» »

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti?

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti?

1 2
3
»

Mati ::

kako boš dokazal, da je tvoj denar? kaj je kamera dejansko posnela?


Človek božji, kaj bom jaz dokazoval, saj pa vidijo po izpiskih kdaj je bil narejen dvig, koliko ter kdo je dvignil denar.
Nato pa pogledajo po kameri naslednjega tipa, ki je vzel denar in dodatno še iz svojega računa dvignil nekaj denarja.

V bistvu je itak opisano v prvih postih, tako da...

Vsak bankomat ima kamero. Nekateri bankomati ne potegnejo denarja nazaj, odvisno od banke kako nastavijo bankomat. Tisti bankomat v mojem primeru ne potegne nazaj denarja, zaradi pritožb upokojencev, ki jim je denar prehitro potegnilo nazaj, preden so oni uspeli vzeti denar.

Tear_DR0P ::

ni mi pa jasno zakaj ne bankomat po določenem času potegne denar nazaj noter?

saj ga pospravi, samo ta določen čas je lahko predolg.

drugače pa na Banki Celje vsaj, popišejo serijske številke bankovcev, ki gredo v bankomat in to po vrstnem redu, tako da se da s preverjanjem dvigov ugotoviti kateri bankovec si ti dobil.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mati ::

ni mi pa jasno zakaj ne bankomat po določenem času potegne denar nazaj noter?

saj ga pospravi, samo ta določen čas je lahko predolg.


Pospravi ga samo, če ima banka tako naročeno. Vsaka poslovalnica se lahko sama odloči ali vklopiti sistem ali ne in kak čas nastaviti. Dotična banka ima sistem izklopljen, ker se jim "ne ljubi" obdelovat reklamacije upokojencev. Tako je bilo povedano!

amigo_no1 ::

Vsak bankomat ima kamero.

Ne drži, v sosednjem mestu vem za enega od Abanke in enega od Skbja, ki nimata kamere..

;-) ::

Edina žalostna zgodba je da se mora ducat ljudi ukvarjat z šlamparijo.

dronyx ::

Meni se je isto zadnjič zgodilo, čeprav denarja kot kaže ni vzel nihče, ampak ga je potegnilo nazaj notri. Šel sem na banko (NLB) in napisal neko pritožbo oziroma obrazec, na podlagi katerega oni to preverijo in če je res denar avtomat zadržal, potem naj ga bi dobil nazaj na račun. So mi pa rekli, da bom v roku enega tedna dobil po pošti odgovor. Po 14 dneh se ni zgodilo še nič. Toliko o NLB.;(

Mati ::

Edina žalostna zgodba je da se mora ducat ljudi ukvarjat z šlamparijo.


Še dobro, da ti sodeluješ v debati in tako konstruktivno bogatiš tole temo. A kompleksi manj bolijo, če jih sproščaš po forumih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

sisi ::

Mati, kaj zdej a si zrihtal, kako je blo s storilcem?

KoMar- ::

Hja:

Čas zadnje prijave: 3. maj 2010 ob 23:39:24

Mati ::

Evo me.

Zadeva se je zaključila takole.

Dobim klic iz policijske postaje, da so izsledili osumljenca in, da naj v kratkem pričakujem dopis iz sodišča, kjer bom vabljen na obravnavo, kot priče, kar se je tudi nemalo za tem zgodilo.
Ker se je osumljenec prvič opravičil zaradi bolezni, sem jaz dobil en tak formular, kamor sem napisal vse svoje stroške, obresti, potne stroške, izostanki iz službe, blablabla...Pravtako je bila opcija za izpolnit kakšna kazen se naj osumljencu dodeli (dobrodelni prospevki itd...).

Skatka jaz sem izpolnil zadevo v smislu, da se mi vrne denar, obresti in kazen, pa naj dobi kakšno dobrodelno društvo.
Sodišče je nato odločilo, da osumljenec plača 200EUR nekemu društu na Debeli Rtič, ter meni vrne denar.
Vse to se je v roku 14 dni udi zgodilo in postopek je bil ustavljen in s tem rešen.

Konec zgodbe!

Okapi ::

Nauk - če najdeš v bankomatu pozabljen denar, se ga ne splača vzeti;)

O.

Nagi Bator ::

Denar se zmeraj splaca vzeti, neglede na okoliscine.
Razlika je samo v bolj ali manj pametni izvedbi tega.

Slo-One ::

Sej denar lahko vzameš če prijaviš na policiji, da si ga vzel. Samo potem moraš biti 2 leti pripravljen vrnit al koliko če se najde originalni lastnik. Lahko ga pa predaš policiji in ga imajo oni v ''varstvu'' pa ga ti vzameš po tem ko preteče čas. Ali sem se zmotil?

neki4 ::

očitno je tip poleg tega da je vzel tuj denar, še istočasno dvignil svoj denar na istem bankomatu. Res pametna poteza:)

;-) ::

1. Tip je bil bedak da je vzel tak da je še dvignil in da se je kazal.
2. Svinjarija kaj podpira naša država, da moraš pozabljen denar vračat. Pozabil si ga po svoji krivdi.

