» »

Strupen fluor (fluorid)

Strupen fluor (fluorid)

1
2
3

imagodei ::

Lej ga... Flourid tvori različne soli: Kalijev fluorid, Natrijev fluorid... Ti si prvi pripeljal soli v temo. Še celo v naslovu imaš anion od ene soli.

Tko da - ti ne ga lomit. Zastavil sem ti vprašanje. Če se hočeš delat pametnega, be my guest. Če te pa ni dost v hlačah, pol se pa ne hodit z velikimi fanti igrat. ;)>:D
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

Najprej morate nekateri vedeti, da soli niso vse iste. V sadju in zelenjavi je zdravilna sol, ki nam ne škoduje.
Torej priznaš, da fluor ni enak fluoridu?

jest10 ::

Najprej morate nekateri vedeti, da soli niso vse iste. V sadju in zelenjavi je zdravilna sol, ki nam ne škoduje.
Torej priznaš, da fluor ni enak fluoridu?

Se mi zdi, da on cilja na nekaj drugega-"naravna" NaCl je kao zdrava, "umetna" pa ne:P

Hitch-Hiker ::

Se mi zdi, da on cilja na nekaj drugega-"naravna" NaCl je kao zdrava, "umetna" pa ne:P


Kaj ne veš da "umeten" NaCl pridobijo iz močne baze (NaOH) in iz močne kisline (HCl). Normalno da je NaCl pridobljen na ta način škodljiv. Samo poglej iz česa je nastal. ;((

jest10 ::

Se mi zdi, da on cilja na nekaj drugega-"naravna" NaCl je kao zdrava, "umetna" pa ne:P


Kaj ne veš da "umeten" NaCl pridobijo iz močne baze (NaOH) in iz močne kisline (HCl). Normalno da je NaCl pridobljen na ta način škodljiv. Samo poglej iz česa je nastal. ;((

Ah neee, za take je "umetna" sol že tista iz solin. Kamena pa je itak čisti strup:P

Hitch-Hiker ::

Jup.
Dobra je pa samo tista, ki jo v Tibetu nabirajo (al nekaj podobnega).

WarpedGone ::

Eno izmed pravil pravi, da se zahteva argumentirana debata. Praznega nabijanja ne bo več. Jasno?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

dokaz1> nuklearne industrije.

You totally lost me there.

pero_ ::

Pa pojdimo lepo po vrsti.
Živim v 4 članski družini, ki si vsak dan umiva zobe. Eno tubo zobne paste porabimo v približno dveh tednih (cca. 14 dni).
Kot piše na embalaži, je v tubi 107g zobne paste, od tega 1.1% Na2FPO3. Sicer pa ne vem ali je v pasti še kakšna druga snov, ki vsebuje fluor (tudi če, vendar fluora ni več kot 0.1 promila, kar pa ne bo bistveno vplivalo na naše izračune).
=> Če v 14 dneh porabimo celo zobno pasto (ki je pa ne, ker je nekaj vedno ostane notri), pomeni da jo na dan porabimo 7.64g, oz. vsak družinski član 1.91g.
=>Ker pa zobna pasta vsebuje 1.1% Na2FPO3, pomeni da vsak porabi 0.021g le-tega (pa večino tega izpljunemo).
=> Molska masa Na2FPO3 je 143.93g. Iz tega sledi da je masni delež fluora 13.2%. To pomeni da na dan spravimo vase približno 2.77mg fluora (ob predpostavki, da zobno pasto po uporabi pojemo).
=>Na tej povezavi piše, da je smrtna doza fluora za 70kg težkega človeka 2g.
=>Če predpostavimo, da se fluor kopiči v našem telesu, pomeni, da bi morala znašati povprečna življenjska doba okoli 722dni od pričetka umivanja zob (prvi zobje nam zrastejo od 4. do 12. meseca starosti). Ker pa kot majhni otroci nismo teški 70 kg, temveč precej manj, ne bi smeli biti stari več kot dve leti.
Ker pa zobna pasta ni edina stvar, ki vsebuje fluor ...

