» »

Orto u nulo

Orto u nulo

1
2
3

markk1 ::

bomo videli jutri, čeprav neki optimist nisem kar se teh novosti tiče :) upam da nas presenetijo :)))))))

jurre ::

@T0RN4D0
en nacin za porabo...mogoce ni ravno najboljsi. Prijavis se na simobil asistenta - https://ecare.simobil.net/ z geslom, pa das pregled porabe in si shranis porabo v excelu. Tam zmeces ven vrstice z besedo klic (ali pa nastavis filter) pa pogledas stevilo celic in imas cifro poslanih smsov:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

markk1 ::

jutro je tu, nikjer pa še nič novega :)

CCMbrother ::

Zanimivo kakšna velika pričakovanja....

po moje bo vse zastonj :D

kriko1 ::

Po mojem bodo samo kaki novi telefoni v akciji, move on.

markk1 ::

KandazaR ::

Če vklopiš še opcijo 201 je to popolnoma enak paket kot džabest. Ravno tako 15€ mesečne naročnine. Aja pa 201min namesto mobitelovih 200 :D. Edino škoda da sem ravno dva dneva pred akcijo sklenil naročnino tako da sem ven padu pri zaston naročnini 10 mesecev :(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

imallears ::

Še zmer je Mobitel bolj ugoden, ker ma 1gb prenosa, tale orto pa sam 100mb. Če pa daš še ta popust zravn je pa pol orto boljš, sam nekteri smo že ven padl iz tega.

overlord_tm ::

Sam 100MB prenosa? A tok košta to simobil?

Vanadium ::

Mnja tresla se je gora, morje je bilo razburkano, rodila se je pa miš :P sam ok no recimo da teh 100mb bo prav prišlo, škoda da edino nimajo res brez omejitev v svoji mreži kot ima to npr T-2 ker jaz kar hitro porabim teh 1001 minut. Zdaj pa glede mms sporočil piše da maš 1001 sms in 1001 mms torej če prav razumem se oboje posebi šteje.

jurre ::

hja no, nekaj je...ce se mi splaca doplacevat pa ne vem, ker nimam toliko folka na mobitelu. Moram potem imeti vsaj 50min pogovorov na mesc v druga omrezja, kar jih sigurno nimam.
btw ima kdo idejo po koliko se racunajo UMTS klici? Je to ista tarifa kot navadna? Za klice po simobilu pise, da so pri 1001 min vkljuceni tudi videoklici.. kaj pa na druga omrezja, placam 0,1EUR?

T0RN4D0 ::

u hudo, telih 100mega je ravno prav da lahko prebereš kakšno neumnost ko ti je dolgčas, pa MMSi tudi ni slabo da so zastonj. Škoda da nimamo kar vsi 10 mesecev zastonj :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

schnobel ::

imam vprašanje: junija sem šel k simobilu na oaket orto smart(takrat še ni bilo orto v 0). sedaj bi pa šel na ta nov paket orto na 10 ter vzel nov telefon(nokia e 63-20€). koliko bi mogel doplačati za mobitel in koliko bi me stal prehod iz enega naročniškega paketa na drugega. če kdo ve naj mi prosim pomaga!! hvala!

bluefish ::

nekako najbolj bo, da pokličeš na Simobil, da točno izračunajo.

schnobel ::

mogoče kdo ve saj približno ceno?

markk1 ::

nekje na simobilovi strani je bil "calculator" kjer si si lahko izračunal. pobrskaj malo.

T0RN4D0 ::

Menjava paketa te bo koštala 10€, za telefon pa ne vem kolk pride. Mislim da bi mogu odplačat starega (vsaj del) in bi potem tega dobil za 20€, ali pa nekaj v tem smislu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

evo, vmes je tudi, kako izračunati: http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c...


V kolikor ste vezani na podlagi Pogodbe o prodaji telefonskega aparata, se vam zaračuna strošek prehoda, ki je izračunan na podlagi dveh kriterijev:

* Razlika med ceno telefonskega aparata (s katerim ste vezani) na paketu, iz katerega prihajate ter ceno na paketu, na katerega prehajate.
* Število mesecev do konca vezave. Razliko v ceni telefonskega aparata se razdeli na obdobje vezave (24 mesecev) in pomnoži s številom mesecev do konca vezave.

neres ::

Za koliko časa se moraš zavezat da dobiš teh 10 mesecev 10€ popusta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

bluefish ::

vse je na njihovih straneh.