Če kdaj v bankomatu vidim pozabljen denar ga vržem na tla in opravim svojo storitev.

Ziga Dolhar ::

;-) je izjavil:

2. Svinjarija kaj podpira naša država, da moraš pozabljen denar vračat. Pozabil si ga po svoji krivdi.


A boš ponudil eno primerjalnopravno analizo?

Hvala!
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Haha, pozabil si ga po svoji krivdi :):)

Nož med rebra si dobil po lastni krivdi, če bi bil Rambo se ti to ne bi zgodilo. Svinjarija!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Kakšne neumnosti pišete eni.

Vidim da se sedaj tudi s Sloveniji uveljavlja načelo, da nihče ni za nič sam kriv. Vedno je kriv nekdo drug.

Če si torej tak bumbar da greš na bankomat dvignit denar in potem denar pozabiš seveda nisi kriv sam. Kriv je nekdo drug.
Tako je!

bond007 ::

Če ne bi kradljivec denarja dvigoval, ga pomoje ne bi uspeli identificirati, ker takšnih HQ kamer pri bankomatih nimajo ali pač?

Okapi ::

denar pozabiš seveda nisi kriv sam.
Nihče ne pravi, da nisi kriv. Ampak to še ne pomeni, da lahko tisti denar nekdo vzame.

O.

Zheegec ::

Torej če nekdo pozabi ključ v avtu se lahko kar usedem in odpeljem? Kriv je itak on, še celo kazen dobi!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WamPIRe- ::

Zheegec je izjavil:

Torej če nekdo pozabi ključ v avtu se lahko kar usedem in odpeljem? Kriv je itak on, še celo kazen dobi!


Ja on plača kazen, če je pustil ključe v avtu. Ampak to še zdaleč ne pomeni, da lahko ti avto ukradeš. Prej ko slej te dobijo in te pozovejo k sodniku ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

fosil ::

Torej če nekdo pozabi ključ v avtu se lahko kar usedem in odpeljem? Kriv je itak on, še celo kazen dobi!

Situacija je precej drugačna.

Če vidim avto s ključi grem lahko mimo. Pri bankomatu pa je situacija drugačna.

Če bi rad jaz dvignil denar iz bankomata, pa vidim da je tam že denar, to pomeni da nimam druge izbire kot da denar vzamem, če hočem opraviti svojo storitev. S tem pa si nakopljem dodatne nepotrebne obveznosti.

Torej moram iti na banko (ni nujno da je v bližini), tam izpolnjevat neke obrazce, itd. Recimo da mi vse skupaj vzame eno uro.

Kdo bo meni sedaj plačal to izgubljeno uro?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BALAST ::

Lastnik denarja.;)

Zheegec ::

ja omg no, omg... A to je izgovor za krajo?

Naslednjič, če bom stal v vrsti na banki, ti boš pa pred menoj počasi izpolnjeval obrazec, te bom preprosto zaštihal. Kot, da mi bo kdo vrnil izgubljen čas v vrsti...

Se res ne čudim, da izgubljene denarnice (vsaj dokumentov) nisem nazaj dobil...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lexios ::

satfinder je izjavil:

@Vice, na domu te obiščejo policisti.
Ti rečejo, da se zglasi na PP zaradi kaznivega dejanja
zatajitve. Na PP ti preiskovalec pokaže tvojo sliko, ko si bil na bankomatu (kamera je dogajanje zabeležila). ...
Predkazenski postopek steče. ... Čez nekaj mesecev pride
obvestilo iz okrajnega tožilstva ... Kazenski postopek steče. ... V kolikor se oškodovanemu ni že prej vrnilo denarja in le-ta poda tožilstvu izjavo, da ni oškodovan. ...
V kolker je osumljena oseba arogantna, nesramna, manj ima
možnosti, da bodo njeni kontaktni podatki posredovani oškodovanemu. In nosi stroške kazenskega postopka, ki sledi,
...


In zakaj naj bi mu banka dala posnetke??


Ko že toliko nabijate o zakoinih in morali: poznamo tudi zakon o varovanju osebnih podatkov! Kot že rečeno za vpogled v ... ali posredovanje... kakršnihkoli osebnih podatkov rabiš sodni nalog, ki se ga ne dobi kr tko na lepe oči! In slika/posnetki nadzorne kamere itd. štejejo pod osebne podatke!

fosil ::

Nož med rebra si dobil po lastni krivdi
Naslednjič, če bom stal v vrsti na banki, ti boš pa pred menoj počasi izpolnjeval obrazec, te bom preprosto zaštihal

Pa kaj je s tabo in temi noži in štihanjem? :|

A res ne vidiš razlike med izbuljenim in najdenim ter ukradenim?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

delfinus ::

Iz nekaterih odgovorov se lepo kaze solidarnost oz. nesolidarnost, ko je kaksna situacija ko je komu potrebno tudi pomagat ali resit kak problem. Se okoristiti, iti mimo ali pac skusati pomagati?

fosil ::

Nič se ne kaže. Kar poglej Aliena, po eni strani govori o poštenosti po drugi pa bi štihal ljudi vsenaokrog :D
Tako je!

