» »

Najdu iphone mislm da 5s in vrnl lastniku

Najdu iphone mislm da 5s in vrnl lastniku

«
1
2

#000000 ::

Grem dons iz sprehoda s psom, ter najdem pred neko zgradbo ta telefon na klopi, oz me je en tip iz okna zgradbe nanj opozoril (e brate tamo je neko telefon zaboravio) poberem in poslajdam in se odklene a zgleda je lastnik ravno v tistem momentu klical al pa je bil na tiho ne vem, uglavnem slišn nekdo nekaj govori, in se oglasim, pravi tip tooo je moj telefon, ja seveda, ni valjda moj haha, vpraša kje ga je pozabu zgubu itd. uglavnem nisem mel časa da ga čakam pa še ves sem bil prešvican, in ga samo nesem na recepcijo ter dam punci ki tam dela naj se zmeni kdaj ga pride iskat.

No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ? Jest nit za moment nisem pomislil da bi ga obdržal, upam da bi ostali postopali enako, ali se motim ?

naredu dve obri deli ano zase ker sem se kr razgibal in eno za nekoga ki je verjetno ves vesel da je telefon dobil nazaj :))
  • spremenilo: #000000 ()

next3steps ::

No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ?

Jaz vsekakor bi, ker se mi ne da prodajati najdenega telefona v tujino.

loveJDM ::

Človek je pošten vrnil telefon ti ga pa drkaš zaradi slovenščine...Kolk folka bi naredilo enako?50% pomoje če gledamo širše,ker pomoje vsak normalen ve,da obdržat ga itak ne more,ker se prijavi kot vkraden pa imaš sodnika za prekrške...Če pa bi jo odnesel brez posledic pa mislim,da bi večina ljudi telefon obdržala.

next3steps ::

No, zaklenjenega ajfuna bi verjetno vsaki vrnil, ker je kot taki le ena navadna cigla.

janezvalva ::

jest bi ga na klopci pustu. naj se drugi hebajo z njim
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Vice ::

loveJDM podal sem zelo dober nasvet. Kakorkoli obrneš. Sicer pa komu na tem svetu se sploh da s tem ukvarjat? Res ti mora biti dolgčas v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kosta ()

slotech5 ::

Pohvalno. Se strinjam, najboljši je občutek, ko narediš nekaj dobrega oz. nekomu polepšaš dan. Naredil bi enako.

shadeX ::

Drugega OP-ju itak ni preostalo, ker se dost ne bi okoristil. Če je bil telefon zaklenjen je isto kot če bi v roki držal kamen. Mogoče bi profitiral par EUR če bi ga prodal na bolhi za dele, pa še to samo največ display, ker je matična neuporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

#000000 ::

shadeX je izjavil:

Drugega OP-ju itak ni preostalo, ker se dost ne bi okoristil. Če je bil telefon zaklenjen je isto kot če bi v roki držal kamen. Mogoče bi profitiral par EUR če bi ga prodal na bolhi za dele, pa še to samo največ display, ker je matična neuporabna.


Ne sej ni bil zaklenjen, če sem se oglasu verjetno ni bil, res pa da ne poznam iPhone zadev, če lahko prevzamneš klic tud če je zaklenjen ?


u bistvu nit ne vem a je bil al ne.

shadeX ::

Kot pri vseh telefonih tudi če so zaklenjeni največ kar lahko narediš je da sprejmeš dohodni klic ali pa pokličeš številko za nujne primere. To je pa tudi največ kar bi s tem telefonom delal (če je imel npr fingerprint, password ali kaj drugega).

#000000 ::

Aja ne vem, maš pa prav da moj android tud če je kao v sleep mode (čeprav nimam zaklenjenega nikakor drugač) se da dvignit klic, ja to pa res. Ma no sej sem ga itak držal v roki samo kako minuto pol sem ga dal pupi ki je bila na recepciji, tko da pojma nimam je bil zaklenjena ali ne.

Unknown_001 ::

@ #000000 vsa čast za poštenost. Rešpektiram. Mi odleže da so še pošteni ljudje na svetu ki razumejo kaj pomeni civilizirana družba in spoštuje privatno lastnino.

Mam "kolega" ki je tudi našel iPhone 6S ... smo mu rekl naj ga nese na policijo... njegov odgovor je bil "kdor najde obdrži". Pizda no pa kak cigo moraš bit da tako razmišljaš. Ne bi rekel za kak kovanc ki je mimogrede za "spregledat" čeprav tehnično gledano je treba tud drobiž nest na policijsko postajo. In na koncu ga je res obdržal. Za povrh vsega je pa že imel v lasti eno leto starejši model.