neres ::

Jaz nisem našel. Če je kdo tako dobrega srca naj posreduje link. :)

T0RN4D0 ::

2 leti so vezave na simobilu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Marc` ::

Namesto 1001 mmsov, ki so RES nepotrebni (sam jih pošljem par na leto pa večina mislim, da ne pride niti blizu te številke) bi lahko dali minute v ostala omrežja zastonj, recimo vsaj 100, če so že dali 100mb prenosa. Brez problema je ponudit 1001 mmsov, ko veš, da bodo v večini neizkoriščeni. :| Ampak ok, bolje je, kot nič. :)

AndrejS ::

Zakaj imajo simobilovi uporabniki manjše račune kot mobitelovi ?

Zato ker ne morejo telefonirati vsepovod ! :D:D:D:D

Mr_Globus ::

Banda.. pred dvemi leti kupim k750 za 40€.. čez en teden je 10€ in 6 mesecev brez naročnine.

Letos kupim k770 za 1€ (waaw kak dober deal si mislim) in čez en teden mi poknejo ven, da dajejo akcije 10 mescev brez naročnine. Banda frdamana;(

Adrijan0 ::

Končno so nekaj naredli. Teh 100mb pride prau, čeprau bi lahko 1gb dali. Za 5€ na mesec, prvih 10 mesecev pa mislim da ni slabo. Račun se mi bo zagotovo zmanjšal za 2-3x.

neres ::

2 leti so vezave na simobilu.

A to sigurno?

Ker nisem nikjer našel nič o kaki vezavi. Tukaj je stran namenjena prav temu popustu.

Možno da sploh ni treba imet vezave, česar pa nisem pričakoval... čeprav moraš bit nov naročnik, kar ima seveda svojo vrednost.;)

bluefish ::

glede na to, da je ta novi paket vezan na ORTO U NULO ali ORTO BERI, pri katerih je vezava dve leti, je posledično tudi pri tem tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

neres ::

A mi lahko daš kak link kjer to piše?
Ker vezava je omenjena samo pri nakupu telefonov.

bluefish ::

ah, sem menil, da misliš ob nakupu telefona. Za samo sklenitev pa najbrž res ni vezave. Bo kdo drug povedal kaj točneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CCMbrother ::

Se opravičujem za tale komentar....ampak tale opcija 201 je orto kr neki....

Adrijan0 ::

CCMbrother, zakaj je krneki?

Ni se treba vezat na simobil, jz na njih nisem vezan, ampak verjetno za to akcijo pa moreš biti. Zato me zanima, ker nisem vezan na njih, če mi bojo dali teh 100€ popusta. V pondelk grem na simobil, pa bom potem povedu.

Bistri007 ::

Adrijan0, opcija 201 je orto kr neki, ker to ni odgovor na Džabest. To je kvečjemu polovični odgovor na Džabest.

72% ima Mobitel, Debitel ali Izimobil
26% ima Simobil.

Kaj je bolj uporabno: 1000 minut v omrežja z 72% tržnim deležem ali 1000 minut v omrežje s 26% tržnim deležem. In seveda pri obeh isto 200 minut v ostala omrežja...

Ampak pri Mobitel Džabest teh 200 minut porabiš za klice v omrežja z 28% tržnim deležem, pri Simobil Opciji 201 pa to 201 minuto porabiš za klice v omrežja s 74% tržnim deležem...

Polej tega se je s 100MB res nevarno povezati na net, še posebej če se Windows, Office, antivirus, Skype, Firefox spomnijo ravno takrat avtomatsko downloadati update.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

T0RN4D0 ::

Nima veze tržni delež, vezo ima koga ti kličeš. Kaj mi nuca 75% tržni delež, če mam 80% ljudi v imeniku na simobilu, in 99% časa porabim za pogovore na simobilu....

Tistih 100 mega je pa uporabnih za uporabo na mobitelu, kjer se ti nimajo stvari kej updateat. Pa nč se bat, so zadeve dost počasne da tud če se ti vse naenkrat spravi updejtat, bo trajal par ur predn bo 100 mega zloadal :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bistri007 ::

Če imaš kak telefon, ki ti odpira navadne HTML strani - te so težke od 500KB do dobrega MB, gre hitro teh 100MB. V vsakem primeru ravno teh 900MB razlike do 1GB ločuje Orto u nulo od "Popolne komunikacije".

