» »

Uporabnost USB na LCD TV-jih

Uporabnost USB na LCD TV-jih

1
2
3

Marilyn ::

dej kr z programom :total video converter-meni je večino :D kr lepo vstavil.brez napak, sumnikov itd.

kinimod6 ::

Da ne odpiram nove teme; zanima me kako je z USB podporo na Panasonic plazmah. Podpira p42g20e predvajanje DivXov in slik iz USB diska? Kako je s podnapisi?

Marilyn ::

www.google.com

nimam prakse z samsungi...preveri točno podatke o tvojemu modelu: mora pisati če podpira DivX

stric google

l

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

zupicaa ::

Kako naj izvem če lahko na mojem LG 32LD350 LCD televizorju gledam divx filme? Je to mogoče s kakšnim hackom? Ker trenutno lahko samo gledam slike in predvajam glasbo.

Hvala za pomoč.

Double_J ::

Na samsung c652 dela čisto vse z DTS vred, moraš pa ga vklopiti v nastavitvah, če ne predvaja običajen zvok. Tako da se pomoje to najbolj splača, ker se mi še ni zgodilo da nekaj nebi delalo perfektno.

Edino me moti, da so blu ray ripi v 1920x816... potem pa razmišljaš a bi imel tista črna robova ali pa bi raztegnil sliko. Zakaj dajejo v tak format?
Dve šivanki...

Marilyn ::

Nekateri filmi so pač v takih formatih. Moraš vedeti,da se podatek 1080p nanaša na prvi del slike torej 1920. Da ti pove, da je slika 1920x1080 ali 816 recimo. Ne pa 1280x720. Meni je tudi lepše ko vidim, da je 1080p ampak je treba tudi to prenesti :))

zupicaa je izjavil:

Kako naj izvem če lahko na mojem LG 32LD350 LCD televizorju gledam divx filme? Je to mogoče s kakšnim hackom? Ker trenutno lahko samo gledam slike in predvajam glasbo.

Hvala za pomoč.


Mislim, da nebo šlo. USB vhode se da odklenit samo na teh modelih:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

vilihefa ::

Predvajanje video vsebin je možno aktivirati na LG LD350 in prav tako na LG LD450. Na obeh modelih spodnji postopek preverjeno deluje.

Potrebuješ:
- PC ali prenosnik s COM vrati,
- null modem RS232 kabel,
- programček HyperTerminal ali kaj podobnega.

Postopek:
1. Poveži PC in TV preko null modem kabla.
2. Prižgi TV.
3. Zaženi HyperTerminal (speed 9600, flow control none, ostalo naj ostane privzeto).
4. V terminal vpiši "af 0 ff" in pritisni Enter, odgovor bo "f 00 OK8c04x".
5. Za aktivacijo predvajalnika vpiši komando "af 0 0cc 040".
6. Ugasni TV in ga ponovno prižgi.
7. Začni uživati v ogledovanju video vsebin na LG TV.

Andrej4 ::

zupicaa je izjavil:

Kako naj izvem če lahko na mojem LG 32LD350 LCD televizorju gledam divx filme? Je to mogoče s kakšnim hackom? Ker trenutno lahko samo gledam slike in predvajam glasbo.

Hvala za pomoč.


Zadevo se da urediti tudi z nekaterimi univerzalnimi daljincem firme One-for-all ali telefonov, ki imajo IR oddajnik. Poglej si forum "Usb port na lcd tv lg" (http://slo-tech.com/forum/t373797)

Kebab11 ::

Zakaj se mi na LE5300, ko gledam Blu-ray (mvk) prek USB-ja po 1-2 minutah gledanja enostavno film ponovi in začne it od začetka? DVD ripi in Divx delujejo normalno. USB pa je http://www.mimovrste.com/artikel/202002... (le da je 32GB).
Lp

Marilyn ::

Kebab11 je izjavil:

Zakaj se mi na LE5300, ko gledam Blu-ray (mvk) prek USB-ja po 1-2 minutah gledanja enostavno film ponovi in začne it od začetka? DVD ripi in Divx delujejo normalno. USB pa je http://www.mimovrste.com/artikel/202002... (le da je 32GB).
Lp


samo pri temu filmu ali pri vseh? :)

Kebab11 ::

bom preveril pa sporočim :)
-pa to dela kar naprej, kot da prenos ne bi bil dovolj močan pa bi napisalo loading, vendar s to razliko da film štarta od začetka oz če je na usb-ju še kakšen film, začne predvajati naslednjega.
Bom sedaj probal še kakšen drug film :P

Enako ne dela :\ pa je hitr usb

Enako ne dela :\ pa je hitr usb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

Marilyn ::

Kebab11 je izjavil:

bom preveril pa sporočim :)
-pa to dela kar naprej, kot da prenos ne bi bil dovolj močan pa bi napisalo loading, vendar s to razliko da film štarta od začetka oz če je na usb-ju še kakšen film, začne predvajati naslednjega.
Bom sedaj probal še kakšen drug film :P

Enako ne dela :\ pa je hitr usb

Enako ne dela :\ pa je hitr usb


nima veze usb ključ, ampak tv...torej .mkv ti predvaja cca. 2min potem ti pa skoči na naslenji video (če sme prav razumel) ???!...sporoči mi podatek kolikšen video bit rate ima tale .mkv, probaj z recimo 720p (kateri imajo manjši Kbps)...so verjetno enostavno premočni oz. prezahtevni bluray ripi..pač moje ugibanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Kebab11 ::

ja 720p delajo lepo :) tako ali tako nameravam gor prikljukat komp (DVI -> HDMI), sam je vseen lepo vedet zakaj stvari ne funkcionirajo :) imam rad da je za denar vse kot mora bit :)

Marilyn ::

Kebab11 je izjavil:

ja 720p delajo lepo :) tako ali tako nameravam gor prikljukat komp (DVI -> HDMI), sam je vseen lepo vedet zakaj stvari ne funkcionirajo :) imam rad da je za denar vse kot mora bit :)


no saj se mi je zdelo...720p ti lepo delajo, ker imajo ponavadi video bit rate do 6000Kbps. Tako, da imaš probleme verjetno z 1080p (kot že rečeno, kjer je velik Kbps). Če se morda spoznaš skonvertiraj na manjši bit rate na tam cca. 8000, pa stestiraj. V glavnem, 1080p so premočni, da bi ti predvajalo iz USB-ja. Jaz osebno teh problemov nimam, ker moj LG zmore tudi do 30MB)

pozdravljen,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Kebab11 ::

Škoda :P ma ja, glede na to da je le za v mojo mladinsko sobo je že tko več kot preveč :D hvala!

filipinkus ::

Če se lahko navežem na to temo, pa da mi kdo prosim pomaga....

Kupila sem tv http://www.in-put.com/shopping/product_... , zdaj pa mi vrag iz usb ključka sicer predvaja filme, ampak brez podnapisov :'( . Pa mi ni jasno kako to, ker ta isti ključek uporabljam na morju na drugem tv, tam pa podnapisi so 8-O. Nič mi ni jasno...

Mi lahko kdo pomaga v čem je "keč"?!?

neki4 ::

jest recimo na svojmu tvju lg, ko predvajam iz usb diska kakšen film, lahko spreminjam jezik..latinica1,2 ..in lahko tudi izklopim podnapise..ne govorim da to izklopim v samih nastavitvah tvja, ampak ko predvajam film, pritisnem eno rdečo tipko na daljnicu in tam lahko izklopim podnapise iz predvajanega filma( lahko tudi štimam zamik podnapisov, položaj podnapisov) ki ga gledam iz usbja. Mogoče imaš pač tam izklopljen jezik.