Tehnično gledano je stvar ukradel za brezveze.

Ta oseba ni več "kolega". Nič bat. Izhajam iz poštene familije in ne trpim odstopanj v tem merilu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mtosev ::

jaz bi ga tam pustil. ni moj phone, ni moj problem:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Unknown_001 je izjavil:

@ #000000 vsa čast za poštenost. Rešpektiram. Mi odleže da so še pošteni ljudje na svetu ki razumejo kaj pomeni civilizirana družba in spoštuje privatno lastnino.

Mam "kolega" ki je tudi našel iPhone 6S ... smo mu rekl naj ga nese na policijo... njegov odgovor je bil "kdor najde obdrži". Pizda no pa kak cigo moraš bit da tako razmišljaš. Ne bi rekel za kak kovanc ki je mimogrede za "spregledat" čeprav tehnično gledano je treba tud drobiž nest na policijsko postajo. In na koncu ga je res obdržal. Za povrh vsega je pa že imel v lasti eno leto starejši model.

Tehnično gledano je stvar ukradel za brezveze.

Ta oseba ni več "kolega". Nič bat. Izhajam iz poštene familije in ne trpim odstopanj v tem merilu.


Ja ni ga ravno ukradel, baje je to po zakonu ZATAJITEV, nism pa 100% efekt pa za lastnika enak.

uglavnem kaj češ mene je zanimalo če bi folk odregairal enako, in zgleda v večini bi, kar je okay, nismo še čisto apatični in sočustvujemo, kao kako bi se počutil če bi se tebi zgodilo ?

Jest sem ga pred leti pozabil v gostilni, pridem drugi dan, in mi kelnarca da aparat, itak sem vedu da sem ga tam pozabil, nič lepo odprem denarnico in vsakemu od osebja po tisoč tolarjev, niso hotl vzet, sem moral izrecno zahtevat šefa in dat njemu naj on potala. Še danes ko pridem tja na kosilo ipd. jim vedno pustim spodoben tringelt.

Se mi je enkrat zgodilo da je starejša gospa pred menoj na banki zgleda dvignila kr dober keš, ker je dobila škrnicelj (leta nazaj) ko smo še mogli na banki na tist listek napisat kok bi dvignil bankomati niso še obstajali, in jest pišem listek gospa čaka in dobi keš, ter se obrne in odvihra ven, škrnicel pa pozabila :) tip na okencu tiho kot grob, jest primem in stečem za njo, gospa gospa tole ste pozabila sem jo ujel na vratih. JOOOJ JOJJJ mladenič HVALA itd, veste sem tole za vnuka dvignila za stanovanje bo, nakar seže v torbico in mi da mi bo dala nekaj nagrade, nisem hotu vzet itak. Ženska odide jest nazaj na šalter da dvigne denar in se tip tam smeje, kao a si vidu kako je raztresena, jest pa gruntam, pizda jedna ti ji pa nisi nč hotu rečt :) on bi to garant vzel in nikom ništa.

SeMiNeSanja ::

Meni je nekaj čisto samoumevnega, da telefon vrneš lastniku. Smo na morju našli en telefon na cesti. Neka cheap zadeva brez materialne vrednosti. Ker je bil odklenjen, sem pobrskal največkrat klicano številko in povedal, da sem našel telefon, če pozna/lahko obvesti lastnika.

Koneckoncev materialna vrednost niti ni tako bistvena - bolj zoprno je vsem sporočat, da imaš novo številko, zoprno je zaradi imenika, kjer imaš kakšne številke shranjene, ki jih nimaš nikjer drugje,.....

Če jaz kdaj mojega izgubim, tudi upam, da bo najditelju samoumevno, da mi ga bo poskusil vrniti.

#000000 ::

Itak, sej tko more zadeva delovat, in načeloma tudi deluje. z nekaj izjemami, nekateri bi rekli BMK, in šli dalje, drugi bi vtaknili v žep, eni pa teh je zgleda nejveč kar je pohvalno, pa bi zadevo probal vrnit.

