» »

pomoč v excelu-tabela

pomoč v excelu-tabela

afroangel123 ::

lp potrebujem pomoč in sicer v excelu. nikoli do sedaj mi ni bilo treba delati tabel... . zanima me če mi lahko pomagate pri izdelavi tabele in sicer potreboval bi tabelo ki bi bila osnova takole:
1.stolpec:datum,
2.stolpec:od,
3.stolpec:do,
4.stolpec:št.ur.

gre se za vpisovanje ur.Potreboval bi navodila,kako jo narediti. imam pa office 2002.

Hvala vnaprej.

sloxl8 ::

V prvo celico v prvi stolpec vpišeš Datum, v drugi stolpec Od, v tretji Do, v četrti Št. ur. Nato v celice po stolpcih vpisuješ ure.
To je menda precej jasno in logično.

Sedaj je pa odvisno, kaj bi s temi podatki rad naredil. Če želiš ure sešteti, se postaviš v stolpec Št. ur v celico v zadnji vrstici, kjer bo prikazan rezultat, in vneseš "=SUM(D2:D33)" (brez narekovajev). Ta enačba ti bo seštela vse vrednosti v celicah od D2 do D33 (te so v zadnjem stolpcu, naslov stolpca pa je izvzet), pri čemer je predpostavljeno, da je zadnji vnos v vrstici 33 (D33).

Podobno je, če želiš dobiti prisotnost (Od Do). V celico v stolpcu Št. ur na koncu posamezne vrstice vneseš "=C2-B2" in s tem dobiš razliko med odhodom in prihodom. Pri tem preveri, ali ti časovne vrednosti pravilno sešteje.

afroangel123 ::

zdravo. hvala za pomoč!
Res je narobe sem se izrazil s tem, kako narediti tabelo. Tabelo mi je jesno kako se nredi da se vpiše datum ura itd. Ampak ko pa recimo stran s"tabelo" sprintam mi izpiše samo datum uro itsd,.. BREZ tabele-črt katere ločujejo stolpce. To bi potreboval. Mi lahko pomagaš še pri tem? Do danes nikoli nisem potreboval tega, in nikoli nisem uporabljal excela ker ga tudi nisem potreboval,.. hvala vnaprej.

Excalibrus ::

afroangel123 je izjavil:

zdravo. hvala za pomoč!
Res je narobe sem se izrazil s tem, kako narediti tabelo. Tabelo mi je jesno kako se nredi da se vpiše datum ura itd. Ampak ko pa recimo stran s"tabelo" sprintam mi izpiše samo datum uro itsd,.. BREZ tabele-črt katere ločujejo stolpce. To bi potreboval. Mi lahko pomagaš še pri tem? Do danes nikoli nisem potreboval tega, in nikoli nisem uporabljal excela ker ga tudi nisem potreboval,.. hvala vnaprej.

enostavno označiš celo tabelo in uporabiš orodje za robove celic - slika:
http://shrani.najdi.si/?3q/sc/axxaVJH/t...

afroangel123 ::

HVALA za pomoč. Bom jutri poizkusil.

free_k_shot ::

glede na to da je naslov pravi bom obudil tole temo.

Rad bi naredil temperaturni list. Takega kot ga uporabljajo v zdravstvu, da si lahko sam doma merim temp. in spremljam trend.

Nikakor mi ne uspe tega narest tako kot sem si zamislil. Rad bi imel nekako takole;



Vendar, če tole pokažem zdravniku ne bo ok :).
Na levi bi imel temp. 36 - 39. To pomeni da je od 36-37 ena črta in vmes 10 malih ki predstavljajo 0,1.0,2....
spodaj bi imel dneve; Pon-Ned
Zgoraj pa bi se vsak dan delil na dopoldan in popoldan.
In sicer od 6:00-14:00 = dopoldan
od 14:01 - 22:00 = popoldan

Zdaj me pa zanima kako naj bi to naredil, če se sploh da :|. Namreč, pred kratkim sem imel hudo poškodbo in si moram zdaj to doma preverjat. Rad bi imel v e-obliki.

Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

dopoldan/popoldan mi ni uspelo narediti - da so na y axis zgolj dve vrednosti
Najboljši približek:

free_k_shot ::

mgermo je izjavil:

dopoldan/popoldan mi ni uspelo narediti - da so na y axis zgolj dve vrednosti
Najboljši približek:



Vsaj en se je malo potrudil pa poizkusil. Vendar zadeva ni prava. Ne vem kako oni tam nardijo. Razen če v bistvu kreirajo sliko in jo potem ročno izpolnjujejo. I have no idea :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel malo bolj napredno

Oddelek: Pomoč in nasveti
101377 (1074) free_k_shot
»

Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
172442 (1731) Spider9
»

Excel - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
142588 (2127) 111111111111
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214043 (3687) rferrari
»

Calc/excel delo s tabelo

Oddelek: Programiranje
131434 (1201) salabajs

Več podobnih tem