» »

Poštnina iz amerike

Poštnina iz amerike

worxer ::

Lp, mene zanima, kulk me bi stroški in vse pršlo, če bi kupil iz amerike stvar vrednosti 1000€ in težko 5kg.

Če je tema na napačnem naslovu jo prosim prstavte, ker nism našel primernega oddleka za to temo.

gruntfürmich ::

idi na usps pa si izračunaj. najceneje je priority.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hooger ::

+ddv
+carina

worxer ::

na enem kalulatorji za mail express international mi je naračunalo cca 90EUR, je tle mogoč vklučen tut ddv in carina?

darkolord ::

Ne. DDV in carina se pol prištejeta glede na celoten znesek.

dbevfat ::

Ne. DDV in carina se pol prištejeta glede na celoten znesek.

kar je bedarija posebne sorte, ker poštnina ne spada v kupno vrednost produkta, ampak žal ...
nvr2fat

worxer ::

kaj mislite, pol koliko me bi pršlo vse skupaj? 150EUR dost?

LuGi ::

Si ne znas zracunat? 1090+DDV=218 +CARINA (Nevem za kateri artikel se gre,..)

Verjetno bos na koncni racunici tam pri 1400-1500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

KoMar- ::

+ če se prodajalec odloči zaslužiti še s poštnino, ti jo bo računal več, kot bo dejansko plačal dostavljalcu. Stalna praksa na eBayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

worxer ::

Kupujem prenosnik iz alienware ... in ko sm preračunal v EUR me pride prenosnik 1020EUR, tak, da bi zarad tega kupo v ameriki, če pa rečeš, da bi me use skup pršlo z to poštnino pa tem sranjem 1400EUR pa nvm če bom pol kupo :S sm računo da še 1250EUR dam, več pa ne ...

Kenshin ::

Za 1020Eur (+davek, +carina, +poštnina) dobiš samo osnovno verzijo M15x, ki ne ponuja ničesar kar ne moreš dobit kje drugje za isto ceno.

krneki ::

Itak da je poštnina dodana vrednost izdelku, zato pade pod ddv. Kaj mislte da je kranjska klobasa na mednarodni vesoljski postaji enako vredna kot tista v Radovljici? S prevozom tja gor se ji je povečala vrednost. Enako velja s pivom na Kredarici al pa z mineralno vodo sred Sahare. Ne boste verjel ampak velik delež končne cene izdelka je prav na račun transporta, ki povečuje njegovo vrednost in če to ni napisano, še ne pomeni, da ne obstaja. Davkariji je prav vseeno ali si ti dal 80 eur +20 eur poštnine, ali 100 eur skupaj, ali zastonj reč +100 eur poštnine...Ko je stvar na tvojem predpražniku je stvar vredna 100eur, nič manj in nič več.

dbevfat ::

Itak da je poštnina dodana vrednost izdelku, zato pade pod ddv. Kaj mislte da je kranjska klobasa na mednarodni vesoljski postaji enako vredna kot tista v Radovljici? S prevozom tja gor se ji je povečala vrednost. Enako velja s pivom na Kredarici al pa z mineralno vodo sred Sahare. Ne boste verjel ampak velik delež končne cene izdelka je prav na račun transporta, ki povečuje njegovo vrednost in če to ni napisano, še ne pomeni, da ne obstaja. Davkariji je prav vseeno ali si ti dal 80 eur +20 eur poštnine, ali 100 eur skupaj, ali zastonj reč +100 eur poštnine...Ko je stvar na tvojem predpražniku je stvar vredna 100eur, nič manj in nič več.

To je traparija -- ne moreš enačiti stroškov transporta pri proizvodnji s poštnino. Eno so stroški transporta proizvajalca, ki so vključeni v ceno produkta. Kar se proizvajalca tiče, ima produkt neko vrednost in davek (če ga kupiš pri nas) je obračunan glede na to vrednost.

Čisto druga zadeva pa je strošek poštnine. Ta ni del vrednosti produkta, proizvajalec nima nič od tega. Poštnina je vrednost storitve transporta paketa. Storitev izvede in dobi plačano drugo podjetje, originalna cena produkta nanjo načeloma ne vpliva. Če koga poznaš, da ti paket osebno prinese, ne plačaš za poštnino, čeprav si za produkt plačal enako, kot nekdo, ki je moral poštnino plačati. Pač ne gre za isto stvar.

Obdavčitev poštnine pod krinko vrednosti produkta je torej nesmiselna. Ne vem sicer, kako je to zakonsko urejeno, ampak obdavčitev poštnine bi se verjetno dalo zakonsko upravičiti, vendar ne pod postavko vrednosti produkta, temveč pod postavko obdavčitve storitev.
nvr2fat

jype ::

dbevfat> ne moreš enačiti stroškov transporta pri proizvodnji s poštnino.

Saj jih ne. Za poštnino plačaš 20% ddv, ker gre za storitev, enako kot za izdelek. Američani ti pač (po dogovoru o izogibanju dvojnemu obdavčevanju) ne zaračunajo svojega VAT - da ti ga lahko pri nas.

dbevfat ::

dbevfat> ne moreš enačiti stroškov transporta pri proizvodnji s poštnino.

Saj jih ne. Za poštnino plačaš 20% ddv, ker gre za storitev, enako kot za izdelek. Američani ti pač (po dogovoru o izogibanju dvojnemu obdavčevanju) ne zaračunajo svojega VAT - da ti ga lahko pri nas.

