» »

eTRAYz

eTRAYz

««
10 / 12
»»

Dredllooxxx ::

ok dela zaenkrat vse yuhej...:D
http://www.bobo-itstoritve.com/

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Dredllooxxx je izjavil:

ok dela zaenkrat vse yuhej...:D

Poročaj malo o postopku, procedurah... Če bomo kdaj padli v podobno godljo nam bo mogoče koristilo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dredllooxxx ::

Ja nč imel sem pripravljen software za instal novega fw in zadevo resitiral na način ugasni pritisni tipko reset prižgi in po cca 10sekundah spusti ko sm spustil je zapiskalo in hrati sem pritisnil next na softerju naj išče naprave tisti trenutek ga je zaznalo in povozil sem now fw tko da zdej dela zaenkrat normalno podatki so nedotaknjeni..:)
http://www.bobo-itstoritve.com/

Djuro ::

Ve mogoče kdo če je možno na xtrayzu poganjat več web strani (recimo za domeno a.si in b.si)? Po defaultu naj bi shranil stran v www folder ampak nikjer ne najdem, kako se nastavi za katere domene naj zadeva funkcionira.

misek ::

To boš moral malce popravljati konfiguracijo Apache-ja. Ali pa uporabi paket Hiawatha (7.3-1) pod Network & System Tools iz Installerja. Menda je lažji za nastavljati.

Djuro ::

Kaj pa s kakšnim webminom bi šlo? Namreč, že tako ni ne vem koliko rama, pa ne bi rad ga basal z dodatnim web serverjem.

IlluzN ::

Prebral sem vse poste vendar nisem prepričan v nakup.. od izida izdelka je minilo kr nekaj časa.. kot vidim je izšlo tud nekaj firmwar-ov.. sedaj me zanima kako se vam zadeva zdi(dela brezhibno ali še vedno dost težav)..? Zdaj stane 129,00 EUR, ali je vredna tega denarja? Potreboval bi ga predvsem za p2p(torrenti) in spletne strani. Mogoče priporoča kdo nakup katerega drugega v vrednosti do 200 EUR?
Upam da kdo odgovori..
Hvala ter lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IlluzN ()

Djuro ::

Evo, nekaj izkušenj z moje strani:

sem na liniji 10/2 (T2, VDSL) in mi torente (transmission) vleče kolikor dovoljuje linija (nekaj čez mega). FTP server za domače potrebe dela OK, instaliranega imam še mldonkey klienta, tudi dela OK.
Prenosi po mreži, kadar laufata oba p2p so nekje do 6 MB/s, kar ni bogvekaj, ampak za mojo rabo več kot dovolj.
Spletnih strani še nisem probaval, sem pa probal gor inštalirat joomlo, pa dela obupno počasi, skratka neuporabno.

A je vredno 130EUR? Kakor za koga, meni zaenkrat je. Notri imam dva diska, 750 in 400 GB, kar mi prikaže kot 1.1TB skupnega prostora.
Edino kar ne vem je, na katerem disku so recimo podatki, za primer, če bi manjši disk kasneje zamenjal za kaj večjega.

jl ::

V kolikor si pripravljen dati do 200EUR, je po mojem boljsa varianta Synology ds210j (cena okoli 180EUR).

OldSkul ::

Za tak izdelek je 130EUR mal predrago. Mal poglejte konkurenčne izdelke, se da dobit marsikaj boljšega. Posebej pri Synology.
Al pa celo kupiš atom d510 + 1gb rama + en cheap ohišje z napajalnikov za 140EUR. Pa maš zelo hiter server z malo porabo.

telexdell ::

Stvar je seveda odvisna kaj želiš. Če želiš imeti domači NAS disk, na katerem bo zbrana filmoteka, družinske slike in glasba in boš to uporabljal v družinskem okolju je eTrayz več kot dovolj. Dodatni bonbončki kot je torrent client s samodejnim nalaganjem izbranih TV serij ali web host je samo še plus. Osebna spletna stran napisana v html/css deluje precej dobro (mojo v izdelavi si lahko ogledaš tu). Sam imam vgrajen 1.5TB disk in mi je v popolnosti zadovoljila moja pričakovanja.
Seveda pa naprava ni namenjena za gostovanje množice spletnih strani ali furanje spletne trgovine. Povezava FTP računalnik etrayz gre do 12 MB/s preko sambe pa tam pol manj. Sočasno mi lahko deluje predvajanje multimedije preko NMT in dveh računalnikov. HD filmi običajne velikosti delujejo brez problemov. FW od vezije 0.3 je stabilen. Pri napravi deluje tudi aktivna skupnost uporabnikov s polno nasveti in dodatnimi možnostmi (galerija slik, Dns client, VPN, mySQL...). Poraba naprave je 11,5 W ob polnem delovanju in cca 5 W v stanju pripravljenosti (sam napajalnik ima poraba 2,5W).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

