» »

Počasna domača mreža?

Počasna domača mreža?

01001 ::

Pozdravljeni,

Ker imam doma več računalnikov in en NAS sem se odločil, da vsem omogočim dostop do NASa preko mreže. Prej je vse šibalo preko ruterja in je bilo prepočasno za gledanje filmov. Še posebej prek WiFi-ja.

Kupil sem tale switch: ASUS SWITCH GX-D1081

www.asus.com/product.aspx?P_ID=eAFylicS...

Zvezal sem takole, da sem v en port vključil ruter, v druge pa zaenkrat dva računalnika in NAS. Vse deluje lepo edino hitrost mi je malo čudna. Namreč vse razen ruterja ima giga porte. Ampak saj ruter (WRT54GL) nima vpliva če premetavam podatke med NAS-om (Xtreamer e-Trayz) in kompom(plata Z77 Asus Sabertooth)? Kabli Cat6.

V glavnem, ko kaj kopiram iz NASa je maksimalni prenos cca 13MB/s...

Tudi tale switch ima indikatorje o hitrosti povezave. V kolikor bi se vzpostavila giga povezave lučke svetijo zeleno. Če pa se vzpostavi 100MB povezava pa oranžno. In meni sveti oranžno. :(

Zdaj me pa zanima ali je to normalno ali bi hitrosti morale biti višje? Kolikor berem se mi čedalje bolje zdi, da bi to moralo delovati hitreje... Nisem pa nek majster za tele zadeve, zato potrebujem vaše mnenje.

Hvala in LP,

Miha
http://hardwarefacts.wordpress.com/
  • spremenil: 01001 ()

OmegaBlue ::

To je malo nad max hitrostjo za 100mbit lan, neka mrežna/kabel ni ok če imaš Gbit switch.

Začni iskat probleme tam kjer ti sveti za 100Mbit lučka.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Na eTrayz neke bistveno večje hitrosti verjetno ne boš videl. Tu, na ST so govorili o 15 MB/s. Preslab procesor, GB mrežna tega ne reši. Kot na večini današnjih mediaplayerjev/streamerjev.
Tu je bilo nekja govora o tem.

01001 ::

Se pravi je potem moj NAS krivec, da se giga mreža sploh ne vzpostavi?

Plus zgleda, da bom NAS menjal. Ker tole je prepočasno... :(
http://hardwarefacts.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 01001 ()

c00L3r ::

Če ti zaradi počasne mreže "štekajo" filmi, lahko poskusiš povečat predpomnilnik. V VLC se to naredi tako:
 VLC predpomnilnik

VLC predpomnilnik


S tem lahko jaz na prenosniku gledam filme, čeprav je WiFi access point 2 etaži višje. Brez tega se na vsakih nekaj sekund film zatakne.

floyd1 ::

Poskusi še kakšna je hitrost kopiranja med računalnikoma, pa boš videl, če je tam bistveno hitreje (predvidevam, da imata oba GB mrežo?).

Jaz imam doma tudi en tak poceni 8 portni "green" GB switch (d-link), pa Synology NAS DS210j in še 3 računalnike na kablih. Ne spomnim se več, koliko je bil prenos med računalnikoma, z nasa pa lahko kopiram nekje s tvojo 2x hitrostjo, a le, če na njem ne letijo kakšni torrenti oz ni kako drugače obremenjen - na njem običajno leti tudi squeezebox server. Takrat hitrost precej pade, lahko tudi na 10 MB/s ali še manj - tudi počasen "green" HDD ima tukaj verjetno nekaj vpliva, pa poceni switch mogoče tudi ne dela, tako kot kaka veliko dražja "zverina", nimam pojma. Če boš kupoval NAS ti (zaradi zanesljivosti) priporočam enega od "tavelikih" proizvajalcev, jaz sem s Synology res zelo zadovoljen, potem pa sta tu še (praktično enakoveredna) proizvajalca Thecus in Qnap. Moj NAS ima že kar neko starost (3 leta?), a še vedno dobivam programske nadgradnje, ki mu dodajajo nove funkcije, tako da se nakup na dolgi rok po mojem kar izplača. Niso poceni, a so res "futureproof" nakup.
Če boš iskal, nova verzija mojega je trenutno DS212j. So pa Synol. "j" modeli malo bolj oskubljeni (ram, procesor) a za doma še vedno več kot odlični.

01001 ::

Mah definitivno je eTrayz krivec ja. Šteka mi nič, samo moti me cifra. :P

Sem si sposodil D-Link DNS-320 NAS (cena cca 90€) in je v primerjavi z eTrayz-ičem povsod najmanj 100% hitrejši. Kjer je bilo prej max 13,14 MB/s je sedaj 40+. To je pa že bolje. Kupi kdo eTrayz? :P Hehe



Sicer switch sveti še zmeraj oranžno, čeprav je hitreje. Hehe

Za ta denar mislim, da bi bil dobra izbira. Kaj mislite?
http://hardwarefacts.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 01001 ()

kmetek ::

saj so rekli za e-trayz, da je bil nateg.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eTRAYz (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57073519 (13767) misek
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113735 (3418) d0rK
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327927 (5599) astras
»

BitTorrent hitrosti pri Synology DS110j

Oddelek: Strojna oprema
81078 (890) Desty
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51496 (1361) OldSkul

Več podobnih tem