» »

eTRAYz

eTRAYz

««
12 / 12
»
»»

AlienRR ::

V bistvu še nisem tako daleč, namreč imam probleme z zagonom sambe. Downloadov sem si preko Synaptic Package Managerja pa je nikakor ne morem zagnati. Ne pod "run program" niti je ne najdem med folderji.;(( Kot da je ni.

trnvpeti ::

sej ne rabis imeti sambe na notebooku
samo samba(cifs) clienta, ki mounta samba share iz etrayz

zagon sambe, pojdi v /etc/init.d(ctrl+t), pa poglej tam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

AlienRR ::

Hoj!
Na koncu sem rešil z Gigolo preko SSH. Zaenkrat deluje..:)

Probas lahko tudi ftp,ampak to samo probaj

So kakšne težave s FTP?

trnvpeti ::

Ni tezav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

dr1m ::

Da ne odpiral nove teme bom kar tule vprašal.
Imam težavo z dostopom na eTRAYz. Ne deluje mi html, ne fttp kot tudi ne lokalno omrežje. Na pinganje mi hitro odgovarja, sam sistem pa se (sodeč po odzivanju LED) vzpostavi BP. Razmišljal sem že o resetu, pa se bojim da bom s tem zbrisal tudi podatke z diskov. Ali mi lahko kdo pomaga.

Makaj ::

A je komu na "Firmware Version Ver. 1.0.7-official" uspelo nastavit Jumbo Frame na 6000? Ter mogoče komu izklopit e-Torrent?

Modri dirkač ::

A mogoče kdo ve dimenzije ventilatorja in kako je priklopljen?
Everybody lies!

B0rg ::

Za 26€ se ga splača vzet?

Modri dirkač ::

@TheHighJacker
A spletni app installer je zdaj dokončno onemogočen? Je treba vse na roke inštalirat?
Everybody lies!

TheHijacker ::

APP Installer projekt je postal subscription donationware. Edino tako se mi še splača zadevo posodabljat in nadgrajevat vmesnike. Vse skupaj je sedaj na novem forumu:

http://appinstaller.kralj.info/forum

Forum ima vsak dan več uporabnikov in z donacijami sem že pokril stroške gostovanja.

Če ima še kdo eTRAYz ali pa Prodigy/Sidewinder 3 je dobrodošel, da se prijavi na forum in donira ter s tem zopet dobi dostop do vseh redno posodobljenih paketov ter seveda moje podpore pri celotnem projektu.
http://www.google.si

pravnik ::

A mi lahko kdo tako bolj po kmečko pove, kako to dela. Vem, da to ni predvajalnik (ali pač). Notri daš lahko dva SATA diska in potem z USB povežeš na predvajalnik.

Imam Sidewinder 3, rad pa bi dal v NAS sistem. Moje vprašanje se glasi, ali mora biti NAS vedno prižgan (ali gre v nek standbye) ali moraš vedno, ko prižgeš SW3, prižgati tudi NAS. Kdo, ki ima kake izkušnje, lepo prosim...

CallMeAl ::

eTrayz povežeš v mrežo, na kateri je tudi predvajalnik (oba sta vklopljena v isti router). Z USBjem ju ne moreš povezati. Prednost je v tem, da imaš lahko eTrayz v drugi sobi kot predvajalnik in TV, tako da med gledanjem ni treba poslušati brnenja diskov.
S Sidewinderjem3 v vlogi NASa pa nimam izkušenj.

helo ::

Mi lahko nekdo pove kje downloadam "programcek" ki ustvari bliznjico za mrezni disk etrayz??
ve da se dobi firmware na http://www.xtreamer.net/downloads/etray...

a firmware je za instalacijo na samem etrayzu, kar mislim da je ze na njem.. nekaj časa nazaj sem ne vem kje dobil se programcek ki je ustvaril bliznjico na namizju za etrayz..... kje ga bi nasel???hvala

helo ::

sem potegnil firmware 212MB dol, a ker sem ga že instaliral leto dni nazaj, sedaj sem pa nalozil nove windowse WIn7. nimam več bliznjice na namizju do mreznega diska. Ne vem ali lahko še enkrat naredim to instalacijo oz. kaj sploh mi bo to instalirallo?? sedaj mi je sredi instalacije vrglo error naj ugasnem etryz in drzim reset button... a me skrbi da mmi ne bi brisalo podatkov ki jih miam na etrayzu??????:(

joze67 ::

Koliko uporabnikov etrayzja pa je pri vas doma? Sam se povežemo nanj kar preko \\etrayz\sysadmin\..., pa je.

helo ::

hvala, sem le mapiral disk rocno.. nisem nič instaliral... le en user ali dva..

iTomassini ::

Pozdravljeni!
Zanimam me, če še kdo uporablja NAS Xtreamer eTRAYz z MACom oz. s Time Machine. Sta tadva sploh povezljiva? V specifikacijah je namreč podano, da eTrayz podpira AFP in SMB protokola, a meni ga Time machine (OS EL Captein) ne zazana, pa NAS vidim oz. imam sheranega v Finderju.

Hvala in lep pozdrav, Tomaž

errhec ::

Ve kdo kaj moram narediti da mi pusti omogočiti autostart aplikacije v eTZrayzu?
ČE želim omogočiti autostart mi javi:

Verjetno je povezano z pravicami.?

Error executing commands!

Toggling autostart status...
Error while executing commands.

Command: epkgconfig --add smb
Output: error reading information on service smb: No such file or directory
Command: epkgconfig --level 3 smb on
Output: error reading information on service smb: No such file or directory
dd

birtija ::

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme, bom izkoristil kar tole.
Na moje eTRAYZu je prenehal delovati disk A. Seveda nimam dostopa tudi do vsebine drugega, ker je bil sistem postavljen v LINEAR Raid.
Ko sem skušal vsebino diska B pogledati, da bi rešil kake datoteke, mi je z LiveLinuxCD uspelo videti particije, vsebine na ext3 particiji pa ne.

Če kdo, kako ste reševali tak problem? Ali je sploh možno pogletati in rešiti kake datoteke z diska B, ki je sicer v redu.

Hvala za vaš trud, ki ga boste namenili moji težavi.

birtija ::

birtija je izjavil:

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme, bom izkoristil kar tole.
Na moje eTRAYZu je prenehal delovati disk A. Seveda nimam dostopa tudi do vsebine drugega, ker je bil sistem postavljen v LINEAR Raid.
Ko sem skušal vsebino diska B pogledati, da bi rešil kake datoteke, mi je z LiveLinuxCD uspelo videti particije, vsebine na ext3 particiji pa ne.

Če kdo, kako ste reševali tak problem? Ali je sploh možno pogletati in rešiti kake datoteke z diska B, ki je sicer v redu.

Hvala za vaš trud, ki ga boste namenili moji težavi.



Ni nihče imel podobne težave? A sploh še kdo uporablja eTRAYz? A je še primeren za back-up mašino, seveda v Raid 1 konfiguraciji?

misek ::

birtija je izjavil:

A sploh še kdo uporablja eTRAYz?

S 100mbit mrežo verjetno ne. Ga je povozil čas.
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113678 (3361) d0rK
»

Počasna domača mreža?

Oddelek: Omrežja in internet
71504 (1228) kmetek
»

Xtreamer DVD

Oddelek: Zvok in slika
81405 (1109) urosbe
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327761 (5433) astras
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51434 (1299) OldSkul

Več podobnih tem