» »

vprašanje glede Q9550

vprašanje glede Q9550

FeniksX ::

Lp trenutno imam E6600 3.2ghz, pa me zanima kak iprovement bi kej prinesu Q9550, pa zanima me tudi to če bi delovalo na tem napajalniku ENERMAX Liberty EL500AWT al bi blo treba menjat?
Aja grafična je GTX 260 če še to kej doda :P

Hvala za odgovor

axee ::

Hehe napajalc je še za tri q9550 :-D Kakšen pospešek pa rabiš? Igre al multitasking?

FeniksX ::

Hmm pol bo dost 500w? :P heh
Jah nekak za igre bol, pa kolrk sm slišu da se quadi kr fajn obnesejo :P

Meizu ::

V igrah razen v tistih ki imajo podporo za 4 jedra ne boš pridobil praktično ničesar oz. minimalno. Dočim če se ukvarjaš z multitaskingom, rendiranjem ipd. bojo pa razlike ogromne.

BALAST ::

Se strinjam z Meizu-jem, da pri igrah ne boš nič pridobil. Potem je tu še vprašanje če ti matična plošča podpira 45 nanometrsko tehnologijo procesorjev.
Teh 230€, kot stane Q9550 bi jaz raje vložil v hitrejši disk ali celo SSD disk, ker je trdi disk še vedno najpočasnejši člen znotraj računalnika. SSD 64Gb 190€

Dr_M ::

V funtechu pride Q9550 209€.
Za E6600 se ze kar splaca zamenjat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FeniksX ::

Plata kolkr vem podpira 45nm P5B Deluxe (- Intel® Quad-core CPU Ready, LGA775 Intel® 45nm Processor Ready)

mtosev ::

Core 2 Quad Q9550(2.83GHz,1333FSB,L2:12MB,rev.C1) ALL 1231
bo potrebno prvo bios nadgradit, ker drugace verjetno sploh ne bo bootalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tiborrr ::

Boota, boota. Preverjeno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jethro ::

Lep pozdrav vsem.
Iščem kak nasvet pri istem procesorju in sicer:
Na ASUS Rampage formulo sem ga zamenjal s P4 3.0 in uspel normalno zagnati. Ker pa konstantno uporabljam prgram ASUS AI Suite, s katerim se uravnava frekvenca in hitrost hladilnika, sem ga zagnal tudi tokrat (2 dni nazaj). Tisti, ki program ne poznate, vedite da z njim spravim PC v praktično neslišno delovanje, ker mu tudi zniža hlajenje in frekvenco, najraje dam kar v Avto pozicijo, saj ta uravnava frekvenco o potrebi. Vendar, ko sem prestavil delovanje v to pozicijo, je računalnik sam od sebe reštartal in nikakor ni mogel več v Windowse. Vsaj dokler ga nisem ugasnil in potem ponovno zagnal. Odločil sem se, da bom posodobil BIOS, vendar veselje ni dolgo trajalo, saj je v poziciji avto trajalo vsega skupaj pol urce, nakar spet ponovni zagon. V windowsih kaže tisto znamenito okno za pošiljanje napake , tudi več takih oken, vendar rešitve praktično nisem našel. Formatiral sem in ponovno naložil XPje, pa je veselje spet bilo kratko, nakar sem inštaliral zdanjo verzijo omenjenega AI Suite, je pa nazadnje PC zrmznil, da je ostalo samo ozadje od Windowsov.
Naj omenim, da računalnik laufa normalno, vendar bolj glasno, če seveda AI Suite ne uporabljam.
Prosil bi vas za več rešitev, saj mi ni jasno kaj bi laho še naredil. Temperatura procesorja je tudi v BIOSu nizka - do 30°C.
Hvala in lep dan

Ostala strojna oprema:
Napajalnik - LC6550 550W
Ram - Kingston 2x1GB HyperX
Grafična - ATI X800 RX 256MB

BALAST ::

Kaj naj pomeni "sem ga zamenjal s P4 3.0" ?
Potem povej če si ga kaj spreminjal napetost ali frekvenco, ker če je navit je to glavni razlog zakaj ti ob zagonu programa za zmanjšanje napetosti in frekvence ne deluje stabilno.
Lahko je tudi premajhna napetost DDR2 pomnilnika, preveri kako priporoča proizvajalec.

