» »

Excel

Excel

T-Mac ::

Pozdravljeni!

S posebnim programom izvajam meritve deformacije materiala. Pri uvozu podatkov merjenja v Excel se mi ti izpišejo horizontalno (po vrsticah) ali kdo ve kje se v Excelu nastavi tako, da bi se ti podatki izpisali vertikalno (po stolpcih)?

Hvala in lp

karafeka ::

Posebno lepljenje... Transponiraj.

T-Mac ::

Sem probal amapk mi samo se enkrat samo skopira v vodoravni legi?Ko kliknem transponiraj se ne zgodi nic?

BlackHole ::

Probaj še enkrat, mora delat.
LP Marko

T-Mac ::

sem probal in ne dela? cudno?

T-Mac ::

no sedaj je tako, mi je zarotiralo ampak ze prej sm imel veliko podatkov v samo enem okencku, bi se dalo da te use podatke vrze v vsak svoj okencek? hvala

karafeka ::

O kakmu okenčku govoriš ?
HEHE

T-Mac ::

v eni celici v excelu je veliko podatkov napisanih eden za drugim, bi se dalo usak ta podatke dati v svojo celico v excelu? res je celica ja :) pardon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

karafeka ::

A mogoče misliš, da je vse v eni celici ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

tlozej ::

Kako uvažaš podatke, da ti jih da vse v eno celico? Pri uvozu moraš določiti, kaj ti razmejuje posamezne podatke (tab, podpičje, vejica, presledek, ...) in tako določiš, kako se ti bodo podatki porazdelili po celicah. Je tukaj problem?

LP

teoo ::

DATA-> text to columns
defying gravity

RuN ::

Da ne odpiram nove teme, si bom kar tole sposodil.

Imam podatke v stolpcih D (text). V stolpcu E mi računa datum (razliko od začetnega datuma do danes - začetni datum iz stolpca A) - dobim samo razliko v dnevih.

Kako naredit, da bi mi vse dneve, ki presegajo vrednost 30 (v stolpcu E) ob pogoju, da je takrat v celici (D) napisano "NN" označilo z rdečo, in/ali da mi označi z rdečo vse vrednosti ki presegajo vrednost 10 (v stolpcu E) ob pogoju, da je v celici (D) napisano vse drugo kot "NN".

Upam, da sem bil dovolj razumljiv :|

Z pogojnim oblikovanjem, mi je ratalo narediti za vse vrednosti nad 30 ob pogoju, da je D="NN" (za to porabil dva pogoja). Kako pa še za naprej?????

Hvala v naprej

Ajrina ::

Nekako takole:
 Klik

Klik


S tem, da sem jaz drug pogoj dala modro barvo, da je bolj vidno. Lahko pa daš tudi rdečo. Še to.. Če bi slučajno hotel večje oz. enako 30 dni, samo dodaš =, torej IF(E2>=...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

RuN ::

Super si,

Hvala lepa :)

jastreb ::

mene pa zanima, kako se v eno celico vpišeta dve vrednosti, npr: pri nekem x zavzame y dve vrednosti, da bi lahko potem s tega narisal tudi graf?
jastreb

karafeka ::

V eni celici tega po mojem ne moreš imeti. Lahko pa imaš en stolpcev z vrednostmi za X in dva stolpca z vrednostmi za y.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu-tabela

Oddelek: Pomoč in nasveti
71968 (1783) free_k_shot
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
142317 (1620) smetko
»

Excel-kopiranje vrstic, ki ustrezajo pogoju

Oddelek: Programska oprema
91266 (1147) _jackson_
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223751 (3474) Mobidick
»

Excel - decimalna vejica

Oddelek: Programska oprema
213919 (3683) tempoFlow

Več podobnih tem