» »

formatiranje laptopa

formatiranje laptopa

cecil ::

Živjo!

Namen mam formatirat laptop, pa mam pri tem par vprašanj. PC sm foramtiru pred kratim in dela odlično. Predvidevam, da je zgodba z laptopi enaka? Imam Sony Vaio, pa me zanima, če vse tiste programčke Vaio rabm gor? A jih bom mogu nazaj naložit? pa zvok? bojo težave z zvočno? rabim driverje s kšnega cdja? ne spomnem se, če sm kej prov dost dubu zravn novga ...

no, hvala za odgovor in lp

cecil

Saintek ::

Ja prvo povej, kakšen sistem misliš naložit gor. Če xp-je si na strani proizvajalca prenosnika najprej potegni gonilnike. Če pa win7, se bodo gonilniki sami našli preko win updata.

cecil ::

mislm naložit xp.

popster ::

verjetno bos rabis driverje za vsako napravo v racunalniku ki nima "pogodbe" z microsoftom

cecil ::

hja, to sem predvideval, ja. kaj to pomen? za zvok, verjetn? mreža? matična? pojma nimam. kšne izkušnje?

popster ::

vse cdje mej pripravljene
kar si dobil zraven notebooka

mrezna verjetno ne bos rabil
graficna verjetno, ful robe prilozijo ponavadi zraven (synaptic,webcam, za vsako je ponavadi en creepy software zraven)

cecil ::

hja ... leptop je od punce in sm jo že prec prašu, če je kej zravn dobila in prav da ni. tko da zaenkrat mam windows in office. za ostalo pa internet in strani proizvajalcev? pa če bo windows sam kej najdu? a se mi lahko kej konkretno zatakne?

xsannyx ::

hja ... leptop je od punce in sm jo že prec prašu, če je kej zravn dobila in prav da ni. tko da zaenkrat mam windows in office. za ostalo pa internet in strani proizvajalcev? pa če bo windows sam kej najdu? a se mi lahko kej konkretno zatakne?

To da ni zram dobila nič ni res :D verjetno je mislila da je nepotrebno in nekam založila XP.
Če driverjev res nimaš pri sebi poglej na google katere komponente ima ta sony viao ter pač če ima grafično od ATIja pač na ATIjevi strani najdeš driverje za XP za tvoj model. Potem pogledaš katero matično maš. In še za matično enako.. Takoj za tem si naloži kodeke za video ter avdio ter antivirusni program!
Priporočam pa vseeno da naložiš win7. Sam najde vse driverje, je čisto čisto ampak res čisto malo bolj "debel" od XPja ter veliko bolj "uporaben" če mene prašaš. Pa še fancy je ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

amigo_no1 ::

Na proizvajalčeni strani (Sony, najdi svoj model) in Dl driverje.
Leptop ima ponavadi na zadnji strani kako nalepko iz katere lahko razbereš ime modela, serijsko št....

popster ::

za linuxx mas driverje vse notr, vsaj po mojih izkusnjah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri menjavi graficne prislo do problema

Oddelek: Pomoč in nasveti
292689 (2332) franseliski
»

Nemške ambasade gredo na Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
749668 (6746) Matevžk
»

limited or no connectivity

Oddelek: Pomoč in nasveti
13818 (818) gnilius
»

kaj je boljše - Win + apache ali IIS?

Oddelek: Izdelava spletišč
131198 (986) Sahel
»

USB port

Oddelek: Kaj kupiti
141275 (1125) Beernarrd

Več podobnih tem