» »

AMD pripravlja 12 novih DirectX 11 čipov

AMD pripravlja 12 novih DirectX 11 čipov

Radeon HD 5670

vir: Expreview.com
Expreview.com - CES bo za izdelovalce strojne opreme, kot ponavadi, dokaj pomembna prireditev, saj se nadejamo predstavitve obilice nove strojne opreme. Tem se je zdaj pridružil tudi AMD oz. ATI, ki naj bi predstavil kar 12 novih grafičnih procesorjev s podporo DirectX 11. polovica od teh jih je namenjena prenosnikom, medtem ko je druga polovica mišljena za uporabo v namiznih računalnikih s pomočjo PCIe reže. Po serijah 5900, 5800 in 5700 se zdaj lahko nadejamo še vsaj serij HD 5600, 5500, 5400 in 5300 za namiznike ter Mobility Radeone HD 5800, 5700, 5600 in 5400 za prenosnike. Pri karticah, namenjenih za namizne računalnike, bomo pod HD 5750 zaenkrat dobili še Radeon HD 5670, 5570, 5450 in 5350, kjer bosta prva dva zamenjala dosedanjo serijo 4600, druga dva pa bosta služila kot zamenjava za Radeon HD 4550 in 4350. Znane so tudi že specifikacije za Radeon HD 5670, ki naj bi vseboval 400 stream procesorjev (pol manj od HD 5770) ter naj bi uporabljal 128-bitno pomnilniško vodilo in GDDR5 čipe. Podporo tehnologiji Eyefinity naj bi omogočili z uporabo VGA, DVI in DisplayPort priključkov.

Točnejših informacij o grafičnih čipih, namenjenih v prenosnike, še ni, razen seveda pričakovanih serij. pričakuje se, da bodo vse namizne grafične kartice, tudi Radeon HD 5670, stale manj kot $90. S tem bodo tudi zaključili prehod na DirectX 11 prek celotnega nabora svoje ponudbe, morda celo preden nVidia pokaže prvi čip s podporo novejši grafični knjižnici.

24 komentarjev

__Devil__ ::

Ah, naj razvijajo, saj imen za grafične še je dovolj :))

bluefish ::

Hm, zna nastati zmeda, kot je bilo pri nVidii v času serije 4, ko še izkušen uporabnik skorajda ni več vedel, kakšne so glavne razlike.
Ni kaj, razni testerji bodo imeli polne roke dela.

jlpktnst ::

Večja cifra večji performans ... vsaj tako je veljalo do sedaj.

Je pa res da jih je oreng veliko, se strinjam da rahlo preveč, ja. Verejtno bodo še kaj pobrali ven pri šibkejših modelih ne samo shaderjev a?

KuntaKinte ::

upam da bo kakšna low budget zanimiva za crossfire,tako kot 5770

g. Oden ::

Edina zanimiva kartica za mene izmed teh 12tih je 5670. Če bo cena okrog 70eur se bo najverjetneje znašla v mojem sistemu?

nekikr ::

Cca. 75EUR bo.

Jux ::

Naj raje dobre drajverje za Linux nardijo, bo več dobrega zame :).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

jlpktnst ::

A še kar ni dobrih driverjev al kaj? Zadnjič sem bral da so počas že opensource skoraj boljši od uradnih :D

SoulReaver ::

Naj raje dobre drajverje za Linux nardijo, bo več dobrega zame :).


naj naredijo dobre drajverje za winse!!! štancajo te kartice kot za šalo a še za prejšnjo serijo nimajo stabilnih diverjev! ati je eno veliko razočaranje!

Dragi ::

Lolwut? Če čem kot navaden smrtnik kupit grafično, kaj vzet? Naštel sem 12 modelov potem pa odnehal.

Jaoo....

win64 ::

Naj raje dobre drajverje za Linux nardijo, bo več dobrega zame :).


naj naredijo dobre drajverje za winse!!! štancajo te kartice kot za šalo a še za prejšnjo serijo nimajo stabilnih diverjev! ati je eno veliko razočaranje!

