» »

Router Linksys WRT54GL in nepovezljivost

Router Linksys WRT54GL in nepovezljivost

Laki_ laik ::

Vem da boste rekli da naj pegledam po forumu češ da podobne teme že obstajajo vendar bi prosil da se še malo potrudite z mano.Naj opišem problem.Prej smo imeli adsl solo in smo prešli na paket duo zato smo dobili novi modem Sagem fast 3344.Prejšnji modem smo imeli vezan direktno v računalnik sedaj pa imamo tudi telefonijo prek siola in mora ta telefon biti priključen v modem smo prisiljeni imeti modem na drugem mestu.Zato smo se odločili za nakup routerja (router je Linksys WRT54GL) do priklopa in naštimanja je šlo vse v redu saj deluje internet normalno.Problem se pojavi ker sem na vseh torrent straneh nepovezljiv (uporabljam utorrent 1.6.1 ).Poskušal sem na strani portforward.com vendar nič ne razumem oziroma se nič ne znajdem.Zato bi prosil če mi lahko razložite kako naj portforwardiram oziroma kako naj nastavim router da bo star delovala.Naj dodam da sem požarni zid že konfiguriral (imam windows xp pro sp2) oziroma dodal izjeme tako da sedaj res ostane samo nastavitev routerja.
Lepo prosim ce mi kdo pomaga ker sem res že na robu z živci zaradi vseh opozoril na torrent straneh češ da sem nepovezljiv in da naj si uredim problem.
:'(

mihec87 ::

Ja res je blo to napisano in celo za dotični router..no pa gremo še enkrat.

Najprej odpreš nastavitve routerja internetni brskalnik vpišeš naslov routerja se logiraš.
Potem pa maš pod Aplications & Games -> potem pa Port range forward
Potem pa v prazne kvadratke napišeš:
Aplication:p2p
Start/End xyxxy to xyxxy (port ki ga želiš odpreti če samo enega potem obakrat vpišeš isti port, če pa več portov potem pa cel range od do.)
Protocol: both
IP Address:Namesto nule vstaviš zadnje cifre IP tvojega računalnika
Enable: obkljukaj

Potem pa še samo save setings pa restart routerja če je potrebno in je to to..

Laki_ laik ::

Mihec87 hvala za hiter odgovor vendar sem to že poskušal pa mi vseeno kaže nepovezljiv.Moram pa še dodati da imam dinamični ip in ne statični.

mihec87 ::

Jaz tudi...Port si dal isti kot ga imaš v utorrentu? Si poskusil ponovno zagnati utorrent..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Laki_ laik ::

Dal sem isti port in sicer 55000 ker ga vedno uporabljam istega ter sem ponovno zagnal utorrent.Potem ko preverim v utorrentu odprtost porta mi napise naslednje "Checking port 55000 on 86.61.9.235...

Error! Port 55000 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5). "

mihec87 ::

Poskusi za v času testa izklopiti firewall..Drugače pa a tam ko moreš pisati ip si dal ip tvojega računalnika 192.168.1.xxx? Greš cdm potem pa ipconfig pa od taprvega ip-ja prepišeš zadnje cifre xxx lahko je tudi samo ena ali pa dve..

Uporabljaš mogoče kakšen peerguardian2?

Laki_ laik ::

Sem sel v cmd in sem si zapisal te zadnje cifre ( v mojem primeru so stevilke).Izklopil sem tudi firewall pa nic ni drugace se vedno sem nepovezljiv.

mihec87 ::

Poskusi še pod security->firewall odkljukat Block Anonymous Internet Requests potem pa save settings.

Laki_ laik ::

Sem ze imel nastavljeno tako se preden si to napisal pa kot vidis nic ne pomaga.Pocasi totalno obupujem ker ne vem vec naprej in nevem kje sem ga zas***.

mihec87 ::

Ja nekje nekaj narobe delava..Preberi zs pa me kontaktiraj.

Kaj pa kakšen peer guardian ali pa kaj mas slučajno gor da bi to blokiralo čeprav ne bi skor smelo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Laki_ laik ::

Sem te dodal na msn vendar si nedosegljiv.

jan01 ::

A na računalniku pri firewallu si tudi odprl port?

Laki_ laik ::

Seveda sem.To je bilo prvo kar sem naredil.

jan01 ::

Imaš slučajno dhcp omogočen(in hkrati pri dhcpju ne nastavljen statični interni(npr 192.168.1.2) ip?

Pa še nekaj: če imaš gor še vedno original firmware priporočam čimprejšno zamenjavo s dd-wrt, x-wrt, tomato,...

Laki_ laik ::

Kar se dhcp-ja tiče tu sem vse pustil kot je bilo.Tam kot piše dhcp server je obkljukano enable.Kar se pa tiče firmware-a pa imam original.Zanima me če že moram menjat firmware kerega bi priporočal.

OldSkul ::

Thibor 15c je tapravi firmware, to je v bistvu original z dodatnimi funkcijami. DD-WRT spusti, ker je preveč napreden in uporabniški vmesnik je spremenjen.

