarje, razpadajo, kot da so iz kartona. Men so nove prej razpadl kot stari.

Invictus ::

tomy5 je izjavil:

No najdi mi ene za 100€ ki ne premočijo zdej pozimi in imajo vsaj za polavtomatske ali avtomatske dereze, pa morajo bit dost trdo-plastika za zdej pozimi.
Pol pa pojdi za cel dan zdej pozimi v njih, ne pozabi da pozimi je večina koč zaprtih v Julijcih in da so zimske sobe vsaj nekaj ur ko prideš do nje premrzle za sušit se.

Plastičnih za 100 EUR ne boš dobil. Cene so od nekdaj višje.

Če prespiš v zimskih sobah, notranji čevelj posušiš na nogi v spalki ;). Edina opcija...

Danes ti gojzarji niso več tako aktualni, ker večina zimskih pohodnikov turno smuča :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

jst sem trenutno na planiki in bom verjetno tudi ostal na njej, ker o alpinini kvaliteti se vrstijo čudne zgodbe, čeprav se mi par njihovih modelov zelo dopade.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

celada ::

Invictus je izjavil:

tomy5 je izjavil:

No najdi mi ene za 100€ ki ne premočijo zdej pozimi in imajo vsaj za polavtomatske ali avtomatske dereze, pa morajo bit dost trdo-plastika za zdej pozimi.
Pol pa pojdi za cel dan zdej pozimi v njih, ne pozabi da pozimi je večina koč zaprtih v Julijcih in da so zimske sobe vsaj nekaj ur ko prideš do nje premrzle za sušit se.

Plastičnih za 100 EUR ne boš dobil. Cene so od nekdaj višje.

Če prespiš v zimskih sobah, notranji čevelj posušiš na nogi v spalki ;). Edina opcija...

Danes ti gojzarji niso več tako aktualni, ker večina zimskih pohodnikov turno smuča :).


Mah jebeno je najdt soliden cevelj za tak denar. Najcenejsi alpinisticni cevelj, ki je za avtomatske dereze in s tem primerno trd podplat je kak la sportiva Nepal extreme katerega dobis za ene 270€. Druga opcija so pa alpinini cevlji katere dobis tudi za ene 120€ toda ne poznam nobenega, ki bi jih imel...

Invictus ::

Ti navadni gojazrji, ki nimajo platike v podplatu za trdnost, so nevarni za avtomatske dereze zaradi upogibanja podplata.

Se kaj lahko zgodi, da se dereze odpnejo v nepravem trenutku. Saj zgubiš jih ne, te pa lahko malo pustijo na cedilu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

celada ::

Jst se nism vidu gojzarja za avtomatske dereze, ki nima trdega podplata...

zobnik ::

klasične dereze in letni gojzarji se da dobr hodit po lažjih gorah, kot so Stol, Viševnik, Krn. Zato pa res ne rabiš gojzarjev za 300 evrov.
Za grape pa rabiš trd podplat.

Furbo ::

tomy5 je izjavil:

No najdi mi ene za 100€ ki ne premočijo zdej pozimi in imajo vsaj za polavtomatske ali avtomatske dereze, pa morajo bit dost trdo-plastika za zdej pozimi.
Pol pa pojdi za cel dan zdej pozimi v njih, ne pozabi da pozimi je večina koč zaprtih v Julijcih in da so zimske sobe vsaj nekaj ur ko prideš do nje premrzle za sušit se.

Ne pretiravaj, kdorkoli sprašuje kakšne prve gojzarje naj si kupi, ne rabi derez in ne bo ril pozimi po celem snegu v gore.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche ::

videc je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Danes so se mi razpadle Alpina pohodne, na obeh straneh se je guma odprla in mi not prihaja vlaga. Res da so ble znižane z 100 na okol 70, bi pričakoval več kot dve leti...
Neseš k čevljarju, da ti zalepi, pa bodo še en čas dobre. ;)


Samo kok to lepljenje stane?

zobnik je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Danes so se mi razpadle Alpina pohodne, na obeh straneh se je guma odprla in mi not prihaja vlaga. Res da so ble znižane z 100 na okol 70, bi pričakoval več kot dve leti...