In še nazadnje deinštaliraj program AI Suite, ter kakšen dan delaj brez tega programa.

Jethro ::

BALAST:
Malo sem zatipkal stavek...prej sem imel P4, zdaj pa laufa Q9550.
Glede napetsoti, je vse na default nastavitvah...

BALAST ::

Lahko imaš tudi preveliko nihanje električnega toka v stanovanju. Mogoče je kriv tudi napajalnik, kateri nima stabilne napetosti. Je še 100 stvari, ki so lahko vzrok.

Zaženi program HWmonitor, ki ti kaže temperature in napetosti. In ga pusti zagnanega v ozadju.
Naloži še BurnIn Test in zaženi zeleno tipko play za multimedijski test, ki traja 15min.

Potem slikaj zaslon kjer so vidne napetosti in prilepi, da vidimo pri čem smo. Zaženi ga z vklopljenim AI suite, če pa restarta pa probaj še brez Ai Suite.

Jethro ::

BALAST:
Hvala ti, bom probal pa ti povem kako je šlo ;)

FeniksX ::

Kk verjetno sm se odloču da bom kupo Q9550, zdej kakor je axee reku bo ENERMAX Liberty EL500AWT dost močn za q9550 in gtx 260? :P Glede na to da sm nek brau da nej bi E6600 več W pil ker je 65nm.

MedusasPath ::

Kk verjetno sm se odloču da bom kupo Q9550, zdej kakor je axee reku bo ENERMAX Liberty EL500AWT dost močn za q9550 in gtx 260? :P Glede na to da sm nek brau da nej bi E6600 več W pil ker je 65nm.

Bedarija. Q9550 rabi veliko več energije, ne glede na to, da je izdelan v 45nm. 2 dodatna jedra se veliko bolj poznata kot pa zmanjšan proizvodni proces. Predlagam ti, da pogledaš TDP E6600 in Q9550, da boš videl razliko.

Lp

Meizu ::

Verjamem in vem, da bo 500W Enermax zadosti za takšen sistem. Če pa pač ne bo, pa dokupi še en napajalnik pa je. Najprej pa poskusi s tem, ker sem 99% prepričan, da bo delovalo.

MedusasPath ::

100% bo dovolj. Jaz sem poganjal E8400 @ 4GHz in navito 4870x2 + ene 9 ventilatorjev na 525W Enermaxu (MODU82+).

FeniksX ::

hehe thnx za odgovore, se am zahvaljujem, je pa 4870x2 ful bol požrešna heh

axee ::

Moj primer: Q9550 + 2x HD4770 na HX450W. Pa se še zagrel ni preveč.

svetetko ::

mogoče kdo ve kateri stepping je pri q9550 s tem batchom: l847c179 ? Oz kje bi to lahko ugotovil?

Dr_M ::

S tem bos bolj tezko kaj ugotovil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Tole ti bo bolj pomagalo :)
Core 2 Quad Q9550 SLAWQ (C1) SLB8V (E0)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svetetko ::

najlepša hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA4 - menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
383848 (2562) Ancalagon
»

Imam tak pa tak računalnik kater Napajalnik mi priporočate ??!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201750 (1400) paramedic86
»

Kateri napajalnik naj kupim ??!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5779 (726) mtosev
»

Moj novi comp

Oddelek: Strojna oprema
202031 (1605) legice
»

Kateri procesor??

Oddelek: Kaj kupiti
121119 (867) AapocalypseE

Več podobnih tem