» »

SMS preko GPRSa

SMS preko GPRSa

Matek ::

OK, koliko mi je znano, naši ponudniki tega ne dopuščajo preko funkcije, vgrajene v telefon, vendar jaz sem si z mobisuxa potegnil SMS sender (J2ME program, mam Siemens M50), ki pošilja mesiđe preko GPRSa in lepo deluje. Zanima me, koliko s tem prihranim oz koliko stane en SMS poslan preko GPRSa (koliko je velik).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tody ::

pazi računico mobitel zaračuna za podatke 1 kilo 1 sit do 10 MB (kolk ma sms tm vrjetn par kilo )
S! ma pa na cajt

bobby ::

http:\\wap.ltfe.org

iz tega portala je msg send 1kb tko da te košta 1sit, po 1Mb pa 0,1sit.
pišuka, jst mam 6310i pa k hočem iz mobisuxa kako j2me aplikacijo (aka msg sender) dol potegnt, mi jav da je kao prevelika. 200k mam placa v tel, aplikacija je 50k pa ne laufa.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Primoz78 ::

Sem probal ta progi, zanimiva zadeva...z nokio 7650 pa lahko pogledas v LOG-u kolk je blo prometa za vsako posamezno dejanje tako za sms, gprs in klice...za vsak sms preko SMS sender-ja 1.3 pa pride 1KB...se pravi 1 Sit/ SMS :D


lp Primoz

CaqKa ::

S! ma pa na cajt

?!?!?!?
gprs ali wap?

wap se računa na cajt (mislim da je 7 sit/min nižja tarifa)
gprs pa se zaračunava po 10 kb = 1 sit

glede na to da stane sms 20,9 sit pa ga pošlješ preko gprs, pa če zavzame sms do 10 kb je to vse skupaj 21,9 sit za sms
ker je obračunska enota 10kb.
pa to na simobilu dela, imam simobil študentski paket in simens s45, v katerem lahko to nastavim.

Primoz78 ::

GPRS....pri mobitelu 1kb = 1 Sit....tako da je 1 SMS 1 Sit. V Sms send-u je moznost nastavitve VEGA in SIMOBILkar je po mojem samo server preko katerega to posilja...zaracunava ti pa Mobitel...

lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

CaqKa ::

ja samo ne verjamem da ti smsa še posebej ne zaračunavajo. pomojem je sms preko gprs samo dražji in to na račun prenosa pri gprsu. torej še morš prištet tisti en tolar zraven. z pošiljanjem preko gprsa profitiraš tako samo na hitrosti pošiljanja sms, ne pa na ceni.

bobby ::

no tko je to. jst pošiljam VSE smsje iz gprsja oz http:\\wap.ltfe.org in me stane samo količina podatkov, kar pomeni cca 1kilo bajt!!! ker mam naročen maxi gprs, plačukem za uporabo gprsja 2000sit z ddv,to je do količine 50Mb.kar je pa naprej, pa je 1kb=0,1sit. taka je ta zadeva. ko dobim izpis pogovorov in uporabe, potem mam tko skor 20listov dolg spisek (obojestransko) ki prikazuje,kje kdaj in kolk cajta sem uporabljal gprs ter tudi stroške. al pošiljaš sms preko gprsja al surfaš po straneh, vse se paluje samo prenos podatkov. v glavnem splača se FUUUUL!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Matek ::

Ka pa je tista fora z 10 KB, da je kao interval, vsak prenos zaokrožen na 10 pri simobilu, je to res?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

je res ja... to bi lahko na mobisuxu zvedel. bunimo se zaradi tega ker je cenik zapisan zavajujoče.
tole wap.ltfe.org pa je verjetno nekaj podobnega kot simobilov esms? potem takem je pa to čist druga pesem... če pa sms pošlješ preko gprsa kot sms pa se ziher plača več.
tako bo sedaj treba razčistit kaj je to sms prek gprs.
ali je to to da napišeš sms v telefosnkem sms urejevalčniku in ga pošlješ preko gprsa, ali pa je to to da na eni wap strani izpolniš obrazec za pošiljanje smsa.

