» »

Napajalnik ali grafična?

Napajalnik ali grafična?

Desty ::

Živjo,


pred kratkim sem kupil računalnik s sledečo konfiguracijo:
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 1024MB GDDR 2 PCI-Express™ 16x grafična kartica
Gigabyte GA-M61PME-S2P matična plošča
Kingston PC2-6400 2048MB 800MHz DDR2 RAM
AMD Athlon 2 X4 620 2.6GHz procesor
Spire 420W napajalnik


Že pred parimi dnevi se mi je začel pojavljati problem, da ko sem prižgal računal, se je sam ene 3x resetiral še preden je prišel v POST, nato pa lepo laufal dalje. Zdelo se mi je malo sumljivo, a je Crysis in delo v Adobe Premieru lepo teklo. Danes pa je bil problem, da se je računalnik neprestano resetiral, enako kot pred dnevi, a se ni uspel zagnati. Sedaj sem grafično kartico vzel ven in monitor priklopil na integrirano in stvar se po parih poizkusih ne resetira več, laufa lepo.

Kaj menite, bi lahko bil posledica prešvoh napajalnik (420W) ali je morda kriva grafična kartica?

mtosev ::

verjtno tvoj napajalnik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Desty ::

Se ponovno oglašam. Takrat, ko se je ta težava pojavljala, sem imel nameščene Windows Xp. Sedaj sem pa prešaltal na Windows 7. Komu kaj jasno? Je možno, da kaj ni kompatibilno z XPji?

RedDrake ::

Desty, glede na to da imas "Silent" graficno, ki je kar solidno zmogljiva, se ti le-ta verjetno pregreva, posledica pa je reset.
Sem imel podoben problem s silent verzijo HD2600XT.
Verjetno bos potreboval dodaten ventilator za v ohisje (Namesti ga spredaj spodaj, tako da bo vlekel zrak v ohisje).
Meni je to pomagalo.

Tip operacijskega sistema ne bi smel vplivati, ce pravis da je bil problem se preden se je sploh postavil BIOS.

LP

axee ::

Jaz pa dvomim v pregrevanje grafične, stvar se ne pregreva (imam izkušnje z to grafično) tudi v manj hlajenih ohišjih. Kljub temu, da imaš zelo švoh sistem kar se porabe tiče (in bi ti zadostoval 300W napajalnik) v tvojem primeru sumim napajalnik, z odstranitvijo grafične si ga le odbremenil.

Grafična bi bila kriva le, če bi bila kakšna resna napaka na njej (pregrevanje izredno dvomim). Najlažje bo, da si od koga sposodiš napajalnik in pretestiraš.

st0jko ::

Zdaj si dal grafično nazaj in dela vredu? Če je nisi jo daj, in malo testiraj. Bodi pozoren da vse dobro priklopiš.
keks?

Desty ::

Zdaj mi z Windows 7 vse lepo špila, a se včasih računalnik sredi dela kar sam resetira. Vzrok neznan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Desty ()

matonson ::

Vseeno bi lahko povedal kakšne so temperature:)?

Desty ::

Bi že, če bi grafična imela senzor za temperaturo.:|

c00L3r ::

Imaš 2 opciji:
1.) Posodi grafično za kak teden kolegu, ki ima OK napajalnik.
2.) Sposodi si močnejši napajalnik in poskusi v svojem PC-u.

Tako boš preprosto ugotovil, ali je grafična ali napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
768765 (7126) techuser
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432076 (1744) solatko
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513380 (2806) DT232
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412059 (1513) gpetrov
»

PC mi med igranjem resetira!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13894 (790) Ndrej

Več podobnih tem