» »

NVIDIA "Fermi" benchmark

NVIDIA "Fermi" benchmark

deadbeef ::

Očitno bo NVIDIA peljaja spet ATI scat..

http://www.guru3d.com/news/geforce-gtx-...
  • spremenil: deadbeef ()

Mitja358 ::

Kje pa je kak screen testa? Jaz tudi lahko napišem številke brez dokaza.

galu ::

Oprosti, sem sicer malo bolj na strani Nvidie, ampak to je bullshit.

npr. BS z strani ATI-ja:

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Pšenični ::

"Očitno bo NVIDIA peljaja spet ATI scat"


Kdaj bo to, čez pol leta? Do takrat imajo lahko pri AMD ju že novo grafo.

BALAST ::

Ali pa so naredili benchmark z 100 jedernim CPUjem.

Zeleni ga biksajo, ampak tudi rdeči niso brez greha.

s1m0n ::

Ah driverje pa bi lahko malo porihtali pri AMD/ATI :)
Drugače pa sta meni obe firmi fajn! Pri AMD/ATI dobiš dobro grafično za igranje iger za solidno ceno,
nVidia pa ima pač višjo cena ampak ponuja skoraj isto!

Naslednja grafična, ki jo bom mel za igranje iger bo definitivno AMD/ATI ker dobim več za moj denar, zaenkrat pa še ostajam na
že kar stari 8800GTX ker so mi vse igre delovale in še nevidim potrebe po novi.

Hexx ::

js ševedno vztrajam pri zelenih>:D

=666= ::

Jest bom šel pa nazaj h NVIDIi , ker mi grejo ATIjevi driverji na curo ;(

Mr.B ::

1. Še vedno ni delujočega primerka
2. Fermijevo jedro je ogromno, ampak res ogromno. Poraba pa je kolikšna ? 5970 je na zgornji meji porabe, ki jo lahko priskrbijo skladno s standardi. Fermijevo jedro mora pokuriti, sorazmerno z velikostjo jedra.
3. Torej če sta oba čipa narejena po isti tehnologiji, torej mora biti enaka porabi velikosti jedra...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

st0jko ::

Jest bom šel pa nazaj h NVIDIi , ker mi grejo ATIjevi driverji na curo ;(


Jaz sem te že prehitel :D
keks?

LuiIII ::

Nvidia ima in bo imela en velik problem. To je efektivnost waferjev oz. koliko jeder bodo dejansko dobili iz enega waferja. Treba je namreč vedeti, da so trenutni izkoristki v TSMC (fabrika kjer delajo 40nm proces tudi za ATI) precej nizki, pravijo da okoli 50% za ATI58xx serijo. ATIjeva jedra so pa kar dosti manjša tako, da bo izkoristek pri Fermiju še dosti manjši, kar posledično pomeni, da je izdelava jedra veliko dražja kot pa pri ATIju. Nekateri pravijo da bo razmerje cene izdelave vsaj 2:1. To seveda ne pomeni, da bo zadeva še enkrat dražja kot ATI saj procesor sam predstavlja manjši del stroška izdelave celotne kartice. Je pa cena izdelave procesorja za obe podetji zelo pomembna saj ne ATI in ne NVidia direktno ne prodajata celih grafičnih kartic.
Veliko jedro in slab izkoristek waferjev pa poleg drage proizvodnje tudi pomeni manj proizvodnje. Tu pa lahko obstaja še ena mina za NVidio. Ne vemo kako skalabilno bo to ogromno jedro. Ali je arhitektura dovolj modularna za enostavno in hitro oskublenje jedra in za penetracijo na mainstream trgu (moramo vedeti, da predstavljajo 5870, 5970 in prihajajoči Fermi zgornji segment trga, na katerem se sicer lahko dobro služi, a ne zagotavlja dovolj priliva za obstoj podetja). Tako se lahko zgodi, da bo NVidia imela resno beštijo (no to bo zaradi velikosti tako ali tako), ki pa bo enostavno predraga za mainstream.
No počakajmo še ene dva-tri mesece pa bomo videli.

