» »

NOKIA 5800 XM problem z budilko,...

NOKIA 5800 XM problem z budilko,...

micoboy ::

Zdravo, imam problem z nokio 5800XM, ne vem ali naj skušam rešiti problem, ali naj jo vržem v smeti. Stara je slabe 3 mesece, ampak prvi mesec je bil problem, da se mi je kr neki ugašal ko sm kj tipkal po njem, pol sm ga update-al na verzijo v31.0.101 in potem je bilo vse ok. No potem sem pa opazil, da mi budilka zamuja za 1 minuto, včasih 3 - 15 minut ali pa sploh ne zvoni.
Pa še en problem, včasih ko ga ugasnem in ponovno prižgem mi pokaže NOKIA na zaslonu in to kaže skos, tak da moram baterijo ven uzet, pol je pa kul spet.

Kakšni nasveti???


Hvala

lp
Mitja

bond007 ::

Updejti na v40.0.005 :)

micoboy ::

Ja sj bi ga, pa če mi ne najde nobene posodobitve, ko dam da poišče.

bond007 ::

To maš od simobila nokio? Si probu prek računalnika pogledat za update?

micoboy ::

Od simobila, ne prek računalnika pa nism. Ka grem to na nokia stran?

bond007 ::

Na telefonu ti itak napiše, da ni navoljo, ampak prek compa pa gre. Dol morš potegnat nokia ovi suite, inštalirat, pa pol dat tools/ software updates, pa ti najde. Amapk ker maš od simobila nokio, je gor tist prilagojen vodafone firmware za katerga pa še ni updejta na v40.0.005. Zdej al mal počakaš, al pa si spremeniš product code na balkan red in ti bo najdlo updete. KAko to nardiš, ti pa piše v uni dolgi temi o nikiji 5800..

micoboy ::

Aha, no bom počaku, če bo tale update, pa da pol vidm, upam da bo delal.


Hvala

js osebno ::

Na update boš (na tvoj način) čakal zelo dolgo.
Za spremembo kode so navodila tukaj.
Kodo zamenjaš na Balkans_Red (oziroma blue, če imaš moder telefon, link do liste vseh kod je v temi. Nato pa ponovno naložiš firmware prek NSU-ja. Se pa moraš za dostop do te teme registrirati. (Sicer sem tudi sam tam admin, a se je drugi odločil, da bo ta sekcija dostopna samo registriranim uporabnikom)

Aja pa glede belega zaslona z napisom Nokia. Gre za t.i. ''White Nokia screen of Death'', povzroči pa ga napaka na pomnilniški kartici. tako da samo odstraniš Micro SD kartico, prižgeš in nato vstaviš kartico. Preverjeno deluje na moji Nokii 5800, sošolčevem N97, prijatelj ima Nokia 5530, povsem enak problem (ki ga hitro rešimo ;)). Micro SD kartica na čase zašteka, in zaradi tega se ta zadeva zgodi.

Zgodovina sprememb…

micoboy ::

Aha, ok.

Hvala.

micoboy ::

Ona povezava za NSS (Nemesis Service Suite), ne deluje oz. napiše: povezava neuspešna.

Sm probu prek googla, tut noče.

js osebno ::

možno da imajo čisto overloaaded server. Drugače pa hvala za opozorilo. =|
Bomo uredili.

EDIT: Smo popravili, sedaj lahko downloadaš potrebne datoteke. :)

Zgodovina sprememb…

micoboy ::

Zdj sm si spremenu to kodo na balkans red. Zdj pa morm povlect Nokia ovi suite, da probam, če bo delalo.


Tam si mi napisu neki firmware prek NSU-ja, ka to je to, ko sm kodo spremenu al je še kj druzga?

micoboy ::

Eto, sm si naložu nokia ovi suite, dal pod software updates in mi ne najde te verzije v40.0.005. Samo neke Maps 3.0 apllications najde, druga ne.

Bom še probavu če bo kaj.

ivanuscha ::

Rabiš program nokia software updater: http://nds2.betalabs.nokia.com/NokiaSof...

Poleg tega boš moral zamenat kodo, če maš od simobila telefon.

Miboy ::

Zdravo, jst sm zdj dav ta update gor 40.0.005, zdj mi tam ko grem v meni, mi manjka ena ikona, ne vem katera, vem pa da je blo prej vse polno, zdj pa ena manjka.

Ostalo moram pa še stestirat, da vidim če vse kul.

Miboy ::

Mislim da je tale verzija en drek. Pri pisanju sporočil nimam celozaslonske tipkovnice, kr neki. Pa bogve kaj še vse ne dela, ali manjka.

A se da to nazaj na ono staro kot je blo?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miboy ()

NoXy ::

Če ti ni preveč teško obrni telefon vodoravno in vola celozaslonska tipkovnica se prikaže sma.

martincek1 ::

Razen, če mogoče z polno QWERTY pišeš v portrait modu :)

@Miboy: manjka ti Nalaganje

Bor H ::

ja, "download" se je odstranil ker je po novem OVI store

glede tipkovnice so pa že odgovorili


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia 5800 XpressMusic (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4041358908 (99564) WaterBoy
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402545 (1967) krneki0001
»

Nokia 5230 se noče več sinhronizirati (PC - Ovi Suite)

Oddelek: Mobilne tehnologije
8799 (686) primozzzz
»

Mobitel Mobilni Internet problem...

Oddelek: Omrežja in internet
7865 (649) BlaY0
»

symbian nov firmware nov OS (simobil)

Oddelek: Mobilne tehnologije
191779 (1195) Dr_M

Več podobnih tem