IlluzN ::

hvala vsem za mnenja.. nekako se mi zdi najbolše mnenje od jl... raje bom razkiral malo več da imam res kvalieto kot treba...
se opravičujem za offtopic.. muči me ena stvar glede diskov pri tem ds210j.. http://www.synology.com/support/hd.php?... imam 2 TB disk ampak če ga hočem vstavit potrebujem še enga manjšega da bom lahko sploh posodobil fw? tole je malo čudno(bo potrebno en disk kupit za bwz) :'( ima kdo kaj izkušen s tem da mi svetuje?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IlluzN ()

trnvpeti ::

zakaj bi potreboval se en disk za posodobitev fw?

IlluzN ::

trnvpeti poglej link ki sem ga dal v postu kaj piše ob 2 TB diskih :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IlluzN ()

trnvpeti ::

sem pogledal, in ne vem tocno, kam meris (povej kateri DS si gledal, in kateri disk)
210j ni nikjer omenjen za problem z 2T diski

IlluzN ::

trnvpeti vse je vredu =) nisem dobro pogledal.. :) komaj čakam da ga dobim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IlluzN ()

roki_b ::

novi etrayz software 1.07:
http://forum.xtreamer.net/topic/15384-e...

xandros ::

Imam eTrayz, se prvo verzijo, torej 1.0
Gor imam tudi ipkg instaliran.

A lahko instlaram direkt 1.07 , in kaj se zgodi z mojo instalacijo ipkg?

servo ::

Načeloma moraš met vsaj 1.03 za upgrade
"Notice :
Upgrade file can be patched to e-TRAYz Ver.1.0.3-official and above."

Kar se tiče ipkg pa ne vem, ampak se mi zdi, da pri upgradeu iz 1.0 ne bo "obstalo"

xandros ::

Torej moram prvo nadgraditi na 1.03.
A lahko direkt iz 1.0 na 1.03?

Kaj v bistvu naredi upgrade?
A pobrise komplet, oz prepise.
Kaj je recimo z SSH nastavitvami, a mi jih prepise?

verda ::

Ali je mozno to firmware datoteko (z končnico .bin) kam skopirat, ker tole prek web interface mi nikakor ne uspe nadgradit, uploada pa uploada pa nobenga haska. Ful hvaležen za pomoč??
Miha

telexdell ::

verda je izjavil:

Ali je mozno to firmware datoteko (z končnico .bin) kam skopirat, ker tole prek web interface mi nikakor ne uspe nadgradit, uploada pa uploada pa nobenga haska. Ful hvaležen za pomoč??
Miha

Samo nalaganje datoteke traja tudi 5 min in več. Drugače pa je na eTrayz disku direktorij, v katerem so FW različice. Do njega lahko prideš npr. preko FTP.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

verda ::

Ja mi je bilo jasno da nalaganje traja nekaj časa, vendar tudi po več urah ni naredilo nič. To sem imel v mislih ja, torej če prekopiram na etrayz-disk v mapo new_firmware_list, mi bo novo različico prikazalo in bom samo kliknil upgrade?

Poizkusim in se javim ce mi ne rata...hvala za pomoč,
Miha

verda ::

Nič ne pomaga, file je v datoteki, na web-interface nobene nove možnosti...kaka ideja?

misek ::

Na uradnnem forumu se menda nekaj piše o takšnih težavah. Je kdo pogedal tja?

verda ::

Ok, nadgradnja uspela z drugim brskalnikom...opera je premagala firefox:)
hvala za pomoč,

Miha

joze67 ::

Ali ima še kdo težave s kreiranjem uporabnikov ali sploh z delom z uporabniki?

Karkoli naredim, mi reče
Database execution failed.
This may be a guest problem. Try connection again.


LP

telexdell ::

joze67 je izjavil:

Ali ima še kdo težave s kreiranjem uporabnikov ali sploh z delom z uporabniki?

Karkoli naredim, mi reče
Database execution failed.
This may be a guest problem. Try connection again.


LP

Od kar sem ga nadgradil na zadnji FW je pri meni isto.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

astras ::

verjetno bug na zadnjem fw..
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

urosh ::

tudi pri meni isto...

najbolj me pa moti, da preko vmesnika ne morem šerat map samo določenim userjem... Ali vsem ali nobenemu... Ma kdo kak workaround?

lp

verda ::

Mene pa že vseskozi muči da mi ne uspe ustvariti uporabniki, ki bi imel dostop do public folder..?

telexdell ::

verda je izjavil:

Mene pa že vseskozi muči da mi ne uspe ustvariti uporabniki, ki bi imel dostop do public folder..?

