» »

sem 1000% da ni možno pa vseeno vprašam dual boot-rdc?

sem 1000% da ni možno pa vseeno vprašam dual boot-rdc?

maxum ::

vem da ni možno, a vseeno moram vprašati, mogoče je pa komu uspelo.:|

dual boot na enem PCju(brez monitorja), rad bi pa se povezal na ta PC, a problem je ker se lahko povezes sele ko je tik pred logonom.... torej ne morem izbrati kateri sistem naj se zboota... lahko ga le določim prej in se vedno "default" OS zboota po x sekundah..... nato ko je zbootan, tik pred logonom, se sele lahko povezem nanj in vpisem creditentials :8)
verjetno tudi v biosu ne bi mogel ničesar "prirediti"...

KoMar- ::

Prek poljubnega OSa lahko spremeniš default OS nastavitev in restartaš PC...

maxum ::

a a tako bi vsakič moral spreminjati ko bi prizigal pc.

rad bi prizgal PC.... in "takoj" izbral v kaj naj se zboota...
čudno da nikomur ni to prej padlo napamet, da ni nekega fixa registra itd...

poleg tega imam na pcju server2003 in win7..

če bi že tvojo varianto izbral, torej prizgal pc...pc bi se zbootal v win7... nato bi v win7 izbral naj bo default server2003, restart in bi prisel v server2003... naslednjič bi pa želel server2003, torej bi moral zbootati v win7, nato nastaviti default OS naj bo server2003,restart itd... in tako ponavljati v nedogled...

(v win7 lahko izberem v kaj naj se zboota, če pa zbootam v server 2003 je tam default OS (Server2003) o win7 pa ni sledi, tudi v boot.ini fajlu ni sledu o OS7 8-O

OmegaBlue ::

Če te to tako moti si pa kupi kak IP KVM ali virtualiziraj zadevo, možnost je tudi kaka remote administration kartica.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

maxum ::

saj če bi imel odveč EUR, potem ne bi tlačil vsega na en PC (ki je star in nemočen, virtualizacija torej tudi odpade)... remote admin kartica hm verjetno bi to bilo to :| kje se da to dobiti?-poceni :)

amigo_no1 ::

EasyBCD pomaga. Win 7 ne uporablja več boot.ini ampak je vse v mapi X:\Boot\, kjer je X: oznaka win7 particije/diska.

Windows Boot Manager @ Wikipedia


precej na dolgo in široko:
http://homepage.ntlworld.com./jonathan....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

maxum ::

aha hvala, bom malo prebral....

sem instaliral easy bcd, a mi je takoj ko sem ga zele zagnati nappisalo da ni za win7, download tweak7... ki je kolikor sem videl plačljiv....(mi pa je win7 ponudil opcijo reinstal so it will work witk win7 or this program installed corectly- impresive :).. sem dal cancel...sem rahlo v dilemi naj potegnem tweak z totalidea.com kot je napisalo ali poskusim zagnati kot ga je instaliralo....hmm

je kak drug free program za edit boot.ini ki bo deloval na win7??

PS: sem pa videl program Ireboot 1.1.1 ki omogoča nastavitev v OSu v kaj naj se rebota, je na system trayu 400kb...(no ja)...

maxum ::

update:
tweak 7, je demo šara, sem takoj uninstaliral...
easybcd sem le toliko uporabil da sem spremenil ime, namesto "previous version" v "privat"...
sem instaliral se ireboot ... rezultat ko pridem v win7 karkoli kliknem zmrzne... :(

Lonsarg ::

Naloži si VistaBootPro, 3.2 verzija preverjeno deluje na Xp,Win 7, Vista, torej povsod in tam čisto preprosto zamenjaš defult OS.

Drugače pa skoraj moram vprašati, kaj dela v enem in ne drugem opracijskem, da moraš imeti oba? Server2003 se itak uporabla za serverje, ki so načeloma skoz pržgani in niso na dual boot sistemih.

Drugače pa imam še eno idejo, če imaš preveč časa. inštaliraj ta VistaBootPro v oba OSa, potem pa treba najt program, ki zna samodejno premikat miško in nastaviš, da se ta program samodejno zažene, v primeru da se logira user:zamenjajOS. Tako bi samo v loginscreenu napisal username zamenjajOS, zaprl RDC in prižgal nazaj čez 3 min, pa bi te čakal login od drugega OSa.
Dobro to ni blo mišljeno, da bi se resno lotil tega delat, bi znalo biti precej dela.

OmegaBlue ::

Neverjetno kako ste sposobni zakomplicirat zadevo, in hkrati zjebat bootloader.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

maxum ::

@azgard

VistaBootPro, je plačljiv tako da odpade...:/
server je zgolj v testni fazi beginerja :)
win7 je tudi v testni fazi ;)

tvoja druga ideja pa zveni zelo zelo zelo zanimivo in nekaj takega bi prišlo v poštev.... a po daljšem googlanju nisem našel nič podobnega na netu...:|

@imegablue
jaz sem sposoben doseči karkoli si zastavim! nisem nek nesposobnež!;)

bluefish ::

VistaBootPro, je plačljiv tako da odpade...:/
Nazadnje, ko sem uporabljal, ni bil. Drugače pa imaš še BCDEdit.

techfreak :) ::

Naj samo omenim, da so vsa orodja za urejanje GRUB nastavitev open-source in zastonj.

maxum ::

no sedaj je relativno stabilna zadeva hvala vsem ;)

maxum ::

je tudi to v planu ;)
imam še 50gb diska frej kamor nameravam instalirati linux.. samo še pravo verzijo moram izbrati, potem se bom pa spet z easy bcdjem moral poigrat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti dual boot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92008 (1796) z3ro
»

Windows vista ™ Recoverd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
112656 (2520) k4vz0024
»

instaliral sem win XP in Visto, pridam pa lahko le do XP-jev?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131177 (1064) davorin77
»

XP - VISTA - VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
12950 (805) X-es
»

Dual boot Vista in XP problem.

Oddelek: Operacijski sistemi
51201 (1071) matjaz23

Več podobnih tem