» »

TV Tuner

TV Tuner

Panter83 ::

Zdravo,

ker so me pri Rolanu malo po dolgem in počes nat... in sem za naročeni TV Tuner TV TUNER LEADTEK WinFast TV USB II Deluxe čakal debel mesec na koncu pa izvedel, da se ga sploh ne da dobiti več me zanima kateri od tunerjev v njihovi trgovini bi mu bil konkurenčen po zmogljivostih.
TV kartica se bo uporabljala s prenosnikom in bo zajemala predvsem sliko iz kabeljskega omrežja + snemanje kakšne oddaje. Za kasneje pa tudi ne bi bilo slabo, če bi podpirala DVB-C standard. Priporočljiva je tudi možnost vhoda za analogno zajemanje iz naprav.

Hvala za mnenja vnaprej!:D

_koki_ ::

Najbolša izbira je terratec cinergy usb xs hd, programska oprema je super, podpira vse operacijske sisteme (tudi mac)...
Podpira analogno ter digitalno televizijo (dvb-t, dvb-c), ima tudi video vhode ter hd podporo, cena je pa tudi temu primerna!
To tv kartico imam tudi sam in ostali produkti (pinnacle - to kartico sem imel prej) se lahko skrijejo vsi po vrsti...

k4vz0024 ::

Kaj pa PCI ali PCI-E možnost?

_koki_ ::

Če bi ti bil pismen pa prebral kako stvar, nebi pisal bedarij, rabi za prenosnik tv kartico z vsemi bonbončki...
V glavnem, če si pripravljen reskirat toliko denarja za tv kartico (90-100EUR), potem ni boljše izbire od tega kar sem predlagal, to je že moja tretja tv kartica tako da vem o čem govorim, edina "slaba" lastnost, računalnik mora biti vklopljen...

Panter83 ::

Vse lepo in prav a na žalost izgleda, da kartico ni lih za dobit v spletnih trgovinah pa tudi pri Rolanu je ne podpirajo...
Sicer pa tudi ni predraga glede na to, da je bil Leadtek Winfast cca 95 EUR.

Hvala vseeno koki

_koki_ ::

Kartica je dobavljiva pri demise-pc.si, včasih so jo meli tudi v elektroniki oz. dinokomp.si (po naročilu jo vrjetno tudi sedaj dobavijo), ki ti je bližje (predvidevam da si iz štajerskega konca če kupuješ v rolanu)...
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

_koki_ ::

Pa še en pomemben podatek sem pozabil omeniti glede daljinca, imaš možnost nastavljanja več profilov in ga lahko uporabiš tudi za windows media center, windows media player,... tak daljinec te stane tudi 30 ali več EUR
Iz lastnih izkušenj pa ti lahko povem, da ni nobenih problemov z daljincem tudi če se tv kartica nahaja na zadnjem delu računalnika, če imaš desktop mašino (uporabljam tako na prenosniku, kot tudi na desktopu)

k4vz0024 ::

Mene zanima za namizni računalnik. Zato, da ne odpiram nove teme, sem to vprašal mimogrede.

_koki_ ::

Ja povej malo več informacij kaj pričakuješ od kartice, ti bom podal par stvari:
- daljinec
- slika v sliki
- analogna in digitalna (dvb-t in dvb-c)
- analogni vhodi izhodi
- zajemanje, timer, ttx
- kateri operacijski sistem (32,64bit)

Več denarja večinoma pomeni več muzike, kot pri vsaki stvari...

k4vz0024 ::

DVB-T
Win 7, 32 in 64 bit
daljinec
snemanje hardwerski mpg2, divix
nastavljiva velikost predvajanega okna

_koki_ ::

Evo za tebe ena bol simple vgradna tv kartica, ki omogoča vse pripisano, kako je pa folk zadovoljen z njo, s programsko opremo ter kvaliteto slike in ostale stvari pa malo preberi po forumih...
http://www.mlacom.si/artikel/42056/GIGA...

k4vz0024 ::

Ni gonilnikov za Win 7. Pa še kvalitetno sliko mora biti.

_koki_ ::

Ne laži da ni gonilnikov za win7, maš povezavo do uradne strani kjer piše da so gonilniki tako za 32 kot 64 bitni os...
Če bi rad nekaj kvalitetnega pa glej za izdelki hauppauge ali terratec, cena pa tudi poskoči 2-3x...
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Comp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

k4vz0024 ::

Kaj pa torej priporočaš od Hauppauge ali Terratec, do bo res kvalitetna slika?

Kaj pa Leadtek?

s1m0n ::

Leadtek definitivno NE za 64bit OS če imaš več kot 2GB rama kar boš ja imel na 64bit OS.
Tudi zadnji drijverji imajo probleme z 2GB+ pomnilnika na 64bit OSu.

Drugače pa Terratec je vsaj meni dober sem ga sprobal pri prijatelju in bo moja naslednja pridobitev ta USB stick z DVB-C.

k4vz0024 ::

Se pravi da se pri Leadteku pri 64-bit sistemu nad 2 GB pojavijo težave?

