» »

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

WinXP ::

Imam problem z enim računalnikom,bolje rečeno Z MATIČNO PLOŠČO.Vse komponente sm pravilno sestavil in zdaj ko prižgem gumb se pojavlja sledeče:

1.)Računalnik SE PRIŽGE,A SE NE DA UGASNIT
2.)Če priključim DVD-ROM na IDE SE NE ZAGANJA,če pa samo na Molex,PA SE
3.)Enako je z trdim diskom
4.)Vsi ventilatorji DELUJEJO
5.)Procesor tudi (ker je normalno vroč)

V čem bi bil vzrok?
Povezovalne kable (Power SW,Reset itd... sem prav nastavil,baterije na plošči ni bilo,pa sem dal svojo) Clear CMOS sem poskusil,pa ni to,mogoče kakšen mostiček kje manjka?

Ali kaj drugega,kdo ima kakšen predlog? Kaj bi lahko bilo? To se mui večkrat zgodi,tudi pri prejšnji rabljeni plošči se mi je ista stvar zgodila,a ne verjamem da je "zanič". Zakaj bi bila?)

System ::

Probaj resetirati BIOS.

333333 ::

Mogoče si kak distančnik dal preveč pod plato :)
Spiritual

WinXP ::

Probaj resetirati BIOS.

Kako pa to naredim?

solatko ::

Verjetno je zanič plata, daj malo več podatkov - tip, starost IDE naprav, RAM-i, grafična ........ poglej kondenzatorje, kako dela brez priklopljenih IDE naprav - prideš v bios?

WinXP ::

Evo:
Plošča je P6S5AT
IDE naprave so 100% OK,ker na novem PC brezhibno delujejo,Ram DDR400 je tudi brezhiben,grafična je tudi OK,(Nvidia FX 5200 Point of Wiev 128 Mb DDR) imam jo na AGP vodilu!

Probal sem dati navadno PCI graf.kartico pa isto...

BREZ priklopljenih IDE naprav je tudi isto...v Bios NE pridem,ker ne zazene slike na monitorju oz.monitor čaka,pa potem po parih sekundah,ko vidi,da ni nič LED utripa....

solatko ::

Po vsej verjetnosti je zanič plošča - procesor, ki krmili zunanje naprave. Kako je pa s kondenzatorji in napajalnikom?

amigo_no1 ::

Odklopi vse ide/sata naprave in pusti samo 1 ploščico rama (+cpu ter grafična).
Prideš v Bios ? Lahko ugasneš pc ?

Matična pl. je nova ? Če je rabljena, je kdaj prej delala ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WinXP ::

Po vsej verjetnosti je zanič plošča - procesor, ki krmili zunanje naprave. Kako je pa s kondenzatorji in napajalnikom?


Kje pa je ta "procesor" ki krmili zunanje naprave oz.kakšen zgleda,da mal pogledam-če ni micro zadeva...
Napajalnik 550W LC,je nov in dela brezhibno! KONDENZATORJI (A to so tiste "bunke" ki štrlijo vn iz matične plošče?)Zgleda vse Ok,nič odlomljeno ali poškodovano... (na oko)Ne,v Bios ne pridem in ne morem ugasnit računalnika.
Na DVD-RW lučka sveti oz.se zaganja če je samo na MOLEX-u,če pa ga priklopim še na IDE kabel pa se ne zaganja in ne sveti...

Matična plošča ni nova,je rabljena,v bistvu sem jo našel v nekem računalniku,tako da je verjetno delala,ne vem če pa bi bila "okvarjena" bi naj bila OD ČESA?
Nič ne kaže...
TO je pa ta plošča:
http://www.motherboard.cz/mb/ecs/P6S5AT...

Aja,v sebi je imela procesor Intel Pentium III,800 Mhz,probal sem dati Celeron 950 Mhz,pa je isto (brez procesorja pa se ne da preverit če dela,mislim,Bios se ne bi prikazal brez CPU?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

solatko ::

Južni most boš brez testerja težko pregledal, kondenzatorji pa se dajo izmert, lahko so posušeni, v primeru, da je plošča dolgo stala. Za meritev bi potreboval osciloskop in nekaj znanja elektronike.

energetik ::

Odklopi vse ide/sata naprave in pusti samo 1 ploščico rama (+cpu ter grafična).
Prideš v Bios ? Lahko ugasneš pc ?
Si poskusil tole, s samo osnovnimi komponentami?
Presnemi si še navodila od matične, prikopi zvočnik in poglej v navodilih, kaj kakšni piski pomenijo, ali če ima plata kakšne diagnostične LED. Po navodilih poglej še, kako so nastavljeni posamezni jumperji.

