» »

Se splača nakup telefona pri simobilu

Se splača nakup telefona pri simobilu

jcb ::

Živjo

26.12.20007 sem sklenil pogodbo pri simobilu (no ja že 8 let bo), ki pa je do danes že minilo dve leti, imam na izbiro ali prekinit naročnino ali pa podaljšat in vzeti nov telefon a kaj, ko imam telefon OK SE K790i z dobrim fotoaparatom in z dobrimi funkcijami.
Mi je pa prišlo nekaj na misel, da bi kupil telefon za 100-150 evrov in ga potem prodal naprej za +80 evrov več.
Kateri telefon od simobila bi šel najbolj v prodajo, da bi se ga znebil v roku enega tedna ali dva....v preteklosti sem menjal kr dostkrat mobitel in so šli vsi v roku 1 tedna.

NISO MOJI OGLASI, ampak tega je vedno več an bolhi:
http://www.bolha.com/oglas383602346/nov...
http://www.bolha.com/oglas383586828/sam...

Ne vem, če bi se spustil v tako prodajo, najraje bi šel na kartice, ker na mesec porabim max.5 evrov.
  • spremenil: jcb ()

JJM ::

Če imaš res tako majhno porabo se ti ne splača v nobenem primeru.

Če gledaš pogodba je 2 leti in najceneje prideš skozi z paketom ORTO U NULO, ki je 10 EUR s tem, da imaš (vsaj zate) vse klice zajete v naročnino. So pa zato vsi telefoni v rangu 60-100 EUR od cene v trgovini in kot tako dvomim, da boš hitro našel kupca zanj (še posebej sedaj ko imajo SIMPL).

Razen če boš vzel dražji paket, da dobiš boljši telefon po nižji ceni (kar pa spet pomeni višjo naročnino).
Drugače pa naredi kot je ta v oglasu in postavi oglas vnaprej za vse možne telefone. Če boš našel kupca zanj pač greš potem naknadno ponj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JJM ()

tomaz- ::

sicer ne vem, zakaj bi dal oglas ravno za telefon??

Daš preprosto oglas, kjer "prodaš" aneks. Ko se ti oglasi kupec, gresta pač skupaj tja, on plača telefon, ki si ga je izbral, tebi da v žep dogovorjeno vsoto, ti podpišeš aneks in gresta vsak po svoje. Če pa je kupec fletna punca, jo pač pelješ še na kavico z namenom, da ji razložiš delovanje njenega novega telefončka 8-)

jcb ::

Jaz bom tole, kar prekinil je blo dost simobila, če pa že bom šel nazaj na naročnine grem pa na mobitel po DOLGEM času.

Hardstyle ::

Ne splača se vezat ne na simobil in ne na mobitel. Aparat kupi nekje na bolhi al pa ebayu pa adijo. Če nimaš EUR, še pač malo šparaj pa je to to.

atomc ::

Ne pozabi, da so telefoni pri Simobilu zaklenjeni.

neres ::

BTW, če že kupiš telefon pri Simobilu lahko dobiš 20EUR popusta z neko Collegium kartico.
Ampak če porabiš samo 5EUR na mesec se ti verjetno ne splača imet vezave za Orto u nulo...

AndrejS ::

Jaz tudi komaj čakam da se vezava na SImobilu izteče pa grem na mobitel.

martincek1 ::

Isto, pa čeprav mi na žalost poteče šele čez leto in pol...

Pro ::

Jaz pa sem podaljšal za nadaljnji dve leti pri SiMobilu in kupil SE W995. Sem z operaterjem in aparatom zelo zadovoljen:).

Pyr0Beast ::

Sam sem še dobra 2 meseca na simobilu nato pa na T-2. Ne vem zakaj si SiMobil pridržuje pravico do spammanja njihovih uprabnikov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antireal ::

Boš šel iz slabega na najslabše:)

Pyr0Beast ::

Good enough for me. Všeč mi je sekundni obračunski interval in nobenega nabijanja o koristi minutnega intervala za SiMobil uporabnike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Zdaj sem šel iz Mobitel povezani 44 na simobil u nulo. Skratka cele dneve lahko kličem pa nemorem nabit takega računa kot sem ga na mobitelu za đabe v dveh dneh.

Telefon sem vzel Samsung - S5230 STAR black, ker sem pač nekaj rabo za popoti domov za 50EUR in ga bom sedaj prodal, ker ga itak ne rabim.

T_F_7 ::

BTW, če že kupiš telefon pri Simobilu lahko dobiš 20EUR popusta z neko Collegium kartico.
Ampak če porabiš samo 5EUR na mesec se ti verjetno ne splača imet vezave za Orto u nulo...


a to kartico moreš met s sabo ali je dovolj da pokažeš kakšno potrdilo da si bil na absolventu?

neres ::

Tukaj piše da moraš imet s sabo, več pa ne vem.

T_F_7 ::

Aha ok, hvala.

Meizu ::

Živjo

26.12.20007 sem sklenil pogodbo pri simobilu (no ja že 8 let bo), ki pa je do danes že minilo dve leti, imam na izbiro ali prekinit naročnino ali pa podaljšat in vzeti nov telefon a kaj, ko imam telefon OK SE K790i z dobrim fotoaparatom in z dobrimi funkcijami.
Mi je pa prišlo nekaj na misel, da bi kupil telefon za 100-150 evrov in ga potem prodal naprej za +80 evrov več.
Kateri telefon od simobila bi šel najbolj v prodajo, da bi se ga znebil v roku enega tedna ali dva....v preteklosti sem menjal kr dostkrat mobitel in so šli vsi v roku 1 tedna.