Phoebus ::

Jaz še kar čakam na zunanji tuner s komponentnim vhodom (torej da je PAL + DVB-T in ima poleg kompozita tudi komponentni vhod)...
...če ve kdo za katerega ki dejansko dela, se priporočam :)

_koki_ ::

Leadtek je bil mogoče vredu v času xp-jev, potem pa slabo zalagal uporabnike njihovih produktov z gonilniki, veliko njihovih produktov še sedaj nima podpore za visto in je vrjetno tudi nikoli ne bo imelo, da ne omenjam 64-bitne sisteme ter win7...
Najbol važna je programska oprema ter stabilnost le te, ne gledat samo kaj ti kartica omogoča ter katere priključke ima...
@Phoebus, omenjen terratec ima vse kar si lahko zamisliš ter pričakuješ od solidne tv kartice, ki jo tudi primerno plačaš, poleg tega pa vse prave hibridne tv kartice imajo svojo ceno, s HD podporo pa jih lahko prešteješ na prste ene roke, mene pa je k nakupu prepričala tudi podpora v operacijskem sistemu osx...

s1m0n ::

koki, a dela (TerraTec) normalno na Win7 64bit in več kot 4GB rama ?.
Potrebujem zamenjavo za mojo Leadtek TV2000XP Expert, ker imam same probleme z driverji pa če tudi so na voljo v 64bit za Win7 in za omenjeno kartico
ampak je problem pri ramu, ker ga imam več kot 4GB in tako ne deluje vedno!

_koki_ ::

Težko rečem saj sam uporabljam visto 32-bit ter 4gb rama, je pa win7 oskubljena vista tako da bi tudi tam moralo delati brez težav... Če obstaja podpora za mac ter njihov osx (kar obstaja le za redke tv kartice) mislim da si pri tv kartici za cca. 100EUR tega nebi smeli privoščiti da kaj nebi delalo, morem pa priznat da sem za visto moral potegniti najnovejši software iz njihove uradne strani, saj je bila verzija na priloženem cd-ju problematična, od takrat pa nisem zasledil enega crasha ali kakšne težave, kartica je požela tudi veliko nagrad tako da definitivno gre za izdelek najvišjega razreda, še posebej v razredu usb stick...

mare4444 ::

Kupujem tv kartico za namizni računalnik, ki bi imela DVB-C, daljinec, možnost gledanja digitalnih in hd kanalov. Imam windows 7 64-bit. Če je potrebno da ima tudi MPG-4 potem tudi to. Kaj priporočate v srednjem cenovnem razredu?

k4vz0024 ::

Sem nekoliko po googlov pa ne najdem nobene strani, ki bi delala teste za tunerje. Ve kdo za kašno?

Alexius Heristalski ::

Zapomnite si, da pri vseh teh digitalnih karticah dekodiranje poteka softversko, tako da je slika tako dobra, kot je dober dekoder (pri nekaterem programju je to možno izbirati, ponekod ne, sploh pri priloženem) in konec koncev sam video stream. Se pravi, če ima TV hiša zastarelo opremo in vsebine na VHS kasetah, bo tudi slika zanič. Ali pa če operater prekodira video in zniža kakovost, da bi stlačil več programov na eno frekvenco.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Koliko pa potem kartica obremeni CPU?

neki4 ::

recimo jaz uporabljam analogno kabelsko kartico, snemanje zelo obremeni procesor. Pri digitalni kabelski pa ni neke razlike v obremenitvi procesorja če predvajaš ali pa snemaš.

k4vz0024 ::

Koliko je kvalitetna slika pri Awer PCI karticah in koliko je zadeva stabilna?

urke710 ::

@_koki_: zanima me, če ta tv tuner "terratec cinergy usb xs hd" podpira snemanje direkt v mpeg4 oziroma v divx. Ali je možno nastavit poljuben encoder? In ali je pri snemanju v mpeg4 možno nastavljati bitrate, resolucijo in komprimacijo videa?

Hvala za odgovor. Lp
d.i.g.

korenje3 ::

_koki_ je izjavil:

Če bi ti bil pismen pa prebral kako stvar, nebi pisal bedarij, rabi za prenosnik tv kartico z vsemi bonbončki...
V glavnem, če si pripravljen reskirat toliko denarja za tv kartico (90-100EUR), potem ni boljše izbire od tega kar sem predlagal, to je že moja tretja tv kartica tako da vem o čem govorim, edina "slaba" lastnost, računalnik mora biti vklopljen...


očitno ne veš kaj govoriš in ti nisi pismen. namreč dvb-t ne pomeni analogni signal, ampak zemeljski signal (terrestial).

MachineKing ::

Sam si bom kupil "TerraTec Cinergy USB XS HD" in videl kako je :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Tuner za DVB-C Terratec Cinergy C PCI HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
648461 (2450) joze67
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74493 (3414) sokel
»

TV Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
61549 (1438) todman74
»

tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
91505 (1310) Bela01
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425679 (22247) icek

Več podobnih tem