Duhec ::

Preveri, da pod ploščo ni ostal kak odveč kovinski distančnik od prejšnje plošče, ki dela na novi plati z drugačnim razporedom prtrdilnih lukenj kratek stik in tako plata ne more štartat.
Preveri, če je baterija res dobra, ker nekatere plata niso štartale, če je bila napetost pod 3V.
Imej ali sdram ali ddr spominsko palčko v slotu, ne obeh hkrati.
Preveri kar so ti že zgoraj svetovali okoli minimalnih priključenih komponent.

WinXP ::

Poskusil sem...:(na žalost nič ne bo... Speaker ne zapiska,samo z osnovnimi komponentami pa tudi ne starta.Dal sem samo ENO spominsko palčko DDR,pa je isto.Distančnik tudi ni spodaj.
Edino še za baterijo bom pogledal,samo ne vem,kako pa naj ugotovim ali je dobra ali ne,bom probal zamenjat z drugo. A brez baterije se ne bi moglo zalaufat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

red_point ::

imam enak problem, vendar sem nesel komp na servis in je rekel da je plata crknla.
sistem je skoraj enak kot tvoj. zdej pa gledam če bo kdo kje kako rableno plato prodajau, kr so ful redke s takim podnožjem. tolk, da veš kaj je narobe. nabavi novo plato pa bo.

amigo_no1 ::

za baterijo:
Multimeter in izmeriš voltažo.

solatko ::

Z prazno baterijo, bi moralo delat b.p., samo pri vsakem zagonu, bi moral postavljati komplet bios nastavitve, od datuma naprej.

WinXP ::

Ok. Pa kdo ve OD ČESA potem plošča kar tako "CRKNE"?

333333 ::

jeje97 bat nima veze s tem, kot je rekel solatko je samo zato da ostanejo shranjene nastavitve v biosu, da teče ura itd... To je skor da isto kot da bi rekel da je + in - zamenjal ko je priklopil na 220 vtičnico oz da šteker ni bil prav obrnjen in da je zaradi tega zdj problem :)

WinXP to je retorično vpašanje ne?
Spiritual

solatko ::

Plošča po navadi crkne, ker odpove severni ali južni most, se pregreje kakšna povezava, posušijo ali stečejo kondenzatoji, lahko se skuri konektor napajanja................................... v glavnem pa se plošče zamenja, razen pri kakšnih pro variantah, kjer se včasih menja kondenzatorje.

WinXP ::

solatko, a obstaja kak[na naprava (pa kje se to kupi,ce ves link) za preizkusanje ce delajo oz.popravilo teh kondenzatorjev?
Ce kdo ve,naj pise...Hvala za odgovore in pomoc!

solatko ::

To je področje, ki ga poznajo elektromehaniki - šibki tok, uporablja se osciloscop, lahko tudi programski preko računalnika, samo moraš nabavit merilne module, ki jih priklopiš na RS232. Nesi plato na en servis, ti bo v 5-ih minutah zmeril, morda ti bo vzel 10EUR. Če so zanič in ne moreš dobiti druge plate, se jih zamenja, dobiš jih na Roški, malo naprej od izpitnega centra. Biti morajo enake vrednosti in menja se vse, kolikor jih je na plošči ali grafični kartici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

WinXP ::

Jaz bi najraje kupil ta osciloscop,da ga imam doma kadarkoli se mi to zgodi,ker imam 3 računalnike doma in pri enem dostikrat sprobavam oz.menjam plošče.

Našel sem jih tukaj http://www.conrad-trgovina.com/search.p...
samo kateri bi bil PRAVI za te KONDENZATORJE in cenovno ugoden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

jest10 ::

Ne bodi no smešen... Zagonil boš 500EUR+ za osciloskop, ki se ti bo valjal v enem zaprašenem kotu, ker ne boš imel pojma kaj sploh početi z njim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514037 (3203) MasterKiD
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317284 (13407) G_mAn
»

sata disk in dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
51723 (1670) Kunte
»

Problem - error loading operating system

Oddelek: Strojna oprema
101276 (1176) Trancedeejay
»

racunalnik ne dela (pisk)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102138 (2023) Azrael

Več podobnih tem