» »

asus wl-500g premium težava

asus wl-500g premium težava

drejco1 ::

Pozdravljeni,

v teh dneh ugotavljam, da mi je očitno gagnu moj asus wl-500g premium. Gor sem imel nameščen Olegs Firmware. Zadeva je delovala odlično. No sedaj pa gorijo le še lučke LAN in WAN, ne pa POWER lučka. Mi bi znal kdo kaj svetovat kaj lahko storim. Ste morda že slišali kaj o težavah z napajalnikom za ta router. Poskusiti bi moral z nekim drugim močnejšim adapterjem. Je imel kdo podobne težave in je zadevo rešil z zamenejavo adapterja.

Hvala za odgovre in LP.

Karen ::

Če ti je šel adapter potem ga zamenjaj, ampak glede na napako nisem prepričan. Pazi le, da sta + in - pravilno postavljena na konektoju in da ni bolj švoh od obstoječega (torej po voltaži isti in po moči vsaj enak, pa je). Samo mi prej izgleda kot da se ti je "zabrickal" oz. postal cegu (opeka). Če bi šel napajalnik po mojem ne bi nobena lučka svetila (bi šel pogledat na svojem pa ga imam na podstrešju (predaleč press), ampak mislim da če kaka ledica gori ni napajalnik.
Odtipkaj "debricking asus wl-500g" v strica googla in sprobaj. Mislim da ima asus en utility s katerim iz mašine uploadaš firmware gor, pa probaj originalnega najprej gor dat, če bo delal pa še Olegovega nazaj gor.

Spc ::

100% adapter.
Menjaj adapter in delalo ti bo normalno.
 

drejco1 ::

Hvala, res je kriv adapter. Upam, da bom našel primernega. Conrad jih sicer ima sam se mi zdi, da so vsi prešibki.

Dr_M ::

Kaksne podatke pa sploh ima adapter za premium (deluxe ima 5V 2A)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-žiga- ::

Hvala, res je kriv adapter. Upam, da bom našel primernega. Conrad jih sicer ima sam se mi zdi, da so vsi prešibki.


Ga imajo. Meni je pravtako šel adapter na mojem wl-500g P. in sem ga dobil v conradu v Avstriji (pri nas nisem gledal, tako da ne vem).

Kaksne podatke pa sploh ima adapter za premium (deluxe ima 5V 2A)


Imam oba, in sta adapterja izmenljiva, tako da verjetno enake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

Dr_M ::

V delkotu (BTC LJ) imajo univerzalni 5V 2.5A adapter. Mislm, da pride 15€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

drejco1 ::

Sem ga če naročil, 5V 2,5A.

OK.d ::

lahko poveš konkretno katerega si naročil, ker jih imajo več
LPOK.d

drejco1 ::

Pozdravljeni. Žal nisem mogel prej odgovoriti ker še sam nisem vedel, kaj smo naročil. Danes sem ga dobil, zato lahko povem kaj več.

Omrežni napajalniki za stabilno napetost, serija SYS 1308.
Mere (Š xV xG) 34 x 75 x 43 mm
Tip (tip proizvajalca) SYS 1308-1505
Moč 15 W
Izhodna napetost 5 V/DC
Izhodni tok 3000 mA
Tip napajalnika Stikalni napajalnik
Območje vhodne napetosti 100264 V/AC, 4763 Hz
Teža 100 g

Deluje tako kot je treba. Je pa močnejši kot originalen za 0.5 A. Skratka sem zelo zadovoljen. Cena pa je bila 14,75 EUR.

LP

Boky ::

drejco1 kje si naročil napajalnik? Tudi meni je danes zadeva crknila. Najceje kar dobim je univerzalnega za 26€.

klebsiela ::

POPRAVLJEN!

Tudi jaz sem imel podoben problem s svojim ASUS WL 500g Premium routerjem. Kar naenkrat je nehal delat in gorele so vse LAN in WAN lučka, PWR pa ne. Večina strokovnjakov je rekla, da je crknil in nekaj sem našel o nekih hard resetih s premoscanmjem PINov na vezju, itd, itd, kar mi ni bilo prevec vsec ampak sem se vseeno ze mislil lotit.
Potem sem na forumu nasel moznost, da je pokvarjen samo adapter.(Slika1) Ker je podoben adapter res tezko dobiti, sem po navodilih priklopil router na racunalnisko vticnico (Slika 2) in router se je postavil in normalno delal. Zdaj bi bilo seveda prevec enostavno, da bi poskusil kar kupiti adapter, tako da sem po navodilih stari adapter razzagal(Slika 3) in na vezju nasel dva transformatorja. In res tudi videl, da je eden od transformatorjev malo napihnjen sicer pa je zgledal OK(drugace o teh stvareh nimam kaj dosti pojma).(Slika 4 in 5)) Nic, k sreci sem imel doma spajkalnik in sem ga odlotal(Slika 6) in potem sel kupit enakega.(zal je bil ravno praznik in sem moral cakati dva dni). Brez tezav sem nato novi transformator pritrdil, vse skupaj zalepil in sedaj so spet vsi nasi druzinski racunalniki in xboxi in iPhoni in HTCji na mrezi. Juhej!!
Ce koga zanima bolj podrobno si lahko pogleda se slike....

http://www.flickr.com/photos/42041013@N...

LP
Bojan

Boky ::

To, kar ti imenuješ transformator, je kondenzator!

potepuh ::

Sem tudi popravil napajalnik, odlotal kondenzator z nekega starega napajalnika in ga prilotal. Čeprav je malo šibkejši, dela. Verjetno do naslednjič :-)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61982852 (14613) brez-imenko
»

Power supply in napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71247 (1125) potepuh
»

Okvarjen napajalnik za Asus ruter - WL-500 Premium

Oddelek: Pomoč in nasveti
375493 (4145) aljazp
»

Transformator za Asus ruter 5V 2A

Oddelek: Pomoč in nasveti
51110 (1012) RokX
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433548 (2313) trnvpeti

Več podobnih tem