» »

minimum za hd playback?

minimum za hd playback?

aRTy ::

Lp. Namensko sem si pustil računalo, da bi lahko zdaj, ko sem v dobi full hd tv sprejemnika, pogledal kakšen HD film. Vendar očitno kaže, da se pod težo hd signala računalu šibijo kolena. Imam namreč P4 2,4, 1GB rama ter grafiko geforce 7600GT na AGP vodilu. Poskusil sem z VLC playerjem (popolnoma negledljivo) in tudi z KMPlayerjem (veliko bolje, vendar zaostaja slika za zvokom in tudi ni gledljivo). Ima morda kdo kakšne ideje, če se s to konfiguracijo da gledati 1080p filme ali bo treba zamenjati škatlo?

Najlepša hvala za odgovore!

aRTy

Phoebus ::

probaj mplayer, ampak 99% s to škatlo ne bo šlo.

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

aRTy ::

se pravi, da z geforce 8 bi morda šlo?

bluefish ::

Uporabi CoreAVC in bo šlo tekoče za 720p. 1080p bo načeloma tudi predvajalo, vendar zna biti premikanje po videu boleče in slej ko prej lahko pride do razlike med sliko in zvokom.

aRTy ::

tnx, poročam o stanju

Nikonja ::

al si najdeš kakšno ati 4xxx hd kartico za kakšnih 30-40eur in ona dela vse in gledaš 1080 brez problema ker procesor sploh ni obmrenjen v tem primeru

telexdell ::

Kaj vam je ljudje? Pa ja ne rešujete kvadrature kroga.
Laptop s Core duo 1.8, 1GB RAM-a pa gledam HD filme s pomočjo BS plajerja preko WiFi in NAS diska. Nisem ravno poskusil BR 40Gb filme, tam do 12 Gb z DTS zvokom (npr. planet zemlja preko USB) pa preverjeno deluje brez problema.
Če ti ta računalnik ne deluje, mu na sveže namesti oparacijski sistem in potem čim manj obiskuj razne XXX in Warez strani. Boš lahko vse to gledal preko HD TV.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

KoMar- ::

V svojem postu enkrat ne omeniš besedic 720p in 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

ALT ::

12GB filmi so skoraj vedno 1080p..

sicer pa core 2 duo je dalec od P4.. tko da nima tvoj komentar veze s tem kar clovek sprasuje..

verjetno bo res edina opcija nakup neke poceni rabljene graficne, ki bo pomagala izrisovat HD vsebino..

dzinks63 ::

Za predvajanje full HD ti je HD 3400 Serija dovolj, npr.: (zate na agp), rabiš pa tudi primeren player, da ti uporablja in izkoristi grafično kartico za predvajanje full HD filmov.

Nikonja ::

al pa media player classic, pa je še zastonj !

aRTy ::

no, ker sem bil vedno zaprisežel nvidijec (:) bi potem res morda pomagala ati hd serija? ima kdo izkušnje oziroma reference, katera bi ustrezala za poganjanje 1080p filmov? se pravi, da ima hd serija podporo odkodiranju full hd filmov? 720p deluje brez težav z obstoječo konfiguracijo, samo za info.


aRTy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aRTy ()

pierch ::

Nekaj od ATI HD3450-ish mogoce (podpora UVD1):
Sapphire ATI Radeon HD 3450
ASUS ATI 3450 AGP LOW PROF

Obstaja pa tudi ATI 46xx serija na AGP, ki podpira tudi UVD2 (boljse strojno odkodiranje HD filmov):
Asus AH4650/DI/1GD2
opis na Asus-ovi strani

To bi moralo zadostovati za vecino full HD filmov (H264,VC1,...), verjetno tudi za BluRay medije.
LP
Pierch

pierch ::

BTW: mogoce bi blo dobro tudi razmilsliti o nakupu kakega media playerja, ce namrec potrebujes samo predvajanje HD filmov.
Izbira je vedno vecja WD, Egregat, PopCornHour,....
Pierch

aRTy ::

sem razmišljal tudi o media player škatli, vendar me verjetno pride ceneje kartica od 50 do 80 eur, pa še comp mi ostane z internetom in vso ostalo naloženo robo. torej potem raje serijo 4 kot 3 za ziher? videl sem tudi 3650 po ugodni ceni 50 eur. kaj pa ta, recimo, da bi lahko vseeno igral kako igro v rangu 7600 GT?

hvala vsem za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aRTy ()

pierch ::

Mislim da bilokatera graficna iz serije 36xx, 46xx bo hitrejsa od GF 7600GT za igranje iger, mogoce celo 34xx.
Malo poglej se kako je z napajlnikom, sicer mislim, da ne potrebujes dodatnega napajanja za te kartice, ampak vseeno priporocam vsaj 400W napajalnik.

Ce dobis 3650 za ceno od 3450 pol bi jo na tvojem mestu kar vzel. 4650 pa mislim, da je overkill za samo video predvajanje, ker za pozresnejse igre imas presvoh procesor.

BTW: mislim da AGP serije kartic pa ne podpirajo zvoka prek HDMI prikljucka, ampak ne me vzet za besedo. Ce je to res, potem pomeni da moras imet TV, ki ima moznost predvajati sliko iz HDMI-ja ter zvok iz audio vhoda.