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Če se lahko navežem na to temo, pa da mi kdo prosim pomaga....

Kupila sem tv http://www.in-put.com/shopping/product_... , zdaj pa mi vrag iz usb ključka sicer predvaja filme, ampak brez podnapisov :'( . Pa mi ni jasno kako to, ker ta isti ključek uporabljam na morju na drugem tv, tam pa podnapisi so 8-O. Nič mi ni jasno...

Mi lahko kdo pomaga v čem je "keč"?!?


Tvoj Phillips ne podpira podnapise. Torej filme ti predvaja, ne pa podnapisov. Sam imam tudi tako TV, vendar vedno vgraviram podnapise v sliko.

filipinkus ::

Marilyn je izjavil:


Tvoj Phillips ne podpira podnapise. Torej filme ti predvaja, ne pa podnapisov. Sam imam tudi tako TV, vendar vedno vgraviram podnapise v sliko.


ahmm, :P A mi še poveš kako? Saj veš, blondinka pa to...:))8-)

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Marilyn je izjavil:


Tvoj Phillips ne podpira podnapise. Torej filme ti predvaja, ne pa podnapisov. Sam imam tudi tako TV, vendar vedno vgraviram podnapise v sliko.


ahmm, :P A mi še poveš kako? Saj veš, blondinka pa to...:))8-)


Tako, da skonvertiram v film z popolnoma enakimi "podatki" (torej enak bit rate, resolucijo, zvok), zraven pa še nastavim, da program vgravira podnapise. Kar pa močno dvomim, da boš znala :D, če pa ja pa toliko boljše. Moj najljubši program za to je AVS video converter.Vso srečo. Je pa programov zato, malo morje.Vprašanje pa je, kako delujejo z šumniki, moj jih dela odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

tomko030 ::

Samsung LCD 32C652 + Samsung disk 3,5" 320Gb - dela perfektno. Prebavlja bluray film AVATAR (mkv) s polno ločljivistjo, podnaspisi delujejo, ime podnapisov mora biti isti kot ime filma, kar pa je že dolgo znano. Ne prebavlja pa preko USB DVD formata zapisa filma (ali se motim??)

Marilyn ::

tomko030 je izjavil:

Samsung LCD 32C652 + Samsung disk 3,5" 320Gb - dela perfektno. Prebavlja bluray film AVATAR (mkv) s polno ločljivistjo, podnaspisi delujejo, ime podnapisov mora biti isti kot ime filma, kar pa je že dolgo znano. Ne prebavlja pa preko USB DVD formata zapisa filma (ali se motim??)


in to si pisal komu?...gospodična ima philipsa...aja pa mimogrede...moj LG še .VOB format predvaja vključno z podnapisi ;)

neki4 ::

ja men tudi, samo sliko naredi čudno, nekako jo zmanjša.

filipinkus ::

Marilyn je izjavil:

Kar pa močno dvomim, da boš znala :D
Vso srečo.

:)) Ne vem če bom :) Sej nisem čist blond, ampak za tele podvige kar preveč. Bom kar na peki dvd-jev ostala ;)

Hvala vseeno!

Yossarian ::

Samsung C652 predvaja tudi VOB datoteke.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Marilyn je izjavil:

Kar pa močno dvomim, da boš znala :D
Vso srečo.

:)) Ne vem če bom :) Sej nisem čist blond, ampak za tele podvige kar preveč. Bom kar na peki dvd-jev ostala ;)

Hvala vseeno!


kje je optimizem?..saj ni tako težko no :)...ponovno: AVS Video Converter

filipinkus ::

Marilyn je izjavil:


kje je optimizem?..saj ni tako težko no :)...ponovno: AVS Video Converter


Ok, recimo da se tega lotim...daj mi potem še malo pomagaj. Zdaj sem dol potegnila program. Ga imam naštimanega. Kaj pa sedaj? Če imam film že v avi pa mi podnapisi ne delajo....? Oz.brat mi dol potegne v xvidu.....Jao....tukaj ne vem če bo optimizem pomagal 8-)

Marilyn ::

no no tako, sedaj pa kar lepo počasi :)..se boš nekaj naučila in v novem letu nekaj novega vedela :))...