Drugače pa zadeva bi ti morala delat. A si prav forwardiral port? Na pravi IP? IP mora bit od računalnika, ne internetni ip, to moraš pazit. Če si to prav naredil pol bi moralo delat. Pa dhcp izklopi in naštimaj na računalnikih IPje ročno.

mihec87 ::

Praktično sma to vse naredla pa še zmer nič je možno da to modem ne spusti čez?

No meni se dd-wrt ne zdi tako spremenjen vsaj kolikor gledam slike v navodilih..

OldSkul ::

Probaj utorrent 1.7.1 beto še.





Pa take nastavitve moraš met!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Laki_ laik ::

Ne vem kaj je krivo sem modem priklopil direktno na pc pa mi še vedno piše da sem nepovezljiv.Naj pa povem da sem klical na siol in in sem dobil nekega loleka ki o tem nima blage veze zato sem ga skoraj poslal v tri krasne vendar sem se raje zadržal.

jan01 ::

Ja dhcp je kriv,ker ti vedno spreminja interni ip in ti tako ne moreš odpreti za pravi ip.
Njalažje je, če greš v internetne nastavitve in pri internet protocol(tcp/ip) pod lastnosti daš svoj ip na 192.168.1.10(oz karkoli 192.168.1.x, pod pogojem, da istem subnetu(ne skrbi privzeto je na 192.168.1.1, subnet mask pa je 255.255.255.0...
Na hitro:
Daj
ip address na npr 192.168.1.10
subnet mask na 255.255.255.0 (bo samo avtomatsko dalo)
default gateway na 192.168.1.1
prefered dns server na 192.168.1.1

A sploh rabiš dhcp? Če ne, dhcp server daj na disable(itak lahko uporabljaš dnsmasq za dhcp)


B. možnost(bolj dinamična in tudi precej preprosta)
Žal se ne spomnim več kako originalen firmware zgleda, a pri recimo dd-wrtju link na wiki dd-wrt

OldSkul ::

Če pa rabiš dhcp lahko vseeno naštimaš, da ti dhcp daje ip številke od 192.168.1.150 naprej, računalnike pa naštimaj na IPje, ki so manjši od 150.

mihec87 ::

Ja sam če je računalnik priklopu direkt na modem potem dhcp skor nima več veze pri tem..

Laki_ laik ::

Jan01 sem naredil po tvoje vendar sem še vedno nepovezljiv.
Mihec87 Modem sem priklopil direkt samo toliko da sem preizkusil povezljivost vendar kot sem že napisal ni bilo v redu ker sem še vedno bil nepovezljiv tak da sem potem ponovno priklopil prek routerja.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Tudi jaz sem s tem routarjem bil vedno nepovezljiv, ne glede kar koli sem naredil. Nikakor mi ni uspelo priklopit se v načinu PPOE. Zdej sem pa dal gor tomato firmware in se mi je uspel nekak povezat v PPOE načinu in sem zdej povsod viden. V čem je fora pojma nimam. Sem pa že mel prej enkrat tudi nek drug firmware tudi v PPOE načinu pa se je enkrat routarju scufalo tako da sem ga mel kr problem obudit.
Skratka sagem modem in tomato firmware v načinu PPOE dela. Upam da bo tebi tudi ratalo. Sem pa izklopil požarni zid, portov pa sploh nimam vpisanih pa sem viden povsod.
polde

Laki_ laik ::

Bom jutri poskušal linksys-a z tomato firmware-om nadgradit.

mihec87 ::

Hm čudno da z original firmware nebi delalo, no jst original firmware sploh nism probavu konfigurirat sm takoj dd-wrt gor dal..

Laki_ laik ::

Sem dal gor tomato firmware pa je še vedno isto ostajam dalje nepovezljiv.A je mogoče treba tudi tu kaj naštimat oziroma naštelat?

Laki_ laik ::

Sem porihtal in sicer sem port na utorrentu nastavil na 3000 to pa zato ker so v tomatu firmware-u dodane že neke izjeme ki so na portih od 1000-3000 tak da mi ni bilo potrebno dodajat porta 55000.
Na koncu se pa najlepše zahvaljujem vsem ki so mi na bilo kakšen način pomagali velika zahvala pa gre kolegu mihec87 ki se je še posebej trudil glede pomoči.

Zgodovina sprememb…

neoto ::

Sicer malce pozno, a vseeno. Vklopiš UPnP in so vse težave rešene (če seveda torrent program zna odpret porte na routerju preko UPnP (universal plug&play).

Ko smo že ravno pri tem routerju in torrentih: če kdo uporablja Azureus mora nujno na routerju omogočit čimveč IP povezav ter timeout zmanjšati na desetino (DD-WRT to podpira, za orig. firmware pa nisem prepričan).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418209 (11146) Hayabusa
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224292 (3807) Hayabusa
»

2 routerja, težava s QoS

Oddelek: Pomoč in nasveti
81365 (1186) Vaseer
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011433 (8944) Kyou
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488326 (7352) Miha_T

Več podobnih tem