Lui

Zheegec ::

Še vedno ne vem, kaj je narobe z ATI driverji... Zadnjih 5 genaracij sem imel 3x ATI in 2x nVidia in največ težav je bilo pri kombinaciji nVidia+Vista, ko sem zamenjal grafično za ATI so vse težave preprosto izginile.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

l0g1t3ch ::

Sploh nevem kaj mate tolk težav z drajverji. V zadnjih petih letih sem v raznih škatlah imel tako Ati, kot Nvidia pa nikoli nobenih resnih težav.

Očitno sem najbol srečen človek na planetu :))

hudychk ::

Men so pa 2 ATI karte crknile. Ena je bla 9000PRO, druga pa 9800 All in wonder. Potem sem kupil 6600GT, s katero sem bil izjemno zadovoljen, a sem zaradi želje po večji zmogljivosti kupil HD 2600XT,ki sem jo kupil samo zato, ker sem za tisti denar dobil OGROMNO! :) In ko berem reviewe in se pogovarjam s kolegi, imajo več ali manj vsi ATI. Časi se spreminjajo.
The Devil himself!

Xserces ::

en je napisal da delujocega primerka se ni...

Delujoči primerki so ze (A1 in A2) ampak NVIDIA dela na A3 tko da ne govort da nimajo delujocih primerkov

Tr0n ::

Kdaj bodo nove nVidia DX11 mid-range kartice; tam okoli 200 EUR?

Xserces ::

pr Nvidii povedal da bojo dal taprvo high end grafe vn po pa sele mid. Okol marca tm nek:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Jst ::

If only these benches were true. Ali pa so, vendar je nvidia cherry picked (ni primernega slo izraza) igre/nastavitve, kjer se razlika največ pozna.

Sicer ni pa lahko Senitel namignil, če res lahko pričakujemo takšno hitrost...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BuBBle.D ::

Potrjeno Fake. Link do novice najdete na OC-lab, v GT300 temi ali na fudzilli, če me spomin ne vara.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

Delujoči primerki so ze (A1 in A2) ampak NVIDIA dela na A3 tko da ne govort da nimajo delujocih primerkov

Aha, ko je toliko benchmarkov z njimi ja:) Glede na to, da vsaj do sedaj ni niti ene konkretne slike kartice in takrat ko so že "imeli" A1 in A2 in so zadevo razkazovali naokoli se je izkazalo da nimajo nič.

Pšenični ::

Tole postaja za Nvidio ena velika blamaža. En velik nič. sicer sem bolj pristaš AMD ja ampak, ko vidm kako so navili cene ko nimajo konkurence sem se globoko zamislil. In tako bi naj bilo do marca ali še dlje. Jezus, za eno katico dat 400 evrov, ker ni konkurence.

Mr.B ::

AMD 5850, ti je overkil, razen če nimaš 32" monitor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mitja358 ::

pr Nvidii povedal da bojo dal taprvo high end grafe vn po pa sele mid. Okol marca tm nek:)

Sanja svinja kukuruz. Marca še ne pride ven prva kartica verjetno.

AMD 5850, ti je overkil, razen če nimaš 32" monitor.

Misliš imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mr.B ::

Mitja358, aha ti si en tistih, ki pride v BB, in hoče kartico. NE more pa počakati dva tri dni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mitja358 ::

Tole je veliko več kot dva/tri dni. Jaz je itak zdaj ne kupujem. Samo pravim, da naj bi dali v prodajo A2 kartico in potem samo izdali novo revizijo A3.

mtosev ::

itak da je GT300 make or break za nvidio.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Xserces ::

na fudzilli so mel novico da ima nvidia A2 revizijo in da zdaj testirajo A3

=666= ::

ATI driverji

- Vertical sync je za okras

- reduce dvi frequency on high-resolution displays , kr neki vsakič ko prižgem računalnik se mi začne flickering and blanking pol mor, fuknt v nižjo resolucijo potem pa spet nazaj v najvišjo potem je pa dobr pri geforcu sem naštimal refresh rate na 59Hz in sem imel mir

- pri Battlefield 2 ko je nekdo fuknu flashbang je začel vse utripat če sem pa disejblu Catalyst A.I. je blo tko kot more bit , sam je pa začela ostala okolica utripat kr neki

- 9.11 driverji Arma 2 kr en utripajoč bel drek se pojavlja na drevesih , AF kot , da ne bi delal niti v ARMI 2 niti v Race 07

V glavnem , z vsako novo izdaj driverjev nekaj zajebejo .

