» »

Pospeševanje računalnika

Pospeševanje računalnika

xsannyx ::

Moja sestra ima ker star računalnik (približno 7 let). Zanima me kako bi lahko pospešil njegovo delovanje ne samo v okoljih windows temveč tudi v igrah (vsaj malo saj tudi na najnižji resoluciji nekatere malo lagirajo).
Ne splača se ji dokupovati ramov,... ker tako ali tako čez približno pol leta dobi nov računalnik, če navijem ali dokupim 1GB rama (imela bi 1,5 GB) se pa tako nebi poznalo saj ima sedaj 756MB.
Uporablja win XP
Naredil sem že:
V nadzorni plošči nastavil na najboljše delovanje računalnika, dal standardni slog windowsa (wind 95...), posodobil driverje, malo potweakal nastavitve v driverjih, defragmiral računalnik, prečekiral za viruse, zbrisal vse nepotrebno, v igrah vse možne najslabše grafične nastavitve. Ima še kdo kakšno idejo?
Rezulatato po tem kar sem naredil:
V okolju XP ter programih teče zelo gladko, kar prej ni bilo (je velikokrat zalagiralo ter si čakal da se kakšno okno odpre.)
Programi tečejo v redu. Igra teče malo boljše, vendar še ne čisto po želenem učinku.
Prosim se govorite: raje kupi nov računalnik apmak raje ne postajte če nimate kakšnega predloga, ker verjamem da s sestro nisva edina, ki bi rabila kakšno tako pomoč!

xsannyx ::

Ne pričakujem povsem gladke igre (igra je combat arms da neboste mislili da pričakujem crysis na high :D) vendar vsaj toliko da bo lahko igrala ne preveč moteče, ker sedaj slika vsake pol minute zastoji za kakšno sekundo.

Pyr0Beast ::

Moja steklena krogla je v okvari na žalost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Moja steklena krogla je v okvari na žalost.


Si nore gobe jedel?:))

@xsannyx

na netu imaš polno vodičev, kako pohitriti xp-je, tudi nekateri programi obstajajo:

http://www.makeuseof.com/tag/winhack-sp...

xsannyx ::

Moja steklena krogla je v okvari na žalost.


Si nore gobe jedel?:))

@xsannyx

na netu imaš polno vodičev, kako pohitriti xp-je, tudi nekateri programi obstajajo:

http://www.makeuseof.com/tag/winhack-sp...

hvala :D to je vse super.
Če še kdo slučajno ve prav kak boostup za igre. Da bi vsaj kak FPS več dobil..

blackbfm ::

Tisto čiščenje se ne more primerjat s sveže nameščenim sistemom. Pa odstrani antivirus, ker samo žre resurse. Pregrevanje procesorja zna tudi bistveno zmanjšat zmogljivost..v takem primeru je najbolše vse razstavit in očistit, na novo nanesti termalno pasto na procesor in tako naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

xsannyx ::

Tisto čiščenje se ne more primerjat s sveže nameščenim sistemom. Pa odstrani antivirus, ker samo žre resurse. Pregrevanje procesorja zna tudi bistveno zmanjšat zmogljivost..v takem primeru je najbolše vse razstavit in očistit, na novo nanesti termalno pasto na procesor in tako naprej.

Da antivirus bom verjetno res zamenjal z AVG, saj ima trenutno nekega smotanega, ki sicer opravlja naloga a se ga ne da izklopiti (je okoli 10 procesov in je zelo požrešen ter ne vem natankih imen provesov zato jih ne more ugasniti). Pregreva se ne! Še sam se čudim saj ima temperature presenetljivo nizke! V igrah ne gre čez 60C na AMD sempron 2500+ pa ima stock ter le en 8cm vent ki odvaja zrak :D
Prav imaš s tem o svežem sistemu :D Komaj čakam, da dobi novega bova doma večkrat lahko LANE žgala XP

Spihan ter očiščen pa je vsaj 1x mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

bluefish ::

Nekih čudežev samo z nastavljanjem programskega dela ne boš dosegel. Lahko se spraviš še v navijanje procesorja in garfične, za kaj več pa bo žal veljal zadnji odstavek tvojega uvodnega sporočila.

xsannyx ::

Nekih čudežev samo z nastavljanjem programskega dela ne boš dosegel. Lahko se spraviš še v navijanje procesorja in garfične, za kaj več pa bo žal veljal zadnji odstavek tvojega uvodnega sporočila.

