» »

Nov Gaming PC / i7 860 / HD 5850

Nov Gaming PC / i7 860 / HD 5850

tomi2303 ::

Lep pozdrav. V začetku decembra kupujem nov PC, pa bi prosil za pomoč.
Uporaba bo predvsem za najnovejše igre, HD filmi in ostale drobnarije, ne bo pa nobenega grafičnega oblikovanja, modeliranja, itd.
Važna mi je predvsem dobra grafika in hitrost.

Budžet je 1.000 EUR, lahko je par EUR več.

Procesor in grafična kartica sta že izbrana.
Odločil sem se za Intel Core i7 860 procesor in ATI Radeon HD 5850 grafično kartico. Prebral sem kar dosti rewievov in se mi zdi tale kombinacija najboljša. Grafična je top, cenovna razlika do 5870 je prevelika za premalo performace boosta. Procesor je odličen za mene, saj se bo sam navijal s funkcijo TurboBoost ob priliki in ima manjšo porabo od recimo i7 920, pa še na matični je nek prihranek.
OverClockanja ne bo, oziroma ni v planu, vendar vse je enkrat prvič, morda v prihodnosti. :)

Trdi disk bi rad 500GB+, baje je Samsung SpinPoint F3 1TB dobra izbira.

Glede ohišja bi rad čimboljše hlajenje in pretok zraka, ter po možnosti lep izgled, idealna bi bila črna barva. V oči mi je padel NZXT. Guardian 921. Zelo lep izgled, črna barva, 3 temperaturne sonde in display na vrhu, res odlično izgleda. Žal ne vem ali je dobro prevetreno in hlajeno, če ni sem odprt tudi za druga.

Optična enota bi tudi rad črno, da se bo ujemala z ohišjem.

Za ostale komponente nimam preferenc.
Cilj mi je sestaviti čimboljšo konfiguracijo za čimmanj EUR. Zaradi tega razloga bi rad omejil število trgovin iz katerih bom naročal na 3, zaradi poštnin/odkupnin.

gcomputers.net ima najceneje procesor, trdi disk ima tudi dobro ceno, vse matične dobre cene, tako da te 3 stvari bom vzel pri gcomputers, kjer bo poštnina nekje 6-7 EUR.

Ostale komponente iz neke druge trgovine, lahko tudi dveh. Za začetek so linkane iz sestavi.si, Pri začetni konfiguraciji kot že omenjeno 3 komponente iz gcomputers, ostalo sem linkal do sestavi.si.

Računalnik bom sestavljal sam oz. s pomočjo prijateljev.

Tukaj je začetna konfiguracija, upam da jo z vašo pomočjo izboljšam. :)


** Osnovna Plošča
- Gigabyte GA-P55-UD3
gcomputers.net = 110,00 EUR


** Procesor
- Intel Core i7 860
gcomputers.net = 229,00 EUR


** Trdi Disk
- Samsung SpinPoint F3 1TB
gcomputers.net = 71,99 EUR


** Pomnilnik
- PATRIOT 2x 2GB DDR3 1333MHZ VIPER 7-7-7-20
sestavi.si = 108,16 EUR


** Grafična Kartica
- ATI Radeon HD 5850 1GB
sestavi.si = 234,13 EUR


** Optična Enota
- NEC SATA LS AD 7241S Črn
sestavi.si = 24,07 EUR


** Ohišje
- NZXT. Guardian 921
sestavi.si = 105,98 EUR


** Napajalnik
- LC Power Metatron LC8650 650W/14cm V2.2
sestavi.si = 85,22 EUR

_______________________________________

SKUPAJ: 968,55 EUR (brez poštnine)

bluefish ::

Če se gre v večini le za igranje iger, potem lahko nekaj prihraniš z nakupom i5 procesorja, ki v realnosti ne zaostaja dosti za i7.
Za plato bo mnenje podal še kdo drug.
Disk je dobra izbira - morda bi lahko izbral enega 320GB za sistem in 1TB za podatke.
Glede grafične kartice imaš prav in 5870 v večini primerov ne odtehta razlike v ceni.
Izbira ohišja je stvar osebnih preferenc, samo osebno bi izbral kakega iz Antecove P serije.

tomi2303 ::

Vem da bi bil i5 tudi v redu, vendar sem se nekako odločil za i7 860... Tako da proc bo ostal enak. :)

Glede diskov, ni slaba ideja, vendar za nek dober 320GB sistemski disk bi potem verjetno presegel budget?

Sej pravim ohišje mi je NZXT. Guardian 921 zelo všeč, vendar ne vem kako se obnese... Če ima kdo tega ali kake informacije, bi bilo dobro vedeti.

Lahko pa tudi kakega Antecovega, ima kdo kakšno priporočilo?

Rabim pa tudi mnenje za osnovno ploščo, pomnilnik in napajalnik. Namreč te sem izbral bolj tako "na slepo" in res ne vem če so dobra izbira..

bluefish ::

Za sistemski disk kak WD320GB Black za okoli 50EUR.

