» »

Železo v kosmičih - mnenja

Železo v kosmičih - mnenja

whatever ::



Mnenja? Zanima me - A če bi zmiksal, say, 100 kil navadnega kivija, ne bi bil enak efekt? Sprašujem samo...?

A res obstaja "varna" in "nevarna" oblika železa? To se mi zdi mal za lase privlečeno.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Matev ::

v fižolu je veliko železa

baje da je azdeva zdrava

Icematxyz ::

Če prav razumem preizkus. Dokazal je da so v serijskih kosmičih železovi opilki. In ne železo kot mineral v ionski obliki? Heh.

whatever ::

Kako pa izgleda železo kot mineral v ionski obliki, če ga je dovolj na kupu? Morda kot opilki?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Icematxyz ::

Koliko je meni poznano ne. Naj se oglasi kdo ko mu je to področje bližje in mu so zadeve bolj poznane da nebom širil krive vere.

Načeloma mineral v ionski obliki nima neke "zgradbe". In kot takega ga telo (receptorji) tudi zazna in ga hoče.

Lahko pa rečem da pri teh opilkih (če so res opilki v kosmičih) gre za nateg. Tega telo noče in se ne absorbira v velikem odstotku to sranje v telo.

Gre za najslabšo možno obliko v kateri se mineral železa v telesu znajde. Se pravi gre za eno veliko nekvalitetno sranje. Prehrana z opilki ne vodi nikamor. Če ne verjameš pa zamenjaj dieto in poročaj. ;)

Seveda pa naj nekdo ki je bolj na tem področju doma kaj pove in me popravi kjer se motim.

Pyr0Beast ::

Bohve v poreklo takega železa.

Železo se zmore samo v ionski obliki absorbirati v telo. In kot tako tudi nima magnetnih lastnosti.

Saj tudi kalcij v kosmičih ni nič drugega kot uprašen apnenec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

A res obstaja "varna" in "nevarna" oblika železa?

železo z zelo tankim robom, ki mu pravimo rezilo je precej nevarna oblika :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

darkolord ::

Torej, z železnim rezilom je rezal kosmiče, potem pa s tem "dokazal", da so v kosmičih opilki železa?

Pa še video je v enem kosu do tik pred trenutkom, ko pokaže to čudo - takrat se pa odreže...

Pyr0Beast ::

Jebela cesta, pa saj kosmiči niso iz granita, da bi se rezilo kako hudo skrhalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Če bi videl proizvodni proces (od zrnja na kmetiji naprej), bi ti bilo jasno, da lahko pride v hrano marsikakšna svinjarija, ki jo lahko, če si dovolj zvit, takole dramatično prikažeš.

Poglej recimo, kaj se sčasoma nabere na mrežici pri vodovodni pipi

Drugače pa, kot zanimivost, moj foter se je v Iskri ukvarjal z magneti in podobnimi zadevami in enkrat so ga iz Kolinske prosili, če obstaja kakšna zadeva, da bi železne drobce zaznali v vrečkah z juho, ne da bi jih odpirali. Se jim je namreč nekje med proizvodnim procesom neko kovinsko sito strgalo in so to ugotovili šele, ko so bili ostanki tistega sita že v vrečkah z juho:P

O.

PaX_MaN ::

Damnit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

guest #44 ::

http://www.chymist.com/Food%20Additives...

skoraj ogabno, kaj vse zmečemo v hrano. še posebej ker evolucijsko tega nismo navajeni. študije škodljivosti so itak smešne, pa veliko prekratke.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Kaj se zgodi z dovolj majhnim železovim opilkom, ko pride enkrat v stik z želodčno kislino?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mercier ::

Poleg tega kar zmečejo v hrano, zna bit problem še s tistim, česar ne zmečejo. Na štih probah marsikaterega prehranskega dopolnila, ki znajo bit kar draga, ne najdejo zadeve, zaradi katere folk kupuje to, niti v sledovih.

Pyr0Beast ::

Kaj se zgodi z dovolj majhnim železovim opilkom, ko pride enkrat v stik z želodčno kislino?
Nič. Železo slabo reagira z HCl.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923559 (21259) RejZoR

Strupen fluor (fluorid) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10812234 (9888) WarpedGone

kako bi lahko greli hiso s kalcijevim oksidom - apno

Oddelek: Znanost in tehnologija
233787 (2987) PaX_MaN
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10512164 (8358) Pyr0Beast
»

Kemijski reakciji iz nevtralizacije

Oddelek: Šola
122971 (2769) mescaline9

Več podobnih tem