Ker slika pove več kot tisoč besed, ti prilagam slike :D Nižje dol, nekaj sem "pobrkal" hehe

Pa sporoči kako ti je šlo, ni nobena pogruntavščina :D

Preden zaženeš program, poglej, da imaš podnapise isto poimenovane kot so film, ker ti drugače program podnapisov nebo zaznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Marilyn ::



filipinkus ::

Pa ti si res duša... ;)

Še nekaj preden začnem.Zdaj sem dala dol testno varianto, ker ostale so plačljive. Toliko da vidim če to funkcionira. Če bo bom pač naročilo plačljivo.

Zdaj pa vprašanje; podnapisi so v .srt, film v avi. Dam pa convert to avi? Kako pa potem podnapise dodam? In kam točno. :P Ja, ne morem pomagat če so neumna vprašanja, če pa prvič to delam...

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Pa ti si res duša... ;)

Še nekaj preden začnem.Zdaj sem dala dol testno varianto, ker ostale so plačljive. Toliko da vidim če to funkcionira. Če bo bom pač naročilo plačljivo.

Zdaj pa vprašanje; podnapisi so v .srt, film v avi. Dam pa convert to avi? Kako pa potem podnapise dodam? In kam točno. :P Ja, ne morem pomagat če so neumna vprašanja, če pa prvič to delam...


Dobro nehaj se že opravičevat za vprašanja, pač če neznaš neznaš. :P..Poglej v mapi kjer imaš film naj bojo podnapisi zraven z istim imenom.Torej - v mojem primeru:
The Neverending story.avi
The Neverending story.srt To je vsa umetnost. Konvertaš pač v to, kašen format filma pač je. Predvidevam, da boš dodajala podnapise Xvid filmom...Klikneš zgoraj AVI (pa glej da imaš video codec MPEG4(xvid/divx compatible) - maš na sliki primer. Če boš imela .MKV filme ali pa recimo ali pa m2ts filme, pa zgoraj spremeniš (ampak pustimo sedaj to) :P

no, pa upam, da boš zmagala sedaj:))

Tukaj lej dodaš podnpise v programu, če ti je slučajno zbežalo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

filipinkus ::

Marilyn je izjavil:


Tukaj lej dodaš podnpise v programu, če ti je slučajno zbežalo ;)



Tega jaz nimam v programu. Sem že iskala, pa ne najdem...

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Marilyn je izjavil:


Tukaj lej dodaš podnpise v programu, če ti je slučajno zbežalo ;)



Tega jaz nimam v programu. Sem že iskala, pa ne najdem...



;)

filipinkus ::

Sem že prej našla. Fora je v tem, da pri enem drugem filmu ni bilo, pri tem pa je.. HVALA! Že "convertira", upam da bo tudi na tv predvajal :))

Marilyn ::

filipinkus je izjavil:

Sem že prej našla. Fora je v tem, da pri enem drugem filmu ni bilo, pri tem pa je.. HVALA! Že "convertira", upam da bo tudi na tv predvajal :))


Ja podnapisi se bodo vstavili, to definitivno. Sedaj pa vprašanje, kaj tvoja TV zmore. Ampak mislim, da pri Xvid-ih nebi smelo biti problemov.

pa lep pozdrav

SmeskoSnezak ::

Marilyn, keri tv pa imaš?
@ Pusti soncu v srce... @

filipinkus ::

Marilyn je izjavil:


Ja podnapisi se bodo vstavili, to definitivno. Sedaj pa vprašanje, kaj tvoja TV zmore. Ampak mislim, da pri Xvid-ih nebi smelo biti problemov.

pa lep pozdrav



KLANJAM SE!!! Ratalo mi je s tvojo pomočjo! HVALA!!!!