Kolk stare?
Drugač pa Alpina ma zdej slabe gojzarje, razpadajo, kot da so iz kartona. Men so nove prej razpadl kot stari.



sej sem napisu malo več kot dve leti...

Zgodovina sprememb…

LeonSlo ::

Gre se za tele Kilimanjaro gojzarje. Še to, katere spreje uporabljate za impregnacijo.

noraguta ::

Nč sprejev sam kerblovo mast za sedla.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tomy5 ::

Stivale v Šiški ti bo zalepil boljš kot nove, menja tudi podplate.
Cena pa bolj simbolična, karkoli mi je delal je bilo med 10 in 20 €

noraguta ::

Lep. Se praktično sam šivane čevlje. Batonerane... Je vseen ker epoksi je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nodrim ::

Pozna kdo kakšne znamke, ki majo tud kako drugačne videz dobrih trpežnih pohodniških/zimskih čevljev, ker tile so vsi bolj kot ne enako bedno grdi :) nekateri od Alpine še dejansko izgledajo najbolje, pa še ti so potem v živo malo drugačni kot na fotkah na njihovi strani.

seminal ::

La sportiva, Scarpa :)

nodrim ::

Palladium :)

Okapi ::

Aku?

seminal ::

Garmont, Asolo, Lowa, meindl, zamberlan.

Scaramouche ::

krneki0001 ::

To:
https://sl.sportsdirect.com/karrimor-ks...

Samo poglej za cenami, ker so bili že lansko leto pod 70 evrov.

gruntfürmich ::

itq da planiko. kakšno uprašanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

Scaramouche je izjavil:

Kaj bi vi vzeli?

http://www.vsezasport.si/planika-pohodn...

ali

https://www.ebay.de/itm/Salomon-Quest-4...


Planika pogazi ostale. No contest
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Vajenc ::

Boreal Strider je tudi odlična p/p izbira za tiste, ki ne hodite veliko po skalah, meliščih...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Scaramouche ::

innerspace je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Kaj bi vi vzeli?

http://www.vsezasport.si/planika-pohodn...

ali

https://www.ebay.de/itm/Salomon-Quest-4...


Planika pogazi ostale. No contest



ok vejamem da so ok, smao kako to da so redki na tujem tržišču,ni denarja za reklame?

seminal ::

So so na tujih... Poglej pod znamko Meindl :)
Zdaj če hočeš res dober šuh je izbira Scarpa ali pa La sportiva :)

theStranger ::

Ima kdo izkušnje s tem čevljem? Ali je dober trekking čevelj?

theStranger ::

Razmišljam o nakupu nizkih pohodnih cevljih (za ferate in druge sportne aktivnosti) in me zanima ali priporočate cevlje z membrano (gore tex) ali brez? Baje da cevlji z membrano slabše dihajo..

mikhaair ::

Jaz bi rekel raje usnjene.
Ko si poleti aktiven in se noga poti gtx ni ok. V dežju pa vlaga ravno tako ne bo sla ven, ce je zunaj vse mokro.

tomy5 ::

Usnje ali goretex ali druga membrana je vse isto, razlika je edino za v usnju boš takoj moker od đvicanja, v membrani pa pol ure kasneje.
Raje glej na res dober podplat in pozabi na vse zgoraj - samo da ti bo udobno ko jih probaš. Usnja bi se pa sploh izobibal na daleč, to je zgodovina oz šminka za po mestu.
Mam te adidas terrex zadnje leto in full zadovoljen, v njih prelezel vse Julijce pri nas - https://www.superge.si/adidas/terrex-sw...

Tsunamii ::

KAko se kaj obnesejo La Sportiva TRANGO TOWER GTX ? Oziroma kaj v tem rangu..

Machete ::

A je kdo tak genij, da najde seznam (s slikami) vseh salomonovih legacy modelov. Iščem ene iz cirka 2012, ker so mi bili preprosto preveč perfektni, da ne bi tu vprašal. Mogoče jih lahko še kje staknem iz kakšne pozabljene zaloge. Hvala za pomoč.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

celada ::

theStranger je izjavil:

Razmišljam o nakupu nizkih pohodnih cevljih (za ferate in druge sportne aktivnosti) in me zanima ali priporočate cevlje z membrano (gore tex) ali brez? Baje da cevlji z membrano slabše dihajo..


