» »

Moji miksi za vse privržence balkana

Moji miksi za vse privržence balkana

«
1
2

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Glede na to da vam želim ponuditi sovje delo ki ga iz dneva v dan ispopolnjujem upam, da mi moderatorji nebojo zaklenili teme.
Za vse tiste, ki poslušate turbofolk Do zdaj sem naredil 4 mikse samih uspešnic tako starejših kot novejših komadov ala Mile Kitic, Saban, ceca Dragana itd. Seveda moraš biti pri tem zelo natančen da vskladiš bite in prilagodiš komad. Glede na to, da je to moja priljubljena zvrst sem naredil 4 mikse, ki jih lahko dobite na mojem serverju:
naslov: ftp://213.143.74.251
user name folkoteka
password muzika pa malo pokomentirajte.
Kaj pa vi je še kdo od vas dj?
Kakšne tehnike miksanja uporabljate?
Na kakšni opremi delate?
Tema ni namenjena moji hvali, ampak splošni debati o miksanju.

IČA ::

Sicer ne prebavljam takšne glasbe najbolje. Bi ti pa dal en namig. Pred nekaj časa si omenjal probleme z zaposlitvijo in s tem posledično tudi finančne težave. Moj predlog bi bil takle. Čimbolj izpopolni svoje znanje na področju mixanja...
DJ kot si ti bi bil verjetno velik hit, pa še povpraševanje po takšni glasbi, vsaj pri nas, sploh ni malo.
Vnovči svoje prednosti.

Lep pozdrav.
IČA
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

nokia6310 ::

IČA hvala ti za spodbudo mogoče pa si ga boš potegnil pa boš videl kaj sem naredil z njim!
Neboste verjeli ampak tudi jaz se prilagajam sodobnemu času in miksam tudi z računalnikom te miksi so bili narejeni vsi z računalnikom! Vglavnem malo potrpljenja glede nato da je folk navalil ker tut men net dela ful počas tko da če ma kdo slab prenos naj malo potrpi sej bo do večera dol če ne pa lahko zarat mene tut ponoč vlečete.

Blum ::

a mi poveš z katerim programom mixaš?

nokia6310 ::

Si poslušal mikse pa se ti dobri zdijo al te sam tko zanima?
Drugače cool edit.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

nokia6310, če te delo kot DJ veseli, lahko rečem kakšno dobro besedo zate pri lastniku enega večjih lokalov v Ljubljani, kjer mu muziko vsak dan v tednu vrti drug DJ in vsak DJ vrti svojo priljubljeno zvrst. Je pa tko, na noč dobi plačano 20 do 25 tisočakov, tako da se da kar lepo zaslužit, samo delat je pa treba orng takrat ko se dela. Sej se slišiva na privat ali pa prek skajpiča pa da vidim kaj se da narest...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dusanr ::

Blo bi super, če bi imel manjše fajle na serveru, ker 35mb snema dol 1 uro :).

Tody ::

nokia če želiš ti gostim jest datoteke če rabiš na malce boljši pipici :)

Brilko ::

No da vidim kak okus maš za balkanijo, že vlečem... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

nokia6310 ::

V-i-p hvala za pomoč se slišiva na skajpiju pa bova kakšno debato udarla z veseljem!
Tody a bi se to dalo?
Res bi ti bil hvaležen če je možno.
Potegni si fajle pa jih daj na hosting pa ker meni tut odpira stran dolg časa zato nisem prej gledu.
Vglavnem peti miks je pri koncu samo še par komadov dodam pa bo.
Zakaj so fajli tko dolgi?
Ja neki pa se mora poznat če kaj delam ane?
Ja vglavnem tody hvala ti.

Tic ::

Jaz vrtim DnB, na (zaenkrat samo) dveh technicsih 1200 mk2, kar se tiče produkcije, pa spoznavam fruityloops, cubase in reason.

Vip: Kaj pa vrtijo kej tam pr vas?