Ne mi zameriti, če sem se kje v izračunih kje zmotil, saj star pregovor pravi, da se je motiti človeško. Vsak popravek bo dobrodošel.
Nisem upošteval, da fluora oz. fluorida ne zaužijemo v elementarni obliki, temveč v spojini. Kot so že prenekateri omenili klor in razne druge elemente potrebujemo za preživetje, ki bi nam sicer v elementarni obliki ali v spojini z drugimi elementi povzročili resne zastrupisve, če ne celo smrt (HCN npr., vsakega od teh treh nujno potrebujemo, skupaj, pa nas ubijejo v že zelo majhni količini).

norcuron ::

Ampak mene še vedno najbolj zanima tale vodljivost v povezavi z zobno pasto!

Lepo prosim URL-je no.
Great are mysteries of the mind ... or not?

bluefish ::

Ampak mene še vedno najbolj zanima tale vodljivost v povezavi z zobno pasto!
Kao ima zobna pasta škodljiv vpliv na možgane in tako uporabniki postajajo neumni in lahko vlade delajo bedarije, ne da bi ljudje to opazili. Kao.

Skratka, tudi mene zanima, kaj si dokaz1 predstavlja pod kontrolo in kdo točno je to.

dokaz1 ::

BlueFish in podobni, dajte si zamenjat zobno pasto z eno ki ne vsebuje fluorida, saj se jih da dobiti in jih ni tako malo. Pa ne hecam se, resno mislim, ker opažam, da bi nekateri res lahko imeli težave zaradi tega ali pa se samo delate da jih imate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dokaz1 ()

imagodei ::

dokaz1> "ker opažam, da bi nekateri res lahko imeli težave zaradi tega ali pa se samo delate da jih imate. "

Predvidevam, da si tudi ti do pred kratkim (ali vsaj eno daljše obdobje v življenju) uporabljal zobne paste s fluorom?

Khm... mogoče imaš pa ti težave zaradi tega? Pa se ne hecam, resno mislim... Vse te teorije zarote in to...?
- Hoc est qui sumus -

Tarzan ::

Fluor je samo en od elementov, ki je v nekaterih spojinah toksičen, v drugih pa nujno potreben. Tako kot že nekajkrat omenjen klor. V NaCl je za življenje nujno potreben, v želodcu ga imaš celo cisterno, da lahko normalno prebaviš vse koreninice in stebelca, ki jih zaužiješ. Predvidevam namreč, da se mesa niti ne dotakneš, ker tu notri se nahaja pa malo morje strupenih elementov!

Nekaterim paranojikom se prav nasmejim, v vsaki stvari najdejo teorijo zarote, celo v zobni pasti. Še dobro, da ni videl reklame za persil, tam je šele strupov...

ZaOstali ::

Članek, ki ne loči med fluorom in fluoridom, ni verodostojen. QED.

Prvo si preberi članek in šele nato komentiraj, ker je očitno da ga nisi prebral.

Kako da vsak dan ješ sol, ki je en sam klorid??? Veš kako je vendar klor strupen in nevaren?


Nikoli ne solim hrane! Vse si pripavim brez soli! Prosim nazaj na temo.

To je isto, kot če bi rekel:
V avto v katerem se vozim, ne nalivam goriva.
Wait, shit, če avta sploh nimam sam bicikl mam.
Sol uživaš pa čeprav se ne zavedaš.

Vpliv fluorja in zobne paste na nas?!
Vpliv na nas je skoraj enak ničli, med tem ko se za naslednje generacije vedno bolj veča. Morda se bo komaj za 1000 let ta vpliv pokazal...... morda.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

dokaz1 ::

V tej temi je govora o fluoridu in ne o soleh!

imagodei ::

Fluoridi so soli, zaboga!!! Daj se nehaj smešit!
- Hoc est qui sumus -

dokaz1 ::

Fluoridi so soli, zaboga!!! Daj se nehaj smešit!

Če se pogovarjamo mercedesu, se ne pogovarjamo o avtih. v tem primeru bi želel, da se pogovarjamo o mercedesu in ne o yugotih, fičkotih, hroščih, peglicah ipd.

PaX_MaN ::

Če se pogovarjamo mercedesu, se ne pogovarjamo o avtih. v tem primeru bi želel, da se pogovarjamo o mercedesu in ne o yugotih, fičkotih, hroščih, peglicah ipd.

Se pa pogovarjamo o mercedesu S, C, A, itd.

dokaz1 ::

Če se pogovarjamo mercedesu, se ne pogovarjamo o avtih. v tem primeru bi želel, da se pogovarjamo o mercedesu in ne o yugotih, fičkotih, hroščih, peglicah ipd.