NISO MOJI OGLASI, ampak tega je vedno več an bolhi:
http://www.bolha.com/oglas383602346/nov...
http://www.bolha.com/oglas383586828/sam...

Ne vem, če bi se spustil v tako prodajo, najraje bi šel na kartice, ker na mesec porabim max.5 evrov.


Ne! Ne in ne. Ne splaca se. Poleg tega, da imajo dokaj zanic narocniske pakete imajo tudi slabso pokritost od mobitela, plus na slabsem si, ker ima vecina uporabnikov se vedno kar mobitel. Se posebej s trenutno ugodnimi narocniskimi paketi itd. Simobil pa tezko kaj pokrije klice v tuja omrezja in jih je treba naknadno tudi placevat.

ahac ::

tudi slabso pokritost od mobitela

Pokritost je sicer slabša, ampak ne pa tolk slabša, da bi bil to pomemben faktor pri izbiri operaterja (razen če živiš kje, kjer je res slab signal).
plus na slabsem si, ker ima vecina uporabnikov se vedno kar mobitel.

Kaj ima to veze? Da moraš v durgo omrežje klicat? Oh, noes! Sej nismo 1996, ffs!
Simobil pa tezko kaj pokrije klice v tuja omrezja in jih je treba naknadno tudi placevat.

Simobil sicer nima več asimetrije, ampak vseeno pa ni klicev z Simobila v Mobitel full več kot obratno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

djordjevic ::

plus na slabsem si, ker ima vecina uporabnikov se vedno kar mobitel.

Mnja, ne tako pavšalno. Pred kakšnimi 5,6 leti je naša kompletna družba (prijatelji, ne firma ;)) migrirala na simobil. Posledica? Iz računov za min. 10k SIT na študentskem paketu sem osebno prilezel na račun povprečno 20 EUR na mesec, pri čemer je bil največji račun, kar sem ga plačal simobilu slabih 50 evrov (veliko prenosa podatkov v tujini). Omrežje me ne pušča na cedilu, aparat kupim, ko je ugoden (že pred časom so barabe dvignili cene) - meni je prav. In niti približno ne razmišljam o migraciji nazaj na mobitel. Ni računice.
No grave is deep enough to keep us in chains.

fosil ::

Pa ne morš primerjat cen pred 6 leti pa danes. Stvari so se vmes že 10x pocenile in to pri vseh operaterjih.

To je tako, kot bi rekel da si pred 5 leti v trgovini X kupu računalnik za 1000 EUR, danes pa dobiš 5 hitrejšega v trgovini Y za 500 EUR. Torej je trgovina Y 10x cenejša.
Tako je!

djordjevic ::

Moja pripomba je letelo tudi na dejstvo, 'da ima večina uporabnikov mobitel', ne zgolj na to, da smo s prestopom vsi profitirali.
In še to - sem ravnokar primerjal ponudbo - ni poslovnega paketa, ki bi mi za ta denar nudil to, kar mi poslovni smart pri simobilu. Zato pravim, da ni računice.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Boš šel iz slabega na najslabše:)


Zakaj pa bi bil T-2 slab? Pokritost kot Mobitel, cene pogovorov se mi zdijo zelo ugodne, edino (zelo poceni) internet ni pokrit po celotnem ozemlju.

Pyr0Beast ::

Bmk za internet ker imam za to komp ali netbook s seboj praktično vedno.

Kar se mi gre za;
Nizke cene klicev v stacionarno omrežje/Domov - sedaj stane olala
Nižja naročnina - Ok, 1€ res ni huda cifra
Ni vezave - če se mi zaljubi lahko menjam BP
Predvidevam na ni j*anja uporabnikov v glavo s pošiljanjem SMS sporočil o orto akcijah in podobnih skropucalih
Za pokritost se mi ne gre, ker živim in se gibljem po mestih. Če hočem iti na samo pa tako ne vzamem nobene tehnologije s seboj.
Skupni račun (Že imamo T-2 telefonijo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vanadium ::

Sam sem še dobra 2 meseca na simobilu nato pa na T-2. Ne vem zakaj si SiMobil pridržuje pravico do spammanja njihovih uprabnikov.


Sma že dva ko bosta v kratkem prešla iz simobil na t-2 :D

šernk ::

Pokritost je sicer slabša, ampak ne pa tolk slabša, da bi bil to pomemben faktor pri izbiri operaterja (razen če živiš kje, kjer je res slab signal).


name kar precej to vpliva, pa čeprav so signal izboljšali v našem koncu tako eni kot drugi.

Kaj ima to veze? Da moraš v durgo omrežje klicat? Oh, noes! Sej nismo 1996, ffs!


vse več paketov je kjer imaš klice v lastno omrežje tako rekoč zastonj, v tuje bi pa hitro presegel tiste minute (če jih sploh imaš).

če grem sedaj preverit mojo statistiko za zadnje pol leta, sem recimo v pol leta nabral za 100min pogovorov v simobil, v mobitel pa imam pogovorov čez 200min vsak mesec, pa ne visim na telefonu, le nujne stvari pač (pa tistih 100min je precej preoptimističnih, ker kar spremljam mesečno porabo, se giblje med 5-10min na mesec v tuja omrežja). če mene vprašaš je še najbolj pri izbiri ponudnika potrebno gledati pokritost z omrežjem v tvojem domačem kraju in pa kam več kličeš. Pri meni je pač tako da sta obe stvari močno na strani mobitela.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14035569 (20673) Veron
»

menjave mobilnih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
254249 (3758) Lonsarg
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920877 (17463) Mitja358
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22463675 (55802) nekikr
»

Orto u nulo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11012093 (8348) neres

Več podobnih tem