LP
Pierch

aRTy ::

ok 3650 naročena, napajanje je isto kot za 7600, se pravi en dodatni kabel. za zvok se ne sekiram imam ločeno povezavo. drug teden pa da vidimo ak to delava.

tnx

ttommy ::

Na mojem računalniku nVidia GeForce 7600GS 256MB gladko predvaja HD video.Tudi 6600GT gladko predvaja.
Potrebuješ Core AVC codec in obvezno CCCP kodek,za predvajanje pa OBVEZNO Media player classic.
Preverjeno!
Gamer

Dr_M ::

Ce imas dovolj mocan procesor, bo predvaju HD.
Ampak vedno pozabljate, da HD ni samo 720p, ampak tudi 1080p. Pri slednjem prakticno vsi SC procesorji odpadejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aRTy ::

3650 je not. 720p dela. 1080 zaostaja slika. naložu vse živo, očitno je res preslab računalnik. bi morda P4 3.0 prežvečil 1080p?

jan01 ::

@aRTy Posnemi najnovejše driverje iz http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa...
Predvajaj s mpc-home cinema, najnovejša verzija http://www.xvidvideo.ru/media-player-cl... oz bolj direkten link download

Pa ne pozabi updejtat directx! http://www.microsoft.com/downloads/deta...

Pa v mpc-home cinema v nastavitvah pri output daj na wmr9(če imaš xp) in desno iz 3d daj na 2d ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

aRTy ::

it's a new day... :) in tako se je tudi zgodilo. Očitno je Media Player Classic edini player, ki izkorišča hardverski support radeona. Z vsemi triki moj P4 popolnoma gladko predvaja 1080p. Če ima kdo podobne težave, lahko potrdim, da s takšno konfiguracijo full HD je možen in da stare kište še niso za v smeti :) sicer pa, tu je moj hardware:

QDI motherboard
P4 2,4 HT
1GB ram
Win XP SP3
Radeon HD3650
ATI diskovje
glasen ventilator... :)

Lep pozdrav, hvala za vse namige in odgovore!

aRTy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aRTy ()

OK.d ::

potem pa še nam zaupaj "trike" katere si uporabil
LPOK.d

pierch ::

Jaz se drzim nasvetov na tem blogu . Tukaj imas kar nekaj dobrih nasvetov kako usposobiti svojo graficno za GPU video pospesevanje z MPC-HC. Tja pa sem se oglasi tudi eden od razvijalcev MPC-HC-ja :)
Pierch

OK.d ::

se bom še jaz šlepal na to temo a se da moja 5 let stara jajca usposobit z novo grafično da bi prežvečila hd materijal

ps. saj vem da sem optimist in me ni treba raztrgat, ampak vseeno vprašam, če je komu slučajno uspelo
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...
-1.14
-amd athlon 2500 barton box
-2 GB rama
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

rejven ::

720p z media clasicom in coreavc bi ti mogl delat, drugač so pa zgori posti katere grafe strono pospešijo hd materjal...

OK.d ::

in katero graficno bi v mojem primeru priporocil?
LPOK.d

rejven ::

probaj najprej coreavc gor pa mclasic, da vidiš če ti laufa že z integrirano, js sm svoje cajte na 2400+ 512rama in 9600 gladko predvajal 720p, glede na to da maš močnejši proc....glede grafe si pa zgoraj poste preber...bi ti pa prporočil, da vzameš silent varjanto, da te ne moti med gledanjem...

OK.d ::

ja slika pri 720 z mpc lepo teče samo zvok zaostaja, imam pa ati radeona 9600xt 128, z core nisem probal v bistvu bi rad če je sploh možno še 1080 gledat zato sprašujem če je smiselno it v nakup nove grafične ali je pač mašina preveč stara in se ne bom z...l, tam do 100EUR bi še dal za novo grafo
p.s.drugač za filme že imam xtreamerja ampak "od viška ne boli glava" bo za rezervo
LPOK.d

blackbfm ::

Nova grafa ti nič ne bo pomagala. Rabiš nek dual core procesor in to je to. Kar se coreavc tiče je pa tako, bolj za silo. Meni je sicer 720p ok predvajal na celeronu 2.x ghz, radeon 9200..je pa res če sem skaku malo gor dol po videu je pa kar kar zaštekal vse in crashal. V glavnem če hočeš hd filme, pozabi na coreavc in ostalo sranje in kupi nov računalnik. Tam nekje 200 eur plus minus nekaj eur, pa imaš spodoben hardware za HD, in vse ostale osnovne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ttommy ::

ja slika pri 720 z mpc lepo teče samo zvok zaostaja, imam pa ati radeona 9600xt 128, z core nisem probal v bistvu bi rad če je sploh možno še 1080 gledat zato sprašujem če je smiselno it v nakup nove grafične ali je pač mašina preveč stara in se ne bom z...l, tam do 100EUR bi še dal za novo grafo
p.s.drugač za filme že imam xtreamerja ampak "od viška ne boli glava" bo za rezervo

Jaz imam dual core Pentium in grafično GeForce 8600,pa so mi HD (720 in 1080) delali enako kot tebi,dokler si nisem naložil Core Avc in CCCP kodek.Obvezno pa moraš nastaviti,da ti video predvaja Media player classic-ta pride skupaj s CCCP kodekom.Good luck.....
Gamer

OK.d ::

tnx se mi je zdelo da bo tako bo treba spet reskirati 800EUR da bo za par let mir
LPOK.d

_Sajmon_ ::

sam imam dvojedrnega Athlona X2 3800+, ki teče na 2000 MHz-jih (ram je ddr400, grafična 7600gs agp). Za predvajanje uporabljam GOM player + CoreAVC in seveda s 720p ni težav. Kar precej 1080p mkv gradiva mi tudi uspe predvajat, vendar sem že na meji. Vsekakor predvajanje z dvd-ja ne gre, pa opazil sem tudi, da pomaga, da film dam na sata disk, na pata mi precej bolj cuka. Nekje je meja, s kakim bitratetom še zmore procesor obdelat FULL HD video...

Aja, zaostajanja zvoka še nisem opazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456028 (3201) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355126 (4580) gibaj
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628056 (6381) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116984 (9869) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403099 (3099) jan01

Več podobnih tem