» »

Navijanje procesorja!

Navijanje procesorja!

anze9 ::

Živjo!

Imam e6300 dual core 2,8 GHz procesor in me zanima koliko stopinj ima največ lahko pri velikih obremenitvah? Trenunto imam eno jedro 34 stopinj drugo jedro pa 39. Sam ga sicer ne znam obremeniti, pa če mi kakšen pomaga s kerim programom bi ga obremenil do konca :)
Osnovna plošča ima 27-30 stopinj.
Grafična kartica pa doseže največ 47 samo takrat ko imam ventilator nastavljen na 50% in igram cod4 vse na high. če dam na 100% pade pod 40 stopinj. In koliko ima lahko Grafična največ stopinj 60-70?
Temperaturo sm izmeril v EVEREST Ultimate za grafično pa kar v Catalyst control center..

In še nekaj. Kaj dosežemo ko navijamo procesor? Mogoče kakšen FPS več ali kaj drugega?

Hvala za odgovore!
LP
  • spremenil: anze9 ()

st0jko ::

74.1°C je priporočena max temperatura. Par stopinj več ga tudi nebo uničilo. Obremeniš z Prime95, IntelBurn Test,...

Grafična komot drži 80°C in več...

Kak FPS je več, sploh če je procesor že v osnovi bremzal grafično. Sicer se pri večini igrer bolj malo pozna.
keks?

anze9 ::

Hvala

anze9 ::

Ne znam si pomagati s temi programi vendar sem odprl 3 igrice call of duty 2, cod4 in fifo 2010, iTunes, xfire, ventrilo 2x, mozzila firefox in še dva programa in temperatura procesorja je narasla na prvo jedro na 49 stopinj drugo pa 46 stopinj. Na koliko lahko navijem procesor? :D hvala za pomoč!

Destroyers ::

Ja na tolko, da ne boš presegu maximalne priporočene temperature pač. Kolko je ta temp. ti je pa že st0jko napisu. Ni dveh identičnih procev zato ne more nobeden povedati, koliko se bo tvoj navil. Vse te informacije pa lahko dobiš sam, v par klikih, če si zainteresiran za oc-janje. Vpiši točno ime neke tvoje komponente v google in dobil boš tono informacij.

Proc obremeni pa z Prime95 -> use google
...They wanna build the prison!...

RazzorX ::

Hja, drugače tistih 74.1°C stopinj ni mišljeno za jedra, ampak za pokrov, kateri ima bistveno manjšo temperaturo od jeder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

Xserces ::

razzorx pri meni je to lih obratno ... core 0 in core 1 imata pri meni 20-25 stopinj "procesor" pa okol 30-35

Destroyers ::

Xserces :: včeraj, 19:50:18
razzorx pri meni je to lih obratno ... core 0 in core 1 imata pri meni 20-25 stopinj "procesor" pa okol 30-35

Ni samo pr tebi ;) ... RazzorX je malo falil.
...They wanna build the prison!...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171218 (1010) jan01
»

temerature hardwera!?

Oddelek: Strojna oprema
15856 (700) barocco
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211969 (1680) buhti69
»

MAX temperatura E8200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504130 (3451) Volta
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728749 (6148) Vuli

Več podobnih tem