Opkow ::

Pocakas, da bankomat potegne pozabljen denar nazaj noter...

brane01 ::

greš na drug bankomat...najdeš tistega iz katerega ne štrli ven denar

Zheegec ::

fosil je izjavil:

Nič se ne kaže. Kar poglej Aliena, po eni strani govori o poštenosti po drugi pa bi štihal ljudi vsenaokrog :D

Jap, nekatere pa res... Priznam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Furbo ::

fosil je izjavil:

Torej če nekdo pozabi ključ v avtu se lahko kar usedem in odpeljem? Kriv je itak on, še celo kazen dobi!

Situacija je precej drugačna.

Če vidim avto s ključi grem lahko mimo. Pri bankomatu pa je situacija drugačna.

Če bi rad jaz dvignil denar iz bankomata, pa vidim da je tam že denar, to pomeni da nimam druge izbire kot da denar vzamem, če hočem opraviti svojo storitev. S tem pa si nakopljem dodatne nepotrebne obveznosti.

Torej moram iti na banko (ni nujno da je v bližini), tam izpolnjevat neke obrazce, itd. Recimo da mi vse skupaj vzame eno uro.

Kdo bo meni sedaj plačal to izgubljeno uro?


Po zakonu ti pripada 10% najdene vsote.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

Furbo je izjavil:

Po zakonu ti pripada 10% najdene vsote.


A bejž no? Citation needed!
https://dolhar.si/

gzibret ::

Po zakonu mislim, da ti pripada najdena roba v primeru, če 6 mesecev ne najdejo lastnika oz. se sam ne javi, ali nekaj takega.... govorim iz glave.
Vse je za neki dobr!

Ziga Dolhar ::

Obveznost najditelja

51. člen

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

(2) Če najditelj ne pozna osebe iz prejšnjega odstavka ali njenega naslova, je dolžan prijaviti najdbo na policiji.

(3) Policija lahko prevzame premičnino v hrambo oziroma pusti premičnino v hrambi najditelja.

(4) Če se premičnina lahko pokvari, ali če so z njenim vzdrževanjem povezani nesorazmerni stroški, jo policija lahko proda na javni dražbi ali po dnevni ceni. Izkupiček od prodaje stopi na mesto najdene premičnine.

(5) Če je vrednost najdene premičnine neznatna, najditelju najdbe ni treba prijaviti na policiji.

Pridobitev lastninske pravice z najdbo

52. člen

(1) Najditelj, ki je izpolnil obveznosti iz 51. člena tega zakona, pridobi lastninsko pravico na premičnini s pretekom enega leta od obvestila ali prijave, če upravičenec ni zahteval njene izročitve in če se premičnina še vedno nahaja v hrambi pri najditelju ali policiji.

(2) Določila prejšnjega odstavka se smiselno uporablja tudi za najdeno premičnino, ki ima neznatno vrednost.


SPZ
https://dolhar.si/

fosil ::

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

Torej če najdeš v bankomatu denar in ga odložiš recimo na bankomat, si s tem rešen obveznosti prijavljanja zadeve?
Tako je!

Mati ::

fosil je izjavil:

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

Torej če najdeš v bankomatu denar in ga odložiš recimo na bankomat, si s tem rešen obveznosti prijavljanja zadeve?


Poglej butec, ko toliko nabijaš. Normalno, da sem sam bil kriv za pozabljen denar, nihče tega ne taji.
Vendar po zakonu, mora najditelj denar prijaviti policiji, konec in pika. Zato so zakoni. Jaz sem se poslužil samo pravnih možnosti, da sem pridobil denar nazaj.V kolikor bi bilo to 50€ se ne bi zajebaval, tako pa vendarle...
Druga stvar pa je solidarnost. Tudi ti si boš sam kriv, ko boš staknil raka na pljučih zaradi cigaret, pa te bomo vseeno zdravili z davkoplačevalskim denarjem, kapiš?

gzibret ::

Aha, 1 leto je meja. OK, updated v moji glavi ;)
Vse je za neki dobr!

opeter ::

Jaz sem pred leti našel pettisočak in ker ni bilo nikogar v bližini sem denar pospravil. A ga nisem porabil. Sem dal lepo na varčevalni račun, da se plemeniti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Torej si ga nekako sam od sebe dal v proračun, ker ti ga tako država počasi krade z inflacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

To itak.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

Poglej butec, ko toliko nabijaš.

Ti greš na bankomat po denar in ga nato pozabiš, ampak za tebe so butci drugi?
Pomisli še enkrat.
Druga stvar pa je solidarnost.

Ne vidim razloga da bi bil solidaren s takimi primitivci, ki vsepovprek zmerjajo ljudi, ki se ne strinjajo z njihovim mnenjem.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali nagraditi najditelja bančne kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587702 (5565) Tilen
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496362 (4754) jusv
»

Najdu iphone mislm da 5s in vrnl lastniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579003 (7013) 34054

Je izgubljena stvar kraja?

Oddelek: Loža
224169 (3142) zee

Več podobnih tem