» »

BlueBeat ne prodaja več albumov Beatlov

BlueBeat ne prodaja več albumov Beatlov

Los Angeles Times - Ta teden se je na internetni strani BlueBeat.com pojavila možnost kupiti celoten opus britanske skupine The Beatles za zgolj 25 dolarskih centov po skladbi. EMI Capitol Records, ki ima v lasti pravice Beatlov za ZDA, je takoj burno odreagiral in zoper BlueBeat vložil tožbo zaradi kršenja avtorskih pravic. Slednji so se na sodišču zagovarja, da so posnetke, ki jih prodajajo, ustvarili s pomočjo tako imenovane psihoakustične simulacije, zaradi katere ponovno posnete pesmi zvenijo kakor originalni posnetki. Tako bi bili ti posnetki po 144b. členu Copyright Acta izvzeti. Izvršni direktor BlueBeata Hank Risan pojasnjuje, da niso uporabljali originalnih posnetkov. Čeprav se zdi, da poje Paul McCartney, ne gre za njegov glas, marveč neodvisno simulacijo, pojasnjuje.

Odvetniki nasprotne strani označujejo tovrstne argumente za smešne. Omenjeni člen zakona je namreč institut, ki drugim avtorjem omogoča posneti priredbe že obstoječih pesmi, za kar pa morajo še vedno plačati tantieme. Ne pomeni pa, da lahko posnetek Beatlov spustimo skozi računalnik in rezultat proglasimo za nov posnetek. Tudi sodišče razlagi tožene stranke ni verjelo in je izdalo začasno prepoved obratovanja strani, medtem ko se bo postopek nadaljeval 20. novembra. Takrat bo BlueBeat moral pokazati, kako točno so prišli do posnetkov in ali gre res za simulacijo oz. priredbo. Več o tem.

5 komentarjev

marS ::

zanimivo....
sem prav firbčen kako bodo zadevo razložili....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

bosta92 ::

Ja pa Menart bo založu album U2 - The Joshua Tree...in jaz bom pel With or Without you nemesto Bona....svašta...

VolkD ::

Eh ja po moje si samo dobro reklamo delajo.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

qwyx ::

Mar ni to tista prava definicija izraza "piratstvo" - preprodajanje avtorskih del, mimo lastnikov le teh, z namenom pridobitve premoženjske koristi? Kje je sedaj RIAA s tožbami?

PaX_MaN ::

Kje je sedaj RIAA s tožbami?

Saj EMI/Capitol Records sta člana RIAA...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slikarstvo in avtorske pravice

Oddelek: Sedem umetnosti
121972 (1624) fpbs
»

Je bilo ozadje Windows XP narejeno s Photoshopom?

Oddelek: Loža
142369 (1490) negotiator
»

Snemanje incoming callov na GSMu

Oddelek: Mobilne tehnologije
83968 (3705) antonija
»

Moji miksi za vse privržence balkana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523838 (22363) nokia6310
»

Predsednik vlade podpira piratstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
524886 (3799) Caligula

Več podobnih tem