Kaj se ti računalnik sesuje zaradi gonilnikov? Ali kdaj pa kdaj kaki glitch, ki ga ponavadi opaziš, ko ti drugi povejo?

axee ::

Po slikah vidim, da HD5670 ponuja DVI, Display port in VGA, kar je zame razočaranje (upam da nebodo pri temu ostali). Na HD 5xxx serijo kartic bi prešaltal le zato, ker potrebujem še en digitalni izhod za tretji monitor , performance me ne zanima. Upam da se kakšen proizvajalec spravi naredit HD5670 z 2xDVI + Display, pa jo takoj kupim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Machiavelli ::

pa kaj vam ni jasno to bo rečmo za pisarne itd....in ati mora prevzet trg na low endu z dx11 ane!!Pač kompi do 240eur bojo mel notri eno od teh 12ih..
100eur za grafo pa itak sploh ni veliko 130eur 5770 in dojčland..folk bi use naj naj pa še da je zastojn xD
Nigaaazz

PrimozR ::

Po slikah vidim, da HD5670 ponuja DVI, Display port in VGA, kar je zame razočaranje (upam da nebodo pri temu ostali). Na HD 5xxx serijo kartic bi prešaltal le zato, ker potrebujem še en digitalni izhod za tretji monitor , performance me ne zanima. Upam da se kakšen proizvajalec spravi naredit HD5670 z 2xDVI + Display, pa jo takoj kupim :)

Upam da se zavedaš, da boš potreboval: a) monitor z DisplayPortom; b) drag adapter.

Dr_M ::

Ubistvi niti niso tako dragi. ~20€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

DVI na Displayport adapter?

frudi ::

Mislim, da za do 1920x1200 ne rabiš aktivnega adapterja, tako da res prideš skozi z ~20EUR. Nisem pa 100%...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

DVI na Displayport adapter?


Ja odloci se zdej, ali je DVI -> DP ali je DP -> DVI. Ne mores vsakic drugace...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Odvisno s katere strani gledaš. Pa če imaš 2 DVIja in en DP na grafi a ni nekako jasno, kaj bo, sploh če je druga opcija DP monitor.

SoulReaver ::

Naj raje dobre drajverje za Linux nardijo, bo več dobrega zame :).


naj naredijo dobre drajverje za winse!!! štancajo te kartice kot za šalo a še za prejšnjo serijo nimajo stabilnih diverjev! ati je eno veliko razočaranje!

Kaj se ti računalnik sesuje zaradi gonilnikov? Ali kdaj pa kdaj kaki glitch, ki ga ponavadi opaziš, ko ti drugi povejo?


ne, nobenih glitchev samo BSOD... kar tako iz čistega mira, enkrat dela 1 teden brez problema, pol se sesuje 2x v enem dnevu! ko počekiram eventviewer vedno ati in njegov catalyst... in to na vseh sistemih od xp do 7! Veliko ljudi ima isto težavo, ampak smo se nekako sprijaznili, samo naslednja bo sigurno nvidia!

krho ::

@SoulReaver: 2 monitorja? Ker jaz sem imel probleme s tem. Vendar je to popravljeno če se ne motim vsaj od avgusta.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

axee ::

pa kaj vam ni jasno to bo rečmo za pisarne itd....in ati mora prevzet trg na low endu z dx11 ane!!Pač kompi do 240eur bojo mel notri eno od teh 12ih..
100eur za grafo pa itak sploh ni veliko 130eur 5770 in dojčland..folk bi use naj naj pa še da je zastojn xD


Vseeno smo ljudje, ki potrebujemo več izhodov, majhno porabo in nas ne zanima performance. Glede DP še nevem, pa zanima me zakaj se sploh hecajo z tem DP-jem, zakaj sploh omejitec na 2xDVI + DP? Je to zaradi premalo tehnološke razvitosti, mogoče silijo na DP?

Mr.B ::

DP, je license free. za DVI pa moraš plačati licenco. Na količini se pozna....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mspiller ::

Upam da se kakšen proizvajalec spravi naredit HD5670 z 2xDVI + Display, pa jo takoj kupim :)

Club 3D, Gigabyte in Sapphire majo po 2xDVI, 1xHDMI in 1x display port. HDMI to DVI converter je pa manj kot 5 evrov.
Jaz bi si kr tole kupu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mantle za Battlefield 4 končno prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9522578 (18405) Jst
»

Nova grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
232097 (1706) xxxgeekxxx
»

Prve slike Radeona HD 6870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7016737 (14471) Jst
»

ATI razposlal že 11 milijonov DirectX 11 čipov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3411372 (9785) Senitel
»

Opice nadgrajujejo računalnike

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315544 (2862) opeter

Več podobnih tem