HSDPA ni počasen - 3.6Mbit oz. 7.2Mbit download in čedalje več telefonov to podpira. Tudi tretjina Mbit navadnega UMTS ni počasno - 150MB lahko navaden UMTS prenese v eni uri 8-)

Nima veze tržni delež, vezo ima koga ti kličeš. Kaj mi nuca 75% tržni delež, če mam 80% ljudi v imeniku na simobilu, in 99% časa porabim za pogovore na simobilu....

Kaj si zaposlen pri operaterju, in ti firma časti naročnino? Drugače ne vem, kako imaš lahko 80% kontaktov pri zelenih... Very unlikely, da imaš razmerje kontaktov v imeniku ravno obratno od celotne populacije.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

KandazaR ::


Kaj si zaposlen pri operaterju, in ti firma časti naročnino? Drugače ne vem, kako imaš lahko 80% kontaktov pri zelenih... Very unlikely, da imaš razmerje kontaktov v imeniku ravno obratno od celotne populacije.


Tudi jaz imam večino pogovorov z ljudmi, ki so pri simobilu. Pa kaj ima to veze z tržnim deležem. Pač ima veliko mladih simobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

T0RN4D0 ::

Me niti ne zanima če mi verjameš ali ne, ampak dejansko imajo več ali manj vsi ki jih kličem simobil. Je pa res, da smo večinoma študetnje, oziroma mladina do 30. Skratka, uspe mi nabrat kakšnih za kakšna 2€ na ostale cifre (20 minut, oziroma manj), pa ne ravno pretirano kam kličem...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BaRtMaN ::

Jaz imam tudi večino klicev v Simobil, so se mi pa nedavno podvojili klici v tuja omrežja, ker so šli nekateri sorodniki na Tušmobil.

Mimogrede, 100 MB na mesec je res malo, prav tako 1 GB za brskanje. Nedavno sem bil prisiljen uporabiti telefon kot modem in sem nabral v enem dneu 40 MB, ker nisem dovolj pazil. Trik je, da onemogočiš nalaganje slik in flasha v brskalniku (Opera podpira, v FF pa rabiš dodatek ImgLikeOpera), ker je njihova velikost v primerjavi s tekstom res ogromna. Naložiš pač samo res nujno potrebne slike.

Bistri007 ::

Od moje klape ima Simobil 10%. Imam pa Orto Smart od 2005. Prej sem ga uporabljal za daljše klice na Simobil, sedaj ga imam pa večinoma za budilko.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

geniuus ::

Če imaš kak telefon, ki ti odpira navadne HTML strani - te so težke od 500KB do dobrega MB, gre hitro teh 100MB. V vsakem primeru ravno teh 900MB razlike do 1GB ločuje Orto u nulo od "Popolne komunikacije".

HSDPA ni počasen - 3.6Mbit oz. 7.2Mbit download in čedalje več telefonov to podpira. Tudi tretjina Mbit navadnega UMTS ni počasno - 150MB lahko navaden UMTS prenese v eni uri 8-)

Nima veze tržni delež, vezo ima koga ti kličeš. Kaj mi nuca 75% tržni delež, če mam 80% ljudi v imeniku na simobilu, in 99% časa porabim za pogovore na simobilu....

Kaj si zaposlen pri operaterju, in ti firma časti naročnino? Drugače ne vem, kako imaš lahko 80% kontaktov pri zelenih... Very unlikely, da imaš razmerje kontaktov v imeniku ravno obratno od celotne populacije.


firma je na simobilu, familja razn enga tud na simobilu, punca & frendi na simobilu
briga mene statistika, jst vem koga kličem

z3ro ::

js mam tud skoraj vse na simobilu..podatkov bi res lahko dali 1gb.. me pa zanima če je še kje možno pogledati kolko točno si že porabil SMSov/MMSov/klicev/podatkov itq... sem se hotel registrirati na simobilovi strani pa mi napiše da je številka že uporabljena.čeprav se še nisem registriral.preko sms porabe pošljejo sam v € kolk maš porabe..
lp

Bor H ::

100 MB je dovolj če mal pazš, v recimo petih dneh sm nabral 30MB (vklujčno s prenosom prek wifi in kar je brezplačnega po planetu). To pomen da bi porabu 200MB v celem mescu če res ne bi pazu, če bi pač downloadanje fajlov pustu za doma in imel mobi za oglede strani bi s 100 mb lahko shajal. Ubistvu s tastarim mobitelom nism porabu nikol več k 20mb v celem mesecu, ampak ja, mobitel ma zastonj brskanje po planetu, ma simobil že to?

