» »

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Jackass ::

Js mam US robotics 56k modem standard v90. Povezava pa je sam 50.666 b/s in ne 56.000 b/s. Zakaj je temu tako?
Dela pa enak na arnesu, volja-net. V cem je problem? A se da to kako nastavt?:'(
Ja, mam nastavljen v nastavitvah največja hitrost 115.000 b/s! Enako pa imam nastavljena tudi COM vrata!
:8)
Hvala!!!!
jAcKaSS

Senitel ::

Že pomislil mogoče, da bi bila linija kriva za to? :\

dr.J ::

Tole preberi. Pri V.92 modemih so samo povečali upload hitrost s 33.6 na 48k.

Arthur ::

vesel bod, da maš sploh čez 50k. jaz mam na volji namreč nekje med 42 in 45k.:(

Zheegec ::

Jez mam isti modem, kot ti (v 1. postu), torej 56K, pa mi na Volji, SIOL in povsod dela na 24Kb/s!! Porazno! Včasih je pa res blo 50,666
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLOWWWeb.net ::

Telekom podpira razvoj :D . So vaja že kaj klicali za ISDN?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

žvau ::

Ne se sekirat to je zaradi telefonske linije. Jaz mam u najboljšem primeru 45k. Ko pa sem nesu računalnik k kolegu pa se je skoz konektu z 53k. Pazi da bo telefonski kabel ki gre iz zidu do abaka v enek kosu (jaz sem ga mel na začetku zvezenega iz dveh pa je bila hitrost še manjša).

krho ::

ce se ne motim mora biti zgornja hitrost >v90 modemov omejena na 52000bps, kar je vec povzroca prevec motenj v sosednjih telefonskih linijah.

OldSkul ::

Tole je čist super, enim še tolg ne požene.

Lime ::

Ja, Telekom pipco zapira.
Baje, če bi do konca odprli pretok, da bi telefonsko omrežje lahko dol sedlo.

hominis ::

ma ce bi vi vedli kolk suma im motenj je na tel. liniji do centrale, bi se cudli, da vam modem stegne cez 30k .. meni 56k dela max 44k, povprecje pa od 38-40

krucymucy ::

Men se povezuje maximalno z 31.200 ponavadi pa z 28800 ;(( ... jah tko je, mam star priključek (FMC) in bi ga naj brezplačno zamenjali z novim, če le pošlješ prošnjo na telekom! pol pa se bo povezalo z 50.666 al pa kej več!

Kriko ::

Ne se mučit ker 56.000 je samo teoretično možno in jih je nemogoče dobit, najvež lahko dobiš nekaj čez 52.000. Ampak tudi če boš imel 48.000 ne boš opazil razlike ali še malenkost manj.
V.92 pa podpira samo itrejši konekt, ter večjo hitrost od tebe navzven, samo najprej mora ta standard bit podprt!
lp

Loki ::

kriko vecja hitrost kot 52000 ni mozna, ker bi to pomenilo:
1. zadeva bi povzrocala prevec EM sevanja
2. zadeva bi bila ultra obcutljiva na vse motnje iz okolice, kar bi za posledico imelo, da bi se prenos trgal, pojavljale bi se napake, ce bi se pojavile ze majhne motnje (beri EM onesnazevanje) kje v okolici - npr. soseda si zacne susuti lase z nekim tajvanskim susilcem, seveda brez atesta, da izpolnjuje pogoje o EM onesnazevanju - v tem primeru bi lahko kar pozabil na kaksen net.
S tem, ko so hitrosti manjse, je zmanjsa tudi obcutljivost na le-te motnje, kar pomeni na splosno boljso povezavo.

p.s. ne vem, kaj je pri vas narobe z vasimi povezavami, ampak meni dela 49200 ze odkar sem dobil povezavo do interneta (tako siol kot volja), zivim pa v vecjih rovtah kot vi. :))

Kriko ::

To kar ti pišeš itak ni res, in povezava je pri meni 52.600!
Gre pa sesamo za to da sem hotel povedat da naj ne pričakuje 56.000, ker tega ne bo dobil in da je vse OKROG 50.000 dobra povezava za navaden modem!