Tic
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Alexius Heristalski ::

Mene pa zanima, če to ne spada pod warez, glede na to, da mu moderator ponuja gostovanje?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nokia6310 ::

Najprej tole:
Alexius Heristalski čeprav te zmeraj razumem se bojim, da te zdaj nisem?
Kaj si hotel s tem povedati?
Bodi bol direkten prosim.
Za vse tiste ki ste vlekli moje mikse pa, če vam je nerodno razpravljat na forumu mi lahko pošljete zs pa se bomo tam vse zmenili res ni problema vi kar veselo sprejel bom pohvale tudi kritik zato, da bom izbolšal tisto, kar ni bilo zdaj dobro.

dusanr ::

Si bom jaz zdaj dal snemat čez noč, pa ti jutri povem kako se mi zdijo.

Microsoft ::

Neeee! Zdele jst dol vlecem.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OrlyTM ::

Mene pa zanima, če to ne spada pod warez, glede na to, da mu moderator ponuja gostovanje?


sm ze jst hotu napisat, pa nism hotu tecn izpadt ;)

Je pa zanimivo videt, da majo tut na Slo-Techu takole dvojna merila. Ker to, kar se greste v tej temi, je cisto piratiziranje ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Alexius Heristalski ::

nokia6310, spraševal sem, če je dovoljeno tako javno ponujati glasbo, ali ne gre tu za piratstvo? Ponavadi je imel Slo-Tech bolj stroga merila glede tega. Zdaj pa ti kar moderator ponuja gostovanje tvojih datotek.
Če je to po novem dovoljeno, bi lahko še kakšen dober film gor vrgli, Tody.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

singular ::

Nokia uredu mixi.. edin ksn efekt se not vrz s ksnim reasonom s katerim se da zlo velik narest:)

Drgac pa glede produkcije pa mixanja pejte pogledat na djslo-forum.com forum, tm je dost folka k se s tem ukvarja, sam da bol z tehnazo pa housom ipd..

dusanr ::

Zdaj pa tak, recimo meni osebno ni vseč, ko maš kak prehod, pa se v trenutku iz ene pesmi v drugo spremeni, ko da bi preklopilna drugo radijsko postajo :), pa recimo ni mi vseč, da se preveč igraš z pitchom. Drugače pa, izbor muzike je pa super.

Tody ::

SLO-TECH NE BO GOSTIL NOBENIH PONAVLJAM NOBENIH DATOTEK GRE SE ZA MOJE PRIVATNE ZADEVE... In hey, predpostavljam da je nokia dobil vsa potrebna dovolenja za svoje početje, če ne je on v prekršku in ne jest, in on dovoli da objavim njegova avtorska dela.

Torej ohladite se maldina in premislite kaj govorite preden koga pretepte...

nokia6310 ::

dusanr: to mi je všeč kritiko sprejmem tako kot ppohvalo malo sem se igral s prehodi samo bolš nisem mogu nardit moraš vedet da sem s tem šele začel mislim na kompu tko da bo.
Pich je pa itak super bol se igraš z njim bolš je vsaj men.
Drugač pa glede gostovanja tele miski so dobili čisto drugo podobo in so moje samostojno delo tako da to ni piratstvo. Piratstvo bi bilo, če bi ponujal glasbo v taki obliki kot je a pl so vsi dj-i pirati?
Js poskuašm komade čimbol pristne ohranit zato nisem dodajal preveč efektov.
Vglavnem meni se zdi da je to čist vredu.
Tody a boš potegnu mikse pa jih postavu za download?
No za nekaj dni tko da folk vidi kaj sem ustvaril saj gre samo za to.

OrlyTM ::

...njegova avtorska dela.


Kaj je tu njegovo avtorsko delo? Mix avtorskih komadov tujih izvajalcev? ;) Tut ce ma on vse komade legalno kupljene, je takale distribucija navadno piratiziranje in nic drugega! Tko, da se lahk nehas sprenevedat. Dvojna merila pac ... smo ze veckrat kje zasledili :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tody ::

Orly vidiš k ne vidš več od svojega nosu... Nokia ima lahko vsa pooblastila za svoje početje in distribucijo predelanih komadov... Če boš ti zmiksal kak film in ga hotel objavit se bomo tud kaj lahko zmeili...