Miljonkat se mi je zgodil da se je prodajalka v štacuni zmotila, a čudežno NIKOL v svojo škodo HAHA; se mi pa je enkrat ko sem šel v trafiko po čike, dam kobilco 5000 sit, in ona mi odkarta nazaj preveč, jo gledam primem denar, in pravim gospa a je tole vse ok ? pravi ja sej sem vam vrnila, še enkrat vprašam a res je OK ? In ženšče pravi u madona preveč sem vam dala, je se smejem in pravim ja se mi je zdelo da neki ne štima, mi je dalaeno frutabelo za popotnico :)

Unknown_001 ::

#000000 je izjavil:

Itak, sej tko more zadeva delovat, in načeloma tudi deluje. z nekaj izjemami, nekateri bi rekli BMK, in šli dalje, drugi bi vtaknili v žep, eni pa teh je zgleda nejveč kar je pohvalno, pa bi zadevo probal vrnit.

Miljonkat se mi je zgodil da se je prodajalka v štacuni zmotila, a čudežno NIKOL v svojo škodo HAHA; se mi pa je enkrat ko sem šel v trafiko po čike, dam kobilco 5000 sit, in ona mi odkarta nazaj preveč, jo gledam primem denar, in pravim gospa a je tole vse ok ? pravi ja sej sem vam vrnila, še enkrat vprašam a res je OK ? In ženšče pravi u madona preveč sem vam dala, je se smejem in pravim ja se mi je zdelo da neki ne štima, mi je dalaeno frutabelo za popotnico :)


To s frutabelo je simpatično. A si jo vsaj za cifro vprašal? (Je bla mlada?)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

#000000 ::

HAHA tam okol 50+ jest pa takrat še mlad in ledik

Unknown_001 ::

#000000 je izjavil:

HAHA tam okol 50+ jest pa takrat še mlad in ledik


Malo za šalo :D


Stara koka dobra supa ;)

Al pa:

Na starem peciklu se uč vozit

Drgač je pa mal nevarno :D ena se je enkrat name napalila ko sem pr frizerju bil. Jaooo sm za foro reku če mi cifro da... isti dan me je poklicala. :)) O nadaljevanju ne bi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

#000000> No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ?

Niso vsi take svinje, da bi človeka obsodile na dodatne mesece ali leta uporabe Apple izdelka.

tikitoki ::

#000000 je izjavil:

Itak, sej tko more zadeva delovat, in načeloma tudi deluje. z nekaj izjemami, nekateri bi rekli BMK, in šli dalje, drugi bi vtaknili v žep, eni pa teh je zgleda nejveč kar je pohvalno, pa bi zadevo probal vrnit.

Miljonkat se mi je zgodil da se je prodajalka v štacuni zmotila, a čudežno NIKOL v svojo škodo HAHA; se mi pa je enkrat ko sem šel v trafiko po čike, dam kobilco 5000 sit, in ona mi odkarta nazaj preveč, jo gledam primem denar, in pravim gospa a je tole vse ok ? pravi ja sej sem vam vrnila, še enkrat vprašam a res je OK ? In ženšče pravi u madona preveč sem vam dala, je se smejem in pravim ja se mi je zdelo da neki ne štima, mi je dalaeno frutabelo za popotnico :)


Res se ponavadi v tvojo skodo zmotijo, se mi je pa zgodilo, da mi je vrnila precej vec, kot je dobila in sem jo opozoril, tudi, k se zmoti v mojo skodo jo opozorim:).

Egidij88 ::

Vsak bi moral imeti owner info na lockscreenu. Ni treba imena, das mail gor pa je. Telefon seveda zaklenjen, pa si predstavljam da ga od vecine dobis nazaj, kaj pa hoce drugega...ga tam pusti ali kaj.

azislo ::

Dobro se je držat načela (in živeti v prepričanju), da za druge storiš tisto, za kar upaš, da bodo tudi drugi naredili zate.
Drugače pa ja, imaš vso pravico, da pišeš kot ti ustreza, samo je dobro na forumih držat nek nivo jezika in slovnice, da te vsi razumejo.
Če bi sedaj prišel en Prekmurec je vsem jasno, koliko bi ga razumeli. Pa ti nič ne očitam, čisto na splošno govorim ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

r3dkv1c4 ::

mtosev je izjavil:

jaz bi ga tam pustil. ni moj phone, ni moj problem:D

Razumem tvojo stisko ampak takega idiotizma pa še ne.
Če bi na klopci bi ležal dojenček, bi sporočil komu ali bi ga pustil tam, ker pač ni tvoj?