Se pa pogovarjamo o mercedesu S, C, A, itd.

Da, med drugim fluoridi, ki se dodajajo vodi in zobnim pastam, prihajajo v obliki hydrofluoric acid which is a compound of fluorine.

PaX_MaN ::

Ne vem, tle mam eno stekleničko zobne paste, pa piše, da ni not HF(aq).

dzinks63 ::

V tej temi je govora o fluoridu in ne o soleh!

Fluoridi so soli, zaboga!!! Daj se nehaj smešit!


Vprašanje kaj so za alkemičarje? dokaz1 in Tio2 sta kot zgleda hodila na isto fakulteto. Se pač bomo morali sprijazniti, da so tudi takšni na zemlji, kateri imajo znanje na povsem drugih temeljih (alkimiji) in razmišljajo popolnima drugače od večine na tem planetu. Absorbirali so vsa znanja od vseh starih ved in kultur od atlantide naprej.

ZaOstali ::

Nekaj že je na tem (ne ravno vse) ker priporočajo otrokom do Xleta zobno pasto z brez zgoraj omenjenega sranja. Za nekaj je že dober.......

bluefish ::

BlueFish in podobni, dajte si zamenjat zobno pasto z eno ki ne vsebuje fluorida, saj se jih da dobiti in jih ni tako malo. Pa ne hecam se, resno mislim, ker opažam, da bi nekateri res lahko imeli težave zaradi tega ali pa se samo delate da jih imate.
Jasno, ko ti zmanjka besed in kilavih argumentov, potem se prične debata na ta način. Že videno v mnogih drugih temah.

imagodei ::

FixxeD,

otroci radi pogoltnejo pasto. Ponavadi imajo otroške paste dober okus, po kakem sadju ali kaj takega, da se lažje navadijo na pranje zob. Zato marsikateri otrok včasih kar nalašč poje malo paste. Jejo jo tudi nenamenoma, ker se jim nabira slina v ustih in pač pogoltnejo. Poleg tega imajo otroci samo en delec teže odraslega, zaradi česar ob približno enaki količini paste to pomeni več fluora / kg telesne teže, kot pri odraslem.

Ponekod pa dobivajo še tablete s fluorom. Tako da, skupaj otroci lahko dobijo v telo dnevno res razmeroma veliko dozo fluorja (še vedno precej nižjo od tiste, ki bi povzročila akutno zastrupitev). Je pa res, da se v izogib težavam na daljši rok odsvetuje zobno pasto s fluorom.

Odrasli pa pač ne goltamo paste pa tudi nekaj večjo telesno težo imamo, zato koristi fluora v pasti daleč daleč presegajo morebitna tveganja.

Konec koncev ima aspirin (v prevelikih količinah) tudi mnogo stranskih učinkov, pa ga vseeno brez vseh omejitev lahko dobiš v lekarni.
- Hoc est qui sumus -

dokaz1 ::

BlueFish in podobni, dajte si zamenjat zobno pasto z eno ki ne vsebuje fluorida, saj se jih da dobiti in jih ni tako malo. Pa ne hecam se, resno mislim, ker opažam, da bi nekateri res lahko imeli težave zaradi tega ali pa se samo delate da jih imate.
Jasno, ko ti zmanjka besed in kilavih argumentov, potem se prične debata na ta način. Že videno v mnogih drugih temah.


Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite.

PaX_MaN ::

Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite.

Malo.

bluefish ::


Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite.
In tvoj večinski argument h temu je to, da kao vlade lažje kontrolirajo ljudi. Daj no.

PaX_MaN ::

In tvoj večinski argument h temu je to, da kao vlade lažje kontrolirajo ljudi. Daj no.

Pravzaprav se še vedno ni izjasnil, kdo sploh naj bi to bil.

bluefish ::

Pravzaprav se še vedno ni izjasnil, kdo sploh naj bi to bil.
Ja, tudi to.

dokaz1 ::


Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite.
In tvoj večinski argument h temu je to, da kao vlade lažje kontrolirajo ljudi. Daj no.

Večinski? Niti enkrat nisem omenil?

bluefish ::

z večjo vodljivostjo

Pri tem smo tudi lažje vodljivi in nas je lažje nadzirati!

