» »

oddajanje p2p

oddajanje p2p

karafeka ::

Zdravo

Zadeva je takšna:
Uporabljam utorrent (ista zadeva je bila tudi pri bittornado) v xp-jih. Na internet sem povezan preko routerja linksys wrt54gl, kjer sem forwardiral port (TCP in UDP) na svoj lokalni IP; po tem imam v utorrentu zeleno kljukico oz. se test porta opravi OK. V XP-jih imam firewall izklopljen. (poleg tega imam na routerju in utorrentu omogočeno tudi upnp, sem pa probal samo port oz. samo upnp, pa je rezultat isti). Drugih firewalov ne uporabljam, niti kakih antivirusnih programov.

Ko torrent prenašam, mi sprejema z normalno hitrostjo in tudi pošilja, ko pa se enkrat prenos konča, pa mi več ne najde leecherjev oz. se nihče več ne poveže na mene, pa čeprav jih je kar nekaj. Podobna zadeva je tudi z ed2k omrežjem.
Potem sem priklopil mrežni kabel direktno na modem (brez routerja) in zagnal iste torrente z rtorrent v gentooju. In sedaj mi najde (PRI ISTIH TORRENTIH) leecherje, katerim lahko normalno pošiljam.

Sem iskal rešitev na internetu, pa vsi pišejo, da pač ni leecherjev itd, kar v mojem primeru ni res. Očitno je problem v routerju. Ali je tam potrebno še kaj nastaviti ali kaj ?? Zgleda, da samo odprtje portov ni dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470332 (20468) Rias Gremory
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413691 (9246) Brainstorm
»

Security flaws in UPnP

Oddelek: Informacijska varnost
353545 (2974) ABX
»

težave z routerjem Canyon CN-BR1

Oddelek: Omrežja in internet
254280 (2226) schorpion
»

Router Linksys WRT54GL in nepovezljivost

Oddelek: Omrežja in internet
283624 (3275) neoto

Več podobnih tem