Človek, daj se zbudi no!!!
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

duque ::

#000000 je izjavil:



No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ? Jest nit za moment nisem pomislil da bi ga obdržal, upam da bi ostali postopali enako, ali se motim ?



Sam sem peljal psa, pa mi je nekako iz žepa padel telefon (HTC ONE). Čez 15 min pogledam, kje je ... fak, izgubil. Preiščem vse, telefona nikjer.

Grem domov, kličem telefon - se oglasi ena prijazna teta. Ja, našla sem ta telefon, ste vi lastnik ... bla bla ...
Pičim v štacuno, kupim kilo kofeta, bombonjero in nesem teti. Še so dobri ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duque ()

Invictus ::

Če najdeš telefon, ga neseš na policijo.

Oni imajo potem vsa pooblastila da najdejo lastnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

next3steps je izjavil:

No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ?

Jaz vsekakor bi, ker se mi ne da prodajati najdenega telefona v tujino.


Aha, se pravi ne zato ker je tako prav?

bleem ::

dvakrat najdel denar na bankomatu in dva telefona .. vse sem vrnil ... nebi se šel tatvine za par eur...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Vice ::

r3dkv1c4 je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz bi ga tam pustil. ni moj phone, ni moj problem:D

Razumem tvojo stisko ampak takega idiotizma pa še ne.
Če bi na klopci bi ležal dojenček, bi sporočil komu ali bi ga pustil tam, ker pač ni tvoj?

Človek, daj se zbudi no!!!


Še dobro da se nisi spomnil na kakšnega inženirja iz Krškega ki bi med malico slučajno pozabil taško z uranom.
Ampak za petek za nasmejat je dobra. ;)

Spxy ::

In zdaj rabiš pohvalo kako pošten in ugleden državljan si? Slabši od takih ki se hvalijo z dobrimi deli so samo še vsi tisti, ki delijo hrano/denar brezdomcem in to snemajo za objavo na youtubu.

shadeX ::

V tej temi se bojo itak oglasili samo "pridni" :) Če bi kdo napisal da je nekaj vzel, bi ga vsi ostali skurcali. :)

Glugy ::

Jz bi ga predal policiji. Zaupat recepciji mi je bolj tak tak... sploh pa lahko bi te klical tud kdo ki sploh ni lastnik telefona ampak bi samo vedel kakšna je situacija in to izkoristil. Neseš na policijo pa je 100% vse.

next3steps ::

zmaugy je izjavil:

next3steps je izjavil:

No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ?

Jaz vsekakor bi, ker se mi ne da prodajati najdenega telefona v tujino.


Aha, se pravi ne zato ker je tako prav?

Nikjer mi ni naročeno, da moram iskati lastnika.

Egidij88 ::

Mati bozja, ocitno prevec pricakujem, ce si domisljam da na izgubljenemu telefonu poklices "doma" ali pa "mama".

shadeX ::

Egidij88 je izjavil:

Mati bozja, ocitno prevec pricakujem, ce si domisljam da na izgubljenemu telefonu poklices "doma" ali pa "mama".


Pri zaklenjenem telefonu je to nemogoče.

GupeM ::

next3steps je izjavil:

zmaugy je izjavil:

next3steps je izjavil:

No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ?

Jaz vsekakor bi, ker se mi ne da prodajati najdenega telefona v tujino.


Aha, se pravi ne zato ker je tako prav?

Nikjer mi ni naročeno, da moram iskati lastnika.

Upam da ga izgubiš in ga nihče ne najde. Ravno v trenutku, ko ga boš našel, pa bo čez njega zapeljal avto in ti ga popolnoma raztreščil. Brez slabe vesti ti to želim.

klemenSLO ::

Vprašanje je dokaj enostavno: Če bi se sam izgubil telefon bi si tudi želel da ga dobim nazaj ane ?
Tako da bi sam isto poklical na številko, če bi le lahko.

NOvi telefoni imajo tudi možnost vpisa sporočila na zaklenjen ekran in to je idealen primer zakaj to narediti.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bajsibajsi ::

 :)

:)

ziga1990 ::

^^ sedaj majo pa vsi ljudje slo tech račun ali sploh vejo kaj je slo tech sploh. Email bi bil boljši:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

shadeX ::

Lol, predvidevam da je dal za prikaz, da se da spremeniti v sporočilo po želji.