Moji usnjeni so se precej dobro obnesli. Noga mi ne svica v njih nič bolj kot v čevljih z membrano.

theStranger ::

Na koncu sem vzela Salewa mtn trainer gtx ker so bili kar precej znižani. S cevlji sem zadovoljen, kako pa membrana dela pa ne vem. Po dežju jih še nisem rabil, noga pa vseeno švica :D

Kot visoke gojzarje pa uporabljam Alpina Ladakh, in so mi res super, in cenovno zelo ugodni kadar ima alpina akcijo (cca 100€+ ceneje od zgornjih la sportivinih)

Pa še mal offtopic; ker prdvidevam da ste pod tole temo hribolazci, me zanima ase splača investirat v majico iz merino volne (ki so sicer drage kot zafran)? Precej zasvicam, in naceloma ta plastika ki jo nosim hitro zacne smrdeti, merino volna pa baje ne - vsaj tako pravijo in interentih..

Zgodovina sprememb…

celada ::

Nvem za merino volno toda meni se najbolj obnesejo svic majice iz dechatlona. 5€ majica pa se nič ne usmrdi. 20€ od Nika pa smrdi k hudič sam da mal zasvicam.

Han ::

Pred kratkim sem nabavil tako Ortovox 150 Cool World majico (52% merino, 48% tencel), a je še nisem stestiral. Lahko poročam čez kakšen teden... Prodajalka jo je zelo pohvalila in obenem opozorila glede vzdrževanja (stroj največ na 30°C, sušiti na čimbolj ravni podlagi, niti pod razno v sušilca).

Vzel sem še Mammut Trovat majico, ki je bila skoraj pol cenejša, a relativno slabo diha in se tudi hitro usmradi, predvsem pod pazduho, navkljub odličnemu deodorantu.

gruntfürmich ::

jst imam 'švic' majce slovenske: https://termal.si/
verjetno boljše kot marsikatere plastične, niso pa čudežne kot sem pričakoval...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tsunamii ::

Tudi ta model mi je zanimiv Salewa Rapace GTX ... Imam sicer Alpino ( ne vem tocnega modela zal ) v stilu ANAPURNA ( ..ta moj model ima textil- Gore-tex se pri straneh..top zadeva, zdaj jih zal ne delajo vec)..vendar je po 8 letih potrebno menjat. Ferat ne delam. Rabim za pohodnistvu v vseh razmerah oz sezonah.
Ce imata kaksen predlog le povejte. Cenovno nad 100€ seveda ! Pod niti ne gledam.. tnx

mikhaair ::

Merino je odlična stvar. Če je vročina so meni sicer pretople. Jaz imam majice Inov8. Ugodno kupil na sportsshoes. Karibu od Igluje pa mi ni vsec. Kljub merino volni pregroba, ampak nic drasticnega in kljub uporabi se vedno malo neprijeten vonj po volni.
Kolega priporoča https://www.ctwsport.com/

Za vročino nabavil model desert. Ne smrdi, hitro suši, po hribih in puščavi pravi da je stvar odlična. Podjetje ne proizvaja več tega blaga in kar še imajo prodajo in zaključijo baje. Meni na pogled in otip deluje stvar kvalitetno. Po dnevu hribov potrdim da ni smrdl. Posusil pa se je hitreje kot merino. :)

dottor ::

Malo obujam temo. Kolko so kvalitetni teli kilimanđaro:
https://www.hervis.si/store/Obutev/Poho...

Namen bi bil parkrat letno it na Slavnik ali če grme kej fotografirat v naravo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Han ::

Če nimaš dobre nogavice, jo boš mogoče odnesel brez žuljev. ;)

gruntfürmich ::

nimaš kaj hoditi v hervis
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dottor ::

Pol verjetno nekih kvalitetnih čevljev za 40€ ne bom dobil? Pač za tiste parkrat na leto se mi zdi brezveze dajat več, sploh ker bo vse "nizkih višin".
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Han ::

Opis: Kvalitetna hiking obuća marke Kilimanjaro je multifunkcionalna obuća koju možete nositi u svim vremenskim uvjetima.

dottor ::

Če izbereš tiste z fluorescentno zeleno piše v slovenščini :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419974 (902) nekoman
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513287 (8187) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331303 (27598) Kleemen

Več podobnih tem