» »

Simobil-Gprs

Simobil-Gprs

«
1
2 3

Zjeban ::

Simobil ma zdaj en:\ o ponudbo glede Gprsa-Neomejen dostop do interneta!A ma že kdo kake izkušnje s tem?

-----------------------------------
GPRS narocnine:

Simobil
1.Osnovni do 1MB:10SIT/10kB od 1MB naprej 1SIT/10kB
2.Priključnina:3.000 SIT ; Naročnina: 3.000 SIT ; Vključenih 80MB ; od 80 MB naprej 1SIT/10kB
3.Naročnina:8000SIT ; Priklučnina 3000SIT ; neomejena količina prenesenih podatkov

Mobitel:
1.osnovni do 1MB:1SIT/1kB od 1MB naprej =0,1SIT/1kB
2.GPRS Maksi :Narocnina 2000SIT ; vklučenih 50MB podatkov; od 50 MB naprej 1SIT/10kB

[v post sem vključil cene za gprs --moderator]
  • preklical razglas: Gandalfar ()

krucymucy ::

Ja delal naj bi z 44kbit/s ... prbližno 5.5kb/s max. downloada! Znese pa 8k sit + naročnina + 1GB okol jurja! :D

Zjeban ::

Aha,a pol se tu še računa kolk dol Mb dol potegneš?A ni to neomejen dostop, 8k pa naročnina?:\

krucymucy ::

piše da je cena 1kb = manj kot 0.01 sit! to se prav kakega jurja na 1GB ... sam tolk nabrat je ze kar precej!

T(he) Boss ::

No zadeva je sledeča da košta 8k na mesec in 1k za Giga podatkov gre pa zadeva ok - boljš ko dialup:D :D :D , ker zdaj ravno bušim prek GPRS-a

Marko007 ::

Jaz tudi zaj GPRS uporablam...:D >:D 8-O 8-) :)) :D samo na žalost ni moje.:'( :'(

Zjeban ::

P... js si tud morem to nabavit!;)

krucymucy ::

če bi le mobitel se kej zganu ;((

bastadu ::

Na Mobisux-u pa imajo napisano neomejeno količino podatkov. Sedaj sem pa že sam čisto zmeden:P

para! ::

bastadu: saj količina verjetno je neomejena, ni pa zastonj.
Death before dishonor!

tejka ::

Količina prenesenih podatkov za Simobilov GPRS Unlimited je neomejena in je vključena v ceno naročnine. Torej plačaš 8000 sit in nič drugega.

Sicer pa, zakaj ne preveriš na Simobilovem CPU? Tam boš zagotovo dobil točne informacije.

Slajer ::

Hm, ko bo kdo dobu prvi racun za gprs nej kr napise tu not kok je placu :)

1k za 1gb je cenej kot pa ce downlodam z isdn(7kb) prek siola. Priblizno 2,5x cenej. Ce bi pa prek volje,arnesa,amis,.. pa verjetno 3x cenej.

bastadu ::

Samo še moraš zraven računati 8k naročnine...

Slajer ::

Ah sej 8k spet ni tak dost :)
Ce racunas kok lahk zdownlodas...

A lahk en proba pingat tale ip: 193.189.160.34 prek gprs. Me zanima ce bi se dal quaka spilat :)

matter ::

Pomoje bi bli odzivni časi preveliki za quaka.

T(he) Boss ::

Z winMxom dol vlecem, 3 win explorerje imam odprte in ima ping minimum 1017, makisimum 1716, povprecno 1293 ob 23.15

Zgodovina sprememb…

matter ::

TI raje povej ping kak je ko nič ne vlečeš :)
Sicer pa kako kaj vleče, kateri telefon maš. Je zanimiva zadeva.
Za kakega quaka je pa še zmerej volja :)
Aja daj še pvej kak maš s pcjem zvezano. Ali irda ali kabel pač. Samo ne vem če irda tolk hiter :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

T(he) Boss ::

Imam siemens S45, vezan je na rac. preko kabla n aserijska vrata, irda je pa ze v izdelavi 4Mbit! Sedaj je problem, ker se baterija sprazni prej kot bi hotel, bom jutri napisal, koliko je ping, ce nic ne vleces, ker sedaj bom dokler ne baterija crknila.

