» »

tv kartica

tv kartica

Bela01 ::

Kupujem tv karticov, vendar na tem področju nisem ravno domača. Rada bi, da podpira poleg analognega tudi digitalni signal, MPEG 1, 2 in 4 ter podpira tudi teletex. Lahko je vgradna. In seveda ugodna ;). Fajn bi bilo, da ima tudi daljinc.

Kaj mi priporočate, katere so se najbolj obnesle? In kje v Mariboru so nekako najbolj ugodne?

LP, Ina

AvtoR ::

Do sedaj sem imel Winfast TV USB2 de luxe. Kvalitetna zadeva, vendar na žalosz ne dela pod Visto.
Zato sem pred par dnevi nabavil AVerMedia AVer TV Duo Hybryd. Ima dva analogna in dva digitalna tunerja.
Se pravi en program gledaš, drugega lahko snemaš! Ima tudi teletext ter analogni in digitalni radio.
Z zadnjimi driverji in AVer Media Centrom dela tudi MP4 digitalni TV sprejem. Ker mi je MediaCenter malo neroden
in ker sem bil do sedaj navajen na Winfastov PVR, sem si namestil še AVer TV. Ta omogoča malo več nadzora in nastavljanja parametrov.
Oba znata snemati s H246 kodekom direktno v mp4 format.
Ni ravno poceni. Cena pri nas je cca 76€!

Pred tem sem imel na probi Winfastov TV Usb Dongle, pa ni praktično nič delalo kot bi moralo.
Digitalna slika se je zatikala, analogna je bila zelo slabe kvalitete!

Naslednja stopnička za malo več denarja je mogoče Pinacle....

All ::

kje pri nas se dobi tole kartico ?

AvtoR ::

kje pri nas se dobi tole kartico ?


EC d.o.o. na Metelkovi v Ljubljani. Trenutno jih imajo na zalogi!


http://www.ecdoo.si/zen-ec/index.php?ma...

Bela01 ::

Hvala za odgovor. Bom pogledla zadevo.

A uporablja še kdo kakšno tv kartico, ki bi imela takšne karakteristike? ;)

AvtoR ::

Imajo tudi modele s samo enim dual tunerjem. Mislim, da so cca 10-15€ cenejše, kot dvojni dual model.

Bela01 ::

Imamo običajno naročnino za analogno kabelsko tv. Zanima me ali je mogoč dostop do digitalnih programov s takšno tv-kartico, ali je potrebno še sklenit dodatni naročniški paket za ogled digitalnih kanalov? Namreč na trieri piše za osnovni paket digitalne tv, da ni dodatnega plačila. Ali je to mišljeno dodatno plačilo k tej osnovni naročnini za analog. tv oz. pač to klasično naročnino, ki jo že skozi plačujemo? Namreč tam piše, da za osnovni paket potrebujemo samo digitalni sprejemnik, ki pa ga lahko za 30eu kupimo tudi pri njih. Torej če kupim tole kartico, bo dovolj že ta kartica sama, ali bom vseeno morala kupit še tisti sprejemnik pri trieri in še kako naročniško razmerje sklenit?

LP, Ina

B-o-b-n-a-r: Tole kartico sem pogledala, vendar nima dvb-c vhoda ampak dvb-t, kar ni za kabelsko omrežje. Torej rabim tako tv-kartico, ki bo za kabelsko omrežje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Bela01 ::

Sedaj sem malo brskala po netu in našla tole kartico: TerraTec Cinergy HTC USB XS HD, DVB-T/DVB-C. Kako se vam zdi tale kartica? Podpira pa dvb-c in dvb-t.

Alexius Heristalski ::

Pomembno vprašanje je, ali pri tvojem operaterju kodirajo digitalne kanale ali ne. Če jih ne, bo ta kartica dovolj, sicer pa boš morala kupiti tako kartico, ki bo imela vtič CI (common interface) oz. PCMCIA za dekodersko kartico (ki jo dobiš pri operaterju). Primer take kartice: klik.

 vtič CI je na desni

vtič CI je na desni



Uh, pa še dekodirni modul (CAM) potrebuješ, sem pozabil. Vanj potem vtakneš dekodersko kartico in oboje skupaj v vtič CI.

 Conax CAM

Conax CAM

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Bela01 ::

Sem se pozanimala in so samo določeni programi zakodirani, pri katerih potem doplačaš pri naročnini in dobiš tole kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GIGABYTE TV KARTICA U8300

Oddelek: Pomoč in nasveti
123817 (2861) kmetek
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208397 (4036) predrag000
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74515 (3436) sokel
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303420 (2853) zzan
»

Digitalna kabelska na računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
102659 (2491) SasoS

Več podobnih tem