Point je v tem, da smo lažje vodljivi in nas je lažje nadzirati! Z drugimi besedami nam s tem zameglijo um, da ne vidimo prave realnosti, ki se dogaja okoli nas.

Mislim, da ljudem, ki nas vodijo.


Lahko naštevam še v nedogled, vendar bo zaenkrat najbrž dovolj.

PaX_MaN ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

imagodei ::

dokaz1> "Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite."

Dialog pomeni, da mnenji izmenjujeta obe strani. Ti imaš tukaj očitno monolog; zgleda da zelo rad bereš svoje lastne prispevke. Zakaj? Ker smo ti že razložili, da se zavedamo, da je fluor nevarna reč!

Tega nam nisi povedal ti, ampak vemo. To je srednješolska, morda celo osnovnošolska kemija! Kljub temu vemo, da površinsko nanašanje fluora na zobe koristi in dokler ne goltaš celih tub zobne paste dnevno, korist za ogromen faktor presega morebitno škodljivost!

Če tega nisi pripravljen razumeti in prebaviti, potem OK. Nima pa smisla, da ponavljaš eno brezvezno senzacionalistično mantro tukaj gor samo zaradi svojih 5 minut slave. Le-ta je že minila. Vsak, ki si je vzel 10 minut časa in malo poklikal po Wikipediji, na Googlu našel eno relevantno webstran, ali pa enostavno prebral tole temo ve, da prodajaš BS. Plain and simple.
- Hoc est qui sumus -

NorK ::

http://www.orgon.si/clovek-in-zdravje/r... :D

Sicer pa Google + fluoride mind control

dokaz1 ::


Ni mi zmankalo argumentov, pač pa je ta tema z moje strani skoraj zaključena z namenom, da spoznate kako škodljive so te snovi in da se jih znebite.
In tvoj večinski argument h temu je to, da kao vlade lažje kontrolirajo ljudi. Daj no.


Niti enkrat nisem omenil vlade! To je dokaz, da si izmišljuješ.

jype ::

Fluor že v majhnih količinah močno zmanjša obolenja zob, zato se ga tudi uporablja. Seveda reč (v takih koncentracijah) ni nevarna, saj uporaba temelji na raziskavah, ki so potrdile, da ima v regijah, kjer je v naravi višja koncentracija določenih fluoridov, prebivalstvo bistveno manj težav z zobnimi nadlogami.

dokaz1 ::

Fluor že v majhnih količinah močno zmanjša obolenja zob, zato se ga tudi uporablja. Seveda reč (v takih koncentracijah) ni nevarna, saj uporaba temelji na raziskavah, ki so potrdile, da ima v regijah, kjer je v naravi višja koncentracija določenih fluoridov, prebivalstvo bistveno manj težav z zobnimi nadlogami.

Če bi si malo prebral raziskave bi ugotovil da fluorid res preprečuje zobno gnilobo toda to ne pomeni da ni zelo strupen in škodljiv za naš organizem.
In seveda smo že ugotovili, da v takih majhnih količinah ni smrtno nevarna, je pa še vedno zelo nevarna!
Preberi si kakšne učinke imajo tudi v minimalnih količinah. saj ni treba da te ubije, dovolj je da ti povzroči kakšne druge težave.

Tarzan ::

Lahko se vitaminov nažreš do onemoglosti in boš v mukah riknil. To pomeni, da so vitamini strupeni? Če si umivaš zobe s pasto, ki vsebuje fluorid ga pri normalni uporabi niti ne zaužiješ, ima pa po drugi strani učinek, da krepi sklenino in kosti. Otroku dejansko lahko škoduje in je umivanje s tako zobno pasto neprimerno, poleg tega gre prva runda zob tako ali tako ven. ;)

Če bi za vse potencialno škodljive snovi uvedli prepoved, potem lahko kar pocrkamo od pomanjkanja esencialnih elementov. Takoj.

dokaz1 ::

Lahko se vitaminov nažreš do onemoglosti in boš v mukah riknil. To pomeni, da so vitamini strupeni? Če si umivaš zobe s pasto, ki vsebuje fluorid ga pri normalni uporabi niti ne zaužiješ, ima pa po drugi strani učinek, da krepi sklenino in kosti. Otroku dejansko lahko škoduje in je umivanje s tako zobno pasto neprimerno, poleg tega gre prva runda zob tako ali tako ven. ;)