OrkAA ::

Btw, eno kratko opozorilo za vse, ki na podlagi svojega imenika ugotavljajo razne tržne deleže.

Predpona številke (040, 031..) že dolgo ni odvisna od operaterja. Saj vem, da vas večina to ve, a vseeno.

Bistri007 ::

Tržne deleže sem prek prepisal iz poročil APEK.

Na Mobitelu (Debi,Izi) napišeš *130*številka# da ugotoviš, pri katerem operaterju je določena fiksna ali mobilna številka
Simobilova koda za isto je *789*številka# [za predplačnike *456*št#]
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

neres ::

Jaz sem v zadnjih mesecih v zvezi z enim delom klical precej "naključnih" odraslih prebivalcev Ljubljane in delež Mobitel-Simobil je bil okoli 60 proti 40 (iz izpiska na položnicah).

Od mlajših ljudi (20-30 let) ki jih osebno poznam in imajo naročnino jih je pa večina na Simobilu. AFAIK je bil Simobil pred Đabestom cenejši od Mobitela, tako da me to ne preseneča.

Jaz grem zdaj iz Tušmobila na Simobil. Dokončno so me prepričali s tem popustom za 10 mesecev, kar naredi zadevo precej ugodno, pa tudi če grem po 10 mesecih stran (in spet plačam stroške priključnine in prenosa številke).

Bor H ::

neres: verjetno je bil cenejši za tiste, ki so klicali predvsem simobil, če si mel pa punco in starše na mobitelu pa nikoli, jst sm vklopu 70% popusta za punco in veselo klicaru, ko so omogočl sm pa vzel še večerne pogovore tko da sm naročnino parkrat oklestu in tut pred džabestom (kljub cca 1500minutam mesečno) sem imel položnico z naročnino in vsem pod 25eur.

Adrijan0 ::

Sem biu učera na Simobilu. Uzeu sm še nokio e63 in še teh 100€ popusta bom najverjetneje dobiu. Morem pa iti ponedeljek še 1x dol, ker sem mogu zadevo prvo prepisat. Drugače pa se meni 201 minuta zdi veliko, večino ljudi imam tudi jaz v imeniku, ki so pri simobilu. Več kot 3 ure pogovorov mi na mesec zadostuje. Res nevem kaj počnete nekateri s telefonom, da govorite na mesec več kot 4ure (ko vi kličete).

LuGi ::

Jajc paket čakal in čakal na koncu pa dočakal 100 Mb podatkov :))

Še dobr da me jutr aktivirajo na đbestu 8-)

balkanec ::

Sem biu učera na Simobilu. Uzeu sm še nokio e63 in še teh 100€ popusta bom najverjetneje dobiu. Morem pa iti ponedeljek še 1x dol, ker sem mogu zadevo prvo prepisat. Drugače pa se meni 201 minuta zdi veliko, večino ljudi imam tudi jaz v imeniku, ki so pri simobilu. Več kot 3 ure pogovorov mi na mesec zadostuje. Res nevem kaj počnete nekateri s telefonom, da govorite na mesec več kot 4ure (ko vi kličete).


jest sem hiotu isto narest. Torej sem ze narocnik, ampak nisem zavezan (nikoli niti nisem bil). svetovalec v centru mi je povedal, da je teh 100E samo za NOVE narocnike. Prnasanje stevilke tud ne steje. Pa prekinitev pogodbe in podpisanje nove tudi ne steje. A mi lahko poves, kaj pomeni ta tvoj NAJVERJETNEJE ?
Ti si ziher pozigalec !!!

Adrijan0 ::

Sem biu dole. Ni bla ista ženska, ta je bla malo tečna, mi ni hotela dati. Če bi bla tista kot zadnič, bi verjetno usaj poskušala, ker mi je rekla da če se da da dobim. :)) balkanec, tako da ti bom teško kaj reku. Mogoče naletiš na koga k se te usmili. Sem pa uzeu e63 za 20€ in je super.

BTW, se komu sanja če je ta sporočila o stanju in si.assistent zastonj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844661 (18539) profii
»

Simobil vrača udarec

Oddelek: Mobilne tehnologije
455648 (3618) RockyS
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920168 (16754) Mitja358
»

ORTO U NULO vs. Itak Dđabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
285853 (3527) St235
»

Se splača nakup telefona pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
253455 (2462) šernk

Več podobnih tem