Alexius Heristalski ::

Tody, nikjer nisem rekel, da bo Slo-Tech gostil tole.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OrlyTM ::

a dej no ne me hecat no ... hehe ... valda ma vsa pooblastila, pa ravno zacel je pa z mp3ji spila :D :D

sj mene to cist nic ne moti drugac, sam je pa zanimivo vidt dvojna merila pa mal pokazat na njih, da se boste spomnili na njih, ko bo naslednjic kdo fasu Persona Rudis zarad wareza :D

LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tody ::

Hey če predelaš špil v stilu tko kt en model že pred dolg cajta predelal Duke nukema potem ga bom z veseljem objavil, če pa samo nekomu nekaj ukradeš ni to to... There is a thin red line :D

nokia6310 ::

Ne se kregat prosim kdo ma že tak podpis?
Tody boš hostal?
Danes bo dodan kafanski megamiks zdej pa še tole:
Mam kolega iz Zagreba ki je tut slep potegnite si please njegova 2 miksa 1 megamiks rade lackovic pa od Indire Radic mini miks da boste opazil razliko!
Vglavnem ne se kregat raj odprite novo temo pa se lahko tam.
Miksi pa so super.
Miksl sem že na klasični mešalki na kompu pa sm zdej začel.

marS ::

ej Tody, ej:

tut jaz sem zmixal en dvd balkan filmov, tkole, z lepimi prehodi med posameznimi filmi, pa tut zrezov sem vn odjavne špice ter dodaj svoje avtorske jingle. ravno tko sem sz musko nardil iz teh filmov. ev velik, lep djmix, sz reasonom sem si pomagal, pri dvd-ju pa z resolume. a bi tut to hostal? tkole z malo večjo pipco, ane?:\
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Nejc Pintar ::

To za moje pojme ni piratiziranje, to je nokijino avtorsko delo, tako lahko sam odloča pod kakšno licenco bo izdal svojo glasbo...
Lahko je biti prvi, če si edini!

dusanr ::

Folk enostavno nima kaj za pripomnit in morejo enostavno nasprotovat.

OrlyTM ::

Puschkin ... prasi lastnike komadov, ki jih je Nokia vmiksal v svoj miks, cigavo avtorsko delo je to :\ dajte se vsaj ne sprenevedat.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

teac ::

Nokia, kul miksi (pa še kakega zmiksaj ;) ), pa nimam nič proti temu, da ti tu objavljaš to, samo ne s takimi, da je to njegovo avtorsko delo.
Lepo vas prosim no. Je on lastnik glasbe? Je lastnik teksta?

Maš prav Orly...double standards.

ps: gre pa ta tema definitivno v Bookmarks, že zaradi tega, če bo kdaj kak moderator ali tp začel težit z warezom. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

nokia6310 ::

Teac:
Želja se ti je ispolnila!
Ravnokar sem dokončal svoj kafanski megamiks 1 same dobre pesmi so res lahko poslušte grejo pa prehodi čedalje bolje.
dusanr:
Potegni si mikse od kolega ki so v mapi miksi od kolega pa pokomentiraj pozoren bodi na beat pa povej kakšen se ti zdi!
Drugače sem pa zdejle precej zmatran delal sem celo noč praktično do zdaj pa grem malo počivat zvečer pa grem delat megamiks od cece pa bomo vidl kako bo ispadlo.
dusanr Miksa si pa le potegni pa pokomentiraj dam dost na tvoje mnenje.
Tako da kar nadaljujte.

BladE_ ::

Zdele si dol vlecem!!!:D

Ammmm zakj pa ne probas Traktor DJ ?? Z njim se da tut velik narest saj jst mam dobre izkusne z njim!!
Akcija - Reakcija

Nejc Pintar ::

Traktor DJ je druga kot CoolEdit
Lahko je biti prvi, če si edini!

nokia6310 ::

Uglavnem vi kr poslušte če ma kdo kakšne posebne želje mi naj na zs pošlje spisek komadov pa mu naredim miks po njegovih željah lahko tudi v tehno varianti.
Todiya pa ni bilo nič gor?