Si poskusil ustvariti uporabnika in potem deliti mapo Public z njim? Sam sem podobno naredil z neko svojo mapo v kateri si sysadmin in uporabnik lahko izmenjujeta datoteke.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

verda ::

Problem je ker mape public ne mores deliti z ostalimi, lahko ustvariš novo mapo, ki jo deliš..sam to mi ni fora. MEd brskanjem sem na uradni strani (http://shop.xtreamer.net/Support/questi... zasledil tudi tole:

Public Disk is a drive to share with other equipment in network. Xtreamer(Media Player & Streamer) and other equipments connected to the network can access to this drive.
Sysadmin also can share some folders on Public Disk to all users, then all users can use them with 'read/write' permission only.
General user can use not the public disk but some folders on the Public Disk shared by sysadmin. The Shared folders will be generated on e-TRAYz Disk of general user. * Cannot share files in the Public Disk, a folder must be created for sharing.

Tako da izgleda se sploh Public mape neda deliti z drugimi uporabniki...mogoče edino z spreminjanjem nastavitev varnosti samba, sam tukaj pa malo zmrznem:)

Locoroco ::

Imam problem, ker se ne morem več povezati na eTrayz. Moram priznat, da o teh mrežnih zadevah ne vem veliko. Danes sem sei na novo naložil windowse na računalnik in sedaj ne vem kako se bi lahko spet preko internet explorerja povezal na etrayz. Vem, da sem nazadnje moral v internet explorer napisat 192.168.2.8:8080 ampak sedaj se mi več ne odpre meni od eTrayza. Prosim za pomoč. Ne vem kako naj dostopam do njega in rtorrenta?
Če grem gledat pod omrežje v windows explorerju tam ga vidim in lahko pridem v mapo public/torrent in vse kaj je na disku. Ne vem več kako bi lahko prišel v njegov meni, da bi lahko na novo nastavljal torrent datoteke.
Prosim za pomoč, res se ne spoznam na te reči.

Hvala in lp, locoroco

telexdell ::

Če vidiš mapo Public, potem eTrayz ni "zmrznil". Očitno napačno vpisuješ IP naslov. Poskusi v "start" meniju windowsov vpisati:
\\192.168.2.8 (če se ti ne odpre Public mapa potem IP ni pravi!).

PS- me pa čudi, da imaš v IP naslovu predzadnjo številko 2. Običajno imajo ljudje na tem mestu 1.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Locoroco ::

telexdell, hvala za odgovor. IP je bil pravi, imam tak ip 192.168.2.8, očitno mi je etrayz zmrznil, vse sem moral formatirati, vse podatke sem izgubil, sem ga vzel ven in na računalnik priklopil, pa se ni dalo rešiti podatkov, samo formatiral sem ga lahko. Etrayz sem resetiral, tako da sem ga imel spet na verziji 1.0 stable, potem pa spet updejtat na 1.3 in nato še le na 1.7. Groza, dva popoldneva sem rihtal zadevo.Sem pa si novo verzijo Transmisiona naložil in moram rečt da dela dosti boljše, kot rTorrent, ta je nonstop nekaj štekal in je delal ful počasi, celo večnost je rabil, da je naložil torrent datoteko. Da ne govorim, kak dolgo je čekiral torrente, če sem slučajno kdaj ugasnil etrayz.

Modri dirkač ::

Na kratko, a je možno po tej poti dostopati do etrayz-a, se pravi čez navaden windows network browser, brez connectorja in če ja, kaj moram narediti, da to omogočim, ker trenutno mi javlja tole.




EDIT: bemu sunce, z winxp lahko normalno dostopam na ta način, win7 x64 pa ne pusti.
Do xtreamerja lahko normalno dostopam.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Meh, že rešil, Win7 ima neke čudne finte ...
V glavnem, homegroup izklopil in dal na work omrežje namesto home, dela.
Everybody lies!

urosbe ::