Sicer pa se mi vseeno zdi dost boljša varianta:





Vsaj popolnoma zaklene telefon (če prej ni bil) in imaš kar možnost klica na številko ki jo po želji izbereš v browserju. Nobenega brskanja in iskanja kdo je lastnik. Pogoj so seveda mobilni podatki in ne-prazna baterija (sicer avtomatsko spremeni na low power mode).

Dobiš pa tudi avtomatsko obveščanje na e-mail kadar telefon spremeni lokacijo. :)

Bud_Bundy ::

To ni nič OP. Meni je enkrat denarnica padla iz žepa, pa so me čez pol ure že klical s policije, da jo je nekdo prinesel.
Notri pa je bilo še kakšnih 100€ gotovine, nedotaknjene. BEAT THAT!

otago ::

našel in vrnil: osebno izkaznico, študentsko izkaznico, več dežnikov
zgubil in prejel: osebna izkaznica, telefon, avtomobilski ključi

Ne krade se šraufov, krade se tovarne.

jype ::

Bud_Bundy> To ni nič OP. Meni je enkrat denarnica padla iz žepa, pa so me čez pol ure že klical s policije, da jo je nekdo prinesel.
Bud_Bundy> Notri pa je bilo še kakšnih 100€ gotovine, nedotaknjene. BEAT THAT!

Če si jo poleti 2015 izgubil v ljubljanskem Tivoliju, potem sem jo jaz prinesel.

GupeM ::

Vrnil: nič, ker nikoli nisem niti nič našel

zgubil: 3x denarnica, 1x bančna kartica, 1x telefon. Telefona (nek Sagem iz leta 2001 ali 2002) nisem dobil nazaj, sem pa čez nekaj mesecev ugotovil kdo ga je našel in obdržal. Denarnico 2x dobil nazaj z vsem, enkrat je bilo to v Gardalandu. 1x pa sem denarnico dobil nazaj, vendar brez nekaj 1000 SIT gotovine. Dokumenti vsi, tako da se nisem niti sekiral. Bančna kartica me je počakala na banki. Ker se je takrat v trgovinah še marsikje podpisovalo na listke namesto vnašalo PIN, sem račun na banki izpraznil in upal, da jo kdo vrne. Če je v roku kakšnega tedna ne bi dobil, bi jo preklical in naročil novo.

Bud_Bundy ::

@jype
Ni bil Tivoli, ampak center. Hvala neznancu kjerkoli že je:) Je bilo nekje 2011.
edit, glede na to, da ne vem kdaj točno mi je padla ven, bi lahko bil tudi Tivoli

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Mati bozja, ocitno prevec pricakujem, ce si domisljam da na izgubljenemu telefonu poklices "doma" ali pa "mama".


Pri zaklenjenem telefonu je to nemogoče.

Kako to misliš, zaklenjenem?

Zakljenjen android je tako zaklenjen, kot bi vlival vodo v kanto skozi sito in vprašal, kaj je kanta mokra.:D
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Iphone je pa tako ali tako nekoristen in nezanimiv za najditelje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shadeX ::

Zaklenjen mišljeno z geslom ali patternom. Takrat do imenika ne moreš in iskat lastnikove mame :)

Če je droid pa lohk itak flešaš na novo in ga obdržiš.

legend ::

#000000 je izjavil:


No hočem vprašat kok folka bi naredilo enako ? Jest nit za moment nisem pomislil da bi ga obdržal, upam da bi ostali postopali enako, ali se motim ?

naredu dve obri deli ano zase ker sem se kr razgibal in eno za nekoga ki je verjetno ves vesel da je telefon dobil nazaj :))


Mislim da si pozabu, da je resnični heroj te zgodbe tip z okna iz tiste neke zgradbe, ki te je opozoril na telefon na klopi ;).

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Zaklenjen mišljeno z geslom ali patternom. Takrat do imenika ne moreš in iskat lastnikove mame :)

Če je droid pa lohk itak flešaš na novo in ga obdržiš.

Ali pa mu narediš hard reset in pokličeš iz imenika kogar pač želiš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA bodo dokončno onesposobili Galaxy Note7

Oddelek: Novice / Android
4212270 (9061) Pesimist
»

Najden GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
183916 (2723) SambaShare
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613016 (10604) jozekuch
»

Ukraden telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912319 (5746) Lightning17
»

najden black berry na metelkovi

Oddelek: Loža
334737 (3263) Ziga Dolhar

Več podobnih tem