~Panter~ ::

bobby - java aplikacije na 6310i ne smejo zavzet več kt pa 30KB, na žalost, pa use tud niso prirejene za 6310i, tud če so manjše kot 30 Kb. Je pa tale GPRS zakon, sploh za pošilat smse. >:D ker naprimer, v programčku SMSsend napišeš sms in ga pošleš prek GPRS, to te pride koštat cca 1 sit >:D
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ~Panter~ ()

Primoz78 ::

Na mobisuxu je forum odprt na temo SMS send...precekirajte tam vse vam je razlozeno....

lp Primoz

Sms Send rulz:D

CaqKa ::

ravnokar testiram ltfe.. kasneje pa bom še mobisux šel brat.

Primoz78 ::

Ok pa sporoci ce je tko kot sem jst reku al tko kot si ti ok...

lp Primoz

Primoz78 ::

Frend ki ma poznanstvo na Mobitelu mi je garantiral da placas samo prenos podatkov v kb....pri meni je za vsak SMS 1 KB prenosa...torej je res sam 1 Sit / SMS...


Lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

CaqKa ::

zaenkrat je tak kot sem jaz reko!
če pošlješ sms preko editorja v telefonu plačaš po ceniku za sms. če ga po istem postopku pošlješ preko gprsa plačaš dodatno še gprs.
če greš na oni ltfe pa ga v bistvu pošlješ preko esms.simobil.net in plačaš samo gprs podatke. zdaj pa mi še povej kaj je tisti sms send programček ki ga omenjaš?
imam s45 ki nima jave, ali pa da bi kake programčke laufal.

thorn ne zavajaj. to kaj ti omenjaš je pošiljanje smsa preko obrazca na wapu. ne pa direkt iz telefona. in takrat res stane samo prenešene podatke kot sem že omenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

~Panter~ ::

LAHKO pošleš sms direkt prek telefona, ČE maš podporo za javo in si iz mobisuxu potegneš dol SMSsender. Ni treba na nobeno wap stran hodt, preprosto odpreš med aplikacijami program SMSsender, napišeš sms in pošleš prek gprsa. Če pa ni podpore za javo, pol pa res ne gre prek telefona, ampak moreš šibat na wap stran.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

bobby ::

Panther!! glih to sem pa zdele probal in ta verzija 1.3 dela OOOODLIIIČNOOO!!! ej za ta proggy pa dan tud prispevke!!! finančne seveda!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Primoz78 ::

CaqKa ne zavajam....Sms sender dela to kar pravim in tudi Panter je to povedu....ce ti povem da sem cekiral porabo za moj gsm....z vkljucno 12. 3. sem mel 1622,66 sit porabe....pol sem pa mel dva klica po cca. 1 min, cez dan in pa vsaj 20 sms-ov poslanih preko Sms-senderja in ene 4 sms-e navadne....in je poraba vkljucno z 13.3. 1712,46 Sit...Mislim da mam prav in da stvar dela tko kot pravim....kaj parvis na to ?!?!?....

lp Primoz

CaqKa ::

nisi na simobilu :)
aja pa to je kurc... ni nujno da vsak telefon ki ima gprs da ima avtomatsko še javo... vseeno pa hvala za ono ltfe stran!!!

Primoz78 ::

He he saj bojo kmalu meli vsi....:)

lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobile MSN preko GPRS je ceneje kot SMS ?

Oddelek: Omrežja in internet
314316 (3505) Pesimist
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412544 (7306) [_MW_]
»

SMS posiljanje prek neta

Oddelek: Omrežja in internet
61577 (1401) Tody
»

pošiljajte smse ceneje!

Oddelek: Izdelava spletišč
252145 (1640) njok
»

Mobitelov lapsuz 21. stoletja

Oddelek: Loža
71334 (1042) ahac

Več podobnih tem