Meni osebno je precej všeč ohišje Antec P183, čeprav je bil njegov predhodnik P180 lepše oblikovan in brez dodatnih robov in lukenj. Cene so pa dokaj podobne tvoji izbiri.

Corasir 650W je tudi precej dober napajalnik, za dodatnih 30EUR pa dobiš še modularen sistem kablov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

TOP ::

Sam ma isti proc stem da mam UD4 plato in sem zelo zadovoljen znjo bolj kot z Asus P7P55D.Kar se tiče napajalnika je tud dober,sam pa mam od Cooler Master 620W Real Power ma bolj stabilne linje in bolj tih je ker prej sem mel prav tega Metatrona.Škoda denarja za kakšnega dražjega recimo 100e.Rame raje vzem 1600mhz ker te ne morejo bremzat če boš kej navijal in pazi tisti rami niso dobri ne smejo met voltažo večjo od 1,65V.Kar se tiče ohišji je pa pač stvar okusa,recimo poglej Coler Master raf922 sigurno najbolši nakup za 100e zraven dobiš 3 vente,2 sta 200mm in ma ven zgoraj kar je zelo pomembno za prezračevanje.

Sportmania ::

Kaj pa nakup komponent v Avstriji ali Nemčiji ? Sicer ne mislim, da bi šel direktno tja, ampak nekatere trgovine pa pošiljajo tudi v Slovenijo. Avstrijska: www.mylemon.at - Dobre izkušnje, v roku enga tedna sem dobil komponente. pri nemških še nisem kupoval. Tudi amazon ima kar lepe cene.

Cooler master CM 690, kvalitetno ohišje za ne preveliko denarja. Seveda, pa bi v rangu do 100EUR vzel HAF-922.

tomi2303 ::

Ne vem ali sem slep ali ni edit funkcije.. Kakorkoli bom osvežil konfiguracijo kar z novim postom, ker ne najdem edit :D

Z vašo pomočjo sem se odločil za drugo ohišje in napajalnik, edino prosil bi še če mi kdo razloži kaj so to modularni kabli? Ker tale napajalnik ima modularne priklope, pa ne vem točno kaj to je. Pa tudi verjetno jih moram dokupiti, kakšen link prosim.

Rabim pa nujno pomoč pri izbiri osnovne plošče in pomnilnika. UD4 plata mi je malce draga, OC pa v glavnem ne bo, mogoče ampak res mogoče kaj eksperimentalno čez kako leto, 2...

Glede pomnilnika je TOP svetoval, da ne smejo biti nad 1,65V, tale VIPER ki ga imam v konfiguraciji ima pa 1,7V.

Zatorej nujno rabim nasvete glede osnovne plošče in pomnilnika, katerega imam raje 4 GB in boljšega, kot 6+ GB slabšega. Ker več kot 4 GB trenutno ne rabim, in če mam kvalitetnejšega pač dokupim 2-4GB čez leto, 2.

Glede trdih diskov, zaenkrat bom vzel le enega, bom pa čez kakšen mesec ali 2 dokupil še enega 320GB in ga uporabil za sistemskega.

Procesor, trdi disk, grafična kartica, ohišje in napajalnik so več ali manj izbrani dokončno, seveda še vedno sprejmem dobre predloge. Te komponente sem označil z ##.

Optična enota je itak vseeno, kdo pa še uporablja ploščke.:))

Osnovno ploščo in pomnilnik pa nujno predloge, označeno z ??.

Predhodne komponente so prečrtane.

TRENUTNA KONFIGURACIJA:

** Osnovna Plošča
?? Gigabyte GA-P55-UD3 // gcomputers.net = 110,00 EUR

** Procesor
## Intel Core i7 860 // gcomputers.net = 229,00 EUR

** Trdi Disk
## Samsung SpinPoint F3 1TB // gcomputers.net = 71,99 EUR

** Pomnilnik
?? PATRIOT 2x 2GB DDR3 1333MHZ VIPER 7-7-7-20 // sestavi.si = 108,16 EUR

** Grafična Kartica
## ATI Radeon HD 5850 1GB // sestavi.si = 234,13 EUR

** Optična Enota
?? NEC SATA LS AD 7241S Črn // sestavi.si = 24,07 EUR

** Ohišje
NZXT. Guardian 921 // sestavi.si = 105,98 EUR
## Cooler Master HAF 922 Črno // sestavi.si = 98,33 EUR

** Napajalnik
LC Power Metatron LC8650 650W/14cm V2.2 // sestavi.si = 85,22 EUR
## Cooler Master Real Power 620W // sestavi.si = 87,78 EUR

_______________________________________

SKUPAJ: 963,46 EUR (brez poštnine)

TOP ::

Če ne rabiš nekih bonbončkov potle obdrži to plato.Ali pa lahko še Asus P7P55D,neke druge izbere ni v tem cenovnem razredu.Glede rama jaz mam Gskill 2x2gb 1,5V cena je 85e pri Dinokompu ali pa za kolega sem vzel Corsar XMS3 so isto 2x2gb in 1,65V stanejo pa 105e.

tomi2303 ::

Tako komponente so recimo dokončno izbrane. Hvala za pomoč do sedaj, saj sem dobil veliko koristnih nasvetov in konfiguracijo skoraj v celoti spremenil - razen proc, grafa, disk sem pa vedel katere hočem.:)

Verjetno je konfiguracija dobra, kak komentar je dobrodošel.