Pšenični ::

"na fudzilli so mel novico da ima nvidia A2 revizijo in da zdaj testirajo A3"

Na žalost imajo trenutno en velik nič. Nič kar bi delalo.

mtosev ::

nVidia za zamudo Fermija obtožuje TSMC

Kalifornijski gigant nVidia je navkljub objavi dobrih poslovnih rezultatov v zadnjem kvartalu leta 2009 očigledno v škripcih. Omenili so, da njihove poslovne rezultate znatno omejuje pomanjkanje grafičnih procesorjev, za kar krivijo svojega partnerja, tajvanskega proizvajalca polprevodniških vezij TSMC

--

nvidia sux, nic novih izdelkov obtozbe pa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BALAST ::

Nekdo mora dvignit prah, da se začne zopet propaganda iz ust do ust. Vsi vemo da je še vedno gospodarska kriza in Nvidia se je verjetno raje zagotovila lastniške deleže v drugih hitro rastočih podjetjih, kot pa da bi posodobila razvojno proizvodnji sektor.

Ne moreš biti vedno prvi, lahko pa se spočiješ in naslednjič zmagaš. (kar naj bi držalo tudi za Petro Majdič) :D

Jst ::

In ATI z novo filozofijo, ki so jo ubrali za 4800 serijo. Na Anandtech-u je boder članek o tem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

galu ::

Ja, TSMC je kriv obtožb, ampak ni čisto njihova krivda da ne morejo izdelat fermija, ampak tudi od nvidija, AMPAK (:D) tako pač je, ko GPU-ji grejo postajajo vedno bolj kompleksni... ATI dela na simpl (se je naučil lekcije od 4770), Nvidia pa kot vedno, malo po svoje.
Tako to gre.

bluefish ::

Ta njihov način jih zna pokopati oz. spraviti v resne škripce.

galu ::

Ali pa naj si naredijo svojo tovarno izdelovanja čipov... Aja, če bojo, se ne bodo mogli več zgovarjati na druge, kar pa ni dobro.:D
Tako to gre.

Isotropic ::

(se je naučil lekcije od 4770)
kaksna pa je bila ta lekcija?

galu ::

Če bi prebral ST novico bi vedel.

na kratko: TSMC je imel nekaj časa probleme naredit dober yield grafike, ki je malo bolj kompleksna od ostalih... To je bil aka poskusni zajček za 5xxx serijo (40nm)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

MrX ::

Fermi je mit :D

Jst ::

>>(se je naučil lekcije od 4770)
>>kaksna pa je bila ta lekcija?

>na kratko

Kaj pa na dolgo? Ali pa link do novice, ki jo omenjaš?


--

Kolikor sem informiran iz Anandtech-a, se je ATI naučil lekcije od X1900 in HD2900 serije. Takrat so spremenili filozofijo. Tako Anand: The RV770 Story: Documenting ATI's Road to Success.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

galu ::

http://slo-tech.com/novice/t361541#crta

Kolikor sem informiran iz Anandtech-a, se je ATI naučil lekcije od X1900 in HD2900 serije.


To je res, ampak pri 4770 je tudi bilo kar nekej problemov pri 40nm procesu in malo (pre)zapletenejši tehnologiji za tako nezrel proces TSMC-ja.
Tako to gre.

Senitel ::

Kater 40nm GPU je ugledal luč sveta brez problemov? Kot je očitno iz Anandovega članka, so bile tudi z RV870 težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia z velikimi težavami v proizvodnji

Oddelek: Novice / Rezultati
4614475 (12401) Jst
»

Prihaja najhitrejši Fermi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8324816 (22424) MrDelight
»

Fermi koncno prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18024515 (18502) cole-22
»

Arhitektura Fermi predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9715362 (12232) Zheegec
»

Kartica Fermi zgolj nedelujoča maketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
607964 (5606) Mr.B

Več podobnih tem