Moj odgovor se je specifično nanašal na tisto, kar je napisal krneki: "Itak da je poštnina dodana vrednost izdelku, zato pade pod ddv." Poštnina ni dodana vrednost izdelku.
nvr2fat

Galaxy ::

Kaj pa če kupiš laptop v Ameriki, si skeniraš račun, ga uničiš, sliko računa shraniš nekam na internet.

Prideš v Slovenijo in te vprašajo za laptop, rečeš da je tvoj, kupljen v Sloveniji. Vrjetno te na mariborskem letališču nihče nebo gledal.

Nekaj takšnega bi šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Beli_Zajcek ::

>Galaxy

Zelo verjetno je, da bi nekaj takega šlo. Po predpisih, bi pa moral vsak laptop oz. tehnično stvar večje vrednosti, ki ga vzameš s sabo iz Slovenije, prijaviti ob izstopu. Dobiš en tak poseben obrazec in prijaviš tehnične stvari, ki jih neseš ven. Potem ko jih prineseš nazaj samo pogledajo obrazec in se prepričajo, da ne tihotapiš nič. Ampak tudi tvoja ideja ponavadi pride skozi.

LuGi ::

Na zagrebskem letaliscu se jim "jebe". Sem imel 18.4" ter 8.9" laptopa in se graficno tablico..noben ni nic vprasal kaj nosim v laptop torbi =)

worxer ::

Hm... js nimam namena jet v ameriko :D Ampak, hvala vseeno za nasvete :) Zanima me sam, če je možno, da bi za 1200EUR pršo skus.

Furbo ::

Prideš, če ti kdo iz ZDA prinese spotoma.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NazgulRR ::

LuGi- a se jim "jebe" pol tudi na carini pri vstopu v Sloveniju?

Okapi ::

Letala iz Amerike ne pristajajo na Brniku. Vedno prestopaš, največkrat nekje v EU. Ko nato priletiš iz Londona ali Frankfurta na Brnik, te pa v glavnem nihče ne kontroliral, ker greš čez šengensko nemejo. V Frankfurtu pa tudi ne greš čez mejo, ker ostaneš v prehodnem delu letališča. Teoretično se sicer lahko kadarkoli od nekje pojavi carinik (lahko tudi sredi Ljubljane) in te vpraša po papirjih, ampak to je zgolj teorija.

O.

darkolord ::

Čisto druga zadeva pa je strošek poštnine. Ta ni del vrednosti produkta, proizvajalec nima nič od tega. Poštnina je vrednost storitve transporta paketa. Storitev izvede in dobi plačano drugo podjetje, originalna cena produkta nanjo načeloma ne vpliva.
V čem je pa marža prodajalca različna od tega? Proizvajalec tudi nima nič od nje, to "storitev" pa izvede in dobi plačano drugo podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krneki ::

dbevfat

Seveda je poštnina lahko storitev nekega drugega podjetja in ta poštnina doda h končni vrednosti izdelka. Pa ne mi zdaj s tem, da ti lahko nekdo zastonj prinese...NIČ ni zastonj. Evo ti primer...

Veliko podjetij ti proda izdelek katerega ti pošljejo zastonj. Zastonj, kaj je zdaj to? Tvoja poštnina ali strošek transporta proizvajalca? Ja seveda, nije gnilo, samo malo trulo. V tem primeru je ta zastonj poštnina povečala vrednost izdelku in sploh nima veze kdo to zastonj poštnino plača, ker davkariji oziroma carini je važno samo to, koliko je stvar stala, da je prišla k njim v roke. Nima veze kdo je kaj plačal, to hočem povedati.

LuGi ::

LuGi- a se jim "jebe" pol tudi na carini pri vstopu v Sloveniju?


Zgleda da ker te spustijo naprej brez da bi karkol sprasevali =)

skafYy ::

Zdravo.

mene zanima če bi kupil računalnik po komponentah posebaj pa bi vsi sestavni deli znesli 1200 evrov.(kupil bi use preko 1 spletne trgovine)
zdai pa me zanima koliko se odšteje zdai še za poštnino+carino+ddv al kako to gre.

Hvala že vnaprej

skafYy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skafYy ()

Okapi ::

Za poštnino poglej na spletni strani, kjer boš kupoval, prištej 20% za DDV in to je to.

O.

LuGi ::

Carino si pozabil.

Okapi ::

Čisto nič je nisem pozabil, ker je ni.

O.

BlaY0 ::

Kolikor jaz vem, mora biti poreklo komponent ameriško, da je prosto carine...

LuGi ::

Res je. "V primeru, da gre za uvoz elektronskih delov računalnikov po poreklu iz ZDA"

skafYy ::

se pravi pride na vsoto 1440EUR. hvala za tole.
zdai bi pa asm še prašaal če ma kdo izkušne s tem ali pa če ve kje se najbolje splača kupovat (SLO,ZDA,EU)

lp skafYy

Okapi ::

Za izdelke informacijske tehnologije ni carine, ne glede na poreklo.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733187 (1975) Nesta
»

Carina

Oddelek: Pomoč in nasveti
475192 (1068) Laki_ laik
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318921 (13340) Ales

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839942 (35723) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910067 (9132) Princo22

Več podobnih tem