Če bi za vse potencialno škodljive snovi uvedli prepoved, potem lahko kar pocrkamo od pomanjkanja esencialnih elementov. Takoj.

zakaj pa ne napišeš kakšen strokovni članek našim in tujim strokovnakom kot so Sanja Lončar itd...
Ni ti treba tistega fluorida pogoltniti, da bi imel učinek na tvoje možgane!

bluefish ::

Niti enkrat nisem omenil vlade! To je dokaz, da si izmišljuješ.
OK, nisi omenil vlade, ampak prav tako tudi nisi povedal, kdo nas vodi. Torej?

Tarzan ::

Lahko bi napisal strokoven članek o tem, ampak zagotovo ne bi zadel ciljne populacije kot jo išče omenjena Sonja Potter. Lahko tudi napišem strokoven članek o moonhoaxingu, o tem da je rock glasba delo hudiča in da boš zaradi drkanja oslepel. Vsaj enega bi gotovo prebral in se v celoti strinjal, sem prepričan.

PaX_MaN ::

Ni ti treba tistega fluorida pogoltniti, da bi imel učinek na tvoje možgane!

Ja, če ga greš snifat, imaš itak druge, bolj zahojene, probleme z možgani.

dokaz1 ::

Niti enkrat nisem omenil vlade! To je dokaz, da si izmišljuješ.
OK, nisi omenil vlade, ampak prav tako tudi nisi povedal, kdo nas vodi. Torej?

torej si to izmislil da večinsko uporabljam izraz vlade. Niti enkrat kaj šele večinsko.

PaX_MaN ::

torej si to izmislil da večinsko uporabljam izraz vlade. Niti enkrat kaj šele večinsko.

No, pa povej potem, kdo točno nas vodi, da ne bo prihajalo do takih nesporazumov.

imagodei ::

dokaz1> "In seveda smo že ugotovili, da v takih majhnih količinah ni smrtno nevarna, je pa še vedno zelo nevarna!
Preberi si kakšne učinke imajo tudi v minimalnih količinah. saj ni treba da te ubije, dovolj je da ti povzroči kakšne druge težave."


Ja, preštudiraj tale link, potem se pa vrni. Na dnu imaš napisane reference - te so ps takšne kvalitete, da ti podobnih za svoj pogled nisi sposoben spacat skupaj.

Fluoridni ion je topen v vodi in se zato izloča z urinom iz telesa. Zato pri majhnih koncentracijah ne povzroča večjih težav. Edini "problem", ki so ga opazili pri dolgotrajni izpostavitvi majhnim koncentracijam, so manjše deformacije zob. V minimalnih koncentracijah pa nima nobenega posebnega učinka.
- Hoc est qui sumus -

dokaz1 ::

Ali nisi izjavil, da si faliran študent biokemije? Zakaj bi take poslušal?



Hehe, dej se pejt nazaj v vrtec igrat. Jaz sem mogoče faliran študent biokemije, ampak to so pa takšne oslarije, da jih niti gimnazijec ne bi smel strešat.

PaX_MaN ::

Zakaj bi take poslušal?

Zakaj bi pa tebe poslušal, ki še to nisi?

bluefish ::

Ali nisi izjavil, da si faliran študent biokemije? Zakaj bi take poslušal?
Raje poslušamo falirane študente kemije in podobnega kot pa nekoga, ki vse oblike fluora meče v isti koš.


Torej, kdo nas zaradi paste nadzira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dokaz1 ::

Ali nisi izjavil, da si faliran študent biokemije? Zakaj bi take poslušal?
Raje poslušamo falirane študente kemije in podobnega kot pa nekoga, ki vse oblike fluora meče v isti koš.


Torej, kdo nas zaradi paste nadzira?


Sej sam bolje veš! A nisi rekel, da vlade?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobna pasta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916821 (14493) francek1
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716934 (14308) harmony
»

Zobna pasta, da ali ne?

Oddelek: Znanost in tehnologija
407335 (5377) antonija
»

Fluor v tabletah DA ali NE

Oddelek: Problemi človeštva
263941 (3357) Matri[X]
»

Fluor v zobni pasti

Oddelek: Loža
133084 (2879) Binji

Več podobnih tem