Sedaj bi pa še prosil kak nasvet za sestavljanje.. Sem sicer nekaj že na netu prebral in tudi kolega ki se na to bolj spozna mi bo pomagal, pa vendar kak nasvet ne škodi.:D

In glede modularnih kablov, ki jih je omenil bluefish - ker namreč napajalnik omogoča priklop modularnih kablov... Ali to dobim zraven napajalnika te kable, ali jih moram dokupiti?
Če jih moram dokupiti mi prosim svetujte kje in katere, in če so okoli 30 EUR mi znese vse skupaj točno 1.000 EUR. :)


KONČNA KONFIGURACIJA:

** Osnovna Plošča
## ASUS P7P55D // gcomputers.net = 125,00 EUR

** Procesor
## Intel Core i7 860 // gcomputers.net = 229,00 EUR

** Trdi Disk
## Samsung SpinPoint F3 1TB // gcomputers.net = 71,99 EUR

** Pomnilnik
## DDR3 4GB G.Skill Kit 7-7-7-21 // gcomputers.net = 99,00 EUR

** Grafična Kartica
## MSi Radeon HD 5850 1GB // gcomputers.net = 233,90 EUR

** Optična Enota
## Sony Optiarc AD-7240S // gcomputers.net = 24,90 EUR

** Ohišje
## Cooler Master HAF 922 Črno // gcomputers.net = 93,99 EUR

** Napajalnik
## Cooler Master Real Power 620W // gcomputers.net = 84,99 EUR

_______________________________________

Komponente: 962,77 EUR
Poštnina: cca 7 EUR

SKUPAJ: cca 970 EUR

kmetek ::

lol gscomputers, sam da je ceneje :D

jan01 ::

Sumim, da je s gcomputers ista zgodba kot s elektroniko

dmk ::

kaj pa je blo z elektroniko?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

gcomputers ::

Predvidevam, da je nekdo posloval na crno brez odpreti podjetja.
Kar pa jasno ne gre tako v nasem primeru. Mi imamo samo minimalne marze, zato pa imamo tako nizke cene.

svetetko ::


In glede modularnih kablov, ki jih je omenil bluefish - ker namreč napajalnik omogoča priklop modularnih kablov... Ali to dobim zraven napajalnika te kable, ali jih moram dokupiti?
Če jih moram dokupiti mi prosim svetujte kje in katere, in če so okoli 30 EUR mi znese vse skupaj točno 1.000 EUR. :)


Modularne kable dobiš zdraven napajalnika. So pa taki, da lahko tiste, ki jih ne potrebuješ, odklopiš. Posledica tega je boljši pretok zraka skozi ohišje zaradi manjšega števila kablov. Fina stvar.

TOP ::

V tej trgovini nisem še nikoli kupoval,pozanimaj se mal kako je z garancijo če lahk sam reklamiraš uvozniku.Ali pa uprašaj,če ma kdo kake izkušnje.

gcomputers ::

Garancijo lahko uveljavljate preko nas. Mi vrnemo nasemu distributerju oz. direkt tovarni. Nasi dobavitelji uradno prosijo, da se stvari posiljajo direktno tovarni. V par izkusnjah reklamacije smo preizkusili obe poti in oboje se je uspesno resilo. Torej bottom line zgodbe je, da tudi ce kdo dvomi v nas, lahko osebno poslje izdelek v reklamacijo proizvajalcu Z GARANCIJSKIM LISTOM.
Torej kjerkoli kupujete vam priporocamo, da vam prodajalec prilozi ORIGINAL GARANCIJSKI LIST, ne pa kos papirja sprintanega pri njih. Mi vedno prilozimo ORIGINAL GARANCIJSKI LIST.

tomi2303 ::

Hvala svetetko za razlago o modularnih kablih.

Kar se pa gcomputers tiče, sem zaenkrat dobil vse odgovore hitro in natančno po mailu. Bom tudi sporočil v začetku decembra, ko kupim zadeve, kako je šlo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
241334 (923) st0jko
»

Nova graficna

Oddelek: Kaj kupiti
101236 (1063) Mtee
»

Gamerski in designerski računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504901 (3409) SynTax64
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694616 (3344) bluefish
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575486 (4320) klinker

Več podobnih tem