Jah ko bi le pomagalo navijanje :S
Pri amd sempron 2500+@1,75 MHz ter ATI Radeon 9250 ne boš dosegel vidnih sprememb z navijanjem. Pa še grafična kartica nima niti hlajenja.

Drugače pa hvala vsem za pomoč! Če še kdo ve kakšen način da bi pridobil kakšen FPS je njegovo mnenje dobrodošlo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

ST-777 ::

@xsannyx, imel sem antivirus AVG. Ko sem ga zamenjal za free Microsoft Security Essentials, comp. bolj tekoče deluje. AVG ti zato odsvetujem.

xsannyx ::

@xsannyx, imel sem antivirus AVG. Ko sem ga zamenjal za free Microsoft Security Essentials, comp. bolj tekoče deluje. AVG ti zato odsvetujem.

Imam AVG na svojem rečunalniku in deluje bolje kot vsi drugi prej. Pa še na easy ga ugasneš ko greš igrat igre. Edina slabost je da ni free 64bit verzije. Verjetno je tudi odvisno katera strojna oprema bolj leži kateremu antivirusu. Morda bom tudi tega microsoftovega poizkusil morda bo celo bolje deloval na tisti starini :D

win64 ::

Če ti gre samo za igrice, antivirus odstraniš in ne zamenjaš, kot ti je predlagal že nekdo gori. Si za požarnim zidom(router) torej se z pametno uporabo interneta rešiš večino virusov.

Drugače pa ja: pričakovat neki grozen boostup v igricah z optimizacijo programske opreme tudi ni za pričakovat. Navij kar se da, pa upaj da bo zdržalo do novega računalnika :P

xsannyx ::

Če ti gre samo za igrice, antivirus odstraniš in ne zamenjaš, kot ti je predlagal že nekdo gori. Si za požarnim zidom(router) torej se z pametno uporabo interneta rešiš večino virusov.

Drugače pa ja: pričakovat neki grozen boostup v igricah z optimizacijo programske opreme tudi ni za pričakovat. Navij kar se da, pa upaj da bo zdržalo do novega računalnika :P

Dobro :D procesor tako ne bo razlike veliko. Morda bom do 2.0 Ghz oziroma do kamor bodo voltaže pustile ker jih ne mislim spreminjat zgolj zaradi stabilnosti. Grafična ima le en majhen pasivni heat sink zato jo nebom mogel preveč naviti. Vseeno poročam o napredku jutri :D
Pa antivirusni program bom imel ampak AVG, ki se ga da izklopiti kadar hočeš D:

Pyr0Beast ::

Amd 2500+ Ni tako slab proc. Z malo sreče in boljšim hladilnikom gre na 2.1GHz BP. Najbolje bi bilo zamenjati grafo, Ta je res sibka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xsannyx ::

Amd 2500+ Ni tako slab proc. Z malo sreče in boljšim hladilnikom gre na 2.1GHz BP. Najbolje bi bilo zamenjati grafo, Ta je res sibka.

V bistvu je kar dobra. Sem danes gledal specifikacije malo in me je kar presenetila. In ne misli kupovati nove grafične-se ne splača saj je vse drugo tako slabo... Procesor ni.. na 2.1 bi ga verjetno tudi s stock hladilnikom brez težav! Sploh pa nebi mogel kar tako dobiti dobrega hladilnika za AM podnožja in še enkrat-tudi če navijem na 3 GHz nebo preveč vidnih rezultatov. Se preprosto ne splača. Mislim da sem zadovoljen s tem kar sem danes dosegel ter nekaj stvari ki ste mi jih še vi povedali poizkusim jutri (v bistvu danes :D) ter poročam ;)

Pyr0Beast ::

Zato pa rabim stekleno kroglo. Ker ne vem, kakšne so specifikacije kompa.