Daniel ::

Meni na Volji nonstop laufa z 45200, pa sem kar srečen z tem.

Loki ::

kriko to sem pisal na pamet.
Ce hoces, lahko pocakas kaksen dan, da najdem knjizico od modema ter preverim.

p.s. ni nujno, da ti windowsi sporocajo pravilen podatek.

Jackass ::

Sam neki men ni jasn!!

Navadn modm lohk potegne samo 52.000 bps ISDN pa gre glih tko od telekoma do moje bajte po istm štriku, pa vleče 64.000 bps!!!

Kje je tle logika???
jAcKaSS

pin29 ::

Kaj pa pravte na poprečno 12000 - 18600 bps z zgoraj omenejnim modemom? (PCM,....)

Logika je v modulaciji, trenutno nevem al je amplitudna, al pa frekvenčna...

dr.J ::

Pri ISDN se podatki prenašajo v digitalni obliki, pri modemih pa v analogni - tu je logika. Preberi si članek o ISDN v zadnjem Monitorju.

footprint ::

mogoče pa ma tvoja linija zveze s hudičem in dela peko vrat 50.666 >:D

Brane2 ::

Narobe so ti obračunal DDV. vsaj 8.5% je cesarjevega na vse kar kupiš.

50.6 Kb/s zate, preostalo za cesarjevo korespondenco >:D

Jackass ::

Tazni dve sporočili sta mi vsekakor najbol pomagali!!

Ne sej zdej sm sprevidu, da je ta moja povezava precej dobra, sam človk vedno hoče še kej več!!

To je isto k pr navijanju!!! Feeling!!!:D
jAcKaSS

CWIZO ::

Am men se zdej ko sem kupil zunanji modem nikol ne poveže s 56 (prej se je zmeri).
Pa zmeri se z drugačno hitrostjo.

kwa je to ??
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

para! ::

Imam modem 56k, vendar se mi poveže s hitrostjo 28.8k oz. 14.4k. Zakaj?
Svetujemo vam, da z internetne strani vašega modemska proizvajalca presnamete najnovejše gonilnike za vaš modem, ki morajo podpirati standard V.90. Obstaja tudi možnost, da je Telekom Slovenije na vašo linijo ali v njeni bližini namestil PCM (frekvenčni modulator, ki omogoča, da se lahko preko ene fizične linije pogovarja več oseb), kar ne omogoča višjih hitrosti povezave. V primeru, da vam povezavo prekine sredi dela, vam svetujemo, da ročno poizskusite zmanjšati hitrost modema. Če se bodo težave ponavljale, se, prosimo, predhodno pozanimajte na številki 080 80 80 (Telekom informacije), na katero centralo ste priključeni. Če imate priključek PCM, vam bodo svetovali, kakšne so možnosti izboljšave vaše telefonske linije in s tem povečanje hitrosti povezave.

Vir: SiOL
Death before dishonor!

||_^_|| ::

Jackass: ISDN se bo vedno povezu s 64000, ker je digitalen, odporen na motnje.

Area_51 ::

:)) Verjeli ali ne Mam Asusov modem notranji (13.000SIT) in enkrat se mi je povezal na voljo z rekordnimi 52.000, drugače pa se skoraj vedno poveže s 50.666:)
Area 51

CWIZO ::

Am modem je zunanji.
Tko de..
Tut v linuxu se ne poveže s 56k.

Da bi pa telekom kej nameščal pa mislim da ne, ker je 3dni prej s tastarim modemom še lepo na 56 laufal.

No pa sej na hitrosti se ne pozna v bisvu nič.

Me pa moti da se včasih poveže s 4.0 in pol ne morš srfat...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasna volja

Oddelek: Omrežja in internet
171624 (1160) ABX
»

modem connection speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
181394 (1186) Koci
»

Počasen dial-up internet!

Oddelek: Omrežja in internet
151318 (1141) hanuman
»

Motorola sm56

Oddelek: Pomoč in nasveti
6773 (647) Gandolf
»

K***** MODEM MOTOROLA

Oddelek: Strojna oprema
401427 (1030) Evil|One

Več podobnih tem