» »

USB port

USB port

~Panter~ ::

Mene pa zanima, če se da kupt kakšn usb port, k bi ga na plati prkluču pa namestiu nekam. Stvar je taka, da je na plati konektor za usb ni ga pa zadej kjer so ponavad izhodi. Je ena stara plata k nima ps2 izhoda pa bi rabu za miško nekej. Sej vem da obstajajo usb kartice za na pci sam mam sam 3 reže ki pa bojo že zasedene. Nove plate vem da majo take porte že zravn.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

nodes ::

Dobil si v vsaki bolje založeni trgovini.
Včasih pa tudi ne dela...
Lahko ti pošljem.

~Panter~ ::

Kakšne so pa kej cene? Sem mal gledou po netu pa nism nč najdu, v naših trgovinah. Nism pa še prou po trgovinah gledou, ker sem se šele dons spomnu da bom mogoče tud mišaka mogu na kišto prklučt. Je pa zlo zanimiv da nima niti com porta nobenga, samo na plati ma konektorje.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

nodes ::

Ma tud različno št. pinov na konektoju. Različen razpored, lahko pogledam s kolikim mam jaz, tam 500SIT.

~Panter~ ::

Na konektorju mam 8 pinov. Bom šou pogledat če majo tuki v Kranju v kakšni trgovini tole zadevo. Sicer pa ne bom mogu stestirat dokler ne dobim še diska pa cd roma. :(
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

nodes ::

Jaz imam tu 10 pinskega. Če se prav spomnim je to sam zemlja nekaj podvojena. Sam vseen se ne spomnim več točno. ;(

kuglvinkl ::

S tem je križ ja. Namreč, malodane vsak proizvajalec si te priključke razlaga po svoje oz. naredi drugačno razporeditev pinov. No, tudi meni ni delalo (imam 10 pinski prikluček). Potem mi je frend posodil original podaljšek od Abita in vidim, da sta prva dva pina prazna. OK, mojega sem zamaknil za en pin in stvar dela.
Your focus determines your reallity

LevelOne ::

pokliči na digital data communications v MB! znajo presenetiti, da držijo tudi takšne zadeve! še tel. 02 460 5 460, oglasila se ti bo prijazna Nataša. ;)

~Panter~ ::

Hm, zdej sm dobu zaston en usb port, sam je problem k ma na prklučku 10 luknc za pine na plati je pa samo 8 le-teh:| zdej pa iščem kakšna navodila za tole matično pa mi nekak ne uspe. Sploh ne vem kve je za en proizvajalc. Gor med PCI režam je samo tale številka napisana: 35-8831-02 Sm že nekej po netu iskou pa nč pametnga najdu. A je sploh možnost da prklučm tak USB port gor?;(
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

nodes ::

možno da bo delal.
Probaj priklučit tako da končna črna kabla (-) ne bosta na pinih.
>>Če ne bo delal potem ostane samo da vzameš knjigo od plate in primerjaš rasporeditev pinov na standardnem USB-ju. IN še včasih ne dela, kot da je na plati tistih osem pinov bel za foro.

nodes ::

In v Biosu ne pozabi enablat.

~Panter~ ::

Ja sam en mejčkn problem. Knjigce nimam od plate:8) sm pa najdu eno stran k kaže razporeditev konektorjev za 8 pinske USB USB pini je za kr nekej čipovij enaka razporeditev. Taglavn problem je pa k je za usak usb port razporeditev iz druge strani, tko da če mam na eni strani črno žico dol, je na drugi strani gor, pa pade vn ta rdeča žica. Se bom najbrž spravu razstavt konektor pa bom posamezne žice dau na pine, tko kt kaže na tisti razporeditvi. Vsaj jest upam da so tko razporejene. Če ma kdo kej boljše podatke. Žice na mojmu konektoru so pa take: Na 1 zgoej je rdeča, bela, zelena, črna, pa še ena črna. Na drugi strani je pa glih kontra, tam k je rdeča je črna itd.
pin#1
+5V Ground
USBP0- USBP1+
USBP0+ USBP1-
Ground +5V

takle nej bi biu razpored
JEst mislm da bo mogl delat, če bi razstavu konektor?
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

krho ::

Ponavadi so žice na konektorju na drugi strani zvezane nasprotno. se prav imaš na eni strani:
črna
bela
zelena
rdeča

na drugi strani pa

rdeča
zelena
bela
črna

barve sm si sicer zmislu ampak poanta je v tem, da kakorkoli obrneš konektor je enako.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

~Panter~ ::

Ja sej jest sm napisou to. Mrbit mal čudn sam mislu sm tkole:

rdeča črna
bela črna
zelena zelena
črna bela
črna rdeča

tko so žičke na usb. Na plati je pa 8 pinou. Sam zdej res ne vem točn kako nej postavim žičke na pine. Sem že razdru konektor na usb portu tako da lahko na pine nataknem vsako žičko posebej. Jest mislm da bi mogl tkole delovat:
rdeča črna
bela zelena
zelena bela
črna rdeča

Če kdo ve kej bl točne nej pove.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ~Panter~ ()

Beernarrd ::

Hm, jaz sem dobil priključek za usb, ki ima dva 5 pinska konektorja, pa sploh ni problem ker jih lahko obračam kakor mi paše. Comtrom al pa bigbang, ne spomnim se več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813192 (3409) wexor
»

usb onboard to usb

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121017 (746) FX6300B
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123455 (13715) Mazo
»

USB 2.o in priklop na MB

Oddelek: Pomoč in nasveti
8793 (746) SisQ
»

Dodatni USB priključki!

Oddelek: Pomoč in nasveti
162263 (2085) Brane2

Več podobnih tem