» »

Napajalnik za crossfire

Napajalnik za crossfire

blackmack ::

Kupo sm LC 1000W napajalnik za moj 2x 4870 crossfire ker stari 600w ni bil dovolj. Samo je napajalnik totalni crap. Ful se greje, ventilator je nenormalno glasn, pa še nosnstop brenči. Folk tace stran od LC-ja. Torej kater napajalnik priporočate, da bo tih in zmogljiv. Gledal sm Zalmana 850w . Kaj pa Seasonic al pa katera druga firma, kaj priporočate?

White&Nerdy ::

Corsair TX850. Ne moreš zgrešiti!
Če pa hočeš največjo kvaliteto, pa maš Enermaxa.

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

enermax, tagan, corsair, thermaltake.... vataža nej bo 700w+

LC je pa res bol kot ne loterija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

blackmack ::

Pa je ta Corsair tud tih?

Steinkauz ::

Moj 650w je full tih. Preračunaj si kolk ti okvirno kuri tvoj sistem pa se pol odloči, ker napajalniki so glasni odvisno od porabe.

blackmack ::

Pojma nimam kolko je okvirno poraba v idle.Glavno, da bi bil v idle pa medium dokaj tih. Oni zalman je v idle 30 v load pa 33 decibelov. Sam malo me skrbi to

"Since Zalman has split up the power into six rails with 18 amps each (216W), there could be some situations where one rail gets overloaded in the most extreme overclocking situations - for example each video card drawing far over 500W of power (216W + 216W + PCI-E bus power)."

Kaj točno pomeni?

Konfiguracija je taka

P5Q-E
Q6600 @ 3,6 1.43v
3X WD 500 AAKS
SAMSUNG DVD-RW
2X HD4870
5 ventilatorjev

axee ::

Katerikolikoli 500W+ KVALITETEN napajalnik bo dovolj. Seveda če štejemo še malo rezerve bi jaz na tvojem mestu vzel Corsair HX620W (lahko tudi TX750). Zelo prehvaljeni napajalnik, top kvaliteta in vjremi da je zelo tih. Glede tišine si preberi test na SPCR.

blackmack ::

620w je premalo. Za idle ja, v špilih pa se comp po 5 min resetira.

Wox ::

Commodore 64

Macketina ::

Si preprican da nimas samo okvarjenega napajalnika?

blackmack ::

Jap, z LC-ji so vlki problemi.

Mal sm preveril in z Zalmanom bi naj bli tud problemi, da elektronika spušča piskajoče zvoke, tko ko moj LC. Nekak se odločam za Corsaira 850. A ga ima kdo. Je vent tih, spušča kakšne zvoke? Naročil ga bom iz Astrije. 112€ + 7€ poštnina. Škoda edino, da so vsi napajalni kabli iz PSU-ja.

Zgodovina sprememb…

axee ::

Je razlika med Corsair 620W in LC 600W. Jaz Q9550 (rahlo navit), 4770 crossfire, 3 diski in polhen robe poganjam z Corsair HX 450W. LC 550W se je v full loadu grel ko pečica, da ne govorim o močnem piskanju in občasnih crashih. Gre se samo za kvaliteto samega napajalnika in učinkovitost. Dvomim, da bi imel tvoj sistem porabo kaj več kot 450W. Z 620W imaš še rezervo za prihodnje i7 sisteme, če boš nadgrajeval. Z močnejšimi (700W+) si boš zagotovil samo bolj tiho delovanje tudi v full loadu. Aja btw če se ti gre za tišino se izogibaj Thermaltake-ov. Corsair, Enermax (modu82+ ali pro82+), kakšen seasonic itd.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

blackmack ::

Sm se odločil za Enermax - Revolution85+ 850W . Kolk sm prebral teste je res kvaliteten tih PSU. Pr nas je cena okrog 300€.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Jaz ti priporočam LC 850W (Metatron serija). Cena je malo nad 110€, obnesel se bo pa skoraj identično 850W Enermaxu (govorim iz izkušenj).

blackmack ::

Če pa mam 1050 pa je totalni crap.

axee ::

Dobro potem se izogibaj LC-ja. 300€ za 850W napajalnik: ma da ti polni še vse kuhinjske aparate. Veliko preveč. Kakšen Infiniti 720W bo super za pol manjšo ceno.

blackmack ::

Rabim 4x pcie zarad crossfire. Infiniti ima samo 2.

TehDucky ::

Corsair 750W ter 850W imata oba po 4x 6+2 pinske priključke za grafične kartice.

g. Oden ::

Novejši LC-ji (npr. metatron) naj bi bili kar kvalitetni. Sem gledal neke teste, pa so jih primerjali z Corsairji in razlike skoraj ni bilo. Katero serijo LC-ja pa maš? Mogoče je kaj narobe s samim napajalnikom (mislim na izvenserijsko napako:D)?

blackmack ::

Napajalnik je LC Metatron Series LC1050 V2.9

blackmack ::

300€ za 850W napajalnik: ma da ti polni še vse kuhinjske aparate.


Jaz ga naročim kr tam, pa ga pošljejo na poštnoležeče v Avstriji. Mam 2km do tja.

blackmack ::

Tko da bom prešparal 70€

Zgodovina sprememb…

BuBBle.D ::

Jaz ti priporočam kaj od Corsairja. Sam imam HX1000W in tišjega napajalnika še nisem imel. Kabli so zelo dolgi, da jih lahko komot napelješ za matično ploščo. Je, kot rečeno zelo tih in se ne segreva preveč.
Rajši kupi nekaj močnejšega in imaš mir, saj je napajalnik zadeva, ki jo ne menjavaš na vsake pol leta/leto.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup napajalnika 750 - 850 W

Oddelek: Kaj kupiti
123601 (3398) hojnikb
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658800 (6834) KTr1sk
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525354 (4193) Mitja358
»

Kateri napajalnik za crossfire ?

Oddelek: Kaj kupiti
251541 (964) Pyr0Beast
»

Dovolj močn napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
262282 (1779) sakkra

Več podobnih tem