BladE_ ::

ammm kaj pa recimo bom dau primer!!! Radio salomon od kje pa njim pravica da predvajajo mixe od raznih komadov pa se sami delajo svoje mixe pa jih javno predvajajo!!! mislm da to ni nc nelagalnga !:D

pa se dost strani je k majo svoje mixe pa razni DJi pol bi lohka use tožl :D
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Nejc Pintar ::

Radiji plačejujo sazasu btw.
Lahko je biti prvi, če si edini!

kronik ::

nebi raje uporabll bittorrent namesto ftp? Bi ti kr lepo razbremenilo server!

Alexius Heristalski ::

Folk enostavno nima kaj za pripomnit in morejo enostavno nasprotovat.

Ni res! To, da se sprašujemo o legalnosti tega početja, so nas na Slo-Techu zdresirali - z dosledno protipiratsko politiko. Zdaj pa ne vem, če jim niso filtri odpovedali?!?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

V-i-p ::

No, čeprav sem osebno dober frend nokie in kolega raztura na marsikaterem področju, od računalništa dalje, pa je slep, muziko pa itak ima v mezincu, bi se jaz tu osredotočil striktno na vsebino teme. Ni važno kdo jo je odprl. Pozabimo zdej to. Če smo pošteni, je tole warez. In v časih, ko sem bil še jaz moderator na slo-techu, bi tole šlo pod ključ, ni dileme. Dasiravno si pa upam tudi trditi, da bi odletel iz teama te strani verjetno isti trenutek ko bi nokii ponudil pomoč pri hostanju in kliknil gumb pošlji pri odgovoru. Ampak kaj češ, s-t se je jebeno spremenil od takrat. Dvojna merila in to... In ta stran je zame izgubila kredibilnost že zdavnaj, s takimi merili, pa izgublja še bolj...
P.s.: Nokia, brez zamere, ta post niti najmanj ne leti nate. Ampak je samo primer. Ti pa nadaljuj dobro delo, uspeva ti, admini in krimiči pa dejte buče ven iz zimskega spanja :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matek ::

Moderator teme ni spregledal, kot sodijo nekateri, ampak se je odločil, da je ne zaklene in nekaj argumentov tudi navedel v sami temi. Tudi moje mnenje je, da teme ni treba zakleniti, ker ne moremo soditi o tem, ali avtor ima dovoljenja za izdelavo teh mixov ali ne. Če jih ima, jih lahko tudi posreduje kot lastno avtorsko delo, tako kot bi lahko katerikoli drugi DJ svoje mixe, za katere si je pridobil dovoljenja avtorjev, posredoval naprej brezplačno. Če nokia ima dovoljenja ali ne pa moderator najbrž ne bo sodil, tako kot ne bo moderator v oddelku pomoč in nasveti sodil o tem, ali je človek, ki ima težave z računalnikom, tega kupil ali ukradel.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Utk ::

Naj nekdo zmiksa še tistega, oj kako je ljepo biti glup :D Kako bi lahko imel dovoljenja no, vsakega izvajalca posebej je šel vprašat? Bom jaz postavil temo o podrobni razgradnji Quake 4, kako pa lahko kdo ve da nism kupil pravic za pogon?:D Pa kako kdo ve da se nism z J.Camrockom zmenil da mi pošlje prek p2p Doom 3, pa mi nekaj ne dela, pa kodo mi je pozabil napisat.

Matek ::

Nisem rekel, da ima dovoljenja, rekel sem samo, da moderator o tem nima pravice soditi. Jaz lahko trdim, da je kakih 80% računalnikov opremljenih z nelegalnimi Windowsi, pa zato ne moremo zaklepati 80% tem o težavah z njimi. Ker ne vemo, kdo ima legalne in kdo ne, tudi če lahko precej dobro ugibamo o možnosti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blum ::

lej, mixi so na easy narjeni... kk bi ti reku... izi so "zmixani" lej cool edit kr dobr poznam pa ti tut lahk kaj povem če želiš... so pa kr ok narjeni... ljubavni mix še najbol:) običen prehod, malo tempo mixanja ... ql... kr uči se... mogoč pa še bo kaji z tebe!