T(he) Boss ::

min 779, maximum 991 povprecje 868 - to pa je sedaj, ko je bila veza samo za pinganje.

matter ::

Za igranje ni :) Sej ostane za to volja :))

Boky ::

T(he) Boss baje, da se dobi nek Y adapter za Siemens-se z katerim lahko hkrati priklopis na GSM polnilec in serijski kabel.
Katere windowse uporabljas ?
Kaj si moral narediti, da ti racunalnik spozna S45 kot modem? A je vse kar rabis na CD-ju, ki ga dobis zraven?
Zanima me, ker bi rad tudi sam to sprobal na ocetovem telefonu(ko bom doma). :)

Zjeban ::

V xp-ju sam daš dodaj nov modem pol pa ko te vpraša za driverje pa mu daš one s Cd-ja, ki si ga zravn mobitela dobu!

Hux ::

in kolk kaj je vzdrzljivos baterij pri uporabi tega?

kolk hitrost pa je oz bo te UMTS? Sicer nic od tega ocitno ni primerno za igranje iger prek neta tak da zgubi interes totanlno za vsakega uporabnika kabla ali adsla. Na vseh podrocjih.

matter ::

Je pa fajna zadeva za kake filme dol snemat (cenovno) ampak ne vem kolk kaj vleče. Enojna ISDN ? ali je kaj odvisno od signala itd.

Hux ::

eh ok sorry zajebo sem. Normalno da je adsl 100x bolsi. Sej mi ja govorimo o 44kb/s ne kB. Torej to je kolko realno 5.5kB/s? To res ni uporabno za downloadanje.

Slajer ::

heh hud ping :)

Hja, proti adsl/kablu se res ne more primerjat kar se downlodanja tice. Sam proti 56k modemu ali isdn je pa bolse.

Pa se lahk bi cel dan bil na ircu pa bi placu 2 do 3 tolarje :)

Matter: racuni kok placas za 100mb ko downlodas prek volje. 100mb priblizno 3.5 ure to je 260sit. Res da downlodas kako uro vec, sam se pa pozna po ceni. Men se zdi kr cenej resitev, vsaj dokler ne bo v moji blizini adsl-ja :)

Hux ::

si ziher da prac racunas to? Eh zaj so pocitnice tak da se mi neda mislimt ampak

Siol recimo 1kanalni isdn gre 7.5kB/s
GPRS gre 44kbps kar je 5.5kB/s
adsl pa 512kbps nekaj cez 200MB na uro :=)

matter ::

SPloh je noro ker si lahko dan in noč na netu. Daš en star računalnik v eno osamljeno sobo pa imaš 24/7 internet. Kar men zloooo diši. Samo si morm prej sposodt en gprs telefon, baje je s45 najhitrejši

matter ::

Mene zanima kolk ma pa Ericson T65 hiter GPRS?

T(he) Boss ::

Hja, mam Xpje, samo stvar ni tak enostavna. Ni stvar v tem, da ti najde kot modem, to je na onem CDju, ki ga dobis zraven, samo da pa se prijavis v omrezje pa traja kake 15 pogovora z simobilovimi svetovalci na 040 40 40, samo potem pa dela, v bistvu je tak samo to, da napises dva DNS naslov ain tam eno konkretno ukazo vrstico pri modemu. Za Y kobl se nisem slisal, samo sedaj ko bo IR tak ne bo problema. Edini problem pri vsem je to, da za GPRS rabis dober telefon (s 45 >:D ) Potem pa ga mas prikloplenega za net in ga ne mores uporabljat! Baterija pa drzi kake dobre 3 ure neta.

sash ::

T(he) Boss malo več pa ja drži baterija - vem iz lastnih izkušenj :D :D :D

matter ::

Kolikor sem gledu IR so novejši (USB 4Mbit, IR 1.1) 14 jurjev! pri mlacomu. A kdo ve kak cenej skoz prit, al je tut 1.0 dost hitr za tole. Ker se splača nabavt. Že tko menjam telefon pa S45 vzamem pa je. Edino če je T65 isto hiter, ker ceneje skoz pridem.

sash ::

no zadeva je sledeča da če rabiš IR samo za povezavo GSM->PC, programiranje telefona in GPRS , ne rabiš 4Mbps IR vmesnika ker GPRS pri simobilu dela sam na 57.4 kbps ;(( tako da ti zadovoljuje že 115 kbps IR modul (takega imam jaz) pa dela BP :D . Cena pa bi morala biti precej manjša, sicer pa sem si ga sam nabavo preko konrada kot komponento kateri dodaš en upor (pa še enega po želji za LED diodo) in zadevo prklopiš direkt na matično ploščo.

