» »

Grafična kartica(težave,ker jo ne zazna)

Grafična kartica(težave,ker jo ne zazna)

Twixz ::

Imam nov računalnik.Vse lepo in prav dela,ampak grafično mi ne bere, čeprav je v računalniku.Ekran mi dla, ČE ni priklopljen na grafično, če pa je priklopljen na grafično, potem pa ne dela.napiše mi da je No signal input.Nevem pa kako se grafična inštalira na računalnik.
Mi lahko kdo pomaga?
Hvala!

schtr4jh ::

Imaš na matični plošči integrirano grafično kartico? Če jo imaš, potem jo onemogoči v biosu in omogoči novo grafično.

Twixz ::

Kako pa to naredim?A mi lahko natančneje opišeš postopek?Samo mislim da ni integrirana,ampak vseeno povej.
Hvala

kitewing ::

Ni nujno, da je problem v grafiki če ni slike. Lahko so rami ali kaj drugega...

Twixz ::

Slika je...Ampak igre ne morem nobene igrati.Grafična je pa NVIDIA GF 6200...256mb.Pa sem inštaliro CoD1 gor, pa mi ne dela.Potem pa pogledam, pa ne zazna kartice...

schtr4jh ::

Če je slika in ne moreš igrat igre najprej naloži gonilnike.

barocco ::

čaki mal. kako konfiguracijo sploh imaš ??
ali je integrirana NVIDIA GF 6200??
več informacij povej,če ne pa naredi tako kot je zgoraj navedeno izklopi integrirano..
mogoče bo kdo povedal kaj več

Twixz ::

Ni.
Glej...podrobno ti bom povedal...Ko jaz zaženem računalnik...Sta 2 priklopa za ekran na kišti...En je za grafično, en je pa tam spod za nwm ka...In pol js na taspodnega prklopim, in dela ekran.Ko pa pride in naloži do namizja, grem pod lastnosti...dodatno...Kartica ni na voljo...Kdo ve kaj narediti?

Ko pa priklopim na tist priklop, ko je za grafično...Pa sploh ekrana ne zažene...Pa sploh nimam slike...Nevem kaj naj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

schtr4jh ::

Integrirana grafična kartica je direktno na matični plošči klik -> monitor priključiš na moder izhod
Ločena grafična kartica je priključena na matično ploščo v Pci-E ali AGP vodilo klik -> monitor priključiš na moder ali bel izhod (analogni ali digitalni), nekatere pa imajo še ostale .

Če te prav razumem, imaš ti na matični plošči integrirano grafično, zraven pa imaš tudi ločeno grafično kartico. Ko priklučiš monitor na integrirno grafično kartico na matični plošči ti zaslon ne dela. Prvi razlog je lahko ta, da je integrirana grafična kartica na matični plošči v biosu onemogočena, drugi pa je ta, da je skurjena. Če priključiš monitor na ločeno grafično kartico, ti zaslon dela.

Da boš lahko delal "vse" (igranje iger, normalno scrollanje ...), moraš poinštalirat gonilnike/driverje.

Twixz ::

In kako se poinštalirajo gonilniki oz. driverji?????

schtr4jh ::

Ko si kupil grafično kartico si zraven prejel cd, na katerem je najverjetneje UserGuide in gonilniki. V računalnik vstavi cd in malo pobrskaj za gonilniki.

Priporočam ti pa drugo možnost: prenos gonilnikov z interneta (ti so namreč najnovejši): ... Na strani izberi "Product Type: GeForce", "Product Series: GeForce 6 Series", "Operating System: 'tvoj operacijski sistem (pazi, da boš vzel tapravega!)'", "Language: English (US)" ter potem klikni "Search". Odpre se ti nova stran z download gumbom. Prenesi gonilnik in ga poinštaliraj, potem pa ponovno zaženi računalnik.

PS: mnogo vprašajev na koncu dosti pove o človeku =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
5879 (750) DeeCoy
»

Kaj s starim računalnikom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302074 (1199) Bye
»

mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
211566 (1204) leonleon
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292487 (2033) black soul
»

NVidia proti porabi s Hybrid SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
153005 (2272) Izi

Več podobnih tem