» »

težave z routerjem Canyon CN-BR1

težave z routerjem Canyon CN-BR1

woodo0 ::

lep pozdrav. zanima me samo ce mi lahko kdo nujno prosim pomaga in sicer: imam router canyon CN-BR1 in je nastav problem ko sem poizkusil odpreti porte. sledil sem navodilom ki sem jih dobil na strani portforwarding a mi nikakor ne uspe. porte sem tudi odpr na firewallo in tudi to brez uspeha, se vedno sem na trackerjih nepovezljiv.kako naj izklopim firewall na routerju, mogoce mi to blokira?uporabljam utorrent client in amisov internet.zanima me ce ma kdo s tem izkušnje in mi lahko prosim pomaga.
za pomoc se vam izkreno zahvaljujem!


za dodatne informacije me lahko dodate na msn: denis_vezonik@hotmail.com



lep pozdrav, denis
woodo0 people
  • spremenilo: woodo0 ()

amigo_no1 ::

Glej da v utorrentu ne boš obkljukal (pod Preferences/Connections -> Randomize port each time utorrent start

http://www3.shrani.si/o.php?utorrent1025486.png

Le kaj bi lahko bilo tukaj ?
http://tinyurl.com/ab552

in tukaj:
http://tinyurl.com/y47tsr

linki. jvolk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

woodo0 ::

jeje997 nastavite imam takšne kot si prikazal ti na sliki.glede onih 2 linkov pa sem ze poizkusil preko strani portforwarding, sem naredil natancno tako kot pise in mi ni ratalo. kako pa kaj nastavitve u windowsih?tam sem samo odprl porte na firewallo.potrebno se kaj drugega?


hvala za odgovor!


LP
woodo0 people

amigo_no1 ::

Kateri firewall imaš ?
Če imaš windows firewall , potem naj bo utorrent na listi /(zavitek Exceptions)

woodo0 ::

samo od windowsa ja, mam pod izjeme dodan program utorrent. sem ga poizkusil tudi izklopiti pa ni razlike. se vedno porti niso odprti in sem nepovezjiv na trackerjih.
woodo0 people

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woodo0 ()

amigo_no1 ::

Port, ki si da forwardal v utorrentu , določi še v routerju.

Saj ti tukaj vse lepo piše:
http://tinyurl.com/y25k5v

//link. jvolk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

woodo0 ::

imam isti port na routerju in v utorrento. ko dam da mi testira port mi napise :

Welcome to the ľTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 54545 on 85.10.41.XX...

Error! Port 54545 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5).

Vcasih mi pa napise da je port prawilno odprt, na trackerjih pa se vedno nepovezljiv.(imam pa tak port ki ni blacklisted)
woodo0 people

amigo_no1 ::

UTorrent Port Checker ? Kje si pa to našel ? Imaš zadnjo verzijo prgorama (v1.6 build 474) ?

Kaj pa firmware na routerju (imaš najnovejšo verzijo) ?

woodo0 ::

v programu utorrent cisto na dnu ko mas klicaj al pa zeleno klukico 2x kliknes nanjo potem pa das preveri ce so vrata pravilno odprta pa ti skenira port.verzijo tudi imam tazadnjo (v1.6 build 474). verzija firmare pa je 02.00.00.04 , a ves mogoce kje bi se dala najti kaksna novejsa ?
woodo0 people

amigo_no1 ::

Izgleda, sploh nisi preveril mojih linkov, ki sem ti jih prilepil zgoraj.

Drug link v obliki http://tinyurl.com -> nato pa klik na Downloads

woodo0 ::

itaq da sem pogledal tvoj link, samo ta firmware ko je tam je star:

NE_4904_EN_V204FW.zip 24/10/2005 Windows English Firmware update for CN-BR1 broadband router.
kaj se lahko zgodi ce nalozim napacnega? se da potem odprawit tezavo ce pride do nje? npr z resetiranjem routerja ? poglej :

http://www3.shrani.si/o.php?neimenov102...

sedaj mi kaze da je vse ok pa tudi ko testiram port kaze da je ok:

Welcome to the ľTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 54545 on 85.10.41.XX...

OK! Port 54545 is open and accepting connections.

You will be able to receive incoming BitTorrent connections.