T(he) Boss ::

Sash, mogoce vec drzi, nisem stopal, bom mogo enkrat pogledat, mogoce res kakih 4-5, zdaj res ne vem, samo sigurno premalo, ce hoces kaj konkretno dol potegnit

Zjeban ::

Men bat. je držala bistveno več ko 4 ure!(Siemens S45)!
Kake baterije pa te mate?NiMh? >:D
Nastavitev mobitela kot modem ni še bila nikoli tako enostavna,jebovas!;((

Elemen_T ::

A obstaja softverski GPRS?

:D

Slajer ::

hux, men nikol ne downloda vec kot 7.1
Sem probu ze na: siolu, volji, amisu, arnesu, botru.
No ja tak mi pise na get rightu. Pri gozili mi je pisal tudi 7.8.

Ce gledam pa sistem monitor pa kaze 7.9 pa tud ce downlodam z 7.0.

Hux ::

meni je 7.5 vleko brez problema.

Btw. KAj pa ce telefon vtaknes v stek dozo in pustis noter ko si na netu? A se baterija te tudi prazni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

jRk0 ::

Pol se ne prazni in dela celi cas. samo ce mas povezano prek kabla, ne mores iztocasno met dveh kablob spodaj prikljucenih, to je pr njem problem...
You fuck up once, you loose two teeth.

T(he) Boss ::

Kaj je 7.0 oz. 7.5? Kb/s? Preko telegona - gpras? - ne bi reko. Hja, telefon lahko polnis ce imas Ir povezavo, samo to se ni. Ce pa si kupis Y kabl, pa das tak vec kot za telefon>:D. No, za baterijo pa mozno, da drzi toliko, bom enkrat gledal, ko bom na netu.

Boky ::

A se ga res da dobiti? Kje in koliko stane ?

sash ::

Boky kup (oz naredi) raje IR povezavo, ker te bo siguren cenej prišla kot Y kabl (ker je že navaden precej drag)

Hux ::

Ma kakega telefona tega niti nebi htel met. Pocasneje kot daiup ma dej. Jaz govorim o ISDNu. Tisti ki pa mislite biti 24h na dan na telefonu in downloadat. Ja haha kr probajte bote vidli kak bo saxalo ko nebote mogli nic druga delat razen downloadat.
Vsake 3 ure se bo pa tak baterija spraznila.

matter ::

Baterija se ne bo, ker je itak IR. Pa tut ne downloadaš skos. Si pa skos gor :)

Hux ::

matter ja samo z 44kbps downloadas skoz verjami mi lol. In telefon je nonstop zaseden. Nabavi si torej novega in novo narocnino za telefoniranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

matter ::

Mal prepočasno je še ja. Čene bi se pa kr splačal.

billy ::

Hja zdaj ce gledamo tko je to kr fajn ugodna cena. 24h na netu za 8000sit. Bolj poceni bi me ziher prislo kot pa zdaj ko je dialup pa racun vedno okol 20 jurijov. Jaz ze resno razmisljam o cem takem. V tem primeru bi lahko celo ISDN skenslal...

Kaj teh 8000sit je koncnih..mislim..ni nobene narocnine se zraven?..al mors vzet neko narocnino pa pac teh 8000 zraven? Pa kolko pride un siemens gsm al kter je ze najboljsi za to?

matter ::

Odvisno kater paket vzameš S45 vzameš. Smart je 15 jurjev pa 1100 naročnine/mesc.

billy ::

Hm a samo 1100 na mesec pa nic drugega? Pol bi mel na mesec 9100 za neomejen net. To gre skozi :)

Kaksni so se pa drugi strozki, kaksni kabel potrebujem za povezavo? Seveda tistega, ki se ima zraven polnilec za GSM. Mogoce ima kdo kak URL?

matter ::

Stroške maš še pogovore :)
Sicer pa Y kabel je baje zelo drag, tak da kupiš IR za 3 -4 jurje (1.0) in to je vsze.
Zato se splača S45 ker ma IR in zelo hitr GPRS. Jest sm že zdej nov SW dlju. :)
Aja IR lahko tudi sam narediš.
USB IR so pa dragi preveč pa hitrost njihova ti nič ne koristi, ker je itak GPRS tolk pačesnejši.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293631 (2596) tictac
»

Telefon samo za GPRS

Oddelek: Mobilne tehnologije
131778 (1551) Plocnik
»

Kateri mobitel z BT in GPRS

Oddelek: Mobilne tehnologije
101444 (1367) Caligula
»

SMS preko GPRSa

Oddelek: Loža
201988 (1771) Primoz78
»

Mobilna konkurenca ADSL/KABEL ponudnikom?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142556 (2556) alien-w

Več podobnih tem