Utk ::

Torej lahko na slo-techu nekdo oglašuje svojo zbirko mp3-jev in filmov, da jih daje v uporabo tudi drugim (za placilo ali ne, je vseeno). Nihče ne more sodit ali ima licence ali ne. Seveda je potem sam odgovoren za to, ampak do zdej so se takšne teme vseeno brisale. Lepo je vedeti da bo od zdaj drugače.

Eschelon ::

DJ, ki rola v klubu, mora SAZASu al sam prijavit seznam komadov, ki jih je rolal, al pa dat seznam lastniku kluba da se potem on zmeni s SAZASom. Zato in samo zato je početje DJja legalno.
Ko Salomon (ali kdorkoli drug) izda CD, prav tako od vsakega avtorskega dela odvaja SAZASu (v tem primeru je potrebno dobiti celo soglasje avtorjev - in samo priglasitev/plačilo SAZASu ni zadostno).
Dajati avtorsko zaščiteno glasbo na voljo brez poplačila avtorjem tudi pod razno ni legalno. Tukaj ne bo popizdil zgolj in samo avtor, temveč predvsem založnik.
Ne se hecat. Sam sicer linka ne mislim posredovat naprej SAZASu - samo lahko ga kdorkoli - in SloTech bo tenko piskal. Stvar administratorja, koliko želi škoditi svoji strani.:\
Vedeti, razumeti, znati.

perci ::

Ne se hecat. Sam sicer linka ne mislim posredovat naprej SAZASu - samo lahko ga kdorkoli - in SloTech bo tenko piskal. Stvar administratorja, koliko želi škoditi svoji strani.:\

Slo-tech ne bo nič tenko piskal, ker ne gosti zadeve. Nokija je sam podal povezave do njegovih mixov in če se on upa to gostiti, predvidevam da ima s Sazasom zadeve porihtane in se v to ne bomo vtikali. Jasno kot beli dan pa je tudi, da ne bomo gostili zadeve.

V trenutku, ko nam bo nokia ali kdo drug dal vedeti, da za njegove mixe nima deala z Sazasom, bomo pač temo izbrisali. Do takrat pa ne moremo soditi ali gre za nelegalno muzko al ne. End of story.

Zarad mene lahko tut kdorkoli posreduje povezavo Sazasu, mene ne bo nic motilo, morda edino Nokijo, če slučajno nima zadeve dogovorjene s Sazasom.

Nokia, če slučajno nimaš dovoljenja za mixanje te muzike, nas lahko prosis za izbris te teme.

Avenger ::

Kok ste zateženi. Vsi skup. Nehte klofat zrak pa komentirajte telefončkov miks, če pa nimate nič pametnega za povedat tukile, pa odprite novo temo, če je že treba tipkat, ne?

Nokia, če res slučajno hočeš začet dejansko DJat/miksat, si kup gramofone pa pozab mal na računalnik... Razen seveda, če gre za remiks, kar pa dvomim, ker bi za to rabil originalne posnetke.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

tx-z ::

nokia6310,
bi lahko morda napisal naslove vseh pesmi v posameznih mixih?:\
tx-z
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj moje muzike...

Oddelek: Sedem umetnosti
254235 (358) HolyFuck1
»

Kdo na slo-techu razen mene je dj?

Oddelek: Sedem umetnosti
403551 (2128) Fatboyslim
»

Kateri prog za mixanje mp3-jev?

Oddelek: Zvok in slika
212584 (2257) Jinxy
»

Ejay(play your music loud!)

Oddelek: Zvok in slika
151287 (1045) tec
»

ustvarjanje svoje glasbe

Oddelek: Zvok in slika
81679 (1505) LordWorm

Več podobnih tem