Eno vprašanje za poznavalce... znanec me je prosil za pomoč. Ima eTRAYz z 2TB diskom in vse skupaj že par mesecev deluje brez težav. Zadnje dni pa sliši neko čudno prasketanje diska in po izkušnjah sodeč se sliši kot da bi se glava diska zaletavala ob ohišje :) Skratka v izogib izgubi podatkov mi je dostavil nov trdi disk, kapacitete 1,5TB (podatkov ima tako ali tako zgolj nekaj čez 1TB) in me prosil, če mu skloniram vse skupaj na nov trdi disk. Tukaj pa se ustavi. Oba diska sta SATA, priklopim jih na Windows računalnik in nikakor ne najdem software-a, ki bi znal podatke iz enega diska (skupaj z vsemi 4 particijami) sklonirati na nov trdi disk. Se še spomnim časov, ko si v računalnik vstavil bootable disketo z Norton Ghost, izbral source, izbral target, program te je opozoril, da je target disk manjši od source, ampak da je podatkov manj in s tem ne bo težav in v nekaj urah se je vse skupaj prekopiralo. Kaj pa danes? Stestiral že 10+ programov, večina jih sploh ne zazna vseh particij, potem sem pa le našel en programček, ki mi je celo noč kopiral sector-by-sector, vendar se eTRAYz z novim trdim diskom ne zbudi. Gori lučka USB (ne utripa, vendar zgolj gori), pa tudi piskne ne, da bi dal znal, da se je uspešno zbootal. Kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosbe ()

uvz123 ::

Probaj s tem programom (boot s CD-ja):
http://www.clonezilla.org/

XPje sem uspešno skloniral, kaj več se pa nisem igral.

urosbe ::

Že stestiral (bootable CD), žal nisem prišel niti do kopiranja - mislim, da mi ni zaznalo niti particij.

telexdell ::

Na uradnem forumu priporočajo UFSexplorer.
Lahko pa poskusiš taka:
eTrayz ima na delu vsakega diska identično kopijo sistema. Najprej bere iz porta A nato iz porta B. Če vstaviš v njega en disk brez te particije se sama ustvari. Prekopiraj torej podatke na novi disk in ga vstavi v port B, medtem ko je stari v portu A. Po končanem zagonu ponovno izključi etrayz in odstrani stari disk. Po mojem bi moralo delovati.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

astras ::

urosbe je izjavil:

kot da bi se glava diska zaletavala ob ohišje :)


si ziher? ti si tudi slisal ta zvok ali samo stranka? .. saj ce je vse skupaj v delujocem stanju kopiras na nek zunanji medij in potem nazaj na disk, ali ne?
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

urosbe ::

astras: Sem siguren, saj sem slišal na lastna ušesa, pa tudi v preteklosti sem že imel izkušnjo z okvarjenim trdim diskom, tako da sem prepričan da so slednjemu štete dnevi ali ure (upam da ne tudi minute) :)

Ker mi ni uspelo drugače, sem v eTRAYz vstavil nov trdi disk in inštaliral sistem na novo. Sedaj sem stari disk (okvarjeni) preko USB priklopil na eTRAYz in kopiram podatke... vendar kopira že 1 uro in ima še 113 ur do konca... veliko hitreje bi bilo, če bi šlo direktno iz SATA na SATA, ne pa iz preko SATA-USB-SATA. eTRAYZ uporablja XFS file sistem kajne? Če bi dobil kakšen bootable CD z linuxom (pa friendly GUI za non-linuxaša :) ) in oba diska priklopil na PC, bi lahko podatke prekopiral direktno iz diska na disk preko SATA kontrolerja.

telexdell ::

Upam, da si nastavil kopiranje preko eTrayzovega WEB vmesnika ali preko SSH in ne preko Sambe.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

urosbe ::

Namestil sem "Midnight Commander", saj preko WEB vmesnika nimaš ravno dobrega nadzora v kakšnem stanju je prenos datotek - vse se dogaja v ozadju. Zdaj sem našel nek linux bootable cd (Simply MEPIS ISO), diska sem priklopil na PC in kopiram direktno iz diska na disk (zgolj vsebino mape "Public", kjer so podatki).

birtija ::

pozdravljeni,
mam 1.0.4 fw, sem hotel upgrade na 1.0.7 naredit.
Datoteko sem dwl, jo shranil na Etrayz v eno public mapo. Nato šel v setings-->sistem-->upgrade , označim fw datoteko in dam upload in pol problem: dela 3 ure in ne naredi nič.
kaj delan narobe? na enem forumu sem našel navodilo s slikami, ki jih v mojem Et in v fw 1.0.4 ni. Prilagam sliko mojega Et


Ko kliknem save samo še melje in nič drugega.
Nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

birtija ::



tkole zgleda, in tist krožec se vrti in vrti in vrti....

al pa tkole

in spet melje in melje

a moram nujno polni upgrade naredit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

urosbe ::

Poskusi postopek zagnati z drugim brskalnikom (npr. Internet Explorer v kolikor uporabljaš Firefox ali obratno).

birtija ::


Šlo je v IE, v FF pa ne.

Hvala urosbe!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113669 (3352) d0rK
»

Počasna domača mreža?

Oddelek: Omrežja in internet
71497 (1221) kmetek
»

Xtreamer DVD

Oddelek: Zvok in slika
81394 (1098) urosbe
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327741 (5413) astras
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51427 (1292) OldSkul

Več podobnih tem