Na trackerjo pa : Povezljiv Ne :(

jeje997: nalozil sem firmware ki je biv na oni strani in je ista verzija kot ga imam sedaj.opazil pa sem naslednje: ce imam utorrent prizgan in torrente na pavzo mi kaze da je port vredo, ko pa jih dam downloadat ali uploadat mi pa takoj spremeni da ni vredo.
woodo0 people

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woodo0 ()

amigo_no1 ::

Za preizkus poskusi z linux torrenti (kako dela , če sploh):
KNOPPIX_V5.0.1CD-2006-06-01-DE
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/

//link. jvolk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

woodo0 ::

sem poizkusil pa dela! spet imam kljukico da so porti ok. jao jas ne vem vec ka naj.oni torrent pa vlaci normalno. S tem sem poizkusil pa mi je tudi napisalo da je opravljeno.

Porti so bili OK 3 min potem pa spet ne !!!
woodo0 people

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woodo0 ()

amigo_no1 ::

Če ti KNOPPIX torrent "vleče dol" , potem torrenti delajo.

Naredi screenshot iz routerja , kjer si forwardav porte.

woodo0 ::

TUKAJ je screen shot od routerja.prej sem imel odprte se porte od 50000 do 60000 pa tut ni blo kake razlike. a mislis da lahko nod32 kaj vpliva na to ??

BASIC SETUP mam pa nastavljen tako.imam pa staticni IP, meni na routerju za staticni IP (jas v tem meniju nisem izpolnjevav NIČ ) pa vidis TUKAJ
woodo0 people

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woodo0 ()

amigo_no1 ::

Poglej če imaš UPnp enablan.

B-Stard ::

Men isto tko , dela pa imam 100% vse pravilno odprto, prav tako UPNP imam odprt. Dela par minut potem pa napiše da port ni odprt, povezljivost pa povsod piše da jo ni. Nimam tudi jest več ideje :S

whatever ::

Ma ta ruter je podn od podna, sem ga imel tudi jaz dokler ni nekega dne iz nepojasnjenega vzroka crknil. Tudi meni ni nikakor ratalo ofnat portov za Apache... Res je da je pocen, sam ni za kaj več kot za web browsing.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

MitkoVIP ::

se pridruzujem menenju whatever-a. pocen roba ampak sploh ne vem zakaj to prodajajo ko mi folk omeni ta ruter ze vem da mi bodo povedali da imajo problem.;((
@woodo0 moj nasvet - kupi si drug ruter žal:)

Yacksy ::

Drugič boš vedel, da se ne kupuje ruterja, ki je nov vreden 6 jurjev.
Če te stiska denar si kupi kaj rabljenega (Asus, Netgear, Draytek ...). Samo ne spek kakega takega šodra kupit.
Shit happens

B-Stard ::

Mogoče kdo ve kako se shrani config na tem routerju? Sem iskal pa nism nič najdu, moraš vse še 1x vpisovat če ga resetiraš?

Caniggia ::

No, jaz imam prav tako canyon CN-BR1 in mi je začel nekaj nagajat. cca. eno leto je delal ok sedaj pa dropa pakete in posledično pada povezava z njim.

A mi lahko kdo pove kje lahko najdem kak novejši Firmware za ta router. Na njihovi spletni strani ga namreč ne najdem.


Hvala.

B-Stard ::

Je že kdo najdu kaki firmware nov?

schorpion ::

zdravo
jaz pa imam 1 vprasanje in sicr pri t routerju me zanima ali se nanj da priklopiti extrni disk (prenosni disk) ter kako se ga nastavi (saj ima usb?
Canyon CN-BR1

psychoshorty ::

Kot je ze nekdo nad menoj napisal: naredite sami sebi uslugo in kupite drug router ter riskirajte cirka 50EUR za npr. wrt54gl v kombinaciji z Tomato -jem. Tale Canyon je tudi meni in ostalim znanim, katerim sem postavljal domaca omrezja paral zivce.

schorpion ::

dobr sj to vem...
jaz drugac na linksys prisegam sam mi en takle ostaja doma pa sem mislu e se to da kaj uporabit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329083 (29539) ignats
»

router & wireless

Oddelek: Omrežja in internet
191556 (1243) amigo_no1
»

Problem Philips MC-i200

Oddelek: Pomoč in nasveti
91048 (987) gansta
»

max. velikost diska za Matsonic MS 9047C

Oddelek: Pomoč in nasveti
61298 (1228) marvin42
»

NewDotNet7_22.dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
7765 (705) strelajasna

Več podobnih tem