» »

Tezava z brezžično kartico v prenosniku

Tezava z brezžično kartico v prenosniku

damjanf ::

Starejši prenosnik (cca 5 let) HP nx6110, konfiguracija:
CPU: Itel Celeron-M;
ram: 2X256MB, 333Hz, DDR
hdd: 60GB;
vga: Int. Intel 900 do 128MB
os: Windows xp Home SLO
brezžična PCMCIA kartica: SMCWCB-G EZ Connect g WLAN Cardbus adapter, 54Mbps/802.11g

Brezžična PCMCIA kartica je začela po dobrih treh mesecih normalnega
delovanja, zabijati procesor. Če jo vklopim, takoj ali kmalu zatem, povzroči, da poraba CPU skoči na 100%, račuanlnik začne štekati, seznam v
Task Manegerju pa ne pokaže, da bi CPU omembe vredn čas obremenjeval
kakšen drug proces (oz. System Idle Process 99%). Ko prekinem oddajanje
signala, CPU pade na 0 in račuanlnik dela normalno. Kartico sem preskusil na drugem prenosniku in je delala noramlno.

Ponovna instalacija gonilnikov ni odpravila težav.

Pred pojavom te napake, se je računalnik ob zagonu nalagal zelo zelo počasi, čakati sem moral tudi po 20min in več! Zadevo sem reševal s skeniranjem diska z antivirusnim programom (ni našel nič), s čiščenjem diska, defragmentiranjem in z odklukanjem vseh tistih programov v Startupu, ki se mi ne zdijo nujni ob zagonu Windowsow.
Ker je izgledalo, da nalaganje sistema upočasnjuje tudi brezžična kartica (takoj ob vklopu se je samodejno vzpostavljala povezava z routerjem, odpiral se je program za konfiguracijo kartice in povezave Cardbus Monitor) sem poskušal tudi z zaganjanjem računalnika brez nje (računalnik ni zaznal) oziroma z onemogočeno kartico. Izklapljal sem še določene module in procese ob zagonu antivirusnika (Bit Defender).

Na koncu koncev sem dosegal, da se sistem zdaj hitro postavi v parih minutah, začele pa so se zgoraj omenjene težave kartice s porabljanjem procesorja, zlasti ko zaženem brskalnik (ni važno kateri). Včasih je poraba procesorja nekaj časa (par minut) normalna, pa potem skoči na 100%, včasih pa se to zgodi že takoj ko omogocim kartico (ali startam računalnik z omogočeno kartico).

Kot receno brez vklopljene kartice racunalnik dela hitro in bp. Idejo, kaj
bi lahko bilo narobe, sem nasel nekje na tem forumu (ne spomnim se teme).
Nekdo je omenil, da pretirana poraba procesorja, kjer ni vidno, kateri
proces bi bil kriv za to, pomeni da dolocena komponeta porablja vire. Ponujena resitev v sili tam je bila, da gres po seznamu naprav v Device Manegerju, identificiras katera dela probleme in jo onemogocis (nekaj v tem smislu).
Jaz sem kar v prvo zadel, ker sem sumil, da je to brezžična kartica oz.vsaj nekaj v zvezi z njo. Nisem pa zasledil, oz. zanima me, kaj je vzrok temu, da dolocena naprava porablja vire (procesor, ram) in ali/kako se da to odpravit?

Doma imam sicer rezervno povezavo prek kabla, bi pa rad vseeno da mi dela tudi brezžična.

Vesel bom, če mi lahko kdo kaj pove o tem.

MIHAc27 ::

A gonilnike si probal kaj posodobit? Ker Wifi ni tako požrešna da bi opazil kako veliko razliko med On in OFF

damjanf ::

Ja, saj. kartica ne more tolk obremenjevat procesorja. In do pred časom, dokler nism zmučkal startupa in Bitdefenderja, tudi ni.

Gonilnike sem nalagal ampak iz nekih tretjih strani (baje posodobljene
verzije?), ker nisem imel avtentikacijskega gesla za dostop do uradne strani
proivajalca SMC. Se mi je pa zdaj naenkrat pojavila možnost registracije.

Hvala, bom še enkrat poskusil posodobit driverje iz njihove uradne support strani.

Sicer pa je še ena komponenta vmes:Texas Instruments PCIxx21/x515 Cardbus Controller; adapter za PCMCIA kartico, gonilnikov zanj pa ne najdem/ne znam poiskat na MIcrosoftovi support strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični mrežni vmesnik (CardBus) z zunanjo anteno

Oddelek: Omrežja in internet
51418 (1366) Spajky
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543902 (19442) imallears
»

Brezžična povezava in prenosnik

Oddelek: Omrežja in internet
135682 (5212) thierryhenry
»

PCMCIA & linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
7869 (816) Marabela
»

Notebook - PCMCIA mrezna

Oddelek: Pomoč in nasveti
6949 (899) johanblond

Več podobnih tem