SREČNO V 2011

Marilyn ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Marilyn, keri tv pa imaš?


Več jih imam.

- Najbolj sem pa zadovoljen z LG 42LH3000, kateri mi podpira vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

neki4 ::

snemanje in timeshifting na usb verjetno ne?

Marilyn ::

ojojojojoj...pravilno si ugotovil.

SmeskoSnezak ::

Dvd format na usb, mkv in dts tudi?
@ Pusti soncu v srce... @

Marilyn ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Dvd format na usb, mkv in dts tudi?


človek božji a lahko postavljaš vprašanja bolj posredno, ne pa hipotetično.človk nemore vedet kaj pravzaprav bi rad zvedel. Če bi rad vedel ali mi iz USB-ja bere .VOB, ti bom pritdril, .mkv tudi, vendar z DTS nimam sreče.Imamo pa zato Popcorn, pa si spremenim v AC3.

SmeskoSnezak ::

Ne, bolj direktno kot to ne gre ^^ eh, vraga... iščem tv ki podpira dts, pa nimam sreče :/
@ Pusti soncu v srce... @

Marilyn ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ne, bolj direktno kot to ne gre ^^ eh, vraga... iščem tv ki podpira dts, pa nimam sreče :/


hahaha iščeš tv, ki podpira dts...fantina ne sekiraj se, če boš namesto DTS poslušal AC3.Ker verjami, tvoji stereo zvočniki nebodo pokazali nobene razlike med tema dvema. Če boš pa namestil optiko, bo pa seveda do razlike prišlo, ko boš to močno nažgal (zvok mislim:))). Ker verjami, tvoja ušeška ne prepoznajo razlike med recimo 640Kbps - AC3 in pa 1536Kbps - DTS. V to me nobeden ne prepriča. Tako, da ti kar pogumno izbiraj med kakšnimi LG-ji, ker so naravnost odlični.Vsaj moj je. (je pa res, da se moral odklenit USB)

Double_J ::

eh, vraga... iščem tv ki podpira dts, pa nimam sreče


Samsung c652 podpira...

jaz slišim razliko če preklapljam med pcm in dts... ne vem pa točno kaj je ta pcm(verjetno ac3 če je naveden poleg dts na ripu).
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Marilyn ::

Double_J je izjavil:

eh, vraga... iščem tv ki podpira dts, pa nimam sreče


Samsung c652 podpira...

jaz slišim razliko če preklapljam med pcm in dts... ne vem pa točno kaj je ta pcm(verjetno ac3 če je naveden poleg dts na ripu).


pcm je ravno tako odličen kot DTS, ampak je ponavadi v stereo obliki. Mislim DA. Prosim te, prenehaj s takimi. PCM morda slišiš bolje, ker preklopiš na stereo.Preveri, pa boš videl , da imam prav ;)

polde66 ::

Samsung serija xx530 tudi podpira vse
polde

Double_J ::

DTS je jasnejši zvok, pa tudi učinki. Čisto nekaj drugega ko preleti helikopter recimo...
Dve šivanki...

ttommy ::

Vsi ti problemi so rešeni,če se nabavi HD media player.Imam isto Philips,pa ni predvajal podnapisov prek USB o DTS zvoku sem pa lahko samo sanjal.
http://www.mimovrste.com/artikel/111005...
Gamer

Double_J ::

Ja edino, da imaš pol že 3daljince hehe...
Dve šivanki...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392102773 (43217) kitka77
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355123 (4666) Ashrack
»

Samsung TV DLNA - dts zvok (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6916001 (13657) Dekinio
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303492 (2942) jest10
»

Kateri lcd samsung ali LG

Oddelek: Zvok in slika
214600 (3524) nx6325

Več podobnih tem