» »

Winfast TV 2000 XP na window 7

Winfast TV 2000 XP na window 7

rabelj ::

Torej imam težave z omenjeno kartico. Po zamenjavi računalnika in prehodu na windows 7 kartica "ne deluje".

-Za začetek mi pri inštalaciji gonilnigov iz priloženega cd-ja vrže error.
-Prenesem novejše gonilnike iz ladekove strani za windows 7.(PVR 2 in 7600.16385 WHQLed driver)
-Problem nastane, ker po uspešni namestitivi gonilnikov pvr 2 ne najde tv kartice.(je ne zasledim tudi v device managerju)

Me zanima če ima kdo omenjeno kartico in windows 7?
  • spremenil: rabelj ()

CybeRoky ::

z winfast TV karticami so vedno problemi k pridejo novi winsi
jst sm tut čaku k sm iz xp na visto prešaltu da so jih porihtal

kot kaže je sedaj isto :)

DareKri ::

Imam to kartico in Windows 7 (64bit), ter mi vse deluje brezhibno!
Res je, da sem imel na začetku nekaj težav, ker sem nalagal napačne gonilnike.

Najprej sem pobrisal PVR2 in odstranil stare gonilnike. Uporabil sem Leadtekove gonilnike za VISTO 64bit, ki sem jih inštaliral v VISTA kompatibilnosti in zagnal kot administrator. Isto sem storil z PVR2 (WinFastPVR2_setup_20324). Na koncu sem se moral še poigrati z zvokom (nastaviti na CD AUDIO), sicer mi je TV programe snemalo brez zvoka.

Če so med tem izdali že gonilnike za Windows 7, pa bi itak morali delati!

DareKri ::

Ja sem šel na Leadtekovo stran in vidim, da so res dodali gonilnike in SoftWare za Windows 7.
Ker mi stara verzija (za VISTO) dela dobro, mi v tem trenutku ne diši probavat z zamenjavo.

Verjetno se bom tega lotil jutri popoldan, pa sporočim kako je šlo!

DareKri ::

Kot sem obljubil, sem prenesel nove gonilnike in PVR2. Odstranil verzijo za VISTO in namestil verzijo za Windows 7.

Dela brezhibno!

aco111 ::

Jaz imam namreč PVR3000 deluxe, ampak sem jaz rešil probleme s gonilniki v Windows 7 s neuradnimi, vse deluje kot treba. Le kaj pri vsakem zagonu računalnika, morem dati izklopti Driver enforcement.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

rabelj ::

Pa ma kdo winfast 2000xp rm verzijo kartice, ker je razlika med global, deluxe in rm serijo. Rm serija ima Conexant BT878 chipset in se ne poklapla z ostalimi gonilniki.

-za serjio rm ne najdem gonilnikov.
-aco111 "neuradni" gonilniki so za 32bitno verzijo. Kukr razumem, če bi jih hotu inštalirat bi mogu pri vsakem zagonu dat driver enforcment?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rabelj ()

aco111 ::

... aco111 "neuradni" gonilniki so za 32bitno verzijo. Kukr razumem, če bi jih hotu inštalirat bi mogu pri vsakem zagonu dat driver enforcment?

Neuradni gonilniki FalconII so 32 in 64 bitni, saj sam namreč koristim 64 bitne Win7. Ja pač če jih hočeš uporabljati moreš pri vsakem zagonu F8 in nato disable driver enforcement.Žal se ne da izklopti v windowsih trajno, zato pa pač to.
No meni to ni nek problem, že tolko krat to naredil, da mi je normalno hehe :D.

Aja še ena stvar, ko gonilnike loadaš, bodi v Disable driver enforcement mode.
Če te še kaj zanima, vprašaj :)

Vprašanje mam še eno jaz. Zakaj se meh HW ali SW snemanjem, tak vidijo robovi likov naprimer v videu črtasti?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

rabelj ::

Za winfast tv 2000xp RM verzijo so na žalost samo 32 bitni neuradni gonilniki.(razen če so kje še 64bitni). Aco111 vseno hvala za trud. lp

aco111 ::

Za winfast tv 2000xp RM verzijo so na žalost samo 32 bitni neuradni gonilniki.(razen če so kje še 64bitni). Aco111 vseno hvala za trud. lp

Probaj tele gonilnike neuradne, baje so tudi x64 za RM. Če gre al ne ne vem, probaj :)

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

xsannyx ::

Imam isto kartico pa ti nebo delal!
Ta kartica je žalostno le za 32 bitne sisteme. Še na visti 32.bit sem jo ravno komaj usposobil :S
na 7 mi ne dela sploh. xp 32. bit je najbolje za to!

aco111 ::

Bo pač drugo katrico treba nabaviti ali pa xp-je koristiti.

S Leadtekom sem mel tak že probleme, ker sem jim že pisal, pa še ta ki mi je odgovarjal, jezen bil, ker ogovarjam gonilnike pa tak. Mah neoriginal pač če je če ni pa pač je tak žal.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

rabelj ::

Ena možnost bi bila bila dual booting če se ne motim? Sem pa tudi slišal za "Inside Windows 7's virtual 'XP Mode'", če je že kdo preučil?

aco111 ::

Ena možnost bi bila bila dual booting če se ne motim? Sem pa tudi slišal za "Inside Windows 7's virtual 'XP Mode'", če je že kdo preučil?

Si ga pravkar presnemavam, dodatek za ta virtual xp :). Bom naložo pa vido, namreč jaz koristim WMWare virtualni XP, samo tam ne moreš dati noter stvari, kaj maš v kompu.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

rabelj ::

Soporči če so be obneslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rabelj ()

aco111 ::

Soporči če so be obneslo.

Okej :D
Don't worry be happy :)

aco111 ::

Soporči če so be obneslo.

Pozdrav.

Heh, probaval sem, samo moj procesor ne podpira strojne virtualizacije, točneje procesor. Podroben opis ...

Minimalne zahteve za virtualizacijo:
* 2 GB rama.
* Dodatnih 15 GB prostega prostora na disku.
* Intel-VT ali AMD-V v procesorju (za delovanje strojne virtualizacije).

Če je procesor primeren, se pogleda s SecurAble.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Oldi ::

Že upokojeno Winfast TV2000 XP Expert sem dal nazaj v PC z Winsi 7, naložil 64 bitne gonilnike, nato še aplikacijo in slika obupna, očitno zajema v eni obupno nizki resoluciji, ne morem je pa povečati, v original aplikaciji v popupu za anstavljanje kvalitete slike ni ničesar, samo prazen kvadrat se pojavi. Če probam v aplikaciji za USB kamero, ki je na XP-jih lepo delala, ne dela oziroma če le pride slika, je nikakva resolucija, kot pri PVR aplikaciji, verjetno četrtinska, se pravi 144 vrstic.

Kartico bi uporabil za spremljanje STB-ja v oknu, za PiP bo S povezava čisto OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista x64 in Leadtek Winfast TV2000 Expert

Oddelek: Operacijski sistemi
101966 (1123) solatko
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509834 (7643) edublin
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008611 (7420) opeter
»

Katero TV kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61401 (1225) MEDENA
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918941 (11981) Izi

Več podobnih tem