In da, 9250 je zanič grafa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xsannyx ::

Zato pa rabim stekleno kroglo. Ker ne vem, kakšne so specifikacije kompa.

In da, 9250 je zanič grafa.

Ne vem zakaj bi rabil specifikacije če se pogovarjamo o načinih kako pospešiti komp v windows okolju ter pridobiti kakšen FPS.
Ja seveda je zanič grafa če je 7 let stara! Ampak 7 let nazaj je bila špica ;) In še zdaj na cod2 dobit na high vse po 60FPS...

PacificBlue ::

Potegni si dol še brezplačen program Ccleaner in si počisti register.

Pyr0Beast ::

Win lahko pospešuješ samo do nekega limita iz samega okolja. Še nekaj velikih pospešitev lahko dosežeš z nLite, ki pa zahteva novo inštalacijo.

Ponavadi pomaga počistiti mapo prefetch, temp. Zamenjti brkljalnik.

FPS-ji se ne dobivajo z optimiziranjem win, če le ti ne ovirajo samega špila. Večinoma je odvisno samo od procesorja ter grafe, nekaj tudi od pomnilnika, če ga je zadosti.

Ponavadi tudi pomaga če v špilih pobrišeš filme in podobne 'bling-bling' efekte.

Drugače pa boš za 60FPS lahko samo gledal v nebo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

win64 ::

V nebo v ozkem tunelu misliš :)

xsannyx ::

EVO!
Zrihtal use in sem ponosen da lahko rečem da sem z vašo veliko pomočjo spravil igro combat arms v pogon z 20-30 FPS brez laga :D
Naredil sem vse kar ste rekli ter navil procesor iz 1.7GHz na 1.92 (več plata ne pusti :( ). Navil sem tudi grafično a ker ima zelo zelo majhen pasiven hladilnik je v igrah crashalo. Včasih zalagira le tu in tam a je rezultat viden :D V okolju windows deluje zelo tekoče.
Hvala vsem za pomoč!
PS:
ALI KDO POZNA KJE BI SE DOBILI HLADILNIKI ZA STARE ATI RADEON KARTICE?
Ker če najdem kakšen res poceni hladilnik ali pa vsaj ventilator za sestrino grafično jo navijem malo tako da sploh ne bo nikoli zalagiralo (ko sem jo ni nikoli a je čez 5-10 minut crashalo :D)
HVALA!

bluefish ::

Če ne najdeš ustreznega hlajenja, potem je za silo uporaben en navaden ventilator pritrjen na obstoječ pasiven hladilnik.

xsannyx ::

Če ne najdeš ustreznega hlajenja, potem je za silo uporaben en navaden ventilator pritrjen na obstoječ pasiven hladilnik.

Dobro :D
Če slučajno ne najdel. Kako pritrdim?
Verjetno žice ampak za kaj? Kateri del ohišja? (še nikoli nisem tako improviziral :D)

bluefish ::

Odvisno od hladilnika. Lahko kar direktno nanj z vezicami. Nekdo na forumu se je enkrat igral tudi z lepenko etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

xsannyx ::

Odvisno od hladilnika. Lahko kar direktno nanj z vezicami. Nekdo na forumu se je enkrat igral tudi z lepenko etc.

Očitno bom moral improvizirati saj nikjer nič ne najdem :S
Če kdo kje kaj najde je dobrodošel da to pove :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923724 (6481) hojnikb
»

AMD najavil Radeone RX 5500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9610084 (7328) Mr.B
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541322 (28099) m0LN4r
»

štekanje igric

Oddelek: Operacijski sistemi
18981 (643) GiGaBaJt
»

mldonkey

Oddelek: Omrežja in internet
71263 (1149) shock

Več podobnih tem